Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 21:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 gru 2014, 22:40 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Jakoś tak mnie naszło,żeby o tym napisać... Fakt. Człowiek był wtedy młody, ufny i wierzył ,że ta SOLIDARNOŚĆ cuda może zrobić. Tak wtedy myślałem. Co zrobiła, widać dzisiaj.Moim zdaniem , to nie tak miało być.
Akurat zostałem, świeżo upieczonym instruktorem i szefem modelarni. Cieszyłem się jak dziecko. Niedziela była... Telewizję wyłączyli, telefony głuche , internet...o internecie , tak jak o komputerach w dzisiejszym pojęciu nikt nawet nie wiedział. Szaro było, i zimno. Zimniej jak dzisiaj.
Koło modelarni SKOT stanął wojsko grzało się przy koksowniku.Jak szedłemdo modelarni, to mnie wylegitymowali. Musiałem się tłumaczyć, gdzie i po co idę w niedzielę rano...Baliśmy się wszyscy,że jakaś wojna będzie, że Ruscy wejdą i będą strzelać. Jak w Czechosłowacji.
W poniedziałek 14-go miałem, mieć zajęcia w modelarni. I, jak zawsze przychodziła na nie, duża grupa dzieciaków, tak wtedy przyszedł jeden. Józio (pamiętam jego imię) i powiedział,że mama mu już nie pozwala chodzić na modelarnię, bo różnie może być. I o to, wtedy do tej ówczesnej władzy miałem największy żal. Cała moja praca nad stworzeniem zespołu młodych zapaleńców poszła na marne. Trzeba było zacząć wszystko od nowa... Na szczęście się udało. Z niektórymi z tych młodych znamy się do dziś. Później,spadło na nas ,jak grom,to, że zamknęli naszego Kolegę Piotra. Za "politykę". Co myśmy nie robili, żeby go zwolnili... Każdy szukał poręczyciela, nawet wszechmocny "Kiciuś" nie mógł nic zrobić, choć na pewno Jego wstawiennictwo pomogło, bo nam Piotrka w końcu zwolnili...
Takie czasy były. Żeniłem się w stanie wojennym. Alkohol na kartki (deputat) kupowałem... 20 butelek przysługiwało .Wódka BAłTYCKA, bo akurat innej nie było ( śmierdziała ropą, nie wiadomo dlaczego). Ale akurat w tym temacie problemów nie był, bo dobry alkohol, i jedzenie dało się jakoś załatwić, poza reglamentacją. Na zasadzie " Polak potrafi". Wesele miałem na XVIIII piętrze wieżowca. Wszyscy się wspaniale bawili. I nawet zomowcy , którzy przyszli sprawdzić co się dzieje na górze, po kielichu dostali. Kto z Kolegów był ten wie,jak to było.
Chcieliśmy wtedy wszyscy,żeby tą komunę diabli wzięli. I wzięli... Ale tak z perspektywy patrząc, to nie wszystko w tej komunie było złe. Jedno mimo wszystko było lepsze. Jaka ta komuna była , wie każdy, ale młodzież, jednak wychowywana była w duchu patriotycznym! I teraz można mieć różne zdania w tym temacie, ale dzisiaj patriotyzm jest pase... A nie o to chodziło, nie tylko w tym temacie. Jak tak dziś jechałem przez miasto, to wszystko było kolorowe, ale czy te nowe budynki, banki, sklepy...Czy to jest nasze, polskie? Śmiem twierdzić, że nie. Może stary już jestem, i mam wypaczone pojęcie o dzisiejszej rzeczywistości, ale generalnie: TO NIE TAK MIAŁO BYĆ
Może jakaś w tym temacie dyskusja będzie,tak niezależnie od naszych dzisiejszych waśni... Jak Koledzy odbierają tą rocznicę stanu wojennego?
Andrzej

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2014, 20:42 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 11 maja 2007, 18:51
Posty: 225
ale i komunista z ciebie Andzejku (legitymacje dobrze schowales?)... po takim gadaniu proboszcz nie wpusci cie na msze! :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2014, 00:31 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Heniu, całkiem chyba opacznie odczytałeś, to co napisałem. Nigdy nie byłem za komuną, przynajmniej od momentu, kiedy okazało się,ze może być inaczej. Ale tak jak teraz jest też nie jest dobrze. I komuna nie ma z tym nic wspólnego. I jeszcze raz powtórzę: to nie tak miało być
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL