Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 29 mar 2024, 14:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 mar 2015, 09:39 
Offline
Kozak
Kozak

Dołączył(a): 10 sie 2009, 20:55
Posty: 596
S. G . jedzie na Mistrzostwa Świata 2016 . ( Jeżeli zawodnik ma chęć brać udział we współzawodnictwie i zdobywaniu punktów do M.P. a co za tym idzie walczyć o miejsce do reprezentacji kraju na M.Ś,(w loku tego nie wymagają) to MUSI być członkiem Naszej federacji. Czy się komu to podoba czy nie. S.G .) BRAWO i GRATULACJE .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2015, 11:42 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
"Najwiekszym wariactwem na swiecie jest pozostawienie wszystkiego tak jak bylo, mniemajac i majac nadzieje, ze cos sie zmieni"
A. Einstein

Jak widac niektorzy tutaj nie pokumali co jest grane, i co sie ogolnie dzieje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2015, 12:00 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 sie 2010, 11:00
Posty: 132
witam
Cytuj:
Jak widac niektorzy tutaj nie pokumali co jest grane, i co sie ogolnie dzieje.

- można o rozwinięcie myśli (poważnie) może niektórzy pokumają :D
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2015, 12:03 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 12 gru 2009, 20:20
Posty: 289
I znowu cytaty wyrwane z kontekstu
-darek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2015, 12:07 
Offline
Kozak
Kozak

Dołączył(a): 10 sie 2009, 20:55
Posty: 596
Adam zgadzam się z tobą Z. S. dał już odpowiedż . ( Niezgadzam się jednak na jakiekolwiek próby dezawuowani naszej działalności z powodów czysto osobistych bądz zasłysznych.Trzeba sprawdzić problem u źródła a dopiero póżniej dyskutować. )

Zastępca Prezesa Zarządu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2015, 14:15 
Offline
Kozak
Kozak

Dołączył(a): 10 sie 2009, 20:55
Posty: 596
Jeszcze krótkie pytanie tylko do Zastępcy , domyślam że pisałeś ten wątek wspólnie z Johnem .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2015, 14:33 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 30 gru 2006, 20:18
Posty: 16
Lokalizacja: Żnin
Wiwaldi, powiedz czym to się skończyło ,czy my ingerujemy w wasze opłaty,raczej nie,
więc nie rozumiem czemu ty się tak bardzo przejmujesz się naszymi.
Robson


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2015, 15:42 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 sie 2010, 11:00
Posty: 132
witam
Robert czy ty udajesz czy naprawdę nie rozumiesz?
nikt nie ingeruje w Wasze ustalenia co do składek,
ale każdy kto uczestniczy w życiu FSRów może się chyba wypowiedzieć na ten temat.A wy co robicie na forum, usuwacie wszystkie wątki co nie są po myśli pana prezesa.
Dla mnie to i możecie ustalić nawet dla nie zrzeszonych 400zl od modelu,ale doskonale wiesz że 75 zł od modelu spowoduje ze mało kto z obcych skorzysta udziału w zawodach FSR Polska. Każecie ludziom należeć do klubów i koniec- w myśl zasady kto nie z Mieciem tego zmieciem. Nie dajecie ludziom żadnej możliwości swobody brania udziału w zawodach, tylko po co? żeby ich za mordę trzymać bo łatwiej będzie nimi rządzić pod przymusem należenia?
więc przestańcie beblać o demokracji, o wolności i miłej atmosferze- tak, wybór jest wolny jak to napisał S.G na waszym forum ale w jedną stronę.

teraz wasza racja jest najmojsza.

znamy się cztery lata, a że ja mam odmienne zdanie Ty piszesz takie coś
Cytuj:
a jeżeli to nie pomoże to kolegami byliśmy
----Robert opamiętaj się.

Ludwiku dornie, psie sabo nie idźcie tą drogą- bo r..cie fsry szybciej niż wam się wydaje.
Ja zapłacę te składki co pozostali członkowie( wpisowe, sprzętowe)ale nie chcę nie mogę być w FSR Polska, bo chce się ścigać i się spotkać z wami. Kiedyś Robert powiedziałeś ,ze chodzi o ściganie się.


Ostatnio edytowano 15 mar 2015, 18:36 przez crimen76, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2015, 16:35 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
No i dziękuję :rogal:
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2015, 16:36 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 12 gru 2009, 20:20
Posty: 289
Wojtek , wygląda na to , że będziesz kolejnym bez możliwości pisania na forum Fsr Polska.
I tak długo się utrzymałeś!!!!!
-darek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2016, 13:44 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 17 lis 2006, 16:28
Posty: 195
No właśnie Adaś co w tym wszystkim jest ważne. Ja osobiście nie jestem wrogiem żadnej ze stron ale, nie dociera do mnie ta cała polityka. Sam król Salomon nie rozwiązał by tego o co tu chodzi.
Bo tak; Junior nasz a wasz Mistrz Świata aktualny, nie może bronić tytułu bo federacja Imbra Polska nie widzi takiej możliwości, pytanie czym ten młody człowiek sobie zasłużył na takie traktowanie wedle waszego prawa i proszę nie wyciągajcie jakiś tam a bo ojciec.
Drugie chętnie przyjmujecie naszych zawodników na swoich zawodach ale jakoś trudno wam dojechać na nasze imprezy które w niczym wam nie ustępują ani pod względem organizacji ani sportowym a co ciekawe jesteście zamożniejszym społeczeństwem i dla was koszty przyjazdu do nas są o wiele tańsze jak naszych kolegów do was? Po trzecie Imbra ma się za organizację Światową a w każdym kraju członkowskim obowiązują inne przepisy inna polityka co już powinno być naprawione. i tu się kłania sprawa juniora który może nie chce do was przystąpić z tych powodów o których piszę ale ma prawo do obrony tytułu. Po następne wszyscy byliśmy kiedyś w jednej organizacji po wyjściu nie można opluwać matki za to co zrobiła jeden raz przechodząc jakeś problemy. Dla mnie jest to nie zrozumiałe bo lepiej było zmienić prezydium lub nie których członków a nie rozwalać wszystkiego na czym wszyscy stracili. Pozdrawiam Władek OL.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2016, 23:27 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Czesc Wladek, sprawa jest aktualnie trudna (dla niektorych).
Juz dawniej pisalem o problemach w Navidze i o osobach ktore sie wypiely na nasze hobby (mysle o FSR-ach), pozniej cala sprawa z organizacja niedoszlych MS w Slowenii, i dawnej propozycji Polski (LOK)- zorganizowania "zastepczych" MS w Belchatowie.
Jaka byla reakcja Navigi? -ZERO!
Komus taka sytuacja sie nie spodobala, i to nie byla jedna, jedyna osoba, wiec doszlo do radykalnego kroku, i zostala zalozona nowa organizacja (FSR World), z podstawowym i jedynym kierunkiem- klasy FSR.
W tym samym roku organizacja ta zorganizowala swoje 1 MS, gdzie mogli startowac wszyscy, obojetnie do jakiej organizacji nalezeli.
Tak sie zlozylo ze Franek junior (bo o niego chyba chodzi) zdobyl tytul mistrza swiata.
Na tych samych mistrzostwach odbylo sie zebranie zuczestniczonych ekip, i postanowiono o przemianowaniu organizacji na IMBRA, jak rowniez wybrano nowy sklad prezydium.
Tyle z historii.
Reszte juz znasz, to tylko i wylacznie polityka. (ja juz dawniej mowilem, ze polityka to jedno wielkie swinstwo).

Caly problem FSR-ow w Polsce (zreszta w Niemczech i nietylko, jest to samo), jest to ze sa 2 organizacje zrzeszajace Fsrowcow pod dwoma swiatowymi organizacjami, ktore nie potrafia sie dogadac.
Jednak kazdy modelarz w Polsce mial okazje i mozliwosc opowiedzenia sie w ktorej organizacji chce dalej kontynuowac swoje hobby.
Wiec nie mozna teraz stawiac pretensje, ze junior nie moze bronic tytulu. Bedac w jednej organizacji nie mozna sie domagac udzialu na MS innej organizacji, nie spelniajac jej warunkow "obywatelstwa". Zreszta sam LOK postawil taki warunek, ze bedac czlonkiem LOK-u nie mozna byc czlonkiem FSR-Polska. I w tym momencie mamy do czynienia z parszywa polityka, ktora teraz zaskutkowala, i obrocila sie przeciwko Frankowi.
Rowniez i mi przykro z tego powodu, bo znam Andrzeja i znam Franka, wlasciwie od jego urodzenia. Ale kto nawarzyl piwa musi go i wypic. Niestety takie sa prawa polityki.

Odnosnie przyjazdu na polskie zawody, to nie moge mowic za innych. Ale wiem ze z dawnego DDR przyjezdzaja ludzie na polskie zawody. Nie mozesz rowniez argumentowac wyzszym poziomem ekonomicznym. Taki wyjazd kosztuje, i nie kazdy jest w stanie poswiecic urlop czas i pieniadze na wszystkie zawody. A ze kazdy wybiera zawody w poblizu, jest logiczne. Dla mnie jest blizej (200-300 Km) zajechac do Holandii, niz 880 Km do Kleczewa. A tam sie akurat wybieram. Z drugiej strony dlaczego polscy zawodnicy nie jezdza, albo malo jezdza do Czech.
Mozna by dlugo dyskutowac na ten temat, po prostu kazdy wybiera sie nazawody ktore sie mu podobaja, i jest w stanie finansowo podolac.
W twoim3 punkcie piszesz o roznych przepisach w roznych krajach. Nie, nie masz racji, przepisy sa takie same dla wszystkich- mowie o przepisach startowych klas FSR. Jakie przepisy ustala dana organizacja w kraju, jest tylko i wylacznie sprawa danej organizacji i jej czlonkow. Jak chcialbys podciagnac jedne przepisy exystencji danej organizacji na wszystkie kraje, uwzgledniajac aktualne przepisy prawne danego kraju. To jest po prostu niemozliwe.
Jest tak jak jest, trzeba sie wpierw rozsadnie dogadac u siebie w domu, i wszystko uporzadkowac, a potem dopiero mozna sie patrzyc na innych.
Z twoja propozycja wyrzucic niektorych z prezydium calkowicie sie zgadzam. Lecz teraz jest juz za pozno. To bylo trzeba zrobic przynajmniej 3 lata wstecz.
Teraz powstala IMBRA, i wyglada na to ze dziala, i to nawet bardzo dobrze. Ma nawet wiecej panstw czlonkowskich niz Naviga. Ale co jest najwazniejsze, troszczy sie o swoich czlonkow i stara sie o urozmaicenie zycia modelarskiego.
A to wyszlo z zalozenia FSR World "Dla modelarzy, od modelarzy", i to dziala.
Tak to jest w zyciu, jedni stracili, ale inni zyskali.
I jaki moral z tego wynika? Raczej nie probujmy w to wnikac. Trzeba sie dogadac a nie wygryzac jeden na drugiego.

Pozdrowienia
Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2016, 23:54 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
amen

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2016, 01:27 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 17 lis 2006, 16:28
Posty: 195
Adi z tym amen to się nie wychylaj za bardzo. Adaś nie przekonałeś mnie co do niektórych argumentów sprawa juniora to nie jest tak jak piszesz. Trzeba być całkowitym szowinistą aby nie dopuścić małolata który w życiu nikomu nic nie zrobił i nie może decydować gdzie chce być , piszesz że nie można występować w dwóch różnych organizacjach jak to się ma do waszych zawodników biorących udział w mistrzostwach Navigi i odwrotnie zresztą z korzyścią dla wszystkich? Nie będę wymieniał znanych nazwisk bo nie oto chodzi. Z tego co piszesz juniorzy z Imbry nie powinni u nas startować a jakoś startują i nikt im nie zabroni tak samo seniorom. Całe szczęście że nie ja się muszę dogadywać, zrobię swoje i moja rola na tym się skończy. Adaś co do innych spraw moglibyśmy dużo dyskutować, znamy historię od zera razem zaczynaliśmy w te klocki zabawę, jesteśmy w tym samym wieku, wychowaliśmy się w tej samej organizacji. Ja potrafię uszanować wasz wybór ale też chcemy abyście Wy uszanowali nasz bo nigdy nie wiadomo czy jeszcze się nie spotkamy na jednej drodze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2016, 07:47 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2006, 21:24
Posty: 233
Lokalizacja: olsztyn
niestety tak to jest że ten świat nie był,nie jest i nigdy nie będzie sprawiedliwy .


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL