Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 20 kwi 2024, 11:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Koło Bydgoszcz
PostNapisane: 18 gru 2009, 19:31 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 14 mar 2006, 10:13
Posty: 100
Czytając wszystkie posty widzę ze co niektórzy mijają się z prawdą i wypowiadają jakieś sub-realia.


1) Jeżeli chodzi o koło w Bydgoszczy to powstało ono dlatego aby pieniądze sekcyjne które były trzymane na jakiś prywatnych kontach zawodników ( mówiono o tym głośno ze trzymane są nielegalnie itd. ) .Aby taka sytuacja się nie powtórzyła obecny zarząd sekcji usilnie starał się otworzyć subkonto przy Zarządzie głównym w Warszawie (obiecano nam ze będziemy mieli ) mijały tygodnie a konta jak nie ma tak nie ma , podjęliśmy działania i tak za zgodą założyliśmy Koło w Bydgoszczy . Mamy księgową , wgląd do naszego konta wszystko z literą prawa „Dziwię się że wcześniej tego nie zrobiono”.

2) Jeżeli chodzi o składki na koło , dotyczy to tylko i wyłącznie członków koła
Co za tym idzie !

-Zasilamy składkami sekcję
- mamy możliwości pisania pism do różnych instytucji
- mamy lokal gdzie możemy się spotkać
- na zadane pytania w sprawach organizacji mamy księgowa która nam pomaga.


3) Jeżeli chodzi o składki na sekcje to nie zarząd wystąpił z ta inicjatywą .
Została ona poddana głosowaniu i została przegłosowana .



Mówiono o tym od dawna , i jakoś nikt nie podjął starań aby wszystko co związane z finansami było jasne i z literą prawa.



Z Poważaniem

Przemysław Jasiński


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 gru 2009, 00:26 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Myślę,że chyba trzeba by bliżej przybliżyć ideę powstania koła LOK zawodników klas FSR VHO. Nieporozumienia są, a wynikają one z niewiedzy. Jedno jest pewne obowiązku należenia do koła nie ma, kasa ze składek idzie w całości na potrzeby sekcji. Myślę ,że chodzi tu o coś innego. Jest u nas paru zatwardziałych przeciwników i dla nich wszystko czego by ten zarząd nie zrobił, to i tak będzie źle. I tyle.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 gru 2009, 10:09 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Nie do końca Andrzeju jest jak mówisz. Największy problem jest w niewiedzy i to nie tylko w tym przypadku. Do ludu trzeba iść z otwartymi rękami i mówić mówić mówić. Wreszcie zacząłeś pisać jak człowiek.S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 gru 2009, 11:28 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Andrzej,
Staszek ma rację, tu nie chodzi o lubienie się czy nie i robienie innym pod górkę (sorry Stasiu :D) Napiszcie jasno o co chodzi z wpłacaniem składek oraz Kołem w Bydgoszczy. To że była mowa o tym na spotkaniu w Supraślu niczego nie wyjaśnia, byłem na nim i nie tylko ja opacznie zrozumiałem o co chodzi.

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 gru 2009, 08:57 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Adrian. To jest bardzo proste.W Bydgoszczy grupa modelarzy założyła klub przy LOK-u.Wybrali władzę klubu i już. Mają członków zbierają składki a przy okazji pracą swą wspierają Naszą sekcję. Przynależność jest oczywiście dobrowolna. Członkowie tego klubu pozyskują środki finansowe z różnych źródeł.Kupują za nie różne rzeczy, które następnie dzielą przez SWOICH członków.Przy okazji i Naszej sekcji coś kapnie.O konkrety należy pytać prezesa klubu.A to że przy LOK-u bo tak chcieli. A że konto w LOK-u bo była taka możliwość.(legalna i za darmo) Wy też możecie założyć sobie klub i do niego werbować członków zbierać składki pozyskiwać sponsorów kupować różna rzeczy i dzielić je między siebie.Tak właśnie zrobili koledzy w Bydgoszczy.Nie wiem dlaczego ja właśnie piszę na ten temat skoro nie jestem jego członkiem. Ale w przyszłym roku chyba się zapiszę.S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 gru 2009, 13:06 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Dzięki Staszek za odpowiedź, teraz już wiem o co chodzi :D

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 gru 2009, 13:15 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Wydawało mi się, że w sprawie koła wszystko jest jasne. Ale widać, tak nie jest.
Ogólnopolskie Kolo Zawodników Klas FSR VHO powstało w dniu 8.11.2008r podczas pierwszego zebrania zarządu sekcji w Bydgoszczy. Prezesem koła zostal Przemek Jasiński Sekretarzem wybrano Grzegorza Chylę. Skarbnikem jest Marek Walczak w składzie zarzadu jestem także ja , czyli Andrzej Ciechański. Koło dysponuje pieczęciami i ma prawo do używania ich w korespondencji zewnętrznej, czego nie można powiedzieć o sekcji ( pieczątki są ale ani zarząd ani sekcja nie może bez akceptacji ZG LOK reprezentować nas na zewnątrz)
Koło powstało w konkretnym celu. Oprócz tego co napisał kol. Stanisław, ma jeszcze kilka nnych zadań.
Najważniejsze znich , to reprezentowanie zawodników w strukturach LOK. W LOK nie ma takiego tworu jak sekcja FSR Zarząd sekcji itp, jest natomiast " instytucja" koła . Lok i owszem jest zobligowany do opieki, pomocy i obsługi modelarzy z poszczególnych sekcji, ale modelarze ci w większości przypadków nie są członkami tej organizacji, a co za tym idzie nie bardzo mają jak dochodzić swoich praw w strukturach organizacji. Pewne sprawy łatwiej jest załatwić w ramach struktur organizacyjnych niż sekcyjnych ( o tym przekonaliśmy się już przynajmniej dwa razy). Utworzenie kola dało nam coś w rodzaju osobowości prawnej. Korzystamy ze statusu organizacji , mamy bezpłatne konto w banku, mozemy występować do różnych podmiotów jako pełnoprawny partner. mamy za sobą opiekę Dyrektora Zarzadu wojewódzkiego w Bydgoszczy, który chętnie służy nam wszelką pomocą, i kilka spraw ważnych pomógł już załatwić.
Za pośrednictwem koła możemy także dokonywać zakupów sprzętu w imieniu zawodników i taki zakup raz już został dokonany. Następny będzie realizowany wkrótce. Zainteresowani wiedzą o co chodzi. Dzięki inicjatywie koła przy ZW Bydgoszcz zostało utworzone konto bankowe które jest bezpłatne i jest do wyłącznej dyspozycji sekcji. dostęp do konta posiada tylko skarbnik i prezes. Jednocześnie są Oni członkami zarzadu sekcji ,więc konfliktu interesów nie ma. Konto sekcji jest absolutnie bezpieczne. Nikt spoza sekcji nie ma prawa nim dysponować. Obsługa księgowa jest zapewniana bezpłatnie przez pracowników ZW w Bydgoszczy.
Zarząd koła ustalił składki dla członków w kwocie 2zł (słownie dwa złote) miesięcznie i za wydanie legitymacji członkowskiej 1zł. Jak widać dla niektórych zawodników i taka minimalna składka jest za wysoka, więc mam tu propozycję: Może dobrze by było,żeby członkowie koła zostali częściowo zwolnieni z uchwalonej na MP wpłaty na rzecz sekcji, o kwotę składki na rzecz koła? Cała składka i tak idzie na potrzeby sekcji. Nie widzę potrzeby,żeby członkowie koła dodatkowo finansowali sekcję nie otrzymując nic ponad to co wszyscy pozostali, nie będący członkami koła. Jedynym kosztem wstąpienia do koła jest ta symboliczna złotówka za legitymację..
Z informacji jakie posiadam wynika , że członkowie koła są objęci dodatkową polisą ubezpieczeniową.
Jednak ta informacja wymaga jeszcze weryfikacji i obiecuje ,że jeszcze o tym napiszę.
Myślę,że choć w małym stopniu rozwiałem wątpliwości sceptyków co do celowości postania Koła.
Nie chcę tu nikogo agitować,ale myslę,że im więcej członków będzie miało Koło tym poważniejszym będzie partnerem dla ZG w załatwianiu naszych sparw. Przynależność do koła jest całkowicie dobrowolna i nikt nie ma obowiązku do tego koła należeć. pozostanie członkiem koła nie koliduje w żadnym przypadku z przynaleznością do innych klubów.

A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 gru 2009, 17:28 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Ta odpowiedź rozwiewa moje wszelkie wątpliwości w tej sprawie :D

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 gru 2009, 21:26 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Wydaje mi się kolego Andrzeju że nie ma co faworyzować członków klubu. Jest to nie fer. Przypomina mi się z czasów komuny zapisy do PZPR. Jej członkowie dostawali talony na "Franię"-taka pralka kiedyś była. Klub to klub. Macie swoje składki to je miejcie. Wydawajcie je na co Wam się podoba. A składki SEKCYJNE są SEKCYJNE. A tak w ogóle to wchodzisz w kompetencje Marka. Trenuj sobie juniorów. Będzie lepszy z tego pożytek. Dobrze że powiedziałeś coś nie coś o klubie. Ale tym razem wyręczyłeś Prezesa. S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 gru 2009, 22:56 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Nie bardzo rozumiem co do mnie napisałes kol. Stanisławie, pomimo tego ze staram się rozumieć to wszystko co się do mnie pisze. Staram się czytać nawet to, co napisane jest między wierszami, ale teraz wybacz, ale kompletnie Ciebie nie rozumiem. Nie napisalem nic faworyzowaniu członków koła. Porównanie z PZPR też wydaje mi się nie na miejscu. Inicjatywa powstania koła miala na celu tylko i wyłącznie dobro sekcji czyli nas wszystkich. Więc o co Ci chodzi?
Głównym pomysłodawcą był i jest Przemek ( wg mnie pomysł na powstanie koła jest bardzo dobry). Kol. Przemek nie jest zbyt chętny w pisaniu co niektórzy zdołali zauważyć, co nie znaczy , ze jak nie jest "medialny" to nic nie robi dla sekcji. Robi i to dużo. ( to tak na boku- moja dygresja). Wg mnie drobnym błedm zarządu jest to ,że do tej pory sprawa kola nie została wyraźnie wyjaśniona. Nie bylo by teraz nieporozumień co do tego tematu.
Nie wydaje mi się ,żebym wchodził w czyjekolwiek kompetencje. A zwłaszcza w kompetencje Marka.
Rozumiem, ze masz na myśli składki na rzecz koła. to co napisałem o częściowym zwolnieniu z daniny i tak musi zostać przegłosowane na posiedzeniu zarządu. Demokratycznie. O kole nie napisałem nic co nie jest zgodne ze stanem faktycznym, więc nie rozumiem o co masz pretensje kol. Stanisławie.
Jeżeli chodzi o trenowanie juniorów, to ja myślę,ze nie chodzi tu o trenowanie sensu stricto, a raczej o opiekę nad nimi. I zaręczam Ci kol. Stanisławie , że póki będę miał coś do powiedzenia , to juniorzy dla mnie będą mieli absolutny priorytet.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 gru 2009, 08:31 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Skoro nie rozumiesz Kol.Andrzeju o co mi chodzi to może członkowie innych klubów też będą mieli zniżki w opłatach sekcyjnych.Może do końca czytasz moje posty ale nie do końca rozumiesz. Będę pisał prościej bez podtekstów.Nikogo nie porównuję do PZPR-u tylko oni stosowali podobne metody przy agitacji członków.To Ty napisałeś że myślicie o zmniejszeniu "daniny" uchwalonej na MP o wysokość składki klubowej. Czy się mylę. A najgorsze jest to że jest to TWOJA PROPOZYCJA .Myślcie o czymś innym. S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 gru 2009, 09:39 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
AndrzejC napisał(a):
... W LOK nie ma takiego tworu jak sekcja FSR ...

A.C.


Wystarczy zajrzeć tu: http://mazowszelok.pl/ckm

Białe znowu nie będzie białe... :roll: :roll: :roll:

To już przestaje być śmieszne. Zapytam tak: dlaczego członkowie Zarządu Sekcji FSR CKM LOK, wybrani dla ochrony interesów tejże Sekcji /jako "tworu istniejącego"/ robią wszystko, aby znaczenie tej Sekcji umniejszyć i zdeprecjonować??? I jeszcze raz: co ma Koło bydgoskie do naszej Sekcji??? Jeżeli się Kolegom z Zarządu TA Sekcja nie podoba, to proszę się z niej wypisać a co najmniej zrezygnować z funkcji... I działać sobie w dowolnym kole "skolko godno"!
Sekcja FSR jest częścią Centralnej Komisji Modelarskiej przy Zarządzie Głównym LOK, a nie Zarządzie Bydgoskim. Jest to szczebel o wiele wyższy, bo ogólnopolski i reprezentatywny na zewnątrz kraju. Kim /lub czym/ jest koło z Bydgoszczy np. dla NAVIGI??? NICZYM! A prywatne sprawy i ambicje pewnych osób nie mogą być zaspokajane kosztem Sekcji, która zrzesza nas od tak wielu lat. Można sobie tworzyć dowolne "twory" i w nich działać, ale Sekcja powinna pozostać Sekcją. A tu proszę: składka na Sekcję może zostać pomniejszona o składkę na Koło... No jaja po prostu...

Koledzy, obudźcie się...

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 gru 2009, 10:14 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Akurat w tym temacie, to chyba Ty kol. Stanisławie nie do końca doczytaleś, co napisałem. A napisalem:

AndrzejC napisał(a):
Cała składka i tak idzie na potrzeby sekcji. Nie widzę potrzeby,żeby członkowie koła dodatkowo finansowali sekcję nie otrzymując nic ponad to co wszyscy pozostali, nie będący członkami koła. Jedynym kosztem wstąpienia do koła jest ta symboliczna złotówka za legitymację..


Koło zostało stworzone po to ,żeby nasze kontakty z LOKiem były partnerskie, żebyśmy mogli coś znaczyć także w strukturach tej organizacji. I pomysł ten się sprawdził. Ale też nie do końca rozumiem, dlaczego członkowie koła mają płacić więcej niż ci co do niego nie należą I nie jest to faworyzowanie nikogo. PIENIĄDZE ZE SKŁADEK SĄ W CAŁOŚCI WPŁACANE NA KONTO SEKCJI. Cały zarząd sekcji głosował za powstaniem tego koła. Moja propozycja na pewno nie zmniejszy kwoty wpłaty członków koła. Każdy będzie płacił tyle co i Ty tylko ,ze w tej wpłacie będzie się mieściła składka członkowska, która i tak idzie na potrzeby całej sekcji i która także powiększa majątek sekcji. Czy to jest jasne dla Ciebie kol, Stanisławie? Agitacji ,żadnej tu nie widzę. Chcesz należeć to się zapisz a jak nie to nie. Twoja sprawa. W tym wszystkim najwazniejsze jest to ,że Koło postało tylko i wyłącznie po to żeby wspierać sekcję także w wewnętrznych strukturach LOK, I nie jest żadną "konkurencją" dla samej sekcji a raczej podporą,czego co niektórzy zdają sie nie dostrzegać.
A najgorsze jest to ,ze najbardziej Ciebie kol Stanisławie męczy to, że ja to wszystko napisałem. I moje propozycje jakie by nie były to i tak dla Ciebie i tych przeciwników zawsze będą złe , żeby nie powiedzieć inaczej. :placzek: Kol. Stanisławie każdy może zgłaszać swoje propozycje do zarządu sekcji, nie podoba Ci się mój pomysł, to zgłoś swoją propozycję do zarządu. W każdej sprawie. Możesz być pewny, że zostanie rozpatrzona z całym szacunkiem należnym Twojej osobie.
Wydaje mi się,że w tej sprawie wszyscy zainteresowani nabyli już wiedzy dostatecznie i nie ma co więcej, pisać w tym temacie.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 gru 2009, 19:31 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 20 lut 2006, 23:34
Posty: 115
Andrzeju napisałeś

Cytuj:
Za pośrednictwem koła możemy także dokonywać zakupów sprzętu w imieniu zawodników i taki zakup raz już został dokonany. Następny będzie realizowany wkrótce. Zainteresowani wiedzą o co chodzi.


Czy można coś więcej w tej sprawie? Czy też temat dotyczy tylko wtajemniczonych?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 gru 2009, 21:56 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 14 mar 2006, 10:13
Posty: 100
Zbyszek chyba posiadasz w swojej h7,5 silnik z takiego zakupu


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL