Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 27 kwi 2024, 19:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 cze 2012, 10:04 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Zbyszek napisał:
"W Rawie Mazowieckiej model wyrwał się z pod kontroli i popłyną łna drugi brzeg i zniszczył wędke.Efekt końcowy to zapłacenie 500,00zł za zniszczony sprzęt. Ubezpieczenie LOK dotyczy NW czyli ubezpiecza od nieszczęśliwych wypadków-jakby uderzył w wędkarza to to ubezpieczenie by zadziałało.Dlatego daję pod rozwagę czy wyjeżdzając na zawody nie należało by się ubezpieczyć OC czyli od odpowiedzialności cywilnej"

Roman napisł:
"Zbyszek wszystko co piszesz jest może ok. Ale...Organizator powinien zabezpieczyć akwen tak aby model w żaden sposób niew mógł wyrządzić komukolwiek szkody.Cieszmy sie że się skończyło na wędkach.Jeżeli mamy się jeszcze ubezpieczać indywidualnie,to najpierw zaczniemy wymagać od organizatora spełnienia wymogów bezpieczeństwa.

Pozdrawiam


Roman"

Crimen 76 napisał:
"To ja wykupując licencję nie mam ubezpieczenia OC?
To jakie jest ubezpieczenie i do jakiej kwoty, można wiedzieć?
pozdrawiam"

Temat przeniesiony z działu" komunikaty ZG"
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 cze 2012, 10:10 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
A ja już od jakiegoś czasu ubezpieczam się od odpowiedzialności cywilnej. nie kosztuje to dużo a daje, jak mi się wydaje, pewien komfort,że pod tym względem człek jest bezpieczny. Polisa działa nie tylko na zawodach na zawodach, poza nimi także. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to na zawodach mogę udzielić informacji gdzie i do kogo się udać w sprawie ubezpieczenia, a myslę że warto.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 cze 2012, 14:07 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Warto ubezpieczyć się prywatnie bo Lok-owskie ubezpieczenie jest bardzo marne.

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 cze 2012, 13:06 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 08:55
Posty: 139
Moim zdaniem to co stanie się na zawodach to jest tylko i wyłącznie problem organizatora. To organizator powinien zabezpieczyć (ubezpieczyć) imprezę. Ja przyjeżdżam na zawody wpłacam startowe i tyle mnie to powinno obchodzić. Ubezpieczenie indywidualne owszem ale jak idę na trening. Ja na miejscu kolegi Krzyśka wyciągnąłbym telefon i zadzwonił na policję jak wędkarze łódki oddać nie chcieli. Taką imprezę nie organizuje się tak po prostu, ktoś to zorganizował, ktoś wydał zgodę ktoś inny powinien zabezpieczyć. Nie wiem jak było w Rawie ale są przepisy o organizowaniu imprez masowych i tego trzeba się trzymać.
pozdrawiam tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 cze 2012, 16:55 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Niby racja, ale ja wolę mieć czarno na białym,że takie ubezpieczenie jest i mnie obejmuje. A obejmuje mnie przede wszystkim takie ,które sobie sam zapewnię. Nic nie stoi na przeszkodzie ,żeby być ubezpieczonym podwójnie. Nie wiem także czy tak do końca polisa zbiorowa obejmuje też OC. Bo jak mi się wydaje, (choć mogę się mylić) NW na pewno. Tak czy inaczej moim zdaniem warto się ubezpieczyć od OC ponieważ taka polisa obejmuje także odpowiedzialność poza zawodami w życiu codziennym także. Lepiej ,żeby nic się nie wydarzyło, ale jednak lepiej mieć papierek o ubezpieczeniu. I jakby to moja łodka w Rawie coś tam zrobiła, to ja na pewno poprosiłbym o spisanie sobie numeru mojej polisy , a łódkę musieli by zwrócić tak, czy inaczej bo to jest zabór mienia. Raz już miałem podobny przypadek i ten co przetrzymał model miał pewne nieprzyjemności ze strony policji.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL