Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 29 mar 2024, 03:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lut 2006, 10:02 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
A może zrobimy klasę pływanie na bele czym? albo FSR dla oldbojów może się załapię. przecież to tylko zabawa. S.G.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lut 2006, 22:34 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 20 lut 2006, 23:34
Posty: 115
Mysle, ze zniesienie granicy wieku to bardzo dobry pomysl.
Nalezaloby natomiast ograniczyc dostep do klasy zawodnikom, ktorzy zglosili sie w klasach kwalifikowanych do MP


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lut 2006, 21:38 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2006, 21:24
Posty: 233
Lokalizacja: olsztyn
myślę że że po paru wyścigach w tej nowej klasie nasuną się mądre zmiany w przepisach tak żeby ona wypaliła.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05 kwi 2006, 17:45 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 11:06
Posty: 33
Lokalizacja: Wrocław
Witam,
postaram odpowiedzieć na twoje Stasiu proste pytania:
Współpomysłodawcą klasy standart byłem w największej części ja, i z tego powodu poczuwam się do odpowiedzialności za tę klasę (dla mnie osobiście to pytanie jest dziwne ponieważ na ten temat rozmawialiśmy już dawno, a bardzo szczegółowo w Łodzi na targach - chyba że twoim celem jest podnieść mi ciśnienie).
Celem powołania tej klasy jest (już chyba mocno wyświechtane na tym forum zdanie) "propagowanie FSR-ów" ogólnie, a w szczególach podniesienie ilości nowych osób na zawodach.
Odpowieź na trzecie twoje pytanie będzie pytaniem do ciebie: czy chcesz startować w jednym biegu z osobą która bierze pierwszy raz udział w zawodach.
Troszkę rozwinę ten punkt. Jak dobrze wiesz (a może nie wiesz) ja zaczynałem w czasach gdy zabawę z łódkami zaczynało się od klasy standart (F1-V2,5S). Nikt wtedy nie myślał o tym aby startować od razu na WEBRACH - radiach i motorach ( ponieważ ich nie było lub były bardzo drogie). Sytuacja teraz jest podobna - sprzęt wyczynowy jest bardzo drogi. Klasa ta daje możliwość startu w zawodach modelem za nieduże pieniądze. Dodatkowo jest też możliwość w miarę bezpiecznej nauki pływania razem z innymi, możliwe też później jest przejście do klas wyczynowych. Pragnę zauważyć również, że powyższy problem wystąpił wcześniej w klasach elektrycznych i wprowadzono klasy EKO, podobna sytuacja jest w autkach. Nie jest to więc pomysł z kosmosu.
Propozycja utworzenia nowej klasy nie daje 100% gwarancji, że po tym ilość zawodników zwiększy się dwu- czy trzykrotnie, lecz jeśli nie będziemy robić nic w tym kierunku to sytuacja sama się nie poprawi. Idea większego propagowania w różnych gazetach jest słuszna w powiązaniu z powyższymi działaniami lecz sama w sobie nic nie da, bo przez to nie zmaleją ceny CMB, odpowiednich kadłubów i aparatur. A'propos propagowania modelarstwa, artykuły w prasie modelarskiej o FSR-ach zaczęły ukazywać się dopiero w ostatnim roku, udział w targach modelarskich też został zorganizowany przez ten zarząd sekcji. Wielokrotnie prosiliśmy o pomysły z waszej strony, lecz prawdą jest że była tylko krytyka (jak to Staś G powiedział jest to waszym prawem) lecz musicie przyjąć do wiadomości, że ktoś chce coś zrobić a nie tylko gadać.
Dałem chyba wyczerpujące odpowiedzi (może przydługie) na twoje pytania i zamknijmy na tym ten temat (a w ogóle zabierałeś już głos w tych sprawach 19 lutego i myślę, że twoje pytania służą chyba jątrzeniu).
Odpowiedź dotyczącą motorków na "Motorki 3,5".
Krzysiek Ołbiński


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05 kwi 2006, 21:00 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 11:06
Posty: 33
Lokalizacja: Wrocław
WITAM
Stasiu, jestem ostatnią osobą która chce robić tutaj zadymę, lecz budzą mój niesmak niewybredne ataki na Andrzeja, za to że próbuje przeprowadzić m.in. moje pomysły, uzgodnione z zawodnikami z Wrocławia (tymi którzy chcieli o tym rozmawiać) oraz osobami z zarządu. Bardziej sprawiedliwe będą uwagi do mnie, gdyż moje pomysły były jeszcze bardziej radykalne.
Twoich pytań nie traktowałem jako atak na siebie, i dlatego uważam, że napisałem dosyć oględnie, bez osobistych wycieczek.
KO


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05 kwi 2006, 21:04 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 11:06
Posty: 33
Lokalizacja: Wrocław
STASIU jescze jedno, jak pamiętam cała nasza rozmowa dotyczyła klasy standart i silników oraz kelnerki (przy stoliku był jeszcze Maciek i Marek).
KO


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05 kwi 2006, 21:08 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 09 lut 2006, 15:23
Posty: 189
Lokalizacja: Sompolno
:D

_________________
Czy potrafisz patrzeć nie po to by widzieć, ale po to by dostrzec?


Ostatnio edytowano 28 kwi 2006, 23:16 przez WHITE&RED, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05 kwi 2006, 21:18 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 09 mar 2006, 21:24
Posty: 27
Lokalizacja: Tychy
Witam ponowie widzę że dyskusja rozgorzała na dobre ja osobiście zgadzam się z kolegą Marianem żeby klasa standart była bez ograniczeń wieku.Z tego co pamiętam nie my piersi chcemy taką klasę wprowadzić.W ubiegłym roku będąc na zawodach w Czechach była klasa standart tzn. FSR 6,5 bez przekładni i wyścig toczył się po trójkącie bez ograniczeń wieku.A dlaczego nie dać możliwości pobawić się też starym modelarzom na starym sprzęcie uważam to za znakomity pomysł może ja namówię też Ojca do takiej zabawy.Pozatym znowu poczują trochę adrenaliny mogą ściągną trochę innych osób to miłej zabawy przecież oto głównie chodzi.
Pozdrawiam Adam Tasarek :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04 sie 2006, 14:56 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 12 lip 2006, 16:10
Posty: 61
Ja również jestem za zniesieniem wieku zawodników klasy standart.
Obecnie mam 31 lat. W latach 89-94 startowałem w klasach F1V jako junior.
Chciałbym wrócic do zabawy w klasie fsr ale koszty przyzwoitego sprzetu nie pozwalaja mi na to.
Dlatego uważam że wprowadzenie klasy standart bez ograniczenia wieku jest swietnym pomysłem.
Myślę że wprowadzenie klasy fsr v6,5 standart byloby kolejnym krokem w popularyzacji modelarstwa.

_________________
Pozdrawiam

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04 sie 2006, 20:08 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 06 mar 2006, 21:29
Posty: 57
Witam
I moje grosze. Jezeli nie bedzie limitu wieku, chętnie się z wami pobawie i moge kilku ludków wkręcić w to, co do paliwa to jeżeli dacie limit do 16% nitro , co nie jest znaczącym zwiększeniem kosztów to jest takie urządzenie stosowane w autkach. Nazywa się to NitromaX 16 , dziala podobnie jak taki ,,termometr do samogonu,, :lol:
Nie powinniście calkowicie zabraniac nitro , są pewne silniki które nie chodzą bez tego dodatku, zwlaszcza przy takiej balii jak 3,5 ale decyzja nalezy do was.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL