Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 29 mar 2024, 11:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 cze 2010, 22:54 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2007, 01:29
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
Na zawodach w Żninie do "osobistych' rąk komandora złożyłem pismo, w którym prosiłem Zarząd o udzielenie mi wyjaśnień dotyczących sposobu i klucza, według którego część zawodników otrzymała świece.
Wydaje mi się, że sekcja FSR nie ma szczęścia do komandora, który umiałby odpowiedzieć na tak zdawałoby się proste pytanie, a może to jest jakaś niechęć organiczna do pisania. Wystarczająco długo czekałem na odpowiedź, by poruszyć ten temat na forum.

Panie komandorze, czuję się całkowicie zlekceważony.

Marek Zelech

_________________
Prezes Związku Sportowego Modelarstwa Wodnego w Polsce
http://fsrpolska.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lip 2010, 08:22 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Maruś. Nie ma o co bić piany. Z tego co słyszałem to świece zakupione zostały z pieniędzy MS z puli sportu kwalifikowanego.No a standarty do niego się nie zaliczają. Może kiedyś dadzą kasę na powszechny i wtedy...... S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lip 2010, 22:20 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 14 mar 2006, 10:13
Posty: 100
Panie Marku po rozmowie jak i późniejszym otrzymaniu pisma od pana .
W ww. sprawie , zarząd Sekcji FSRVHO wyznaczył tj. Pana Andrzeja Ciechańskiego do udzielenia panu odpowiedzi. W Krakowie pan Andrzej Ciechański poinformował osobiście członka zarządu Pana Marka Walczaka że taką odpowiedz udzielił i uważałem sprawę za zakończoną.

Ja nie jestem Komandorem sekcji Standard i nie będę w daną sekcję ingerował.
Pisząc jak i rozmawiając ze mną w Żninie pytał pan o klasę ST. O której nikt nic tak naprawdę nie wie a mianowicie:


1) ZG Lok nie posiada regulaminu sekcji ST
2) ZG Lok nie posiada żadnych przepisów sekcji ST.
Posiada tylko jakiś dokument Firmy chyba „Prowet” ale i tam były jakieś niejasności w porównaniu z tym co komandor sekcji ST tj Andrzej Ciechański umieścił na Forum Wrocławskim dokładniej mówiąc dla pana informacji chodziło mi o paliwo ST .
W Dokumencie firmy „Prowet” widnieje tylko zapis o paliwie bez zawartości nitro.
A na forum widnieje zapis o kupowaniu paliwa od organizatora.

Panie Marku zamiast martwić się o świece Sekcji FSRVHO proponuję zająć się sekcją Standard bo przez wasze wybryki (bijatyki we Wrocławiu) .Niemiecki odpowiednik Lok napisał pismo w tej sprawie do NAVIGI .

Jeżeli Pana Komandor panu nie odpowiedział to co ja mogę na to , bić go przecież nie będę .A jeżeli pan ma zamiar gonić go po pomoście ostrzegam pana atakuje od tyłu.


Sekcja FSRVHO uważa sprawę za zamkniętą.


Zarząd Sekcji FSRVHO.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lip 2010, 23:13 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2006, 20:19
Posty: 386
Lokalizacja: TRZEBNICA
Witam
Przemek,zauważ że to nie jest sekcja "Standard",ale klasa FSR-V 3.5 "Standard".której to przepisy reguluje LOK.I jest to oficjalnie zatwierdzona klasa.
Spójrz na wyniki.Wielu pływa cały wyścig i to w dobrym stylu nawet więcej okrążeń robiąc w sumie co niektórzy w 15-kach.Dlatego że technicznie są też lepiej przygotowani.Jak wszystkie klasy,tak i STD mają jednego Komandora.
Osobiście zajmę klasą "Standard"aby ją rozwijać.i uważam że pomoc się znajdzie ze strony ZG LOK.
Pozdrawiam

_________________
AndrzejD
POL-567
http://www.perkoz.netau.net/

"Imperare sibi maximum est imperium"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lip 2010, 15:32 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 14 mar 2006, 10:13
Posty: 100
Panie Andrzeju,


Pytałem w ZG LOK o „Standard” i z informacji których otrzymałem wynikało, że Standard stanowi dla ZG kłopot.


Z mojej strony mogę powiedzieć, że gdyby wszystko co dotyczy Standard było robione oficjalnie a nie jak dotychczas bez wiedzy Zarządu Sekcji FSRVHO to nie widzę problemu , zresztą ja ani Marek nie mamy nic przeciwko Standard .

Do dzisiejszego dnia nie mamy żadnych wytycznych z ZG wręcz przeciwnie zadają nam pytania

- Dlaczego w Standard jest podział na senior i junior, przecież to klasa dla młodzików?


Tak wiec Panie Andrzeju. Dla mnie jak i niektórych członków Zarządu Standard jest wirtualny, z uwagi na brak dosłownie wszystkiego .

Na koniec - zgłosiłem już wniosek do członka Rady Krajowej LOK i poinformowałem go, że bez wiedzy Komandora jak i Członków Zarządu Sekcji zostało coś tam głosowane w imieniu naszym. Jeszcze z wniosku nieistniejącego już (byłego) zarządu .

Wniosek nasuwa się sam i chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć metod naszego wyśmienitego objawienia bokserskiego.

Łączę pozdrowienia
Przemysław Jasiński


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lip 2010, 19:33 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2006, 20:19
Posty: 386
Lokalizacja: TRZEBNICA
Nie chcę występować tu w roli adwokata,lecz stwierdzić obiektywne fakty.Znam Andrzeja od lat 70-tych.Poświęcił się modelarstwu całym sobą,zaszczepił niejednemu tego bakcyla jakim jest modelarstwo.Jest koleżenski,na zawodach sluży pomocą każdemu kto się do niego o pomoc zwróci.Jego czasem ostry ton wypowiedzie nie równaważy się z jakąś agresją wobec kogokolwiek."Ciacho" już taki jest.Potyczki slowne owszem,zresztą każdy z nas czasem wybuchnie,ale co do użycia siły wobec innych-to nie w jego stylu.Kultura mu nie pozwoli.Nigdy z podobną sytuacją się nie spotkalem.Z mojego punktu widzenia/ i nie tylko/wielu powinno wziąść sobie za wzór do naśladowania jak być dobrym modelarzem właśnie jego.Wszyscy to wiedzą.Działa w Zarządzie,pomaga na każdych zawodach,co rok jest współorganizatorem zawodów we Wroclawiu,gdzie zawsze jest duża frekwencja modelarzy,rownież z zagranicy.
Nie chcę tu umniejszyć zasług innym czynnie dzialającym,ale ten artykuł dotyczy osoby A.Ciechańskiego.

viewtopic.php?f=9&t=1130

Pozdrawiam

_________________
AndrzejD
POL-567
http://www.perkoz.netau.net/

"Imperare sibi maximum est imperium"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lip 2010, 23:04 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
AndrzejD napisał(a):
Jego czasem ostry ton wypowiedzie nie równaważy się z jakąś agresją wobec kogokolwiek.

Andrzej, życzę Ci, abyś nigdy nie musiał tych słów odszczekiwać... Jeszcze całkiem niedawno (ok.5 lat temu, czyli chyba jeszcze przed Twoim zagoszczeniem w naszym gronie) myślałem dokładnie tak samo... Nieco hałaśliwy, porywczy, ale ogólnie nieszkodliwy, do tego często pomocny kolegom... Prawdziwą swoją naturę pokazał dopiero wtedy, kiedy ośmieliłem się mieć inne zdanie w dość ważnej dla naszej sekcji kwestii i nie dałem się nagiąć do jego punktu widzenia... W tym momencie stajesz się jego obiektem do zniszczenia i każdym sposobem będzie starał się to zrobić... A tak porządni ludzie nie postępują - przynajmniej w moim mniemaniu. Zaś argument o jego działalności w Zarządzie (nawet dwóch) jest najbardziej chybiony w Twojej laurce... :roll:
Nie chcę tu rozkręcać kolejnej zadymy, chciałem Ci tylko udzielić koleżeńskiej rady, abyś nigdy temu człowiekowi nie powiedział "nie"... To trudne i niebezpieczne...

Pozdrawiam Cię serdecznie.

Leoo napisał(a):
Jeszcze z wniosku nieistniejącego już (byłego) zarządu .


Przemek, gwoli ścisłości, nie Zarządu (byłego), ale jego części, "kupionej" przez wiadomą osobę, działająca dokładnie w ten sam sposób, jak w "Twoim" Zarządzie... Ale to już wszystko było...

Pozdrówka.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2010, 06:32 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Andrzeju. Powiedz czym Cię kupił? S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2010, 12:21 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2006, 20:19
Posty: 386
Lokalizacja: TRZEBNICA
Stachu.
Celem naszych czynów powinno być czynienie dobra.
Platon

_________________
AndrzejD
POL-567
http://www.perkoz.netau.net/

"Imperare sibi maximum est imperium"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2010, 15:31 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 08:55
Posty: 139
Kolego Przemku, Komandorze Naszej sekcji, pamiętaj ,że zostałeś wybrany również głosami zawodników klasy standard. Jakoś nie pamiętam abyś wtedy protestował, że oni są z innej sekcji.
To co piszesz powyżej pewno wielu boli.... i to wcale nie A.C.
Pomyśl lepiej jak to wszystko (std) wyprostować, wiem że to nie Twoje piwo – ale Ty jesteś Komandorem i to Tobie wielu zaufało.
Pozdrawiam Tomasz Ostrowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2010, 20:06 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Niniejszym oświadczam, że nie mam nie miałem i nie chcę mieć nic wspólnego z rozdziałem świec przez ZG LOK. W glosowaniu nad sposobem rozdziału byłem za tym,żeby wszyscy czlonkowie naszej sekcji BEZ WYJĄTKÓW dostali choć symbolicznie nawet po jednej szt. ALE WSZYSCY. STD TAKŻE! Uważam , że członkowie opłacający składki powinni choć raz coś od tej sekcji otrzymać, ponieważ sekcja nasza nie składa się z lepszych i gorszych i jednym się coś należy a innym nie. Uważam to za skrajną niesprawiedliwość. Uważam także ,że Marek pisząc pismo do komandora sekcji postąpił słusznie i to komandor sekcji w porozumieniu z zarządem powinien na to pismo odpowiedzieć. Oświadczam ,że żadnej dyskusji ze strony komandora sekcji nie było. Na pismo wystosowane do zarządu sekcji powinien odpowiedzieć komandor. ZG LOK podjął taką a nie inną decyzję ( wg mnie niesprawiedliwą), ale to ZG jest decydentem i decyzja ta jest suwerenna.
Chcę tez przeprosić wszystkie Koleżanki i Kolegów za to ,że optowałem za tym , żeby Przemysław Jasiński został komandorem naszej sekcji. Z perspektywy dwóch lat pracy zarządu uważam , że to Jego przewodzenie naszej sekcji przez ostatnie dwa lata było czymś najgorszym co mogło spotkać sekcję FSR WHO.
Przyznaję ze skruchą rację tym kolegom , którzy mieli wątpliwości co do kandydatury Przemysława Jasińskiego na komandora. Mieliście rację! On się nie nadaje. Nie tylko na przewodniczącego , ale też do jakiejkolwiek pracy na rzecz sekcji! Najlepiej Mu wyszło rozwalenie tego zarządu od środka!
Sam się teraz dziwię jak mogłem się tak pomylić w ocenie Tego człowieka.
Ostatnie posty i "oświadczenia" świadczą jedynie o całkowitej Jego indolencji,oraz braku współpracy z pozostałymi członkami zarządu. Na bzdury wypisywane przez Przemysława Jasińskiego nie mam zamiaru odpowiadać. mogę jedynie zadać pytanie: Dlaczego najwięcej o sprawie piszą Ci którzy byli wtedy od miejsca o setki kilometrów? Minęły dwa miesiące i jakoś ,świadek tego zdarzenia się nie znalazł. Chcę tu powiedzieć, że takie pomówienia są karalne i sprawa była konsultowana z prawnikiem, więc radzę co niektórym zastanowić się co wypisują na forum publicznym, bo moja cierpliwość może się w końcu skończyć i co dla niektórych może się to przykro skończyć. piszę te słowa z całą odpowiedzialnością!
Odnośnie pisma do Navigi, to rozumiem ,że Przemysław Jasiński posiada kopię tego pisma i przedstawi je ogółowi. Ale jeżeli nie posiada to radzę nie pisać głupot, bo tylko pogarsza to całą sytuację.
Cała ta nagonka rozpętana już nie tylko w Polsce ale i w całym środowisku modelarskim stawia polskie modelarstwo w takim świetle, że wszyscy powinniśmy się wstydzić nie tylko za tego który tak zajadle " szczekał" w tym temacie. Mam także wielki żal, do władz związku, że nie ukróciły tej nagonki w zarodku. Moim zdaniem Zarząd Główny nie stanął w tym przypadku absolutnie na wysokości zadania! Choć wiedział o wszystkim!
A efekt jest taki, że teraz śmieje się z nas cały modelarski świat!
I z drobnego konfliktu, z zemsty za przegrane wybory paru "gości" zrobiło to co zrobiło.
Niedługo wybory, więc zastanówcie się komu dać mandat na następną kadencję. I ostrzegam także potencjalnych kandydatów do zarządu: zastanówcie się czy chcecie. Bo to będzie czas niewdzięcznej pracy dla pewnej grupy ludzi, w której są tacy którzy tej pracy nie docenią na pewno, wyśmieją ,zanegują. Radzę o tym pamiętać i dobrze się zastanowić.
Jeszcze o mojej pracy na rzecz Klasy Standard. Mogę powiedzieć jedno: Mam wielką satysfakcję, z powodu ,że klasa się przyjeła, że jest tylu chętnych, i że dynamicznie się rozwija. Nie stało by się tak bez pomocy ze strony paru Wspaniałych Ludzi. Nie martwcie się .Już ,żaden atak,ze strony "entuzjastów" kl. Std już tej kategorii ni zaszkodzi. także ten, który nastąpił powyżej.,
Proszę nie odpisywać na ten post bo ja dyskusji w tym temacie nie mam zamiaru prowadzić
Wystarczy refleksja i zastanowienie. Agresywne posty wykasuję.
Andrzej Ciechański

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2010, 21:40 
Offline
Adept
Adept
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2007, 22:47
Posty: 34
Lokalizacja: Wałbrzych
Witam

A ja mam troszeczkę inne pytanie. Kto miał dostać te świece czy tylko seniorzy? Bo tak się składa że we tamtym roku startowałem jeszcze w klasie 7,5 junior (w tym roku senior) i świec nie otrzymałem bo powiedziano mi że byłem junior a juniorzy nie dostają świec.
Więc tu moje 2 pytanie dla czego tak jest skoro także jak każdy inny zawodnik licencje opłaciłem i na zawodach wystartowałem to dla czego nie mogę dostać świecy. Moje pytanie wypływa z czystej ciekawości jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.

_________________
Pozdrawiam
Paweł Kobiałko


Ostatnio edytowano 05 lip 2010, 16:12 przez modelarzkobi, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2010, 22:24 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 00:46
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Do Andrzeja C.
Nie pisz takich bzdur w sprawie świec.
WYJAŚNIENIE
03-12-2009 została przedstawiona imienna lista zawodników ,którzy otrzymają świece , nazwana "wszyscy". Także Ty głosowałeś na tę listę i znałeś jej treść. Stanowisko Z.G. LOK jest i było, że Std. nie powinien otrzymać żadnych świec i Ty takie stanowisko znałeś.. Zawsze były konsultacje z Z. G. (nasz Związek Sportowy).

Jeżeli chodzi o pismo Marka Z. dlaczego klasa std. nie otrzymuje świec było skierowane do ZARZĄDU SEKCJI a nie do Komandora. Ty jako przedstawiciel Zarządu zajmujący się klasą std. zostałeś poproszony o wyjaśnienie tej sprawy.
W KRAKOWIE na zawodach poinformowałeś mnie ,że po rozmowie z Markiem wszystko zostało wyjaśnione i jest ok. Taką informację przekazałem pozostałym członkom Zarządu włącznie z Komandorem .Do dnia dzisiejszego nie wiem co się stało ,że Marek napisał info na ten temat.
Jeszcze raz podkreślam ,że imienna lista jest znana zarządowi sekcji od 03-12-2009 roku , takze Andrzej C. znał imienną listę.

Andrzej nie strasz nikogo w sprawie kasowania postów i przyznaj się kto popełnił błąd w informowaniu zarządu sekcji o sprawie związanej z pismem Marka Z.

Nie wiem dlaczego "czepiasz" się komandora , pisząc nieprawdziwe stwierdzenia , jeżeli są to prywatne rozgrywki to nie muszą wszyscy o tym wiedzieć.

O rozmowie w Krakowie i wynikach tej rozmowy , proszę Marka Z. o przedstawienie wyników spotkania z przedstawicielem Zarządu Sekcji Andrzejem C..
Jeżeli chodzi o zamieszczenie pisma , które wystosował Marek Z. do ZARZĄDU , będę mógł je zamieścić po akceptacji autora.

Pozdrawiam
Marek Walczak

_________________
MAREK POL-455
marko52@konin.lm.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lip 2010, 16:13 
Offline
Adept
Adept
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2007, 22:47
Posty: 34
Lokalizacja: Wałbrzych
Cytuj:
Nie pisz takich bzdur w sprawie świec.

Nie pisze bzdur tylko tak mi powiedziano. Chodzi mi oczywiście nie o klasę standard lecz o klase 7,5.

_________________
Pozdrawiam
Paweł Kobiałko


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lip 2010, 16:47 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Marek, co miałem do powiedzenia w sprawie świec, powiedziałem. I proszę mnie z tą sprawą więcej nie łączyć! Treść Twojego postu pozostawię bez komentarza. Miej Człowieku umiar i zostaw mnie w spokoju. Prosiłem Cie o to z 15 razy. Do końca pracy tego zarządu został miesiąc z okładem, Więc postaraj się ,żeby minął w spokoju. Bardzo o to proszę.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL