Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 12:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lut 2016, 21:21 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 30 gru 2006, 20:18
Posty: 16
Lokalizacja: Żnin
W zeszłym roku Agata Chmielewska chcąc wystąpić na MS musiała zaliczyć jedną z imprez organizowanych przez LOK.
Była w Skoroszowie bo trener kadry chciał zobaczyć jej poziom przygotowań.Była i wystartowała na mistrzostwach.
Dlaczego więc my mamy zmieniać czy naginąć przepisy FSR Polska.
Z drugiej strony skoro Andrzej i jego syn chce jechać do Holandi na MS i jest obrońcą tytułu to po co
pyta się o zdanie i czeka na jakieś powołanie z tak mizernej organizacji jaką jest FSR Polska
Robert Rospenda.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2016, 21:55 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Ludzie O CZYM WY W OGÓLE PISZECIE? Temat jest o DESSAU 2016 I tego się trzymajcie. To wasze pisanie w całości wg mojej oceny jest kompletą żenadą. Próbowałem naświetlić swoje zdanie w tym temacie, ale i tak nie dotrze. Wpis Roberta właśnie mi to uświadomił. Nigdy nie występowaliśmy publicznie o jakieś fory dla "kowalskiego" Temat całkowicie z kosmosu wzięty. Po co to wszystko? robicie sobie igrzyska i dyskutujecie , piane bijecie. i po co? Jak będziemy chcieli to i tak pojedziemy do Haarelemu, a jak nie będziemy chcieli to nie pojedziemy. A powołanie się Frankowi należy, bo jak nie jemu to komu... Tam we władzach IMBRA ( oprócz naszej "porażki"która miala okazję się wykazać..)siedzą mądrzy ludzie, którzy chyba pojęcia nie mają o tych naszych durnych przepychankach. Przestańcie pitolić i za robotę się weźcie. Tyle
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2016, 22:57 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Cytuj:
Adrian, wspomniany junior pojawił się na zawodach IMBRY

Owszem ale organizowanych przez Słowację, zawodnika do MŚ może zgłosić jedynie jego kraj macierzysty, w Polsce od dwóch lat na zawodach FSR Polska się nie pojawił

Cytuj:
NIE MUSI startować w waszych kwalifikacjach, ponieważ z urzędu jest pierwszym waszym kadrowiczem. A wy zamiast grzecznie poprosić wspomnianego juniora, żeby zechciał was reprezentować i wygrywać dla was, co jak wiecie jest bardzo prawdopodobne, to wy wspomnianego juniora skreślacie juz na starcie

Owszem musi, z urzędu to należy mu się co najwyżej dowód osobisty jak ukończy 18 rok życia

Regulamin powoływania kadry FSR Polska
1. Kadra to grupa zawodników zakwalifikowanych do reprezentowania Związku w danej dyscyplinie
sportu.
Kadra wyłaniana jest spośród zawodników należących do Klubów Sportowych zrzeszonych
w Związku
.
Kadra może być podzielona na grupy, stosownie do potrzeb szkoleniowych dla przygotowania
zawodników do imprezy głównej, w szczególności na seniorów i juniorów.
Szczegółowa ilość członków kadry dla danej grupy wynika z regulaminów poszczególnych imprez
głównych.
2. Kryteria i warunki naboru do Kadry:
a) uzyskane wyniki sportowe wynikające z rankingu prowadzonego przez Związek w roku
kwalifikacyjnym do danej imprezy głównej,

b) deklaracja zawodnika.
Warunkiem koniecznym powołania w skład Kadry jest, niezależnie od wypełnienia powyższych
kryteriów, posiadanie nienagannej opinii macierzystego Klubu Sportowego oraz Związku.
3. Zawodnik, który w poprzedniej analogicznej imprezie głównej zakwalifikowali się do finału,
automatycznie kwalifikuje się do Kadry na następne zawody tej samej rangi, pod warunkiem
klasyfikacji w rankingu Związku w roku eliminacji do tych zawodów.


Cytuj:
A co zrobicie jak na te zawody pojedziemy? I co nie dopuszczą wspomnianego juniora do startów? Dopuszczą,a Federacja wstydu się naje i tyle z tego będzie.

na pewno nie jako reprezentant Polski

Andrzej mieszasz z błotem przy każdej okazji wszystkich i wszystko związanych z Imbrą i FSR Polska, a teraz łamiąc wszystkie obowiązujące zasady wręcz żądasz miejsca dla syna w kadrze na Mistrzostwa Świata...... i to ja mam być poważny ?

Ze strony FSR Polska nikt nikomu nie zabronił należenia również do Loku, natomiast odwrotnie już tak z wyłączeniem juniorów. Każdy miał wolny wybór aby obrać własną drogę, Ty wybrałeś drogę wojny i zastraszania, wypisywanie różnych bzdur na forum oraz w prasie ogólnopolskiej, od tego nowych przyjaciół Ci nie przybywa. Mam pełną świadomość tego że ani jedno zdanie do Ciebie nie dotrze ponieważ cokolwiek by nie napisać to o Wszystkich Masz już zdanie wyrobione.

Wiele piszecie jak to sekcja Lok poszła na rękę juniorom, fantastycznie, zmusiliście ich do wystartowania w dwóch imprezach pod groźbą utraty miejsca w kadrze
Cytuj:
Mając na względzie dobro i rozwój klas modeli FSR-V,H,O w Polsce Zarząd Sekcji postanawia dopuścić do rankingu , a zarazem daje możliwość ubiegania się o tytuł Mistrza Polski (Kadra Narodowa) JUNIOROM , którzy oprócz wykupionej licencji w LOK-u mają także wykupione karty klubowe w FSR POLSKA.
Jednocześnie przypominamy że aby być sklasyfikowanym w końcowym rankingu Mistrzostw Polski dany JUNIOR , zgodnie z regulaminem
musi zaliczyć starty w co najmniej dwóch eliminacjach organizowanych przez naszą sekcję.
-Zarząd Sekcji FSR-V,H,O przy CKM LOK
Mamy nadzieję ,że Zarząd FSR Polska pójdzie w nasze ślady i mając na uwadze rozwój wśród dzieci i młodzieży naszego wspólnego hobby
jakim są starty modelami klas FSR , obniżą także opłaty startowe dla juniorów do stawki 0.
Za Zarząd
Dariusz Goliński


I na koniec, Panowie, została Was tam garstka a żrecie się między sobą jak dzieci.....może by czas pomyśleć o naprawieniu własnej piaskownicy zanim będziecie chcieli bawić się też w innej......
Na tym kończę, cokolwiek by nie zostało napisane pod moim adresem. Możecie wykasować post, konto, jest mi to całkowicie obojętne jak dalsze losy Loku, ja się doskonale bawię z pozostałymi 70 osobami w na zawodach FSR Polska

P.S Władku, FSR-ami zajmuję się może nie tak długo jak Ty ale pierwsze starty zaliczyłem w roku 1991, zapytaj Miecia

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2016, 23:08 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Witam,

chyba nadchodzi wiosna.... to taki piękny okres.
Szkoda, że nie ma moderatora forum temat wątku, już dawno nie jest aktualny.

Przytoczę stwierdzenie:

"Pragnę doprecyzować informację podaną przez Darka. Dotyczy ona osób które planują posiadać licencje dwóch związków (słyszałem o takich przypadkach więc lepiej aby wszystkie niejasności zostały omówione wcześniej).
Zgodnie z przywołaną ustawą o sporcie której podlegają oba związki modelarskie (LOK z mocy ustawy, drugi związek na podstawie wpisu w statucie) nie można mieć dwóch licencji (być członkiem dwóch lub więcej organizacji działających w tym samym sporcie). LOK nie będzie weryfikował na etapie przyznania licencji czy ktoś ma licencję innego związku (nie ma uprawnień do takiej weryfikacji). Wykup licencji w LOK jest równoznaczny z oświadczeniem, że nie ma się licencji innego związku. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji (posiadanie dwóch lub więcej licencji), punkty zdobyte do rankingu Mistrzostw Polski zostaną anulowane.
Nigdy za wiele wyjaśnień, więc jeżeli są jakieś wątpliwości to piszcie a z naszej strony postaramy się odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości.
Za Zarząd
Krzysiek Ołbiński"

Mamy oświadczenie, jesli chodzi o starty zawodników w dwóch organizacjach. Władek mam nadzieję, że wiedziałeś o tym zanim zacząłeś pisać swoje posty.

Druga sprawa.

Proszę po raz kolejny o nie obrażanie mojej osoby na tym forum. Nie życzę sobie tego. Jeśli ktoś nie rozumie, jak tłumaczę, że przedstawiciel iMBRY nie załatwia powołań na MŚ w Holandii to trudno. Lekarzem nie jestem.
Imbra zrzesza organizacje z różnych krajów, jeśli chodzi o Polskę jest nim Związek sportowy modelarstwa wodnego w Polsce i ta organizacja powołuje zawodników do udziału w tych mistrzostwach.

Czytając forum stwierdzam, że Wasz sekretarz nie dorósł do pełnionej funckji. Ocenę zostawcie sobie.

Trzecia sprawa.

Organizujecie Mistrzostwa Europy w Jaworze 2016. Dostałem kilka maila od zawodnikó zagranicznych gdzie mogą zdobyć informacje na temat tych zawodów?
Niestety poza oficjalną informacją na stronie Navigii nie potrafiłem nic pomóc.
Naviga wprowadziła ograniczenia jeśli chodzi o stosowanie procentowe Nitrometanu w paliwie. Firma CMB wyprodukowała taki tester. Mam pytanie czy tester będzie pokazywał tak samo jeśli będzie temp +18 stopni lub +34 stopnie na zawodach?
NIe odnalazłem poza informacją o ograniczeniach żadnych przepisów kiedy i jak będzie sprawdzane paliwo. Czyżby tylko pierwsza trójka medalistów w finale?

Kończąc życzę udanych Mistrzostw Europy w Jaowrze od strony organizacyjnej a także sukcesów naszych modelarzy w tej imprezie.

Robert Mecdorf

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2016, 23:28 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Adrian, ja Ci powiem krótko. wiesz gdzie juniorzy z całej Europy mają te Twoje dywagacje? Następuje nowe pokolenie. I oni niedługo będą mieli monopol na decydowanie. Oni się miedzy sobą przyjaźnią, codziennie ze sobą rozmawiają slangiem, bez słów się rozumieją. Grają w gry rozmaite Są kumplami na poziomie o jakim nawet sobie nie potrafisz wyobrazić. I w d..ie mają te nasze fora i te nasze debilne dyskusje. Nie ma żadnej bariery językowej... I teraz pomyśl sobie co może się zdarzyć jak Franka nie dopuszczą do startu... co się stanie jak na znak protestu juniorzy nie wyjdą na start ? To jest oczywiście tylko czysto hipotetyczna sytuacja... Ale zdarzyć się może. I gdzie będą te Twoje przepisy których mi sie nawet czytać nie chce? No zgadnij.
I to nawet nie jest szantaż z mojej strony. Sam dochodzę do wniosku, ze my stare pierniki zawzięcie kłócimy o coś co tak na prawdę jest warte funta kłaków, i wystawiamy się na pośmiewisko tych juniorków , który po prostu z nas się śmieją.
I jeszcze jedno. Ja niczego żądam. Jakby tą Twoją krajową federacją rządzili rozumni ludzie , to by to zrozumieli.
A z tym "Mieciem", trochę przesadziłeś...
ps
Meniu tak generalnie Ty taki imbrowski PETER jesteś, nie gniewaj się. ale z całym szacunkiem porównania żadnego nie ma,
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2016, 12:44 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 17 lis 2006, 16:28
Posty: 195
Robert fajnie mi to wytłumaczyłeś i tak naprawdę nie znałem takich zapisów. Są tam kwestie na które sam bym się nie zgodził, ale nie uczestniczyłem w tym. Co do ME wystarczy przekierować na mojego maila którego znasz ,.ja wiem nie musisz. Co do mistrzostw to zmartwienie moje i mojego komitetu, albo będą na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym albo w ogóle ich nie będzie do puki nie ma oficjalnego komunikatu co życie pokarze gdzie jesteśmy.PS; co do wyznacznika firmy CMB na pewno nie może być użyty na poziomie mistrzostw nie ma atestów i to go wyklucza ,puki co oficjalnych danych z NAVIGI nie otrzymaliśmy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2016, 23:08 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Tak sobie czytam spokojnie i z uwagą ten temat. I napisałeś Adrian:
"na pewno nie jako reprezentant Polski" , w sensie ,że Franek... A któryś z Was pojedzie do Holandii jako reprezentant Polski? Pojedziecie jako ( w sumie to nawet nie wiem jak to określić), Może jako Przedstawiciele federacji?. Reprezentanci Polski do Jawora pojadą.
:rogal: Z całym szacunkiem dla Przedstawicieli... Wiedzę i poziom sportowy szanuję, bez względu na opcję!
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2016, 18:51 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Oj Andrzej, Andrzej. Ja ciebie lubie i szanuje, ale tu, to przeginasz niesamowicie.
Sam napisales:
Cytuj:
Ejże. Dyskusja schodzi na niebezpieczne tory...

A w ogole to:
Cytuj:
Ludzie O CZYM WY W OGÓLE PISZECIE? Temat jest o DESSAU 2016 I tego się trzymajcie.

Sam podwazasz swoje twierdzenia, i ciagle ci za malo.
Nie tylko twoja opinia sie liczy, inni maja rowniez swoja i powinienes ja takze respektowac.
Dobrze, chcesz uznania dla siebie i dla Franka, nalezy sie, i co dalej? To nie F1 abys za to otrzymal miliony. Tu nie ma takiego Berniego Ecclestone jako dorego wujka. Mieliscie sukces, wiec sie cieszcie. Ale na tym sie skonczylo, i zycie leci dalej. Nikt nie bedzie prosic was abyscie gdziekolwiek startowali. To jest w kwestii kazdego, rzecza indywidualna.
Z jednej strony chcesz uznania, a z drugiej strony "rypiesz" do wszystkiego, i defakto prowokujesz zadymy.
I nie probuj mi twierdzic, ze nie. Znamy sie dosyc dlugo, i czlowiek ksztaltuje sobie charakter i osobowosc znajomych.
Na twoja teze o juniorkac mam rowniez swoje zdanie, ale na razie zostawmy to w spokoju.
Nie musisz odpisywac, ale pomysl logicznie nad tym.
Pozdrowienia
Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2016, 18:54 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Do Admina,
Byloby najlepiej oddzielic temat Dessau 2016 od reszty.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL