Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 27 kwi 2024, 21:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Witam
PostNapisane: 19 cze 2009, 16:16 
Offline
Adept
Adept
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:49
Posty: 23
Lokalizacja: Poznań
Witam
Czas się ujawnić :D
Od jakiegoś czasu z uwagą czytam to forum, i muszę powiedzieć że czuję się coraz bardziej "zarażony" uprawianym przez Was hobby :).
Co prawda na dzień dzisiejszy nie jestem jeszcze gotów (czasowo i materialnie) poważniej podejść do tematu, ale ponieważ stopień zarażenia zwiększa się wprost proporcjonalnie do ilości wchłoniętego tekstu / fotek, wszystko jest na jak najlepszej ku temu drodze.
Bardzo zaciekawił mnie model pana Bogdana Ludkowskiego (3,5 cm Standart) i myślę że właśnie taki modelik byłby dobrym wyborem na początek mojej drogi w świat łódek FSR.
Na razie muszę się wstrzymać z modelarskimi zakupami (niestabilna sytuacja), ale mam nadzieję że za niedługo się to zmieni.
Na dzień dzisiejszy pozostaje dalej czytać forum, oglądać fotki i filmiki, ale może za niedługo uda mi się poznać Was osobiście na jednej z imprez.
Czy jest może ktoś z Poznania ?

_________________
Pozdrowienia z Poznania
Marek C
http://marek.aplus.pl/strona


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 19 cze 2009, 17:20 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Witamy "konkurencję". :D :D dla Forumowiczów informacja: Kolega Marek jest właścicielem strony i poczytnego forum które ma tylu użytkowników, że my chyba nigdy nie do takiej liczby nie dojdziemy :cry: choć nigdy nie wiadomo :lol: co się wydaży. W sprawie standarcika to wbrew pozorom nie jest to taka wielka inwestycja. Marek skontaktuj się z LUDKIEM. na pewno dostaniesz upust. :) Może razem zaczniemy propagować tą konkurencję? Standardy rozwijają się dynamicznie dosyć i nowi adepci są mile widziani i witani :tak: .
Pozdrawiam
Andrzej C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 19 cze 2009, 18:47 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
AndrzejC napisał(a):
Witamy "konkurencję". :D :D dla Forumowiczów informacja: Kolega Marek jest właścicielem strony i poczytnego forum które ma tylu użytkowników, że my chyba nigdy nie do takiej liczby nie dojdziemy :cry: choć nigdy nie wiadomo :lol: co się wydaży. W sprawie standarcika to wbrew pozorom nie jest to taka wielka inwestycja. Marek skontaktuj się z LUDKIEM. na pewno dostaniesz upust. :) Może razem zaczniemy propagować tą konkurencję? Standardy rozwijają się dynamicznie dosyć i nowi adepci są mile widziani i witani :tak: .
Pozdrawiam
Andrzej C.

Andrzej wszystko ładnie tylko zapomniałeś koledze powiedzieć kto jest z Poznania. Witaj ziomal ja jestem z POznania-Konin. Jak masz pytania to śmiał pytaj.
pozdrawiam Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 19 cze 2009, 22:21 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2007, 10:34
Posty: 145
Lokalizacja: Wrocław
Witam!
A jakiż to portal jeżeli można wiedzieć?

_________________
Pozdrawiam Michał Tur
POL-457


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 20 cze 2009, 07:20 
Offline
Adept
Adept
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2007, 19:17
Posty: 32
Lokalizacja: Kraków
witam
Forum Marka
http://marek.aplus.pl/forum/

_________________
Pozdrowienia z Krakowa
http://modelhobby.republika.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 20 cze 2009, 07:30 
Offline
Adept
Adept
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:49
Posty: 23
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję za powitanie, jaka tam ze mnie konkurencja (w sumie "walczymy" o to samo - żeby się ludzie nie nudzili) :D
Myślę że nazwa portal jakiej użył Andrzej jest nieco na wyrost, ot mała stronka (dawno nie aktualizowana) i forum dyskusyjne które tak jak i tutaj, tworzą wszyscy użytkownicy (ja je tylko uruchomiłem).
Dla zainteresowanych podam linki:
http://marek.aplus.pl/strona
http://marek.aplus.pl/forum
Chyba nie zostanie to potraktowane jako reklama :)
----------
Wracając do tematu łudek to ponieważ jakieś radio bym miał (Hitek - Focus 4) to jeden wydatek by mi odszedł.
No ale i tak pozostaje zakup łudeczki, motorka, jakiś rozrusznik, grzałka do świec i pewnie tysiąc strzeli jak nic (jeśli nie więcej)
Wiem że w dzisiejszych czasach nie jest to jakaś astronomiczna kwota, ale ......
Tak że z zakupami będę musiał się na trochę wstrzymać, zresztą moja księgowa (czyt. - żonka) raczej nie przepuści tego przez "cenzurkę" :).
Może podejdę do tematu jakoś etapami - no muszę to jakoś sobie poukładać.
----------
Dzięki adam za zaoferowaną pomoc, na pewno pytań będzie mnóstwo :)
==========

_________________
Pozdrowienia z Poznania
Marek C
http://marek.aplus.pl/strona


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 20 cze 2009, 19:31 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
Witam Marku.
Wśród kilku stron, które najchętniej od paru lat odwiedzam, są również Twoje : Forum i Strona. Z linków korzystam prawie na co dzień, no i podziwiam modele.
FSR-y, to temat-morze. Cieszy fakt, że modele klasy standard przyciągają uwagę nie tylko juniorów, ale i Seniorów modelarstwa. Jest nas coraz więcej, to bardzo dobrze. Nie zawsze skok na "głęboką wodę" jest najwłaściwszy, standardy w jakiś sposób są pomostem łączącym "zwykłych modelarzy" z wielkim wyczynem. W sposób, może nie do końca doskonały, spróbowałem temat tej klasy przybliżyć na przykładzie budowy modelu AJAKS - ślizgu FSR V 3,5 standard w Modelarzu ( 11-12/2008 i 1-3 oraz 6/2009 ). Jest to na pewno pierwsza publikacja w Polsce, poruszająca ten temat w całości. Wprawdzie tylko na przykładzie drewnianej łódeczki, ale ważne, że zrobiony został początek. Polecam te artykuły.
Pozdrawiam - Jan Sewerniak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 20 cze 2009, 20:38 
Offline
Adept
Adept
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:49
Posty: 23
Lokalizacja: Poznań
Jest mi bardzo miło że mój trud włożony w prowadzenie stronki oraz forum nie idzie na marne i że ludzie z tego korzystają.
Jeśli zaś chodzi o standarta 3,5, to wybrałem ten model z dwóch powodów.
Pierwszy to oczywiście względy finansowe - nisko budżetowa konstrukcja.
Drugi zaś to możliwość (w miarę bezpiecznego) obycia się ze sprzętem - zarówno z regulacją motorka, jak i z prowadzeniem samego modelu.
Moje doświadczenie w tej materii nie jest duże, więc myślę że dobrze jest zacząć od czegoś nad czym będę mógł chociaż w części panować :).
Oczywiście będę się starał zdobyć polecane przez Ciebie numery Modelarz'a, bo jak wiadomo dobrej wiedzy nigdy za wiele.
Mógłbym prosić o adres internetowy redakcji tego periodyka (bo jakoś nie bardzo mogę odszukać) ?

_________________
Pozdrowienia z Poznania
Marek C
http://marek.aplus.pl/strona


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 20 cze 2009, 21:28 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
Witam
http://mazowszelok.pl/modelarz - tutaj znajdziesz potrzebne dane.
Klasa standard powstała przede wszystkim właśnie z tych względów o których wspomniałeś. Przez prawie 30 lat prowadziłem w MDK im M. Kopernika we Wrocławiu modelarnię, której główną specjalnością od 1974 r. były właśnie modele ślizgów z napędem spalinowych. I to nie tylko klas FSR, ale także F1V, oraz F3V. Prawie wszyscy uczestnicy zajęć w naszej pracowni, zaczynali od prostych standardowych modeli. Czy wyszło Im to na zdrowie? pewnie tak, gdyż dzisiaj, wielu z Nich, to wielokrotni mistrzowie Polski w w/w klasach. A Jeden - także mistrzem Europy! :D
O naszych zmaganiach przez te lata można przeczytać w Naszej Historii - http://www.fsrv.wroclaw.pl/index.php?op ... &Itemid=26 . Pomysł powstania klasy standard, zrodził się w środowisku wrocławskim, ale od samego początku, całym sercem i wiedzą wspomaga nas Ludek ( Bohdan Ludkowski z Łodzi )

J.S.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 21 cze 2009, 20:48 
Offline
Adept
Adept
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:49
Posty: 23
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję za linki, niebawem zaatakuję redakcję o wymienione wcześniej numery Modelarz'a.
Myślę że zaczęcie od prostego i niedrogiego modelu jest objawem zdrowego podejścia do tematu (oczywiście to jest moje zdanie).
Wyroby Bogdana Ludkowskiego są mi znane, od kilku lat stosuję je z powodzeniem w swoich modelach.
Mam nadzieję że niebawem będę miał przyjemność poznać pana Bogdana osobiście (może podczas zakupu mojego standarcika :)).
Co prawda za wiele tych modeli nie zbudowałem, ale wały, stery czy śruby produkcji Profil-Service są moim zdaniem jak najbardziej OK, no i bardzo ważne (przynajmniej dla mnie) są przystępne cenowo.
Historię modelarni http://www.fsrv.wroclaw.pl/index.php?op ... &Itemid=26 przeczytałem już jakiś czas temu (bardzo lubię czytać takie artykuły) - całą witrynę "przekopałem" :).
Podobnie sprawa ma się z relacjami z budowy modeli - po prostu je pochłaniam :)
Może też powiem kilka słów o swojej historii (wiele tego nie ma :)).
Swój pierwszy modelik RC zbudowałem dawno temu, a do sterowania została użyta aparaturka Pilot 4.
Metalowa obudowa nadajnika, odbiornik podobnie w metalowej skrzynce sporych rozmiarów, serva były tak duże że ciężko było to gdzieś upchać.
Oczywiście kanały nieproporcjonalne na zasadzie wł/wył, jeden drążek to lewo i prawo, a drugi to przód i tył.
Nadajnik miał długaśną antenę którą trzeba było poskręcać z kilku odcinków a chyba pośrodku anteny była jeszcze cewka.
Teraz to wygląda trochę śmiesznie, ale wtedy to było coś !!!
Potem zaniedbałem temat modelarstwa na rzecz gry na gitarce, potem moim hobby stały się komputery, a teraz (kilka lat temu) taki powrót do jedynego, słusznego tematu - modelarstwa szkutniczego.
Dawno to było i sporo się zmieniło.
Dzisiaj jest jakby łatwiej, wszystko bardziej dostępne (ale czy na pewno :?: :) )
==========

_________________
Pozdrowienia z Poznania
Marek C
http://marek.aplus.pl/strona


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL