Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 29 mar 2024, 15:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 maja 2009, 22:03 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 20 kwi 2006, 21:18
Posty: 147
Lokalizacja: Warszawa
Kolego Tur
jeżeli nie masz doświadczenia z obchodzeniem się z wyczynowymi silnikami to niema najmniejszego znaczenia czy to jest CMB czy Nowa Rossi,czy jaki kolwiek inny motorek . Prawdopodobnie w każdym z nich mialbyś ten sam efekt.Zawsze twierdziłem i nie tylko ja że silnik ,po ręcznym docieraniu należy docierać tylko pod obciążeniem w modelu,ewentualnie ze smigłem.Nigdy nie będziesz w stanie stwierdzić,że akurat nie przekroczyłeś tej krytycznej liczby obrotów przy której złapie panewka,a wtedy nie pomoże już nawet docieranie na wolnych obrotach.Ztwoich zdjęć wynika,że panewka zanim złapała to rozgrzała się do wysokiej temperatury poniewarz dolna część korbowodu jest brązowa,poza tym do docierania takiego slnika potrzeba minimum 20 procent dobrego oleju najleprzy to Castrol M.Chciałem też dodać że ja też w podoby sposób załaiwiłem kiedyś CMB 15 na pomoście zbyt długo chodził bez obciążenia i być może za bardzo się rozkręcił i po wrzuceniu modelu do wody motor pchodził nie dłużej jak20 minut i zdechł,korba igły i czop były do wymiany,a był to motor z pudełka.
Pozdrawiam
Andrzej lewandowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2009, 23:57 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Panowie moze byl wadliwy korbowod i mial kolega dobzre dotarty silnik


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL