Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 21:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 lut 2019, 09:31 
Offline
Kozak
Kozak

Dołączył(a): 10 sie 2009, 20:55
Posty: 596
http://patentujemy.com/7-podstawowych-i ... opejskiej/

Oczywiście jak myślę, kadłub STD który ma być nagrodą będzie autorskim projektem lub będzie pochodził z legalnego źródła i nie będzie piracką kopią, które od jakiegoś w/w " sponsor" pokątnie rozprowadza...
A.C.

POKAŻ PATENT na ten KADŁUB ? Jak będzie aktualny zakupimy kadłub u Ciebie na fakturę i wręczymy go najlepszemu zawodnikowi w Blachowni .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2019, 19:25 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
W zasadzie nie powinienem odpowiadać na ta zaczepkę ponieważ Ty także bierzesz udział w tym procederze, choćby poprzez reklamowanie złodziejstwa tu i ówdzie oraz
( o ile wiem) także poprzez korzystanie z takiej pirackiej odbitki. Przez co wcale nie jesteś mniej winny od tego Twojego sponsora. Złodziejstwo, Waldek to złodziejstwo i ani krzykiem ani dywagacjami tego faktu nie zmienisz.

Ale po namyśle odpowiem.

Została wykonana piracka forma z oryginalnego kadłuba i to jest udokumentowane na fotografiach. Z pominięciem elementarnych zasad jakie powinny cechować uczciwych ludzi.
Środowisko nasze jest małe i takie brzydkie postępki zawsze wyjdą na jaw a także powinny być napiętnowane. I ja to niniejszym czynię.

Firma , która wykonuje te kadłuby ma wszelkie pozwolenia od autora projektu i może te łódki rozprowadzać. I to jest do sprawdzenia w bardzo prosty sposób.
I jak tylko będzie taka możliwość to zrobimy konfrontację.

Firma która swoją wizytówkę wkleja w każdy wytworzony wyrób, przez co daje gwarancję legalności O raz jakości wykonania.
Firma zanim wypuściła wyrób na rynek, musiała wykonać dokumentacje, przygotować elementy kopyta, i wreszcie wykonać samą formę na najwyższym poziomie i ta pracę widać w jakości odbitek.

A to nie robi się samo. Trzeba mieć olbrzymie doświadczenie i poświęcić bardzo dużo pracy ,żeby taka formę wykonać, a później odbitki na najwyższym poziomie.

A pirat za nic mając tą ciężką pracę bierze sobie odbitkę wykonuje foremkę za wieczór i klepie byle jakie wypraski i za nic ma to, że ktoś się ciężko napracował nad tym pierwowzorem.
Tak się po prostu nie robi bo moim zdaniem to jest zwykłe złodziejstwo. I mało tego, ci którzy wiedza, że to piractwo jest, a korzystają z tego też wg mnie złodziejami są

Ja nie mam patentu na na wykonywanie tych kadłubów, ale też żaden patent nie jest mi potrzebny ponieważ nie przyszło by mi do głowy robić Koledze takiego świństwa, co jak widać piratowi przychodzi bez najmniejszych zahamowań.
Tu chodzi o zwykłą przyzwoitość.

Pirat, który bezprawnie skopiował ten kadłub nawet nie wie jak sobie w światku FSRów nagrabił. Jeżeli kiedyś wyjdzie poza to malutkie kółko lokalnych fsrków, zawsze już będzie ciągnął za sobą smrodek nieuczciwego i niepoważnego. Bo na markę trzeba długo pracować, ale stracić tą markę to już szybko.
I zanim zaczął budować ta markę , już ją stracił. Bo fakt poszedł w świat.
Niestety. I to nam polskim zawodnikom chluby nie przynosi.
Mam nadzieję, że jasno to wytłumaczyłem.
Na dowód przedstawiam fotografie, które ten zły postępek dokumentują
tyle
A.C.


Załączniki:
pirat1.jpg
pirat1.jpg [ 96.39 KiB | Przeglądane 10954 razy ]
pirat 2.jpg
pirat 2.jpg [ 100.25 KiB | Przeglądane 10954 razy ]
pirat 3.jpg
pirat 3.jpg [ 102.8 KiB | Przeglądane 10954 razy ]
pirat 4.jpg
pirat 4.jpg [ 105.53 KiB | Przeglądane 10954 razy ]
pitat 5.jpg
pitat 5.jpg [ 86.27 KiB | Przeglądane 10954 razy ]

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2019, 00:07 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 24 cze 2018, 13:20
Posty: 1
Jak widać bobry są wszędzie jednak nie ma mocnych na głupotę...
Nie będę wspominał o najlepszym paliwie na świecie nieuznanej reklamacji i zniszczonym silniku gdzie a. c. Nie poczuwal się do żadnej odpowiedzialności a nawet powiedzenia słowa przepraszam tylko nadal kłapał dziobem
Szkoda mi czasu na coś takiego a znizac się do poziomu dna nie mam zamiaru w poniedziałek dzwonię do prawnika niech on załatwi temat profesjonalnie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2019, 09:44 
Offline
Kozak
Kozak

Dołączył(a): 10 sie 2009, 20:55
Posty: 596
Andrzeju , oskarżasz mnie fałszywie tu nie pierwszy raz . Moja cierpliwość ma też swoje granice .

http://sprawy-karne.biz.pl/falszywe-osk ... t-234-k-k/

Cytuj:
W zasadzie nie powinienem odpowiadać na ta zaczepkę ponieważ Ty także bierzesz udział w tym procederze, choćby poprzez reklamowanie złodziejstwa tu i ówdzie oraz
( o ile wiem) także poprzez korzystanie z takiej pirackiej odbitki. Przez co wcale nie jesteś mniej winny od tego Twojego sponsora. Złodziejstwo, Waldek to złodziejstwo i ani krzykiem ani dywagacjami tego faktu nie zmienisz.


Chciałem Ci jeszcze nadmienić że nidy tego kadłuba w rękach nie miałem , napisałeś i już tego nie zmienisz
Cytuj:
(o ile wiem) także poprzez korzystanie z takiej pirackiej odbitki . Przez co wcale nie jesteś mniej winny od tego Twojego sponsora. Złodziejstwo, Waldek to złodziejstwo i ani krzykiem ani dywagacjami tego faktu nie zmienisz..)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2019, 09:54 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Waldek, jeżeli nie masz pirackiej odbitki, to przepraszam za posądzenie, ale nic nie zmieni faktu, że to piractwo reklamujesz, choćby na swoim profilu na portalu. I tego nic nie zmieni...

I nie strasz mnie sądami bo to trochę śmieszne jest :placzek:
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2019, 21:01 
Offline
Kozak
Kozak

Dołączył(a): 10 sie 2009, 20:55
Posty: 596
Powiem krótko gdybyś Ty był u mnie administratorem takiego forum za tą krzywdę jaką ludziom wyrządziłeś i wyrządzasz swoją chciwością dawno byś wyleciał . Twój czas się kończy .
Cytuj:
I nie strasz mnie sądami bo to trochę śmieszne jest
A.C.
I nie zdziw się jak któregoś dnia przyjdzie WEZWANIE .

Miłego wieczoru Waldek .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2019, 22:12 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Waldek, Ty chłopie nawet nie wiesz jak ja się cieszę, że jesteś :D

Bez Ciebie te nasze FSRki juz dawno straciły by ten smaczek :jajcarz:

Waldek Ty jesteś podporą... Ale też, to ja jestem administratorem a Ty pokornym, choć aktywnym nad wyraz forumowiczem.
I tak Waldek już zostanie, czy chcesz ,czy nie chcesz.

Waldek poprzez naszą starą przyjaźń, mam do Ciebie prośbę:
Jeżeli możesz i masz na na to jakiś wpływ to utemperuj jakoś tego pistoleta z ADHD i niech w końcu się szczawik uspokoi , bo jak ja wytoczę armaty to się dzieciak nie pozbiera.
I do śmiechu mu nie będzie.

A wezwanie przyjdzie na każdego z nas i to będzie prędzej niż myślimy.
Popatrz ilu wspaniałych ludzi już to wezwanie ostateczne otrzymało...

Waldek więcej luzu i mniej nerwów. I to nam wszystkim na zdrowie wyjdzie
:D
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lut 2019, 07:53 
Offline
Kozak
Kozak

Dołączył(a): 10 sie 2009, 20:55
Posty: 596
Cytuj:
Waldek Ty jesteś podporą... Ale też, to ja jestem administratorem a Ty pokornym, choć aktywnym nad wyraz forumowiczem.
I tak Waldek już zostanie, czy chcesz ,czy nie chcesz.


Odpowiem Ci krótko . Już lada chwila zostaniesz sam administratorem na tym forum , Twoje postępowanie do tego prowadzi . STANDARDY mają już swoje FORUM bez CIEBIE i działa bardzo dobrze . ADMINISTRATOR a tylko Ty to możesz zrobić proponuję żebyś zamknął temat bo już się wyczerpał .

Miłej Niedzieli .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lut 2019, 13:22 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2009, 13:07
Posty: 197
Lokalizacja: Rozterk, opolskie
Proponuję usunąć temat, te przepychanki do niczego nie prowadzą. Forum nie jest po to aby się obrażać. Nie lepiej napisać o budowie kolejnego modelu. Gdy budowałem pierwszego Standard ciągłem wątek na trzech forach, nie obyło się bez małych uwag że strony bardziej doświadczonych kolegów, ale to nie przeszkodziło mi w ukończeniu budowy i w wystartowniu w kilkunastu zawodach czy też piknikach. I chyba o tym w tym naszym hobby chodzi. Myślę, że padło już zbyt wiele niepotrzebnych słów. Andrzej szanuję Cię ale tak jak wcześniej ktoś powiedział: „Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem”. Pozdrawiam Piotrek

_________________
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"

Pozdrawiam Piotrek
POL 505


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lut 2019, 17:17 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Czyli co? Należy wg Ciebie przyklasnąć i poklepać po pleckach...
Takie uczynki należy piętnować. W innych nacjach taki gostek już by był skończony.
Nikt by mu ręki nie podał, ale nie u nas.

U nas nic się nie stało, nie było piractwa... Nie było świństwa, bo co to za świństwo, malutki stateczek :zdziwko:

Piotrze jak napisałem na wstępie świństwo zawsze będzie świństwem. I tyle.

Przez to, że ten młody człowiek ma akceptację niektórych nawet starszych doświadczonych modelarzy, odszczekuje się obraża, wyzywa publicznie i prywatnie... A powinien być skarcony na samym początku i uświadomiony. On nawet sprawy sobie nie zdaje z tego, że źle robi .

Duch naszych czasów: BO MNIE SIE WSZYSTKO należy, i nieważne czy uczciwie, czy nie.

Kiedyś dawno temu piratowało się wszystko co popadło. Tak było.
Ale teraz jak myślałem wszystko się ucywilizowało przynajmniej jeżeli chodzi o nasze środowisko, bo świat się skurczył, a nasz światek w szczególności... I teraz nikt normalny nie popełni plagiatu bo skarze się na ostracyzm. Ale okazuje się, że nie u nas.
U nas można, jak się okazuje kraść pracę cudzą i jeszcze krzyczeć ŁAPAJ ZŁODZIEJA!.
I na to Piotrze mojej zgody nie będzie.
Nie usunę i nie zamknę tego tematu, bo im więcej kolegów to przeczyta tym lepiej dla nas wszystkich będzie.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2019, 23:42 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 25 mar 2007, 15:43
Posty: 323
Lokalizacja: Wałbrzych/Jawor
Waldek jak dalej sprawa z Andrzejem sie tak potoczy to dostaniesz kadłub odemnie nie Oriona ale taki na ktorym ja pływalem .Kadlub jest autorstwa LEGNICA VS JAWOR .Troszke na nim zdobyłem medali ,sam wiesz .

_________________
Z pozdrowieniami modelarskimi
Grzegorz Hucher
POL-401


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 mar 2019, 09:01 
Offline
Kozak
Kozak

Dołączył(a): 10 sie 2009, 20:55
Posty: 596
Dziękuje Grzesiek .

Pozdrawiam .


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL