Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 11:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 gru 2012, 16:49 
Offline
Kozak
Kozak

Dołączył(a): 10 sie 2009, 20:55
Posty: 596
Dobra zapowiedż, jak najbardziej popieram.

Waldek .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2012, 17:25 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, 02:33
Posty: 102
Lokalizacja: TYCHY
Propozycja Zbycha jest akceptowalna :)

_________________
pozdrawiem AdamM POL-593

Modelarnia TYCHY, FSR Team Tychy

<---- Wino słodkie jak ja :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2012, 17:42 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2006, 21:24
Posty: 233
Lokalizacja: olsztyn
być może niektórzy koledz uznają moją opinie za niewyważoną i nieuprawnioną ale czy jest sens rozgrywać klase w której jest klasyfikowanych 3 lub 4 zawodników ,to tak na marginesie po przejrzeniu rankingu h i o , nigdy się nimi nie interesowałem ale teraz zerknąłem . no chyba że niektórzy są spragnieni tytułów :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2012, 18:13 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, 02:33
Posty: 102
Lokalizacja: TYCHY
kolego "marek żebrowski" sam piszesz że nie bierzeż udziału w zawodach a zabierasz głos. Ja sie pytam po co ?
to samo tyczy sie startowania w klasie gdzie jest 3 -4 zawodników.
teraz jest 3 - 4 a za rok dwa bedzie 10
było tak z V 27 (i ciągle nas pzrybywa),a teraz bedzie tak z H7,5 i H27 z tego co mi wiadomo jakie modele"w Polsce" powstają.
i zaloze sie ze 90 % zawodników nie chodzi o dyplomy i złom ale o rywalizację. i uwierz mi ze wyscig w H czy O z udziałem 3 zawodników też może być ekscytujący, a wyscig 10 modeli np. STANDART może być nudny jak flaki z olejem na zimno. widowiskowość i adrenalina nie zależy od ilości ale od zawodnika i jego maszyny.

_________________
pozdrawiem AdamM POL-593

Modelarnia TYCHY, FSR Team Tychy

<---- Wino słodkie jak ja :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2012, 20:20 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2006, 21:24
Posty: 233
Lokalizacja: olsztyn
myśle sobie kolego że to nie jest temat zamknięty dla wąskiej grupy w zaczarowanym kręgu i mam prawo wyrazić swoją opinie . leży mi na sercu los pozytywnie zakręconych do których i ja należę ,a że teraz nie jeżdzę no cóż takie czasy i życzyłbym sobie z twojej strony mniej anonimowej agresji ,gdyż chyba się nie znamy .pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2012, 22:08 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Adam, tak, na boku, to powiem Ci ,że jak Marek startował w naszych zawodach, to Ty nie wiedziałeś ,że na świecie istnieje coś takiego jak FSRy :D
Ale w tym co napisałeś jest wiele racji. I nawet jakby dwóch było w jednej kategorii to i tak wyścigi powinny być rozegrane. Tak było z każdą klasą która wchodziła do rozgrywek I to jest słuszna koncepcja:D
Ale też temat kol. Zbysiu jest o opłatach, nie o rozdzielaniu klas. Moim zdaniem teraz to nie będzie dobry pomysł. Za mało jeszcze jest łodek H i O ,żeby zawody były organizowane tylko dla tych klas. Może lepszym pomysłem będzie rozgrywanie H i O na przemian? Na jednych O na drugich H Tak robią w Niemczech i to też jest moim zdaniem słuszna idea :D Zaoszczędzimy na czasie bardzo znacząco. Ale i tak paru powie ,że to chory pomysł :jajcarz: Choć moim zdaniem idea, przemyślenia, jest warta. Tylko chyba w innym wątku...
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2012, 23:17 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 19 sty 2008, 16:39
Posty: 6
Lokalizacja: Tychy
Andrzeju Zbyszek chyba miał na myśli aby rozdzielić kwestie opłaty startowe. Za udział w klasie V opłata by wynosiła 50 zł, opłata za udział w klasach H i O wynosiła by 50 zł. A taki podział już coś wnosi do dyskusji. Mamy dodatkowe finanse, a opłata za zawody i udział maksymalnie by wynosiła 100zł. (50zł za V i 50 zł za H i O).
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2012, 00:55 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, 02:33
Posty: 102
Lokalizacja: TYCHY
ja to zrozumiałęm tak:
Opłaty startowe będą pobierane osobno za modele w klasach V oraz za modele w klasach H i O
Senior za pierwszy model klasy V do 50 zł
Senior za kolejne modele klasy V 50% kwoty opłaty za pierwszy model
Senior za pierwszy model klasy H,O do 50 zł
Senior za kolejne modele klasy H,O 50% kwoty opłaty za pierwszy model
Junior za pierwszy model klasy V do 35 zł
Junior za kolejne modele klasy V 50% kwoty opłaty za pierwszy model
Junior za pierwszy model klasy H,O do 35 zł
Junior za kolejne modele klasy H,O 50% kwoty opłaty za pierwszy model

i to nie anonimowa agresja do Ciebie kol. Marku. Ja poprostu nie lubie ludzi :)

_________________
pozdrawiem AdamM POL-593

Modelarnia TYCHY, FSR Team Tychy

<---- Wino słodkie jak ja :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2012, 01:36 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Adam chodzi o to co Baca napisał. Start w klasach V kosztuje 50zł i start w klasach O,H kosztuje 50zł czyli, maksymalny koszt startowego na zawodnika który startuje w klasach V i O,H to 100zł. Co do zawodów nic się nie zmienia i są organizowane tak jak do tej pory. Policzyliśmy to dzisiaj i wbrew pozorom są to spore dodatkowe pieniądze dla organizatorów, sami byliśmy zdziwieni ilu zawodników startuje w klasach O,H (policzyliśmy łącznie z modelami które się budują i wiemy że wystartują w przyszłym roku)

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2012, 11:58 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 20 lut 2006, 23:34
Posty: 115
Andrzej troszkę nie zrozumiałeś mojej intencji. Rozdzielenie zawodów to krok wstecz, nigdzie o tym nie pisałem, ja myślę tylko o rozdzieleniu składki za HiO oraz V. Zapewni do dodatkowe fundusze myślę, że w miarę w uczciwy "społecznie" sposób a także wpłynie na poprawę konkurencyjności klas H i O. Z prostej przyczyny - jak już ktoś zapłaci odrębne 50 zł to będzie się starał aby jego występ był na odpowiednio wysokim poziomie (choć to już indywidualna i drugorzędna sprawa).

P.S.
Pojawiał się też temat pucharów fundować czy nie fundować. To oczywiście zależy od decyzji organizatora. Ale w klasach gdzie startuje 3 zawodników rzeczywiście ich startowe nie pokryje kosztów pucharów. Zatem w sytuacji gdy w klasie nie zgłosi się kwalifikowana ilość zawodników (np min. 3-5) proponuje wręczać puchar tylko dla zwycięzcy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2012, 23:44 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 09 wrz 2007, 15:47
Posty: 60
Problem finansowania zawodów przez organizatorów z pewnością jest trudny. Tylko Zbigniew Ciećwierz przedstawił koszty związane z zawodami . Pozostali organizatorzy tego nie zrobili i trudno rozmawiać ile pieniędzy brakuje na zorganizowanie zawodów i czy organizator chce zarobić jakieś pieniądze . Problem też tkwi , że mało zawodników ma przynależność klubową w Klubach , które są zarejestrowane w KRS bo to jest podstawa. Mając sekcję w takim klubie jest łatwiej o dofinansowanie /oferta realizacji zadania publicznego/ . Pisze się tą ofertę o dofinansowanie na zorganizowanie zawodów , kupno sprzętu, koszty wyjazdów na zawody itp. raz do roku jako sekcja a klub składa to do Urzędu Miasta i Powiatu i nie trzeba tu ganiać po Urzędach / tak jest w moim przypadku/ , opłacamy składki członkowskie i jesteśmy pełnoprawnymi członkami klubu.Więc w tym roku koszty pobytu na zawodach mogą wzrosnąć , będę korzystał z dofinansowania na zawody . Więc każda złotówka wydana w postaci opłacenia startowego , campingu i opłaty sekcyjnej będę zmuszony prosić organizatora o wystawienie pokwitowania , bo z tego muszę się rozliczyć z dofinansowania lub z tzw wkładu własnego . Ktoś może zarzucić , że w mniejszym mieście jest łatwiej a czy w dużym ktoś próbował ? Dobrze może należeć do klubu , który znajduje się w mniejszej miejscowości i reprezentować Gminę i Powiat X. W ten sposób funkcjonują wszystkie dyscypliny sportu .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2012, 09:04 
Offline
Kozak
Kozak

Dołączył(a): 10 sie 2009, 20:55
Posty: 596
Kolego Andzrzeju D. zabieraj ze sobą to pokwitowanie już gotowe, tylko do podpisania bo jak większość zawodników zacznie przyjeżdżać na zawody z kwitkami to będziemy szukać następnych środków finansowych dla osoby która będzie się tym zajmowała. To co napisałeś to żadna nowość, Ameryki tu nie odkryłeś,jednak może to być jakaś wskazówka dla innych. To jest następny czyn społeczny dla organizatora. Kolego Blachownia tak ma , jednak my organizujemy też żagle i te środki skromne musimy dzielić.

Pozdrawiam Waldek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2012, 22:26 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 12 lut 2006, 22:08
Posty: 60
Witam.
Zapomniałem juz co to jest dofinansowanie do wyjazdów nie mówiąc o sprzęcie.
Dla mnie czasy "komuny" minęły bardzo dawno.Teraz jeżdże tylko za swoje.
Dlatego też dyskusję o dofinansowaniu,o zwiększaniu opłat uważam za bezzensowną.
Zróbmy po prostu "wolny rynek".Organizator niech decyduje jakie pobiera opłaty.Frekwencja będzie wykładnikiem słuszności tej czy innej decyzji.A tak to tylko "bijemy piane".I tak nic nie zmienimy.
Brawo dla Zbyszka C. za koszty poniesione pezy organizacji Rawy.
Tylko czy naprawdę należy płacić za dojazdy,diety,benzynę itp????
W Bornm od wielu lat obsługa zawodów pracuje społecznie za tzw. michę.
Po prostu nie należy na siłę robić zawodów.

Pozdrawiam

_________________
PL-450


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2012, 23:15 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
A ja myślę, Romek, że dla niektórych czasy komuny jeszcze się nie skończyły... Ci starzy to jeszcze pamiętają jak było, że zawsze był jakiś ktoś, kto zapłacił, za dojazd ,za hotel i za startowe.
I teraz też ktoś taki powinien być, nie ważne kto, byleby zapłacił, a jak nie chce to ma chory umysł...Młodziaki to się śmieją i nie do końca rozumieją o co chodzi.... A zapytam otwartym tekstem. a co z zagranicznymi?... Oni to się dopiero w głowę pukają i się z nas śmieją :zdziwko:
Ale tak już u nas jest. nigdzie nawet u nas w tym naszym grajdołku nie może być normalnie..
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL