Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 23 kwi 2024, 20:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sie 2010, 08:08 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 30 mar 2006, 22:23
Posty: 67
Witam.
W związku z wyborami Zarządu Sekcji FSR-V-H-O które odbędą się na M.P.w dn 28. 08. 2010r na których obecni będą przewodniczący CKM LOK ppłk dr Dariusz Brążkiewicz oraz Dyrektor płk mgr Włodzimierz Melion proponuję rozpoczęcie dyskusji oraz proszę tą drogą o przygotowanie pytań dla dyrekcji usprawniło by to dyskusje (tak żeby nie było do rana ).Zwłaszcza że wchodzi w życie nowa ustawa o sporcie.
Proszę o zapoznanie się z dokumentami Zarządu Polskiego Związku Sportowego Modelarstwa Kołowego i Pływającego zdn.14.03.2009r.( 11 załączników )Mam nadzieje że dyskusja będzie prowadzona w duchu sportowym o co wszystkich proszę.Z poważaniem Zbigniew Ciećwierz
p.s.załączniki znajdują się stronie http://www.mazowszelok.pl wchodzimy w modelarstwo.


Ostatnio edytowano 17 sie 2010, 12:44 przez ZbigniewCiecwierz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2010, 12:32 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
No pod TYM adresem to sobie chyba niczego nie poczytamy... :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2010, 12:48 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 30 mar 2006, 22:23
Posty: 67
Witam,właśnie poprawiłem.Piotrze miałem problemy z zalogowaniem na Twoim forum.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2010, 17:40 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Zbyszku, wysłałem Ci na PW dane do logowania.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2010, 14:15 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
ZbigniewCiecwierz napisał(a):
Witam.
W związku z wyborami Zarządu Sekcji FSR-V-H-O które odbędą się na M.P.w dn 28. 08. 2010r na których obecni będą przewodniczący CKM LOK ppłk dr Dariusz Brążkiewicz oraz Dyrektor płk mgr Włodzimierz Melion proponuję rozpoczęcie dyskusji oraz proszę tą drogą o przygotowanie pytań dla dyrekcji usprawniło by to dyskusje (tak żeby nie było do rana ).Zwłaszcza że wchodzi w życie nowa ustawa o sporcie.
Proszę o zapoznanie się z dokumentami Zarządu Polskiego Związku Sportowego Modelarstwa Kołowego i Pływającego zdn.14.03.2009r.( 11 załączników )Mam nadzieje że dyskusja będzie prowadzona w duchu sportowym o co wszystkich proszę.Z poważaniem Zbigniew Ciećwierz
p.s.załączniki znajdują się stronie http://www.mazowszelok.pl wchodzimy w modelarstwo.


Mam kilka podstawowych pytań w imieniu swoim i Kolegów, i bylibyśmy bardzo wdzięczni za udzielenie konkretnej odpowiedzi PRZED najbliższym Walnym. Oszczędzi nam to czasu na miejscu...

1. Jakie są kompetencje naszego Zarządu i zakres jego działania, czyli mówiąc po ludzku - co Zarząd może i powinien a czego nie, bo jest "zastrzeżone" dla ZG.
2. Czy nasze Regulaminy (Sekcji i Rozgrywek) mają aktualnie jakąkolwiek ważność, przynajmniej w części? Czy też po prostu mamy o nich zapomnieć i nie zawracać sobie głowy ich aktualizacją?
3. Jaki jest status naszego Trenera, przez kogo jest powoływany, odwoływany i na jaki okres? Jaka jest jego relacja z Zarządem Sekcji? Czy jakiś załącznik ewentualnie to reguluje?

To tyle na początek, pozdrawiam.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2010, 09:10 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 20 lut 2006, 23:34
Posty: 115
Pitt poruszył bardzo ważne kwestie - też chciałbym poznać odpowiedzi.

Proponuję także aby na walnym zgromadzeniu podjąć decyzje dotyczące skrócenia czasu rozgrywania zwodów.
W tej chwili startujemy w piątek rano a kończymy w niedzielę prawie wieczorem.
W przyszłym roku pojawi się kolejna kategoria - V 27
Może warto połączyć wyścigi klas V3,5 cm i 3,5 standard oraz kategorii wiekowych junior i senior w klasie 7,5 cm.
W klasie 15 cm takie rozwiązanie funkcjonuje bezproblemowo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2010, 18:28 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2006, 20:55
Posty: 252
Lokalizacja: Trzebnica
Zbyszku.

Jeżeli dobrze zrozumiałem - proponujesz w jednym biegu start łódki 3,5V z 3,5 STD :?:

Ale widzę mały problem:

Z wyników końcowych wyłaniamy zwycięzców po dwóch biegach w poszczególnych klasach - mimo, że startują wspólnie. Inaczej być nie może - wiadomo bowiem, że STD nie ma szans wygrania z V-ką ( nawet, jakby ktoś złamał regulamin i wlał 30% nitra :D ).
I tu się pojawia problem - jak i ile wybrać osób do startu w finałach ? 6 z V-ek i 6 z STD ? Czy też osobno robić finały - ale przy dużej ilość zgłoszeń do STD senior chyba się nie zaoszczędzi nawet na jednym biegu. Chyba łatwiej połączyć biegi juniorów z seniorami ? Ale może się mylę :P ?

_________________
Pozdrawiam
Piotr Juniewicz
POL-566
http://www.rc-trzebnica.cba.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2010, 20:25 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2006, 21:24
Posty: 233
Lokalizacja: olsztyn
czy nie warto byłoby przestrzegać rygorystycznie ramówki zawodów , jak pamiętam tu zawsze były wielkie zapasy czasu i myślę że tak jest dalej ,no chyba że jestem w błędzie :wink: .swoją drogą jeżeli będzie przybywało klas i ludzi może zabraknąć i tygodnia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2010, 23:56 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 19 wrz 2008, 20:21
Posty: 135
Przyłączam się do pytań Pitta , po co te wszystkie wcześniej ustalane przepisy , regulaminy , głosowane i zatwierdzane przez CKM , jak organizatorzy naszych zawodów i tak robią jak chcą.

Ryszard Dziergwa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2010, 11:14 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
marek żebrowski napisał(a):
czy nie warto byłoby przestrzegać rygorystycznie ramówki zawodów , jak pamiętam tu zawsze były wielkie zapasy czasu i myślę że tak jest dalej ,no chyba że jestem w błędzie :wink: .swoją drogą jeżeli będzie przybywało klas i ludzi może zabraknąć i tygodnia

Mareczku, w moim odczuciu z przestrzeganiem "czasówki" przeważnie jest już naprawdę całkiem nieźle, tak prawie "po niemiecku" :)
Po prostu przybywa i znowu przybędzie klas do rozegrania i to jest cały problem... Myślę, że połączenie juniorów z seniorami w klasach 3,5, 7,5 i STD jest niezbędną koniecznością(oczywiście z oddzielną klasyfikacją) i może przynieść dodatkowe korzyści - doświadczenie dla juniorów (vide V15) i zwiększenie widowiskowości (ilości zawodników w biegach). Być może 35-tki też da się połączyć z 27... Inaczej będziemy zaczynać w środy... :roll: :D

Pozdrówka.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2010, 11:45 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2007, 10:34
Posty: 145
Lokalizacja: Wrocław
Ale czy na pewno coś da łączenie juniorów z seniorami?
Dajmy na to ilość zgłoszonych standardów do Tych. Jak by je połączyć, juniorzy z seniorami wychodzi 30 zawodników. To i tak dalej trzeba zrobić 3 biegi.
A może lepiej wszystkie klasy razem puścić? :wink:

_________________
Pozdrawiam Michał Tur
POL-457


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2010, 13:34 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 30 mar 2006, 22:23
Posty: 67
Witam.Mam propozycje żeby w standartach zawodnik (senior ,junior)mógł pływać tylko dwa lata.Uzasadniam jest to klasa przygotowująca do startu w klasach Navigowskich.Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2010, 13:38 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
Michał, ale już w 3,5 jeśli połączymy seniorów z juniorami to mamy 5 biegów / jeden długi/ zamiast 7, a i seniorzy może czegoś by się nauczyli :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2010, 15:29 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Tur napisał(a):
Ale czy na pewno coś da łączenie juniorów z seniorami?
Dajmy na to ilość zgłoszonych standardów do Tych. Jak by je połączyć, juniorzy z seniorami wychodzi 30 zawodników. To i tak dalej trzeba zrobić 3 biegi.
A może lepiej wszystkie klasy razem puścić? :wink:

Wszystkich klas razem nie puścimy, to oczywiste, sarkazm jest niepotrzebny.
Źle przeliczyłeś swój przykład.
Przy 30-tu zawodnikach i średnim rozkładzie jun 15 - sen 15 mamy po 2 grupy w każdym przedziale wiekowym. To nam daje 10 biegów. Przy starcie wspólnym są 3 grupy i to nam daje 7 biegów. Nie uważasz, że to jednak różnica istotna?
Nie wiem tylko, czy tej sprawy nie pozostawić, tak jak dotychczas w gestii organizatora...

Pozdrówka.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2010, 15:30 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2006, 20:55
Posty: 252
Lokalizacja: Trzebnica
ZbigniewCiecwierz napisał(a):
Witam.Mam propozycje żeby w standartach zawodnik (senior ,junior)mógł pływać tylko dwa lata.Uzasadniam jest to klasa przygotowująca do startu w klasach Navigowskich.Pozdrawiam


Tylko niestety nie wszystkich stać finansowo na aktywne startowanie w klasie nawigowskiej. Więc murowane, że wielu zawodników STD zrezygnuje z dalszego ścigania. No chyba, że o to tutaj chodzi :?:

_________________
Pozdrawiam
Piotr Juniewicz
POL-566
http://www.rc-trzebnica.cba.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL