Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 13:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 lip 2009, 15:18 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
tak samo z komorka... tyle ze dziala ona w innym pasmie. (1.9GHz) Nikt nie moze podsluchac komorke, tylko ten, kto zna kod skokow jej nadajnika! Dlatego kazda komorka jest "przywiazana " do swojego operatora, bo tylko on otrzymuje taka informacje. Nasze 2.4GHz nadajniki i sa tym "operatorem" do ktorego mozna sie "przywiazac" (binding). Teoretycznie mozna (blizko nadajnika, bo tylko wtedy jestes pewny ze to jego sygnal) ten kod rozszyfrowac... 64 biliony kodow najszybszy komputer rozszyfrowal by za jakies... 4 lata! :)
I tylko dopiero wtedy moglibyscie zaklocic swego konkurenta! Z retrokwarcowa aparatura wystarczy tylko znac jego kanal... :)
Roznica jest???


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2009, 19:54 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 06 mar 2006, 21:29
Posty: 57
Zgadza sie kolego, ale....
Jednak zdarzają się problemy z 2,4 GHz w sytuacji gdy na zawodach jest powiedzmy ,,przesilenie,, tego pasma. Dzieje się tak głównie w centrach handlowych. Sanwa wycofała się ze swojego DSSS(10mW) i całkowicie przesiadła się na FHSS( 100mW). Nawet Spektrum ze swoim DSM2 pracuje na dwóch kanałach równocześnie( w systemie DSSS)
Na ME był całkowity zakaz posiadania włączonych telefonów przy podeście, sieć WiFi była udostępniana tylko w przerwach między kolejkami. Problemów nie zaobserwowałem- za wyjątkiem efektu braku prądu w pakiecie ( LiPo) :D
Wpadnij z kolegami na GP do Kłodzka, zapraszamy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2009, 20:09 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2007, 10:34
Posty: 145
Lokalizacja: Wrocław
Henwis nie myśl sobie że komórki nie da się podsłuchać :D parę razy już ze znajomym słuchaliśmy "radia" (żeby nie było :lol: ). Odbiornik/Nadajnik wielopasmowy i wszystko da się zakłócić lub posłuchać. Tym urządzeniem można nawet słuchać kanałów policji, pogotowia itp. radia też :D . Bardzo ciekawe urządzenie...

_________________
Pozdrawiam Michał Tur
POL-457


Ostatnio edytowano 13 lip 2009, 23:01 przez Tur, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2009, 22:18 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Ja bym sie na Twoim miejscu tym nie chwalił - w Polsce jest to karalne

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2009, 22:59 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2007, 10:34
Posty: 145
Lokalizacja: Wrocław
Wiem wiem ale trzeba ludzi uświadamiać :D mam nadzieje że nikt jeszcze nie doniósł? :lol: trzeba poprawić kilka słów w poprzednim poście

_________________
Pozdrawiam Michał Tur
POL-457


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lip 2009, 23:50 
Offline
Adept
Adept
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2006, 22:03
Posty: 51
Witam
Całkiem przypadkiem wpadłem przed chwilą na ciekawy temat, na forum dotyczącym elektroniki:

"Witam.Po włączeniu urządzenia do przesyłania bezprzewodowego sygnału tv z terminalu cyfrowego na drugi telewizor znika sygnał internetowy wi-fi.Czy jest możliwość rozwiązania tego problemu aby mogło pracować poprawnie jedno i drugie urządzenie?"
Transmiter na 2,4 GHz, internet bezprzewodowy 2,4 GHz

Zabezpieczenia internetu bezprzewodowego nie są mniejsze jak w nadajnkach na 2,4GHz, a urządzeń na 2,4 coraz więcej.... od myszek bezprzewodowych aż po kamery monitoringu w Ślesinie :)

_________________
Pozdrawiam
Tomasz Piaścik


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lip 2009, 07:10 
Offline
Adept
Adept
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:49
Posty: 23
Lokalizacja: Poznań
No ja miałem kiedyś problem z wzajemnym zakłócaniem się telefonu bezprzewodowego (2,4 Ghz) i Wi-Fi która też pracowała na 2,4 Ghz.
Niby były tam jakieś kanały i można było wybrać dla każdego z urządzeń inny (9 kanałów), ale jakoś mi się to nie sprawdziło.
Telefon skanował pasmo i szukał na poszczególnych kanałach najsilniejszego kanału (tak było napisane w instrukcji obsługi) no i przeważnie kończyło się to brakiem netu :).

_________________
Pozdrowienia z Poznania
Marek C
http://marek.aplus.pl/strona


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lip 2009, 16:21 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
jeszcze raz powtorze, ze kazdy nadajnik w systeme FHSS ma niepowtarzalny kod skokow... urzadzenia Wi-Fi najczesciej potrzebuja ustawic swoj kod. Zle ustawione moga zaklocac inne Wi-Fi urzadzenia lecz nigdy naszej aparatury!!! W systemie DSSS (aparatura lotnicza ) szyfrowany sygnal jest posylany na 2,4,6,8... kanalach w zaleznosci ile odbiornikow zalozono w modelu. Modelarze lotniczy pierwsi ocenili 2,4GHz, bo zauwazyli ze wystapienie zaklocen wypada w stosunku 1 do 1000 w porownaniu ze stara aparatura PCM i pasmem 35MHz :D Amen...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2010, 18:07 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
aparatury 2,4GHz pozwalają dokonywać różnych pomiarów i przekazywać je na bieżąco na wyświetlacz nadajnika. Jednak w trakcie biegu odczyt tych danych może być problematyczny i nawet pomoc mechanika może okazać się niemożliwa.
Chodzi mi o odczyt aktualnych obrotów i prędkości, pomiary temp i prędkości max nie sa problemem.
Może szczęsliwsze byłoby zapisywanie tych danych i przenoszenie tego na komputer, i stąd moje pytanie - jak to zrobić, czy to możliwe ?/ mam mx/.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2013, 21:28 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 20 gru 2012, 20:56
Posty: 62
odgrzewam
Sporo czasu minęło od dyskusji jakie radio zastosować do FSR - 2,4 ghz to już dzisiaj oczywistość, pozostaje wybór producenta...
Czy dalej odradzane jest np. Spektrum dx6i (które podobno ma tylko 10mW mocy w wersji polskiej (w wersji dla USA 100mW))
Pytam, bo właśnie szukam jakiegoś sensownego radyjka do V3,5. Póki co stawiam na sanwę 6g ale nie wykluczam też spektrum dx6i lub innych z podobnej półki. Proszę o pomoc w wyborze :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2013, 21:33 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Witam,
koledzy chwalą sobie hi tec Aurora.

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2013, 21:46 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 20 gru 2012, 20:56
Posty: 62
niestety nie ta półeczka cenowa :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2013, 00:01 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Ponoć system HOT Graupnera jest super, ale ja na razie pozostaję przy "tradycyjnym" systemie. Za dużo sprzętu mam ,żeby coś zmieniać :D
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2013, 00:50 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
POL-76 napisał(a):
odgrzewam
Sporo czasu minęło od dyskusji jakie radio zastosować do FSR - 2,4 ghz to już dzisiaj oczywistość, pozostaje wybór producenta...
Czy dalej odradzane jest np. Spektrum dx6i (które podobno ma tylko 10mW mocy w wersji polskiej (w wersji dla USA 100mW))
Pytam, bo właśnie szukam jakiegoś sensownego radyjka do V3,5. Póki co stawiam na sanwę 6g ale nie wykluczam też spektrum dx6i lub innych z podobnej półki. Proszę o pomoc w wyborze :)

Podłączam się do pytania :?: :oczko:

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2013, 01:38 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Futaba 6EX, Hitec Aurora

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL