Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 20:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 sie 2010, 18:06 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2006, 20:19
Posty: 386
Lokalizacja: TRZEBNICA
Piotr,
a coś więcej na ten temat możesz dodać,bo piszesz:
Jest oczywiste, że reorganizacja musi nastąpić i nastąpi... Ale w ramach LOK, inne warianty są (póki co) utopijne...
W ramach LOK?
Pozdrawiam

_________________
AndrzejD
POL-567
http://www.perkoz.netau.net/

"Imperare sibi maximum est imperium"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2010, 18:29 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Andrzejku, są dwa warianty: albo założenie własnego, nowego związku, stowarzyszenia czy czegoś tam innego (swoje zdanie o tym napisałem powyżej), albo wpisanie się w nowe uwarunkowania LOKowskie. LOK jest i pozostanie, jak myślę, tzw. organizacją wiodącą w naszym sporcie (no chyba, że sam zrezygnuje, ale nie sądzę... :) ) i parę spraw z tego wynika, m.in. nasze członkostwo w NAVIGA, prawo do organizowania Mistrzostw Polski, etc. Jeżeli ktoś poczuje się na siłach zrealizować wariant pierwszy, to życzę mu powodzenia, ale osobiście czarno to widzę... Pozostaje więc organizowanie klubów sportowych i zrzeszenie ich w związku sportowym prowadzonym przez LOK. Tak ma to wyglądać wg nowej ustawy. Taki związek może być tylko jeden w danym sporcie, a LOK już jest, więc szanse na jego "obalenie" :D :D :D są zerowe... Zresztą - tak naprawdę - po co?

Pozdrawiam Cię serdecznie.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2010, 23:20 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Panowie jest tu jakiś moderator i może te kłótnie ukrócić?
Panowie ukróciłem troszkę ten temat, sorki jeśli kogoś usunąłem posty.
Mam nadzieję, że teraz jest lepiej.

Meniu

Ja skasowałem posty w dziale giełda jeśli nie dotyczą tematu sprzedam lub kupię.

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 wrz 2010, 14:04 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 16 kwi 2008, 20:35
Posty: 31
Lokalizacja: Wrocław
Panie Moderatorze

Wielu z nas pisze na tym forum swoje odpowiedzi, nie po to aby na siłę przekonać adresata o swojej racji, bo bardzo często jest to po prostu niemożliwe, ale aby adresat ten na drugi raz bardziej uważał co pisze, bo prawda często leży gdzie indziej niż się to przedstawia. A zdrowym jest, kiedy nasi wspólni koledzy mają możliwość poznać argumenty drugiej strony, i w taki sposób wyrobić sobie własne zdanie na dany temat. Kasując tyle postów na raz, z których wiele nie miało z kłótnią nic wspólnego, utwierdza się niektórych w przekonaniu, że można pisać co się chce, a jak się ludzie za bardzo będą burzyć to wszystko się wytnie, i sprawa umrze śmiercią naturalną.
Zabrzmi to dziwnie, ale prawdą jest też to, że niektórzy z nas, ze mną na czele, trzy razy zastanowią się nad tym co napiszą, bo jak się wyśle to już zostanie. Jest to swoistego rodzaju hamulec, autocenzura, i to jest dobre.
Ponawiam prośbę o przedstawienie się nam, chociaż wiem że nie jest to łatwe.

Pozdrawiam i bez urazy

Maciej Duchiński
p.s. ja mam wrażenie, że znamy się osobiście


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 wrz 2010, 14:17 
Offline
Administrator
Administrator

Dołączył(a): 08 sty 2006, 22:23
Posty: 137
MaciekD napisał(a):
Panie Moderatorze

[...]

Pozdrawiam i bez urazy

Maciej Duchiński
p.s. ja mam wrażenie, że znamy się osobiście



Pewnie, że znacie się osobiście.
Załącznik:
logi.JPG
logi.JPG [ 276.5 KiB | Przeglądane 3420 razy ]


Pozdrawiam
admin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 wrz 2010, 18:25 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Panie Adminie,
załączyłeś logi, że skasowałem te posty (kłótnie)
Napisałem o tym. Nie odpowiedziałeś na pytanie MAćka kim jesteś a o to mu chodziło.
Maćku jeszcze raz piszę, byłem moderatorem działu sprzedaż i kupno i mogłem też wykasować posty z tego tematu. Sorki ale moderator na tym forum nie panuje i dopuszcza do takich kłótni.
Po skasowaniu tych postów nie mogę już nic usuwać w żadnym dziale.

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2010, 09:17 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Maciek, Meniu skasował posty choć nie miał takiego prawa. Miał zajmować się tylko i wyłącznie działem handlowym. Nadużył funkcji moderatora, i w związku z tym tą funkcję stracił. Adminem tego forum od samego początku jest Tomek. I to jest wiadome każdemu, kto śledzi to forum nawet niezbyt często. A jak nawet nie, to przecież mozna się z Nim skontaktować na priw i wszystko będzie jasne. W każdym razie ja z kasowaniem postów z tego wątku nie miałem nic wspólnego i uważam , że zle się stało ,ze zostały skasowane.
Uważam ,także że sprawy prywatne poszczególnych forumowiczów nie powinny być poruszane na forach internetowych, nawet jeżeli są one bardzo ważne dla zainteresowanych.
Andrzej Ciechański

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2010, 10:05 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 16 kwi 2008, 20:35
Posty: 31
Lokalizacja: Wrocław
Andrzej nie zaczynaj, proszę.

Maciej Duchiński


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2010, 13:06 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 08:55
Posty: 139
AndrzejC napisał(a):
Adminem tego forum od samego początku jest Tomek.

ten Tomek to nie ja :D /tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2010, 17:06 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Tomek, Tomków w Polsce jest jak mrówek, także i na tym forum :D . Na pewno to nie chodzi o Ciebie.
A.C.
---------------------
Maciek nie zaczynam, wyrażam tylko dość oględnie swoje zdanie w kwestii ogólnej. Ale OK. Ten temat zakończmy.
Z innej beczki:
Pozwoliłem sobie skopiować część Twojego postu o łączeniu klas. Napisałeś m/in:
[b]" Co do V-łek to co sądzicie o tym aby w sytuacji kiedy nie ma dwóch grup, połączyć biegi juniorów i seniorów tak jak jest to w V-15. a wtedy byłaby szansa na normalne starty czyli 2 x półfinał i finał, co moim zdaniem znacznie podniosłoby poziom sportowy biegu, i byłoby z korzyścią dla juniorów jak i seniorów. Często jesteśmy świadkami jak najpierw 4 juniorów wozi się pół godziny, a potem to samo seniorzy.
Od kilku lat w V-15 to działa i jakoś się nie pozabijaliśmy, a u Niemców nie wiem od jak dawna to funkcjonuje. Wiem, że występuje problem serwisowania, ale można by na początek z definicji, w eliminacjach rozdzielać tatusiów od synusiów (córeczek), a w finale to by trzeba było szukać opiekuna ze skrzynką startową, już tylko dla nielicznych. W końcu junior powinien być zawodnikiem, a nie tylko trzymaczem aparatury. Dla początkujących mamy klasę STD, gdzie można się uczyć pływania i obsługi modelu, a dopiero potem iść wyżej."
[/b]
W tym temacie pozwolę się z Tobą nie zgodzić absolutnie.
1. starty juniorów w V-15 różnią się zasadniczo od wyścigów w mniejszych pojemnościach. W tych klasach startują często bardzo młodzi zawodnicy i niedoświadczeni więc puszczanie ich od razu na głęboką wodę, moze ich zrazić do ścigania się w ogóle, a także mogą stanowić zagrożenie na wodzie dla innych zawodników. Moim zdaniem właśnie to wożenie się przez pół godziny pozwala tym juniorkom spokojnie wykształcić nawyki i nauczyc sie pływania po trasie w ogóle. Dla nich nawet ściganie się w małej grupie jest bardzo wielkim wyzwaniem. Mam w tym temacie bardzo dużo doświadczeń, ponieważ jak powszechnie wiadomo uczę pływać mojego syna, który ma dopiero 11 lat. Wspólne pływanie z juniorami nie podniesie poziomu sportowego.
Można stworzyć taki punkt w regulaminie,że junior który czuje się na siłach może startować z seniorami, ale jeżeli podejmie taką decyzję nie może już wrócić do juniorów i będzie klasyfikowany łącznie z seniorami.
W Niemczech juniorzy ścigają się z seniorami z konieczności, ponieważ jest ich za mało, ale wszędzie tam gdzie jest możliwość stworzenia grupy juniorskiej to zawsze juniorzy startują się osobno. Juniorzy w V-15 są dużo starsi i często pływają lepiej niż niejeden senior. Myślę ,że należy o tym pamiętać.
2. Obligatoryjne rozdzielanie "tatusiów od synusiów" uważam za całkowicie chybiony pomysł. podam przykład z naszych startów.
Nikt szybciej Frankowi nie rzuci na wodę łódki niż ja. Po to wychodzimy na pomost razem,żeby się docierać, i po to ,żebym nauczył Go nawyków na pomoście, a nikt inny nie zrobi tego lepiej niż doświadczony ojciec. My już teraz praktycznie rozumiemy się bez słów, i Franek wie dobrze co ma robić. Tworzymy zespół, tak z Frankiem jak i z Michałem. Ani Franek, ani Michał nie jest tez jak piszesz "trzymaczem" ale aktywnie uczestniczą w tym,co robimy.
Klasa STD jak najbardziej ale tylko do pewnego momentu. potem trzeba wyjść na głębsze wody ale pod opieką ojca, instruktora czy opiekuna. I tak to powinno wyglądać.
3. Logistyka, czyli dwie skrzynki itd... Ale tu sam sobie odpowiedziałeś.
Czyli moim zdaniem w temacie poruszonym przez Ciebie , wszystko powinno zostać po staremu.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL