Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 11:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lut 2016, 09:28 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Władku, sprawa juniorów o których piszesz wygląda troche inaczej. Oni zdobyli swoje kwalifikacje startując w zawodach pod egidą LOK-u wiec, za bardzo nikt im żadnej łaski nie robił wysyłając ich na MŚ. Natomiast wspomniany junior nie pojawił się od dwóch lat na zawodach FSR Polska wiec z jakiego powodu miał by reprezentować w Holandii nasz kraj ?
Lok na Jawor też nie powoła wielu bardzo dobrych polskich zawodników z prostego powodu, nie brali udziału w zawodach. Nie doszukujcie sie drugiego dna tam gdzie go nie ma. Zresztą nie rozumiem dlaczego jest takie zamieszanie o juniora który nie pojedzie na MŚ do małej grupy kanapowych krzykaczy, przecież od dwóch lat rozpowiada sie wszem i wobec że szkoda sobie zawracać głowy nową organizacją bo upadnie tak szybko jak powstała

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2016, 10:04 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Adrian, wspomniany junior pojawił się na zawodach IMBRY. I jako junior był na tych zawodach chyba albo prawie najlepszy. To jedno. Jak wspomniany junior zdobywał tytuły, to tej całej organizacji w Polsce jeszcze nie było, albo była w powijakach. Dla wspomnianego juniora, ten Wasz związek, nie jest stroną, ponieważ wspomniany junior NIE MUSI startować w waszych kwalifikacjach, ponieważ z urzędu jest pierwszym waszym kadrowiczem. A wy zamiast grzecznie poprosić wspomnianego juniora, żeby zechciał was reprezentować i wygrywać dla was, co jak wiecie jest bardzo prawdopodobne, to wy wspomnianego juniora skreślacie juz na starcie. Pytanie czy wspomniany junior będzie chciał was reprezentować, to już jest inna sprawa., ale zapytanie o chęć startu wspomnianego juniora w zawodach w Haarlemie powinno ze strony Federacji paść. I powołanie do waszej reprezentacji powinno zostać wysłane. Bo to się wspomnianemu juniorowi po prostu należy. A co zrobicie jak na te zawody pojedziemy? I co nie dopuszczą wspomnianego juniora do startów? Dopuszczą,a Federacja wstydu się naje i tyle z tego będzie. Pomyślcie o tym panowie federacyjni.
Do Adama. Moje zdanie w temacie tej całej polityki jest powszechnie znane. Ci co zrobili ten rozłam powinni dostać całkowity zakaz pełnienia jakichkolwiek funkcji we władzach związku tak jednego, jak i drugiego. Choćby, Właśnie za to że teraz "żremy" się ze sobą.
Piszesz Adam, że w IMBRA jest więcej krajów, ale dlaczego nie piszesz że wszystkie , albo prawie wszystkie kraje są zrzeszone w obu organizacjach. Inni nie mieli z tym problemu zapisali się i tu i tu i politykę mają gdzieś. Jakby powstała jeszcze jakaś inna organizacja, tez by się zapisali, bo po prostu chcą się ścigać, i 90% zawodników ma gdzieś to, czyje to są zawody... Ale nie MY Polacy! My zaraz musimy udowadniać sobie, czyja racja jest "racniejsza", i kłócić się zawzięcie, w zasadzie o pierdoły. Jeszcze raz się pytam: PO CO TO WSZYSTKO BYŁO POTRZEBNE? Owszem założenie federacji jest oczywiście jak najbardziej słuszne. Tylko można to było zrobić zupełnie inaczej. A teraz mamy to co mamy.
Andrzej Ciechański

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2016, 10:24 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 20 gru 2012, 20:56
Posty: 62
Kryteria i warunki naboru do Kadry w FSR Polska:
a) uzyskane wyniki sportowe wynikające z rankingu prowadzonego przez Związek w roku kwalifikacyjnym do danej imprezy głównej,
b) deklaracja zawodnika.

Zawodnik, który w poprzedniej analogicznej imprezie głównej zakwalifikowali się do finału, automatycznie kwalifikuje się do Kadry na następne zawody tej samej rangi, pod warunkiem klasyfikacji w rankingu Związku w roku eliminacji do tych zawodów.


Jeśli ktoś uważa, że dla jednej osoby (nawet jeśli de facto bardzo utalentowanej) cała organizacja powinna zmienić przepisy ex-post to to jest właśnie obraz postkomunistycznego myślenia odziedziczonego po ludziach wiadomo jakiej prowieniencji (w armii mówili, że zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia). W momencie gdy zacznie się naginanie przepisów bo ktoś lub coś to będzie sygnał, że trzeba się zwijać... lub założyć trzecią organizację :D Mam nadzieję, ze tak się nie stanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2016, 11:55 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 17 lis 2006, 16:28
Posty: 195
Bedac w jednej organizacji nie można sie domagac udzialu na MŚ innej organizacji, nie spełniając jej warunkow "obywatelstwa". Fajnie jest to ujęte w takim razie jak to się ma do startu waszych juniorów w Navigowskich mistrzostwach bo jedno zaprzecza drugiemu, w naszym przypadku nie ma mowy aby juniorom zabronić startu i nie ma tu znaczenia przepis czy startował w eliminacjach czy nie jest obrońcą tytułu .Postępując tym torem w 2017r ani jeden obrońca tytułu z Imbry nie powinien być dopuszczony z ostatnich mistrzostw z Haderwerder skoro wasz przepis żąda obywatelstwa, wiec jest wice wersa, i nie chodzi tu o Franka tylko fakt i zaprzeczenie przepisów które stworzyliście w tym celu z premedytacją. Tak samo jak wystąpienie Waszego Prezesa w ministerstwie sportu o przejęcie członkostwa w Navidze nie pytając nas o zdanie. Jak już wielokrotnie wspominałem nie jestem wrogiem żadnej organizacji ale są sprawy które trzeba jednoznacznie wyjaśnić. I dobrze by było aby w tym temacie wypowiadały się te osoby które od samego początku budowały FSR Polskie i Światowe. Panie Grzybowski kiedy ten Franek zdobywał swoje Medale o Panu nikt nie słyszał więc pozwoli pan żeby bardziej doświadczeni i znający temat zabrali głos w Pana imieniu.

PS. Adrian to że od dwóch lat nie brał udziału w waszych rozgrywkach tylko dlatego że nic nie zrobiliście w tym kierunku a mógł ze mną przyjechać skoro ojca nie tolerujecie.
Jak by to wyglądało gdybym nie dopuścił waszych zagranicznych kolegów lub waszych juniorów do udziału w MŚ 2017 powołując się na wasze przepisy?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2016, 13:22 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Władku a jak sobie to wyobrażasz, mamy prosić na kolanach żeby ktoś do nas przyjechał ? Zawody są otwarte dla wszystkich, informatory są w ogólnodostępnej części forum. Jak by ktoś chciał to by przyjechał. Teraz najprościej powiedzieć że winni są oni.
Jest wielu juniorów którzy startują tu i tam i nikt nie ma z tym problemu.

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2016, 14:58 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Adrian , no bądź poważny. NIGDY nie było obowiązku dodatkowego kwalifikowania się przez mistrza świata. Jest mistrzem i w żadnych kwalifikacjach udziału brać nie musi. Tak tu, jak tam u was. JEST MISTRZEM. I wy tam wszyscy dobrze o tym wiecie. Wzięliśmy udział w zawodach IMBRA w Kutach, po to właśnie, żeby taki gość, jak np R. Grzybowski, który nawet nie do końca wie gdzie te Kuty w ogóle się znajdują, nie mógł napisać, że dany junior może, albo nie może startować.... Syn mój jest już prawie dorosły i swoje zdanie na temat sytuacji w tych naszych stateczkach ma wyrobione od dawna. Nawet nie będę pisał jakie. Bo wstyd wam, panowie będzie... ---A poza tym MISTRZ ŚWIATA nie prosi. MISTRZA ŚWIATA wypada poprosić.--- To jest wypowiedź tego danego juniora, czyli mojego syna. A poza tym, także najlepszego zawodnika w historii tak polskich FSRów,jak i ENDURO
(a tak przy okazji: kto wymyślił tą durnotę pod tytułem "enduro"?) :jezyk:
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2016, 17:35 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 17 lis 2006, 16:28
Posty: 195
Adrian Andrzej dobrze wam napisał on nie musi się kwalifikować on jest obrońcą i to wystarczy aby miał szansę się bronić. Tak jak wszyscy pozostali z urzędu mistrzowie świata w innych klasach. Mnie nie obchodzi tu wasza polityka co do Andrzeja to są wasze sprawy ale Franek nie może przez to być dyskryminowany biorąc jeszcze fakt że macie do czynienia z juniorem. Zabraniając mu nie macie jakichkolwiek podstaw tak czynić. Tak się składa że osobiście znam Jana Folksona ponad 25lat i potrafię zadać mu pytanie na ten temat. Chcąc się mścić na Andrzeju nie macie prawa wciągać w to Franka i zasłaniać się przepisami. Między bajki włóżcie albo je zmieńcie aby były profesjonalne. Ja dokładnie wiem kto nakręca tą sprężynę nienawiści wobec nie tylko Franka i Andrzeja i nie chciałbym te tematy ruszać z nazwiska bo nie oto tu chodzi ja też mam swoje chimery do nie jednego zawodnika z obu stron ale niema to najmniejszego znaczenia w takich sprawach. Mogę nie znosić Kowalskiego to nie znaczy że mogę mu zabronić startować w oficjalnych zawodach a tym bardziej do obrony tytułu. Jeżeli tak wyjdzie to tylko będzie świadczyć o waszym średniowieczu. W tej sprawie proszę Roberta o konkretną odpowiedź bo tak naprawdę on ma w tej sprawie decydujący głos jako oficjalny przedstawiciel Prezydium Waszej organizacji . I nie sądźcie że ta sprawa to tylko sprawa Franka dotyczy ona bardzo wielu zawodników w Europie po obu stronach.

PS Adrian nigdzie nie jest napisane że Franek musi reprezentować waszą organizację on wystąpi jako reprezentant Navigi i ma do tego prawo z kraju Unga Bunga. Tak ja wasi koledzy z IMBRY w Navigoskich zawodach .Adrian jako młody FSRowiec zostaw politykę starym wyjadaczom i swoim promotorom i baw się dobrze po jednej jak drugiej stronie jak to czyni Robert.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2016, 18:08 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Ejże. Dyskusja schodzi na niebezpieczne tory... Ani mój syn, ani ja nikogo nie prosiliśmy o wstawiennictwo, więc tak z tej strony jak i z tamtej, proszę mojego syna zostawić w spokoju i się nim nie podpierać. Adwokatów nie potrzebujemy. Jak będziemy chcieli, to sami sobie załatwimy wjazd na te zawody. I odbędzie się to bez żadnej łaski ze strony krajowej federacji, która przy okazji wstydu się naje, ani nikogo innego. To tak,żeby była jasność w tym temacie...
A przy okazji ten polski przedstawiciel IMBRY, to raczej chyba do swojej funkcji nie dorósł. Korespondowaliśmy.... i szkoda gadać.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2016, 18:59 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 17 lis 2006, 16:28
Posty: 195
A.C Franek jest tylko tu przykładem i nic więcej a sprawa dotyczy wielu zawodników ,jako organizator chciałbym poznać opinie wywalając w imprezę masę kasy społecznej i godzin pracy wielu ludzi, bo coraz bardziej się zastanawiam nad sensem tej roboty.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2016, 19:32 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Noi zaczyna sie cos niecos dziac na tym foru. Ale duzo (blednych ) tez, powstaje z nieznajomosci tematu, lub jednostronnego (nieobjektywnego) podejscia do tematu.
Wladek, to ze juniorki w Niemczech startuja tu i tu, wychodzi z bardzo prostej zasady, ze sa zorganizowani jak w nauticusie tak i w FSR Deutschland. To znaczy ze placa podwojne skladki, i MAJA prawo startowac na WSZYSTKICH imprezach. Nietylko juniorzy, ale i seniorzy korzystajaz tego przywileju. Nikt, na razie, nie zakwestionowal podwojnej przynaleznosci w zwiazkach modelarskich. Byla proba ze strony kilku czlonkow nauticusa o taka klauzule, ale sie szybko z takim wnoskiem sie wycofali, a odwrotnie poprosili FSR-D o czlonkowstwo.
Bardzo waznym punktem jest to, ze osoba chcac reprezentowac kraj za dana organizacje MUSI spelnic wymogi klasyfikacyjne tejze organizacji.
I tutaj dochodzimy do naszego juniora. Jest faktycznie mistrzem w swojej dziedzinie, co jest rowniez zasluga jego ojca. Wygral MS FSR World ( Byly to otwarte MS, bez wzgledu na jakakolwiek przynaleznosc). FSR Polska zaczynala sie wtedy rozwijac, i jako pierwsza polska organizacja zglosila sie do FSR-World, a pozniej do IMBRA. LOK pozostal u Navigi. Co gorsze, sam LOK postanowil jednostronne czlonkowstwo. Gdyby nie doszlo do tego jednostronnego czlonkowstwa, wszystko byloby OK. Juniorek zaplacilby skladke roczna i tu i tam poscigalby sie na wszystkich imprezach i bylby nominowany na MS jako Mistrz Swiata.
Tylko ze to jest ta (z przeproszeniem) zasrana polityka niektorych modelarzy, ktorzy to nie zauwazyli ze moze byc i odwrotnie. I w ten sposob doszlo do obecnej sytuacji.
Nie wiem jak Andrej wyobraza sobie uczestnictwo na MS IMBRY, ale na sile napewno nie.
To, ze Franek jest obronca tytulu, to wiemy, ale musi nalezec do organizacji ktora podlega IMBRA. A on nalezy do LOK-u ktory podlega Navidze, a to nie sa MS Navigi.
Nie wiem jak to mozna jeszcze jasniej wyjasnic. Kazda organizacja, kazda instytucja, kazde panstwo ma swoje przepisy, i chcac byc czlonkiem, obywatelem, czy nawet modelarzem trzeba szanowac i respektowac dane przepisy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2016, 19:44 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 12 gru 2009, 20:20
Posty: 289
Mam pytanie:
Nie chcecie dopuścić Franka do Swoich Mistrzostw ponieważ nie należy do żadnego klubu FSR POLSKA-tak?
Dlaczego takich samych problemów nie robiliście temu samemu Frankowi jak zgłosił się na zawody FSR World w Dessau w wyniku czego zdobył Mistrzostwo Świata?Wtedy też należał do NAVIGA!
darek goliński


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2016, 20:00 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Czasami ponosi mnie, jak czytam takie niedomyslane pisanie.
Dario, przeczytaj dokladnie moj powyzszy post, a potem pisz, ale rzeczowo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2016, 20:09 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Tak wspominalem moje dawne czasy. Bylem kilkakrotnym mistrzem Polski, i chcac pojechac na nastepne Mistrzostwa Polski, chociaz bylem aktualnym MP, musialem zaliczyc zawody strefowe, aby byc nominowany na MP. Nie musialem zrobic zadnego wyniku (limitu), ale musialem zaliczyc strefe.
Wiec zglosilem sie na strefe, pojechalem tam (ale bez modelu), otrzymalem wynik 0, i bylem zakwalifikowany.
Takie byly wtedy przepisy, do ktorych sie dostosowalem, i nie bylo zadnego problemu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2016, 20:25 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 17 lis 2006, 16:28
Posty: 195
Zostawmy Franka w spokoju skoro rodzic tak sobie życzy.


Adaś to że kowalski nie musi się kwalifikować chyba nie podlega dyskusji ,jest obrońcą więc jest jeszcze najlepszym zawodnikiem świata w swojej klasie tytuł zdobyty na 1 MŚ Imbry i nie ma tu znaczenia otwarte zamknięte. Drugie teoretyczne pytanie Kowalski chce zapłacić składkę a macierzyńska organizacja nie przyjmuje jej bo ma foch za coś tam i co dalej ? I na jakim poziomie ma być to składka bo znam różne dla swoich i obcych ? Adaś ja nie szukam żadnej zaczepki bo jak piszę szanuje wasz wybór, każdy ma prawo wyboru, nawet mi się w głowie nie mieści szykanować kogokolwiek z organizacji Imbra bo nie zaznałem żadnej przykrości z waszej strony a wręcz przeciwnie mam tam jeszcze trochę fajnych kumpli i tego nie mam zamiaru psuć. Nasze rozważania są o przepisy a nie o ludzi i myślę że na tej płaszczyźnie pozostaniemy. Zobacz jak to wygląda w sąsiednich krajach Imbra korzysta z naszej pomocy i nie ma co do tego wątpliwości i zawsze może o nią poprosić tak jak my będąc w potrzebie. Więc czy nie warto by było się zastanowić i zobaczyć postęp Kowalskiego nie bacząc na durne przepisy. Ja wiem że to gdybanie teoretyczne bo pojęcia nie mam jak dalej się to potoczy ale takie furtki powinny być rozpatrywane na plus jak wyroki sądowe w razie wątpliwości.

Adaś wszystkich bolały tamte bzdurne przepisy ,a ja mam tą wielka satysfakcję że je zmieniłem będąc trenerem i członkiem CKM nawet sam Szniter nie mógł tego zakwestionować bo mieliśmy ogromne poparcie naszego ŚP Andrzeja Kłoszewskiego dyrektora biura ZG-LOK, znasz dobrze te czasy tak jak i ja


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2016, 21:15 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Wladku, rozpisalem sie tutaj obiektywnie pod wzgledem obowiazujacych przepisow. Oczywiscie masz prawde, i biorac cala sprawe Kowalskiego ze strony zycia, powinien pojechac na te Mistrzostwa.
Ja nie mam, tak jak i ty zadnych zadnych problemow z ta sprawa. Kowalski jest spokojny, krzywdy nikomu nie czyni. Akurat jego powiazanie z przelozonym stawia go w innym swietle, i szkodzi mu.
To ze chce zaplacic, a nikt nie chce pieniedzy od niego to zasluga przelozonego. Widocznie cos narozrabial (albo jak pisales "wojenki toczyl") i ciagle nie umi sie odzwyczaic.
Tak jak w wielkiej polityce i na naszym poziomie trzeba czasami robic kompromisy i zmieniac przepisy.
Ale aby do tego doszlo, trzeba nad tym popracowac. Aby cos osiagnac, trzeba dlugo sie mozolic (Kowalski wie), natomiast zniweczyc swoja dlugoletnia prace, mozna w momencie (przelozony nie zdaje sobie z tego sprawy)
Chetnie bym pomogl, lecz to nie jest w mojej kompetencji (chociazby bym tego sobie zyczyl).
Cale to moje pisanie staram sie ujac obiektywnie, bez zadnej zrazy lub jednostronnosci do jakiejs uczestniczacej strony.
Jednoczesnie rozumiem obie strony i zwiazane z nimi problemami. Jednak tylko te dwie strony moga wzajemnie ta sprawe doprowadzic do konca. (kompromis?).
A my mozemy tylko to wszystko komentowac.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL