Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 19 kwi 2024, 04:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 mar 2010, 18:20 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Nierozumie takiej postawy niektorych ludzi. Trzeba tylko logicznie pomyslec i przeczytac pare zdan.

Patrz- Sekcja- Regulamin Sekcji FSRVHO 2009 r. Jest chyba logiczne ze ten regulamin jest wazny i na ten rok.

§9
1. Członkami zwyczajnymi są osoby fizyczne, które zadeklarują wolę przynależności i uiszczą opłatę licencyjną.
2. Dowodem przynależności jest wydana Licencja oraz numer licencyjny, który dla czynnych zawodników jest jednocześnie numerem rejestracyjnym własnych modeli.
3. Opłata licencyjna musi być odnawiana co roku.

Reszte napisal juz Andrzej. Wiec o co chodzi?

AdamC.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 mar 2010, 18:37 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 17 paź 2008, 22:23
Posty: 38
Witam .Adam opłata licencyjna czyli za licencje to nie opłata sekcyjna,czytaj uważnie.
Pozdrawiam Robson


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 mar 2010, 19:01 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Kol. Wiktor ma wg mnie trochę racji. Faktem jest ,że nigdzie nie jest napisane ( albo ja zapomnialem gdzie zostało to napisne i jezeli zostalo. to proszę o wskazanie miejsca) jakie opłaty ma ponosić zawodnik który chce wystartować na zawodach cyklu rozgrywek MP.
I uważam ,że jest to pewne niedopatrzenie ze strony zarządu. Na usprawiedliwienie podam , że do sezonu pozostało jeszcze trochę czasu i te informacje na pewno zostaną podane do ogólnej wiadomości. Kol. Andrzej już nad tym pracuje :wink: .
Mnie się wydaje, że tu chodzi o coś innego. O celowość pobierania dodatkowych opłat sekcyjnych. Kolego Wiktorze, ze sposobu Twojego pisania ( może się mylę) wynika ,że Jesteś przeciwny pobieraniu dodatkowych opłat. Mogę Ci napisać w tym miejscu, że ja także po głębszym zastanowieniu jestem przeciwny , takim dodatkowym opłatom, ale to jet tylko i wyłącznie moje zdanie. Ale... dodatkowe wpłaty zostały przegłosowane dużą większością głosów samych zawodników którzy głosowali po dość burzliwej dyskusji w tym temacie.I należy się po prostu do tej decyzji większości dostosować. Możesz powiedzieć,że wtedy Ciebie na tych zawodach nie było. Lecz to nie zmieni postaci rzeczy. a nieobecni w myśl przysłowia nie mają racji. Trzeba było byc i głosować. A teraz możesz wnieść nowy wniosek o zmianie tej uchwały i zażądać nowego głosowania w tej sprawie na następnych mistrzostwach. Choć nie wydaje mi sie to celowe. A na razie niestety trzeba płacić, tak jak wszyscy pozostali, którzy dobrowolnie opodatkowali się na rzecz sekcji. Pieniądze te są ulokowane na bezpiecznym koncie przy ZW LOK dostęp do niego ma tylko dwóch członków zarządu. Majątek sekcji jest pod dobrą opieką.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 mar 2010, 20:55 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 20 kwi 2006, 21:18
Posty: 147
Lokalizacja: Warszawa
Kolego Wiktorze miałem juz niestety przyjemność dyskutowania z tobą przez telefon w wyżej wymiennionym temacie i wszystkim to odradzam
Pozdrawiam
Andrzej Lewandowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 mar 2010, 20:59 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Użyłem takiej tajnej opcji SZUKAJ :lol: i znalazłem...:

viewtopic.php?f=23&t=926&p=8440#p8440

viewtopic.php?f=9&t=933

http://www.fsrvho.fora.pl/sprawy-sekcji ... y,462.html

...trzy linki, jeśli któryś zginie, to wyślę na priv. Tam chyba wszystko zostało już powiedziane.

Pozdrówka.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 mar 2010, 22:59 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 20 sty 2008, 01:09
Posty: 19
Witam.Panie Anrzeju 343 czy może Pan rozwinąc temat ,, miałem juz niestety przyjemność dyskutowania z tobą przez telefon w wyżej wymiennionym temacie i wszystkim to odradzam"-nie pamiętam aby cokolwiek Pan mi wyjasnił a stwierdzenie ,że trzeba płacić bo trzeba to nie argument.Jeżeli wyjasnienie członka zarządu ma na tym polegac to faktycznie nie mamy o czym dyskutowac.Pozdrawiam Wiktor Polanica


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 mar 2010, 09:37 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Przez telefon Kol. Wiktorze nie będę z tobą dyskutował. Na forum Tak. Dokładnie nie wiem o co Ci chodzi.Widzę że nie znasz regulaminu Naszej sekcji. Wyraźnie jest tam napisane że Walne Zgromadzenie członków jest najwyższą władzą sekcji.A Zarząd jest jego przedstawicielem.Decyzję które podjęło Walne Zgromadzenie Może tylko i wyłącznie zmienić Walne Zgromadzenie. Na posiedzeniu Walnego w Supraślu sugerowałem aby Zarząd podją decyzję o wprowadzeniu opłaty sekcyjnej i jej wysokości.Gdyby tak było to w każdej chwili Zarząd mógłby tą decyzję zmienić.Widocznie Zarząd nie chciał wziąć na siebie odpowiedzialności i poprosił Walne Zgromadzenie o przegłosowanie tego wniosku. Co tak się stało.I w Twoim przypadku Kolego będziesz musiał niestety cały rok z tym się męczyć. A na Walnym w Tychach możesz złożyć wniosek o zmianę uchwały dotyczącej opłat sekcyjnych.Nie wszystko Kolego musi się Tobie podobać. Mnie też wiele rzeczy się nie podoba i muszę jakoś z tym żyć. Ale nie masz na to żadnego wpływu. Ale możesz wystawić swoją kandydaturę do władz Zarządu w najbliższych wyborach i będziesz miał okazję zmieniać Naszą sekcję na jeszcze lepszą.Zobaczysz jakie to fajne.S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 mar 2010, 10:19 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Samo sedno...

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 mar 2010, 10:49 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 20 sty 2008, 01:09
Posty: 19
Witam.Przepraszam ,że poruszyłem tak drażliwy temat oczywiście jasny dla wszystkich pozostałych.Faktycznie nie znam regulaminu sekcji FSR który mówiłby ,że spotkanie w Supraślu było ,,WALNYM".Skoro zarząd w ten sposób chce prowadzić swoją działalność i dialog to życzę powodzenia i WIELKIE SORKI. Wiktor Polanica.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 mar 2010, 11:39 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Panie Wiktorze, szkoda nerwów chyba... Lepiej skupić się na budowaniu łódeczek a potem spotkać się na zawodach i pogadać w spokoju o tym, co warto by zmienić... Nikt nie ma tu złej woli, ani ten Zarząd, ani poprzednie ani z pewnością następne. A że nie wszystkim wszystko przypada do gustu... no cóż, takie jest życie. Ale jak już napisałem - pogadamy o tym i o innych problemach i z pewnością osiągniemy jakiś stan optymalny... Bo tak, żeby wszyscy byli zadowoleni - z pewnością się nie da :lol: Ale trzeba próbować...
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na zawody już całkiem niedługo.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 mar 2010, 11:41 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Wiktor. Widzę ,że nie jesteś usatysfakcjonowany tym co zostało napisane powyżej. Musisz wiedzieć jedno. W chwili gdy przychodzi decydować o tym czy, i, że trzeba podjąć uchwalę dotyczącą opłat przez zawodników, to zarząd jaki by nie był, sam nie podejmie decyzji o wyjmowaniu pieniędzy z kieszeni poszczególnych zawodników, ponieważ moim zdaniem nikt z nas nie ma takich uprawnień ,żeby o tym decydować. I takie niepopularne decyzje muszą być podejmowane większością głosów samych zawodników. Na MP było ich tylu ,że glosowanie można było przeprowadzić. I wynik znasz. Więc proszę Cię, żebyś ni mieszał w to zarządu sekcji. Zarząd tylko i wyłącznie próbuje wyegzekwować to co zostało uchwalone. Moim zdaniem, nie są to aż tak duże pieniądze, żeby było o co kruszyć kopie. Może to nie jest zbyt mądry argument, ale to co mamy wpłacać, to jest mniej więcej koszt jednej flaszki dobrego trunku :wink: . Myślę ,że na taką wpłatę stać każdego zawodnika. A pieniądze zebrane w ten sposób na pewno pójdą na zbożny cel.
Mam nadzieję, Wiktor, że tym razem ta moja wypowiedź przekona Ciebie , przyjmiesz aktualny stan i go zaakceptujesz. :D
Jeszcze o tzw "walnym zgromadzeniu". Moim zdaniem nazwa jest nieco myląca i trochę na wyrost, ponieważ żeby wziąć udział w takim tworze trzeba spełniać jakieś wymagania, mieć jakis mandat itp a w tym przypadku,ja bym to nazwał po prostu większością. Przyjęliśmy na początku ,że o najważniejszych sprawach decyduje większość i moim zdaniem należy się tego trzymać.
A.C.
ps dziękuję za przypomnienie w którym miejscu zostało napisane o opłatach.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 mar 2010, 18:47 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 17 paź 2008, 22:23
Posty: 38
Witam. Koledzy,moje zdanie jest takie,że tak zwanego WALNEGO nie robi się od tak na gwizdek jak to mialo miejsce w Supraślu. Kolega Wiktor był nieobecny,tak jak ja w Tychach i nie wiem o czym była mowa.Nie chodzi mi tu o jakieś wielkie zaproszenie ale wcześniej można chyba coś na forum napisać że takie spotkanie się odbędzie.Pamiętam również, że w Supraślu
nie wszyscy byli obecni na t.z.Walnym bo poprostu o nim nie wiedzieli.wniosek nasuwa się jeden że jeżeli zostało coś ustalone
na takim spotkaniu to należy o tym napisać i jeżeli ma dojść do takiego spotkania to też trzeba wcześniej poinformować.
Pozdrawiam Robson


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 mar 2010, 19:18 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Robson napisał(a):
Witam. Koledzy,moje zdanie jest takie,że tak zwanego WALNEGO nie robi się od tak na gwizdek jak to mialo miejsce w Supraślu. Kolega Wiktor był nieobecny,tak jak ja w Tychach i nie wiem o czym była mowa.Nie chodzi mi tu o jakieś wielkie zaproszenie ale wcześniej można chyba coś na forum napisać że takie spotkanie się odbędzie.Pamiętam również, że w Supraślu
nie wszyscy byli obecni na t.z.Walnym bo poprostu o nim nie wiedzieli.wniosek nasuwa się jeden że jeżeli zostało coś ustalone
na takim spotkaniu to należy o tym napisać i jeżeli ma dojść do takiego spotkania to też trzeba wcześniej poinformować.
Pozdrawiam Robson

Robert jestem doklanie za tym samym, też nie wiedziałem i mnie nie było i nie wiem co było dokładnie ustalone.

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 mar 2010, 00:35 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Robson, załóżmy hipotetycznie, że miałbyś wcześniej informację o tym niby-walnym, na którym została podjęta decyzja o opłacie sekcyjnej... Czy przyjechałbyś specjalnie na te zawody, żeby oddać głos w tej sprawie? Osobiście nie sądzę, bo ja też bym nie przyjechał. Nie bijmy więc piany i nie formalizujmy niepotrzebnie nadmiernie naszego małego podwórka, bo po co?

Pozdrówka.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 mar 2010, 09:24 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Nie wiem ale może się mylę ale do tradycji Naszej sekcji od kilku lat weszło spotkanie Walnego Zgromadzenia zawsze na M.P.Na tych zawodach są prawie wszyscy zawodnicy. Współczuję Meniu że nie wiedziałeś.Na drugi raz przyjdź do mnie to Ci powiem.A jeszcze lepiej bądź bliżej sekcji to będziesz wszystko wiedział.Czy Ty na Węgry jedziesz sam? S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL