Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 18 kwi 2024, 05:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lut 2009, 18:31 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 12 lut 2009, 21:40
Posty: 58
Lokalizacja: Radzymin
Mam pytanie do was co do nadajnika bo chyba jakiś tani będę musiał kupić ogólnie jestem za drązkowym ale jak by było coś taniego to i pistoletowy bym kupił bo do apki którą posiadam nie ma odbiorników jeszcze w polsce, 2 kanałowe jak i pistoletowe odbiorniki mają drązek gazu który wraca na środek czyli na spręzynie czy wy do swoich modeli wyjmujecie te sprezynki i ruch serwa gazu zaczynacie od dołu do samej góry aby przez przypadek nie pociągnąc w drugą stronę i niechcący nie zgasić silnika?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 18:39 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 25 gru 2008, 18:15
Posty: 55
Drążek gazu standardowo niema spręzynki tylko takie żąbki i blaszke które stykają się ze sobą i spraawiają że zostaje w miejscu i nie wraca do neutrum ani nie opada. A nadajnik to dobrze żeby miał nawet najprostszy komputer, ja kupiłem Flasha 5 i jestem zadowolony.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 20:09 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
lukas napisał(a):
Drążek gazu standardowo niema spręzynki tylko takie żąbki i blaszke które stykają się ze sobą i spraawiają że zostaje w miejscu i nie wraca do neutrum ani nie opada. A nadajnik to dobrze żeby miał nawet najprostszy komputer, ja kupiłem Flasha 5 i jestem zadowolony.

Ja jeszce nie spotkałem radia nowego jak kupowałem aby nie miał sprężynki. Sprężynka w naszym wypadku się wyjmuje od gazu. Kolego potrzebujesz min. 3 kanały w aparaturze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 21:29 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2007, 10:34
Posty: 145
Lokalizacja: Wrocław
adam napisał(a):
Kolego potrzebujesz min. 3 kanały w aparaturze.

wystarczy 2 kanałowa tylko wtedy trzeba spływać żeby dodać lub ująć paliwa tak jak w STD, jeżeli jest regulator to wtedy 3 kanały


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2009, 00:11 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 12 lut 2009, 21:40
Posty: 58
Lokalizacja: Radzymin
do czego ten regulator?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2009, 11:11 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2007, 10:34
Posty: 145
Lokalizacja: Wrocław
Regulator paliwa sterowany serwem czyli z nadajnika. Taki regulator jest o wiele wygodniejszy niż spływanie do brzegu co chwila żeby dodać lub ująć paliwa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2009, 11:47 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 12 lut 2009, 21:40
Posty: 58
Lokalizacja: Radzymin
tzn używa się tego zamiast iglicy do regulacij paliwa w gaźniku? nawet w takich silnikach co posiadają taką iglice?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2009, 11:49 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2007, 10:34
Posty: 145
Lokalizacja: Wrocław
iglica musi być, najpierw się wstępnie reguluje silnik iglicą, a potem na wodzie regulujesz regulatorem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2009, 12:42 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Tur napisał(a):
iglica musi być, najpierw się wstępnie reguluje silnik iglicą, a potem na wodzie regulujesz regulatorem

nie rozumiem co to znaczy wstępnie no zesz rozwinąć swą myśl?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2009, 12:45 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 12 lut 2009, 21:40
Posty: 58
Lokalizacja: Radzymin
Ale jak damy zbyt małą dawkę iglicą przy gaźniku to przecież ona potem na wodzie i tak nie dopuści więcej paliwa do gaźnika jak zwiekszymy dopływ regulatorem. Mozesz mi ten proces podawania paliwa trochę lepiej wyjaśninć bo dopiero zaczynam ze spalinowymi modelami


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2009, 15:42 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2007, 10:34
Posty: 145
Lokalizacja: Wrocław
Wstępnie chodziło mi w tym sensie że silnik chodzi trochę na przylaniu bez obciążenia (na lądzie) i na wodzie wyregulować idealnie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2009, 16:08 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2007, 01:29
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
Może od tego zaczniemy że w współczesnych silnikach mamy dwie iglice jedna tak jak zawsze sprzężona z przepustnicą a druga w regulatorze maksymalnego przepływu paliwa (WR). Kiedyś był montowany jako osobny element a teraz jest zamontowany na gaźniku i to właśnie WR-em już po dokładnym wyregulowaniu gaźnika w czasie biegu wprowadzamy poprawki, ze względu na przykład na zmianę temperatury otoczenia czy trochę inne paliwo.
Do tego właśnie potrzeba osobny kanał ale w mniej „wypasionych” sprzętach można to wyregulować i zostawić (patrz standardy).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2009, 17:54 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2007, 10:34
Posty: 145
Lokalizacja: Wrocław
we współczesnych silnikach owszem są 2 iglice, i wr jest już wbudowany w gaźnik (np. silniki CMB), a jemu chodzi o webre (sądząc po innych tematach)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2009, 19:51 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Tur napisał(a):
we współczesnych silnikach owszem są 2 iglice, i wr jest już wbudowany w gaźnik (np. silniki CMB), a jemu chodzi o webre (sądząc po innych tematach)

kolego jakie 2 iglice i wr?
jest jedna iglica od wolnych obrotów i druga iglica zwana wr-em


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2009, 21:49 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 12 lut 2009, 21:40
Posty: 58
Lokalizacja: Radzymin
Tur napisał(a):
we współczesnych silnikach owszem są 2 iglice, i wr jest już wbudowany w gaźnik (np. silniki CMB), a jemu chodzi o webre (sądząc po innych tematach)



koledzy tam co pisałem pytania o tę webre na końcu tematu napisałem ze okazało się ze jest tam inny motorek w tej łódeczce co mi przyszła jest to stary MDS 6,5


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL