Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 27 kwi 2024, 16:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: nowy mistrz
PostNapisane: 30 lis 2010, 19:37 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
nudząc się w empiku , w gazecie chyba przeglad modelarski RC /nie pamiętam dobrze tytułu/ znalazłem artykuł o serwach firmy alturn. O samych serwach już pisałem, zresztą niezbyt pochlebnie /mam powody/, ale nie to mnie zainteresowało.
Otóż z tekstu można dowiedzieć się, że Franek Ciechański wygrywał eliminacje do mistrzostw Polski i w konsekwencji zostyał mistrzem Polski w klasie ofshorów. : :lol:
Wiernie tekstu nie przytoczę, bo mam słabą pamięć, czy są tam dalsze ciekawostki nie wiem, bo nie miałem możliwości przeczytać całego artukułu.
Nie kwestionuję, że Franek jest naszym najlepszym ofshorowcem, że miała być klasyfikacja, a jej nie było / o tym już też było/, no ale jest jak jest i nie przeginajmy.
Andrzeju, jako współautora trochę Cię poniosło, nie tak promować powinno się ofshory. :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nowy mistrz
PostNapisane: 30 lis 2010, 23:05 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Nie bardzo rozumiem, Krzysiu o co Ci chodzi? Czy w którymś miejscu napisałem nieprawdę ? Czy napisałem ,ze Franek został mistrzem? Czy nie jest prawdą ,że w tym cyklu miał najlepsze wyniki ze wszystkich startujących? I,że wywalczył pierwsze miejsce w tym cyklu rozgrywek? A to w moim pojęciu nie jest równoznaczne ze zdobyciem tytułu Mistrza Polski. Bo gdyby tym mistrzem został to zredagował bym ten tekst zupełnie inaczej.Więc uzasadnij, jeżeli już na mnie napadasz, o co tak konkretnie Ci chodzi? Może najpierw dokładnie przeczytaj kol. Krzysiu to, co zostało napisane w tym artykule słowo po słowie a poźniej pisz. Bo inaczej wychodzi z takiego pisania nieporozumienie i niepotrzebne dyskusje.
Poza tym, wszystkim ,którzy chcą coś jeszcze w tym temacie pisać tu i owdzie, życzę takich wyników, jakie zdobył syn mój w pierwszym swoim sezonie w życiu, w którym zaczął pływać "wyczynowo".
Jeżeli chodzi o serwa ALTURN, to niezależnie od tego, że sprzedaje je zaprzyjaźniona firma AN-FINANS, to uważam, że serwa te są nie najgorsze i w zupełności spełniają moje oczekiwania w tym temacie. W nowej łódce, którą buduję dla siebie, także je zastosuję.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nowy mistrz
PostNapisane: 02 gru 2010, 21:50 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
odkopałem się i dotarłem ponownie do empiku
cytuję co napisał Andrzej o łódeczce O-7.5

"łódka brała udział w dziesięciu imprezach, między innymi w cyklu rozgrywek o tytuł mistrza Polski, w którym F. Ciechański zdobył pierwsze miejsce."

Rzeczywiście nie napisałeś, że został mistrzem Polski. Napisałeś to jednak tak "politycznie", że nawet ja/jako zawodnik/ czytając pośpiesznie ten tekst, "przeczytałem" że jest mistrzem. Ktoś kto logicznie rozumuje, a nie bierze aktywnie udziału w naszych rozgrywkach odbierze ten tekst podobnie jak ja, że Franek jest mistrzem.
Taki przekaz informacji jest dla mnie nadużyciem.
Napisałeś również nieprawdę, ponieważ żadne z zawodów ofshorów nie były zawodami zaliczanymi do "cyklu rozgrywek...", były to zawody zawsze czysto pokazowe i jak dla mnie treningowe pod kątem mistrzostw swiata.
O ile pisząc dla gazety lokalnej rozumiem że czasem wrecz trzeba podkolorować nasze FSR-y w celach promocyjnych, o tyle piszac dla prasy fachowej, modelarzy, powinno się trzymać faktów, nie naginac/naciągać w/g własnego interesu.
Promocję ofshorów i Franka mozna było przedstawić inaczej.
A co do serw, to chętnie sprezentuję Ci dwa serwa serrii 316,313 nowe nieużywane, które otrzymałem po reklamacji, niestety równiez uszkodzone.
Nie napadam na Ciebie, napisałeś tekst publicznie, tak samo odpowiadam Ci co mi się w nim nie spodobało


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nowy mistrz
PostNapisane: 03 gru 2010, 00:45 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Mam jakieś, takie dziwne przeczucie, że gdybym napisał tak o którymś to z Twoich dzieci, to wszystko było by OK. I napisał bym tak , ale najpierw trzeba było z nami wygrać w równej walce choć raz ( nie gniewaj się, ale nie mogłem sobie tych słów darować). Ten artykuł nie był ani o Franku, ani o Offshorach. O Offshorach będzie w innym czasie i w innym artykule. Ale to dopiero będzie.
Krzysiek, napisałem, jak napisałem. Moje zdanie w temacie rankingu Offów jest Ci znane, więc nie mam zamiaru dalej prowadzić tej rozmowy publicznie, bo ci tam aż rączki zacierają,i już się szykują. I im więcej będę(będziemy) pisać, tym większą pożywkę, te szakale będą mieli.
Koniec. Tylko co im zrobił mój " synuś"?
Zobacz Krzysiu co narobiłeś. A następnym razem pomyśl nieco zanim coś napiszesz.
Andrzej

A swoje serwa powieś sobie na ścianie....

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nowy mistrz
PostNapisane: 03 gru 2010, 19:05 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Krzysiek, nie widze zadnego pozytywnego sesu tej twojej dyskusji. Wydaje mi sie ze, to twoje pisanie wiecej szkody przyniesie (przynioslo) polskiemu modelarstwu niz artykul Andrzeja.
To ze artykul jest dobrze (politycznie) napisany, to nie znaczy ze chodzi o swiadome oklamanie czytelnika. Po prostu jest to sztuka pisania. To co czytelnik wywnioskuje, zalezy tylko od niego, od jego zainteresowania i jego wiadomosci na dany temat.
Wszyscy chcemy podniesc nasz sport na wyzszy poziom, i wiecej go spopularyzowac. Do tego celu sluza takie wlasnie artykuly.
Piszesz, ze Andrzej napial nieprawde, bo to nie byl "cykl rozgrywek...". Moze byloby lepiej napisac, ze byly to zawody eliminacyjne do mistrzostw swiata. Sklamane nie jest, a ranga wypowiedzi jest o wiele lepsza.

Odnosnie naduzycia, to mam inny, bardziej drastyczny, styl naduzycia.
A mianowicie robie zdjecia na zawodach, a pozniej wstawiam je na moja strone http://www.fsr-arcteam.de/.
Na tej stronie sa rowniez prawa autorskie zdjec zastrzezone. A co zrobil nasz kolega (?) Stachu Czarnecki ? Skopiowal moje zdjecie, obcial znak wodny mojej strony, i wlozyl go na swoja strone. Do jakiego celu bylo uzyte zdjecie, to inna sprawa.
Faktem jest, ze bez zapytania, bez pozwolenia, skradl moja wlasnosc. I to jest wedlug mnie naduzycie, ze ho, ho.
Dla porownania:
Moje zdjecie http://www.fsr-arcteam.de/Albums/Hamminkeln2010/slides/Bild%20323.html

Zdjecie na stronie Stacha http://www.fsrvho.fora.pl/nasze-wyscigi,17/hamminkeln-2010,609.html

Na razie nie napadam na nikogo, ale jezeli to tak dalej pojdzie, to byloby trzeba cos z tym fantem zrobic.

Pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nowy mistrz
PostNapisane: 03 gru 2010, 21:39 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2009, 14:43
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
Tak jak czytam na obu forach......Poważni faceci a jak dzieci...
Pozdrawiam
Bartek

_________________
Pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nowy mistrz
PostNapisane: 04 gru 2010, 12:19 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
obawiam się że nadajemy na innych falach, a do tego Andrzeju nawet nie probujesz mnie zrozumieć, to wynika z Twoich wypowiedzi.
Rzeczywiscie dyskusja jet bezsensu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nowy mistrz
PostNapisane: 04 gru 2010, 12:47 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Krzysztof,czekałem ,żebyś się wypowiedział. Masz ostatnie słowo. Uważam temat za wyczerpany. Następne posty będą tylko biciem piany.
Pozostaje temat praw autorskich. Ale wg mojej oceny jest to temat na inną dyskusję. Więc ten wątek zostanie zamknięty..
Andrzej

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL