Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 20 kwi 2024, 04:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Fsrv standart
PostNapisane: 15 lut 2006, 10:11 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Koledzy. zamiesciliśmy wstępną propozycje przepisów startowych dla juniorów. to jest projekt, prosimy o wypowiedzi i sugestie ewentualnych zamian. ja w tym temacie podniósłbym górną granicę wieku do 20 lat.co Wy na to? Myślę że temat będzie rozwojowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: fsr standart
PostNapisane: 15 lut 2006, 21:40 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2006, 21:24
Posty: 233
Lokalizacja: olsztyn
Czy nie byłoby celowe ustalenie standartowego paliwa.Co prawda dochodzi kwestia kontroli składu paliwa.pozdrawiam :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lut 2006, 14:16 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 16 lut 2006, 00:21
Posty: 112
Lokalizacja: Wrocław
Jestem tez za tym żeby podniesc granice wieku nawet do 21 lat.Osiemnaście to troszke za mało.Warto to Zrobic jeśli ta klasa ma się zacząc rozwijać.Do modelarnii przychodził troche osób które by mogły sie tym zając ale one zazwyczaj miały juz te 17-18 a to przeciez ma być klasa dla początkujących.I przedewszystkim na taki model potrzeba owiele mniejsze pieniądze. :wink:

_________________
GG4631391 FSR-V35.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lut 2006, 21:39 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 15 lut 2006, 21:43
Posty: 1
Lokalizacja: Tarnów
Witam uwazam ze wiek 18 lat to troszke malo, ja w tym roku zaczynam zabawe w startowanie w zawodach w klasie FSR-V7,5 ale jak bym chcial startowac w klasie standart to bym sie nie zalapal bo w tym roku koncze 19 lat wiec uwazam 21 lat to nie jest zbyt wygorowany wiek. Moze wtedy znajdzie sie owiele wiecej chetnych :D

Dozobaczenia na zawodach :D
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lut 2006, 23:38 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
W tm temacie w pełni popieram Zdalnego i Rudego 21 lat ale tylko dla 3,5 standart. reszta klas bez zmian


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2006, 16:56 
Przeglądam Kolegów wypowiedzi, rano przeczytałem artykuł Andrzeja w " Modelarzu" i wpadłem na pewien pomysł.Ale po kolei : jest w Kraju całkiem spora grupa "starych" instruktorów , modelarzy, którzy z wielu względów ( często , gęsto, a może przede wszystkim, finansowych) przed laty zawiesili modele i aparatury na "kołku".Ich modelarska aktywność ogranicza się teraz do wyjazdu na blisko zamieszkania odbywające się zawody, tęsknym wzrokiem obserwowanie jazdy modeli i wspominanie "starych dobrych czasów"( mówię tu za siebie , bo tej dziedzinie poświęciłem całe dorosłe życie , czyli prawie 40 lat ).A teraz jest szansa na poprawienie tego stanu rzeczy i frekfencji na zawodach i jakości modeli , grupy mogą być pelne , a biegów eliminacyjnych kilka. Proszę nie ograniczać w klasie FSR-3,5 standart górnej granicy wieku , klasa standart dla wszystkich chętnych. Nie należy się też obawiać , że "starsi" będą wszystko wygrywać (nie ta pewność ręki i nie ten wzrok) pewnie będzie wręcz przeciwnie, a mieszanka rutyny z młodością , doświadczenia z żywiołowością (trudny wyraz) może akurat przynieść oczekiwany efekt. Radość sprawiłoby mi takie zakończenie biegu , w którym Dzieci moich Uczniów , lub wręcz mój rodzony Wnuczek, "dolożyli" mi kilka okrążeń.I to jest mój osobisty głos w tym temacie, temacie do dyskusji.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2006, 23:12 
:idea:


Ostatnio edytowano 31 gru 2006, 04:13 przez meniu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lut 2006, 00:12 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Ale sie porobiło jak Ajaks chce znowu zacząć pływać to musi już być koniec swiata :wink:. ale tak na poważnie z zalozenia to miała być klasa dla juniorów starszaki mają normalne fsry i niech tam sie wyżywają! opinie zbieramy do jutra do 20,00 ale chyba bedzie 21 lat. w poniedzialek musze przepisy wysłać do Modelarza to wyjdą w marcu. ta dyskusja mi sie bardzo podoba pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lut 2006, 12:12 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
z modelami mam kontakt od niedawna, pierwsze kółko w życiu po trasie /jedno/ zrobiłem w Bornym, chcecie abym startował z Wami ??
Bez ograniczeń wiekowych, bo nie wiem czy prosto pływam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lut 2006, 19:01 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Krzysiek nie wygłupiaj sie we Wroclawiu sa tylko same" Asiory" i w Bornym nie było takiego co zrobił tylko jedno kółko :wink: dwa to rozumiem popraw sie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lut 2006, 00:14 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Stasiu.Klasa standard została wymyslona dla iunorów bo ich nie mamy. 18 lat to wiek cielęcy i trzeba go podnieść do 21 lat. sekcja próbuje pomóc ale nie może pomagac wszystkim. znasz sprawe zakupu motorków. celowo nie jest tu poruszana bo dopiero by sie porobiło.jak ktos starszy przyjedzie na zawody to tez sie go pusci najwyzej sie to jakos podzieli. ja sam moge garnek ufundowac dla najlepszego. co do paliwa to we Wroclawiu i w Jaworze zapewnimy a potem sie zobaczy. to beda ilosci sladowe. mysle że to nie jest glupie rozwiązanie wszystko sie rodzi bólach


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lut 2006, 10:36 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 28 sty 2006, 13:59
Posty: 74
Witam
Może głos z boku:
- pozostawić granice wiekową bez zmian (18lat),
Zmiana granicy wieku chyba nic nie da a jedynie wprowadzić może zamieszanie.
- do wspólnego startu dopuścić juniorów i seniorów, a klasyfikację prowadzić oddzielne dla grup wiekowych,
Na zawody junior i tak musi przyjechać pod czyjąś opieką zazwyczaj ojca (co chłop ma się nudzić niech popływa), często to ci starsi chcieli by popływać ale nie mają wymówki jak zacząć syn będzie dobrym powodem.
- ograniczyć udział zawodników (mistrzów) z klas FSR np. 3 pierwszych z MP ubiegłego roku nie może startować w klasie,
To tak aby nie zrazić nowych, ( stuknie w łódkę mistrza i co? )
- wprowadzić listę silników dopuszczonych do klasy standard.

8)

_________________
Pozdrawiam
Marian

www.modelteam.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lut 2006, 11:11 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
W mysl przepisów kazdy moze pływac o ile ma motor 3,5 cm i bez przekładni.wiek 21 lat bo jak Wiecie to trudna konkurencja. i to jest chyba optymalne rozwiązanie. wszystkich Nowicjuszy oczywiscie puscimy w tej konkurencji. I starszych i młodszych razem. tylko niech ktoś przyjedzie pomysł Mariana co do punktacji jest mądry i tak własnie zrobimy. co do wieku nic juz nie zmienimy bo zbiór przepisów zostal juz wysłany do opublikowania w Modelarzu. mam nadzieje ze będzie w 3 numerze. pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lut 2006, 10:28 
Offline
Adept
Adept
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2006, 11:19
Posty: 27
Lokalizacja: POZNAŃ
a odnosnie sprawdzania skladu paliwa to niesadze ze sie da to w warunkach polowych zmierzyc :lol: ale jest inne proste wyjscie tylko potrzebny jest jeden co sie tym zajmie :wink: tzw " ŁOŚ"

tak i tak kazdy musi kupic paliwo wiec ten ktos od paliwa by sie tym zajmowal ustalilo by sie mieszanke jaka ma obowiazywac przyjezdzal by na zawody z paliwkiem rozrobionym no i by sie u niego nabywalo paliwko aha niech niesprawdza zapalniczka ile zostalo paliwa w beczce :lol:

no a zeby ktos sobie czegos niedolewal do nabytego oficjalnego paliwka by mozna stosowac jakies plomby albo podobny patent :roll: lub tankowanie przed startem w obecnosci osoby odpowiedzialnej za paliwko
a co do wieku to mysle ze ta klasa mogla byc pewnego rodzaju wprowadzeniem w ta zabawe i bez ograniczen wiekowych
dla tych co chca sie nauczyc plywac przy okazji nieszrotujac i nieubijajac innych (pozdrawiam w tym momencie Wojtka S co mnie lubi bardzo kasowac i celowac w moj model jak tylko sie pokaze na wodzie :lol: )
i tym milym akcentem koncze moje wywody na ten temat

_________________
PL-447

http://www.youtube.com/profile_videos?user=szymekbmw

GG 5180949

Akcesoria Tuningowe przebudowy karoserii


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lut 2006, 23:47 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 lut 2006, 23:13
Posty: 167
Mały. choć mnie tak nazywaja, jestem juz bardzo starym modelarzem w FSRach i przeszedłem wszytskie szczeble i rodzaje ślizgów. Moim skromnym zdaniem, aby zwiększyć liczbe zadowdników na zawodach w klasie standard zgadzam sie z Marianem, aby puścić wszystkich razem, bez ograniczeń wiekowych, a na zakończenie zrobic osobna klasyfikacje: dla zawodników do 21 lat i powyżej.
Zgadzam sie tez z naszym kolega Stasiem Czerneckim, aby dopuscic do klasy STANDARD wszystko co pływa i ma silnik 3,5 cm
Mam nadzieje, że na pierwszych zawodach we Wrocławiu, klasa standard bedzie najbardziej obsadzona klasą. Sam szykuje 2 zawodnikow w tej klasie :] Cieszyłbym sie tez, gdyby starzy zawodnicy, którzy przestali juz pływać mogli wystartowac w tej klasie ponownie!
Pozdrawiam starych modelarzy i tych przyszłych :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL