Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 25 kwi 2024, 16:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 paź 2009, 06:57 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2009, 14:43
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
Wał lub cześci do niego : czop igiełki i tylną połówkę(tą od strony dysku). Dysk też się przyda

_________________
Pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 paź 2009, 09:23 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 08:55
Posty: 139
To masz chłopie problem, tych części już niestety nie dostaniesz. Z nowego CMB RS niestety nic do golda nie pasuje. Powiem więcej RS45 nie pasuje do przekładni z golda albo Evo. Jedynie co „prawie” pasuje to tuleja i tłok..... no i fajka do rury :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 paź 2009, 09:34 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2009, 14:43
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
Zawsze mogą mi dorobic ta częśc ;p, CMB RS nie pasuje do przekładni??!! Poza inną średnicą obudowy dysku, czym jeszcze się różni (z punktu widzenia przekładni) ??

_________________
Pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 paź 2009, 10:44 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Jak by było tak łatwo dorabiać części do CMB (pełnowartościowe), to już dawno wszyscy byśmy to robili i na nich jeździli... A jakoś tak nie jest, mimo, że co najmniej kilku bardzo dobrych mechaników z możliwościami warsztatowymi w swoim gronie mamy. Odpuść sobie ten wariant od razu.

Pozdrówka.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 paź 2009, 10:57 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2009, 14:43
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
No ja ma takie możliwości i ie takie rzeczy inas robia w firmie, skoro robi to CMB to kazdy dobry fachowiec ze sprzetem da radę, a szczegolnie Pan Heniu ;p. Jedyny problem to otwór pod czop fi 6,80 i takich rozwiertaków nie mamy i tak małych wytaczadeł. Jak bede mił wywalić silnik do smieci to moge pokombinować , nic nie trace ;p
A tak nawiasem, gdzi emożna kupić igły fi 1,5 x 6,7 mm?? w Gdańsku maja tylko 9 mm długie

_________________
Pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 paź 2009, 11:06 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Jak z pewnością wiesz, to nie tylko kwestia wytoczenia, szlifowania, wiercenia, etc. Również materiału, obróbki cielno-chemicznej, właściwych pasowań i paru innych pierdół :) Do tego kosztów przy produkcji jednostkowej... Z doświadczenia wiem, że to "nie funguje" i szkoda czasu na takie "mission impossible"... Ja bym szukał innego rozwiązania.

A igły za długie można po prostu skrócić, to akurat żaden problem, robiłem to w ręku (sic!) Dremelkiem na zawodach :lol: :lol: :lol: I działało!!!!!!

Pozdrówka.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 paź 2009, 11:12 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2009, 14:43
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
No na upartego to mi przeszlifuja i tyle ;p. Moja firma się tym zajmuje I jeśli chodzi o metalurgie to technolodzy mają duża wiedzę, a koszta no cóż ....50 zł na finlandie mnei stac ;p. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak nie kupię wału to będe kombinował, najwyżej się rozleci, a jak wytrzymato będe wiedział jak tosię robi dobrze ;p. Na tym chyba polegało keidyś modelarstwo - o ile pamietam

_________________
Pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 paź 2009, 14:13 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Podobno wiara czyni cuda... :lol: Czekamy więc na sprawozdanie z postępu prac.

Pozdrówka.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 paź 2009, 10:09 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Dawno dawno temu tak samo jak kol. Bartek mogłem, chciałem,miałem możliwości itp.ale na szczęście dorosłem. Pozdrawiam S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 paź 2009, 21:34 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 08:55
Posty: 139
Myślę , że kolega Bartek też do tego dorośnie. Jak to mówią człowiek uczy się na błędach. Póki co kolego to radzę zacznij robic nową przekładnię na RSa bo do tej starej to na 100% go nie upchniesz. RS jest o 3mm szerszy a otwory pod śruby mocujące o 4mm.
Pozdrawiam
Tomasz Ostrowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 paź 2009, 22:14 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2009, 14:43
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
Panie Staśku, ja jeszcze mam pare lat aby dorosąć ;p więc sie pobawie.Wał już pomierzony, rusunki właśnie się robią jak sie dogadam z firmą co do szlifowania otworu pod czop, to zaczynam robić. Jak będa za dużo liczyli to odpuszcze, złoże to co mam i zaczne zbierać na RS'a
Tak nawiasem na jakim poziomie sa ceny 7,5 ?? Nowej oczywiście. Przekładnia to nie problem, tylko czy nie taniej będzie zrobić całkowicie nową 3,5 niż kupić samego RS'a ;).

_________________
Pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2009, 13:42 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 08:55
Posty: 139
tu masz link do CMB
http://www.cmbdeutschland.de/english/st ... ne3074.htm


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2009, 19:24 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2009, 14:43
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
No i właśnie to zachęca mnie do naprawy mojego motorka. Ciągle licze ze jednak u kogos w gratach znajdzie sie taki zajechany (bez kompresji i ze zuzyta korba) motorek.

_________________
Pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2009, 21:52 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 08:55
Posty: 139
Poszukam co mam do golda, zajechany wał pewno znajdę ale korby, czopu i igieł to raczej na pewno nie mam. Zobacze czy przypadkiem z RSa nie jest taka sama. Podziwiam Twój zapał...
Pozdrawiam Tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2009, 22:14 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2009, 14:43
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
TOmek z góry dzieki. Wszystko to mam poza wałem. Korbę czop i igły . Jak masz tylny dzwon z otworem pod czop 6,8 mm to bedzie git. Od 2004 roku nie byłem na zawodach w łodkach, samoloty mnie nudzą, samochody wk.... piasek pył i coniekeidy ludzie, wiec jedyna słuszna droga to woda :-) stąd ta determinacja do powrotu. A pozatym zawsze sprawdzałem "co będziie gdy... " z różnym skutkiem, ale tak lubie i mam jeszcze parę lat aby "dorosnać" ;p

PS. Korba od RS jest na czop 7,3 mm więc nie pasuje

_________________
Pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL