Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 22:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 04 gru 2012, 23:13 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2007, 01:29
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
Witam wszystkich Modelarzy FSR.

W piątek na CKM-ie mam przedstawić wysokość opłaty startowej. Na zebraniu w Krakowie nie złożono żadnych wniosków do głosowania w tym temacie więc opłaty miały zostać takie jak dotychczas.
Takiego e-maila dostałem dzisiaj 04.12.2012 o 19.30

Witaj Marku

Na Twoje ręce, składam oficjalny wniosek kilku organizatorów naszych zawodów w przyszłym roku, aby dać możliwość tymże organizatorom pokrycia kosztów, jakie niesie za sobą organizowanie zawodów.


Wniosek.
Niniejszym , przedstawiamy wniosek o zmianę sposobu pobierania opłat startowych od zawodników startujących w zawodach modelarskich klas FSR VHO.
Organizatorzy zawodów wnioskują,o zmianę sposobu opłat startowych od zawodników.
Proponujemy pobieranie opłat startowych na poszczególnych zawodach od modelu , a nie tak jak było dotychczas, od zawodnika.
Informujemy także, że wysokość proponowanych opłat startowych nie odbiega od kwot pobieranych na imprezach międzynarodowych w innych krajach

(Czechy, Słowacja, Niemcy, Węgry Słowenia itp) i wynika jedynie z potrzeby pokrycia kosztów organizacji imprez.
Uzasadnienie.
Z uwagi na to,że koszty organizacji zawodów z roku, na rok wzrastają, a zawodników startujących w zawodach modelarskich nie przybywa, organizowanie zawodów w ramach dostępnych
środków pozyskanych z opłaty startowej, staje się bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Istotą budowania modeli klas FSR jest możliwość udziału w zawodach, i to w zawodach dobrze zorganizowanych.
Organizatorzy zawodów w poszczególnych ośrodkach starają się o pozyskanie sponsorów, ale z uwagi na mało medialny charakter naszych imprez, uzyskane kwoty są przeważnie symboliczne.
Otrzymana pomoc z reguły nie pozwala na zorganizowanie zawodów w ramach posiadanych funduszy, i bardzo często organizatorzy z w własnej kieszeni dokładają do takiej imprezy.
Od dłuższego czasu obserwujemy także spadek zainteresowania organizacją zawodów, właśnie
głównie z powodu problemów finansowych.Nie każdego organizatora stać, aby współfinansować nasze zawody.
Wielu zawodników, startuje w kilku klasach, i bardzo dobrze, ale dla organizatora jest to takie samo obciążenie organizacyjne, jak by startowało kilku zawodników z jednym modelem, natomiast wpływy finansowe zdecydowanie różne.
Poza tym, zawodnicy często narzekają na kiepską obsługę zawodów (czasami słusznie), a w wielu przypadkach wynika ona tylko i wyłącznie z braku środków finansowych - na lepsze bojki, lepszy pomost, zapasową łódź wyławiającą itp.
Niezaprzeczalną prawdą jest też to, że wysokość opłaty startowej w stosunku do kosztów wykonania i utrzymania modelu jest wręcz symboliczna. Zawody, które są organizowane, robi się w zasadzie tylko dla modelarzy, a organizator
poza ogromem pracy społecznej jaką musi włożyć, nie ma z tego żadnych korzyści materialnych, więc chociaż niech nie dokłada do tego jeszcze własnych pieniędzy.
Dotychczasowa opłata startowa w wysokości 50,- od zawodnika (senior) junior - 30,- nie została zmieniona od dobrych kilku lat, i już od dawna często nie pokrywa nawet połowy kosztów organizacji zawodów.
Jako organizatorzy pragniemy organizować imprezy na wysokim poziomie, co naszym zdaniem przyczyni się do rozwoju klasy FSR.
Poza tym, przy lepszym finansowaniu imprez, być może będzie więcej chętnych do ich organizacji.
Proponowana przez nas zmiana sposobu pobierania opłat jest zgodna z przepisami NAVIGA, w myśl, których opłaty są pobierane od modelu.
We wszystkich innych sekcjach modelarstwa pływającego opłaty pobierane są też od modelu, a nie od zawodnika.

Propozycja opłaty startowej:
Proponujemy ustalenie górnej granicy opłaty startowej jaką może pobierać organizator od modelu : senior: 50 zł od modelu. Junior 35 zł od modelu
Natomiast, faktyczną wysokość pobieranych opłat proponujemy pozostawić w gestii poszczególnych organizatorów, (jednak nie może być ona wyższa od maksymalnej)
gdzie w zależności od pozyskanych środków, opłaty te mogą być niższe.

Organizatorzy
Waldemar Wilczyński Blachownia
Władysław Olanin Jawor
Kazimierz Tasarek Tychy
Maciej Duchinski Wrocław

Do wiadomości
ZG LOK Warszawa




Proszę o wyrażanie swoich opinii (głosowanie) w temacie zmiany sposobu naliczania oraz wysokości opłaty startowej.
Ze względu na konieczność przygotowania materiałów na CKM proszę o wyrażanie opinii do czwartku (06.12) do godziny 21,oo.

Pozdrawiam Komandor
Marek Zelech

_________________
Prezes Związku Sportowego Modelarstwa Wodnego w Polsce
http://fsrpolska.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2012, 01:44 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, 02:33
Posty: 102
Lokalizacja: TYCHY
Z tego co pamietam na zebraniu ten wniosek zostal odrzucony a teraz znowu ktos go póbuje przepchnąć na ostatnią chwilę. To po pierwsze.
Po drugie 50 50 za kazdy model to moim zdaniem za duzo i sprawę ewentulnej wysokości oplat to sprawa do dyskusji ale nie na 2 dni.

A wlasciwie to czemu by junorzy nie mieli placic tyle co seniorzy ? Czy koszta obslugi wyscigow juniorow sa mniejsze ? Jak chcemy usmiercic efesery to robmy to na calego.

I jako ze zarzad to czyta chcial bym do wgladu liste wplat "na sekcyjne" za zeszly rok. Oczywiscie jak by sie dalo

_________________
pozdrawiem AdamM POL-593

Modelarnia TYCHY, FSR Team Tychy

<---- Wino słodkie jak ja :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2012, 06:35 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Panowie,

Propozycja Wasza spowoduje znaczny spadek startujących modeli, mówię o zawodnikach którzy mają kilka modeli na jednych zawodach. Z drugiej strony nie będzie rozwoju klas. To tyle. Reszta była omawiana w Krakowie.

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2012, 10:36 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
-jak najbardziej podpisuję się pod tym, że to będzie bardzo niekorzystne dla naszych łódeczek
-sposób w jaki probuje sie załatwic wyższe oplaty jest conajmniej niewlaściwy

-dlaczego mamy placic stawki praktycznie takie same jak na zawodach tak renomowanych jak Stuttgard , który jest chyba najdrozszy /wiekszość jest tańsza/ -może organizator zapewni taki poziom /na wodzie/, wtedy 50 będzie normalną stawką /europejską/ i z czystym sumieniem organizator pobierze sobie opłatę

-skoro w naszym kraju, młodziez uczaca się po 18 traktowana jest "finansowo" jak nieletni /np. komunikacja,bilety, alimenty, to dlaczego ma być inaczej u nas ? W tym roku dotyczyć to bedzie aż 4 juniorow /zwykle mniej/, zaden nie zarabia, dlaczego chcecie podwyższać opłaty równiez im , czyli karać rodziców.To moj wniosek.

-spadnie ilość juniorów i ich poziom/mniej klas=mniej kolek ktore junior wypływa/, nowi nie przybędą ze względu na koszty, rodzice już pływajacych będą karani za chęć pracy z dzieckiem

-zawody nie muszą być co dwa tygodnie, Ci co chcą pływać częściej mogą jeżdzić za granicę, koszty /czasem z wyjątkiem paliwa/ są praktycznie identyczne przy nowych stawkach.
podnoszenie stawek jest przeżucaniem kosztów na zawodników. Pieniądze leża w urzędach, trzeba tylko chcieć się zchylić po nie, wiem, bo to robię i nie tylko ja. Ile wniosków na dofinansowanie imprez zgłosili organizatorzy ? z tego co wiem to z poziomu gminy jest juz za póżno -niech choć jeden organizator wrzuci kopię wniosku na forum, zobaczymy czy choć próbowali.
-sport jest bardzo medialny, jeden z kolegów to udowodnił, i znów tylko chciec...
-a same zawody ...dla mnie najważnieszy jest akwen, wolę startowac z brzegu na dobrym akwenie niz z wypasionego pomostu na zfalowanym akwenie.
-wzrost opłat nie jest symboliczny, dla mnie to wzrost przy takim układzie jaki miałem w zeszłym roku przy 5 zawodach o ponad 1000zł -mały ? nie istotne koszty ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2012, 11:00 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 00:46
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Witam

Po pierwsze to w Krakowie przegłosowano opłatę od zawodnika .
Płacąc 50 zł od modelu to jeżeli ilość startujących modeli
zmniejszy się bardzo (4x50 = 200 zł)na jedne zawody.
Chcąc zniszczyć FSR , lub ograniczyć ilość startujących modeli to
trzeba zrobić opłatę od modelu.
Można ograniczyć koszty organizacji zawodów przez wręczanie tylko dyplomów bez pucharów.

Czy ktoś z organizatorów mógłby wyliczyć koszty przeprowadzenia zawodów może z niektórych pozycji można zrezygnować.

Takie jest moje zdanie na temat opłat startowych.

Marek Walczak

_________________
MAREK POL-455
marko52@konin.lm.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2012, 16:16 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 16 kwi 2008, 20:35
Posty: 31
Lokalizacja: Wrocław
Witam

Panowie, w Krakowie wniosek o zmianę opłaty startowej był zgłoszony spontanicznie i w ogóle nie był przygotowany, dlatego należało tak głosować jak głosowaliśmy, czyli za odrzuceniem. Propozycja zmiany opłaty startowej wychodzi od organizatorów, czyli od tych ludzi, którzy płacą za zrobienie naszych zawodów, i należało by się poważnie zastanowić, czy i kiedy to wprowadzić.
Jest coraz trudniej pozyskać sponsorów, i wie o tym każdy kto choć raz za tym chodził. Przeciętny koszt średnich zawodów to kwota ok 4 d 6 tyś PLN. Ze startowego, w żadnym przypadku takich kwot się nie zbierze i tu się rodzi pytanie, kto ma dołożyć te brakujące środki. Ja też bym chciał, aby startowe było 4 złote od osoby, tylko jak wtedy zrobić te zawody. W propozycji opłat startowych 50,- jest maksymalną kwotą jaką może organizator zbierać. Nic nie stoi na przeszkodzie aby aby opłata ta wyniosła np. 10,- ale wtedy organizator musiałby sam załatwić sobie kasę, albo musieliby się zgłosić chętni do społecznego sędziowania, społecznego wyławiania modeli, społecznego przestawiania trasy itd. Sami wiecie, że w naszych warunkach jest to mało realne ale możliwe. Więc jak się ktoś zaweźmie, to może zrobić tanie zawody.
Moim zdaniem, jak będziemy mieli porządnie organizowane zawody, z dyplomami, pucharami, może nawet z nagrodami, na porządnym pomoście, z porządnym wyławianiem modeli, itd. to właśnie wtedy mamy szansę na pozyskanie nowych modelarzy. Zauważcie też, że jest coraz mniej chętnych do organizacji zawodów i to właśnie głównie z powodu braku kasy.


Pozdrawiam
Maciej Duchiński


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2012, 16:22 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 20 kwi 2006, 21:18
Posty: 147
Lokalizacja: Warszawa
Uważam że ta droga doprowadzi do upadku fsr -ów,pieniędzy należy szukać gdzie indziej a nie u zawodników,choć taka opcja znacznie skróci czas trwania zawodów.W takim razie może pobierać opłaty od kibiców.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2012, 16:41 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 16 kwi 2008, 20:35
Posty: 31
Lokalizacja: Wrocław
Mały advocen dla Krzysia K

Krzysiu, strasznie populistycznie piszesz, (bez urazy)
Ja się będę strasznie cieszył, jak ktoś załatwi kasę na wrocławskie zawody,
i ja nie będę musiał chociaż raz do nich dokładać. Ustalimy wtedy startowe na poziomie symbolicznej złotówki i wszyscy będą szczęśliwi.
Cały problem sprowadza się tylko i wyłącznie do tego skąd wziąć kasę na zawody, albo społeczników, którzy to zrobią za darmo. Nie szukajmy „drugiego dna”
Nikt nie chce na nikim zarabiać - sam wiesz ile kasy „zarobiłeś” na pomocy przy pomoście w Skoroszowie. A ile koledzy browarów Ci postawili za to ......

Pozdrówka jak zwykle
Maciej Duchiński (współorganizator zawodów wrocławskich)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2012, 17:46 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Niech mi ktoś przypomni bo nie pamiętam. A kiedyż to na zebraniu odbyło się jakieś głosowania? owszem "pyskówka"się odbyła...Ale o formalnym głosowaniu mowy nie było.
Głos zabierają panowie ,którzy z organizacją zawodów mają tyle wspólnego, że aż strach. A my, ,panowie zawodnicy zrobiliśmy symulację. Ile co kosztuje i za co trzeba zapłacić, przy organizacji zawodów... Ja się osobiście zawodnikom nie dziwię. Bo najlepiej jakby za darmo było.
A Tobie Krzysiu przypomnę: Pamiętasz, jak pytałem czy pomożesz przy organizowaniu zawodów? I co odpowiedziałeś? Pracę mam... Każdy ją ma! Masz ileś modeli, to pierwszy będziesz przeciwny zmianom. Ale choć pomóż. ZA DARMO przy organizacji. No tu już Cię nie ma... Bo pracę masz. KAŻDY MA. Ja te zawody nasze z innymi Kolegami organizuję i dla wielu ja je firmuję. Ale ileż można dopłacać... Przypomnij sobie Krzysiek, ile w Dessau na sprzęt wydałeś. A tu będziesz przeciwny temu,żeby zapłacić za pracę,którą Twoi koledzy wykonują dla CIEBIE? Zastanowiłeś się nad tym? Moim zdaniem wstyd... I każdy moment będzie zły na podniesienie opłat, tak jak każdy będzie dobry na ich obniżenie!
Na międzynarodowe jeździcie i jakoś żaden "dzioba" nie otworzy,że za drogo. A u nas DROOGO!!
Nikt nie mówił,że modelarstwo to tani sport. Nie stać Cię? to sobie jedną łódeczkę postaw, a jak cię stać na więcej modeli, to za przeproszeniem nie "dziaduj", tylko zapłać. Bo za twoją zabawę ktoś inny będzie musiał zapłacić. Uważasz,ze to sprawiedliwe? tTo nie jest sprawiedliwe.
Marek pisze o niszczeniu kategorii. A czy w innych sekcjach LOK, gdzie jest opłata od modelu,modelarstwo upada? Albo w innych krajach,gdzie jeździmy,upada? Ma się całkiem dobrze, i nikomu tam, nie przyjdzie, brać inaczej jak od modelu... Bo to jest najbardziej sprawiedliwy sposób opłaty za naszą zabawę! Powiedziałeś "A" budując modele, to powiedz i "B" opłacając startowe za te modele! A gadanie o upadku kategorii jest moim zdaniem demagogią!
Trzymamy się przepisów NAVIGA? To trzymajmy się ich nie tylko pod względem sportowym. Organizacyjnym także. Jest w NAVIGA od modelu? jest... Tylko u nas musi być inaczej, bo paru kolegom, którzy mają więcej łodek, kasy żal. I nie tak wielu zawodników ma więcej łódek niż jedną. Juniorzy w myśl nowych opłat też niewiele więcej zapłacą... Więc o co chodzi?
Ja sam dla siebie nie działam w swoim interesie, bo mamy z synem cztery łódki, ale wiem ile kosztuje organizowanie zawodów. Bo robię to już po raz, nawet nie pamiętam ,który! Więc, jeszcze raz: Uważam,że opłaty powinny pobierane tak jak we wniosku.
Ktoś może powiedzieć: NIE RÓB- nikt ci nie każe! Fakt.. Ale te poprzednie zawody dawały satysfakcję z wykonanej pracy. Paru czasem nawet "dziękuję" powiedziało...
Ale, ileż panowie,można dopłacać?
Jak we Wrocławiu, czy w Skoroszowie zawody organizowaliśmy?: A no tak: najpierw była tzw "Sciepa" od Kolegów, którzy chcieli i mogli wpłacić wcale niemałe kwoty na początek ( i Ciebie Krzysiek, jak pamiętam ,w tej grupie nie było!). Czasem składka się zwracała, czasem nie... Częściej nie. Ale o tym nikt nie wie. I Ci Koledzy nic o tym nie mówią i nie piszą...
Ale ileż można. Panowie , to musi się zmienić. Czasy są trudne i już nie każdego stać, żeby wpłacać 500, czy więcej zł, po to, żeby zorganizować zawody i żebyście mogli się u nas pobawić i postartować.
Panowie po waszym wyjeździe z zawodów trzeba posprzątać,. Często to robiłem, bo nie miał kto...
I powiem,że flaszki po wypitych trunkach tanimi alkoholami nie były... A ile puszek , czy butelek po piwie?!! Więc nie piszcie mi tu,ze was na nowe opłaty nie stać. Stać was, a jak nie stać, to mniej gorzały pijcie to na opłaty się znajdzie.
WSZYSCY tegoroczni organizatorzy, jak widzę pod wnioskiem się podpisali, więc chyba nie tylko u nas we Wrocławiu jest z opłatami problem...
Zastanówcie się nad tym drodzy zawodnicy. I doceńcie pracę wkładaną w organizację właśnie przez tych, którzy chcą coś dla was zrobić!!
Andrzej Ciechański

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2012, 20:02 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
Maćku, nie populistycznie, od kilku lat dostaję kasę na juniorów, z samych urzędów dostałem prawie 10.000 w tym roku, pewien kolega jest jeszcze aktywniejszy...
Kasa w urzedach jest, ale trzeba przynajmniej chcieć spróbować ją pozyskać, ona jest właśnie na takie imprezy jak nasze zawody. Ja rozumiem, ze mozna nie umieć tej kasy pozyskać, ale niech przynajmniej spróbuje - ilu organizatorow zainteresowało się, niech ktoś pokaze mi kopie podania o dofinansowanie, a nie idziecie po najmniejszej linii oporu czyli do zawodników.
zerknij na poczte
AndrzejC napisał(a):
Niech mi ktoś przypomni bo nie pamiętam. A kiedyż to na zebraniu odbyło się jakieś głosowania? owszem "pyskówka"się odbyła...Ale o formalnym głosowaniu mowy nie było.

trzeba było mniej pyskować a więcej słuchać ludzi
AndrzejC napisał(a):
Głos zabierają panowie ,którzy z organizacją zawodów mają tyle wspólnego, że aż strach. A my, ,panowie zawodnicy zrobiliśmy symulację. Ile co kosztuje i za co trzeba zapłacić, przy organizacji zawodów... Ja się osobiście zawodnikom nie dziwię. Bo najlepiej jakby za darmo było.

Andrzej Ciechański

jakoś nikt nie pisze, ze chciałby obnizenia startowego, pewnie gdyby do obecnego startowego dołożyć po 5-10 zł od modelu to moze by i przeszlo
AndrzejC napisał(a):
A Tobie Krzysiu przypomnę: Pamiętasz, jak pytałem czy pomożesz przy organizowaniu zawodów? I co odpowiedziałeś? Pracę mam... Każdy ją ma! Masz ileś modeli, to pierwszy będziesz przeciwny zmianom. Ale choć pomóż. ZA DARMO przy organizacji. No tu już Cię nie ma... Bo pracę masz. KAŻDY MA. Ja te zawody nasze z innymi Kolegami organizuję i dla wielu ja je firmuję. Ale ileż można dopłacać...
Andrzej Ciechański

ja Cie bardzo przepraszam, że wybrałem taki a nie inny zawód, ze poza tym ze nie wyrabiam się cały rok, to jeszcze mam coś takiego jak sezonowość tj maj i jesień, Widać nie jestem tak madry jak Ty, nie ułożylem sobie właściwie zycia...

tak się też składa, że zawsze co roku cos tam mniej lub więcej przy organizacji robiłem, zawsze do dyspozycji był Piotrek /Twoja sprawa czy był wystarczająco wykorzystany, wszak "prezesem "jesteś/. Jednak w tym roku ma dokładnie w tym czasie mature, a ja nie będę obiecywać czegoś czego być moze nie będę mógl zrobić.
jak nie potrafisz zorganizować ludzi we Wrocławiu /do pracy, do placenia/ to moze nie rób zawodow na siłę.
AndrzejC napisał(a):
Przypomnij sobie Krzysiek, ile w Dessau na sprzęt wydałeś. A tu będziesz przeciwny temu,żeby zapłacić za pracę,którą Twoi koledzy wykonują dla CIEBIE? Zastanowiłeś się nad tym? Moim zdaniem wstyd...
Andrzej Ciechański

Ty Boże-Andrzeju Wszechmogący zaplanowałeś sobie zawody, a ja be jestem i nie pragnę w tym roku robić dla Twojej chwały . Musisz wyrwać chwasta z ogródka
Ja nie zaglądam nikomu do kieszeni, Tobie również, jest conajmniej nietaktem pisać tak jak napisales .....
Dla pozostałych co czytaja to sprzet który zakupiłem , kupiłem za to co dostalismy od Loku oraz od sponsora /firmy /- i jeszcze mi zostało -dokumenty umowy sponsorskiej do wgladu.
Proponuję też policzyć ile mam tak naprawdę lódek
do 2011 to było 2.33 łódki/osobę
2012 był wyjatkowy trochę przez przypadek
od 2013 srednia 2.25 łódki/osobę
ale zastanowię się
Adrian już napisał jaką "wartość" ma ta dyskusja


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2012, 20:44 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Ubodło? bo miało... Ale pomimo sezonowości na każdych zawodach jednak jesteś? A jak jesteś, to czy raz choć przyszedłeś zapytać, czy pomóc trzeba? Ja nie pamiętam, zresztą nie tylko Ty... Więcej jest takich, zwłaszcza tych co w Krakowie najwięcej głos zabierali. A jak już ktoś na zawodach pomaga to oczywiście zapłacić mu trzeba, bo jakże by inaczej.
Dla mnie osobiście cały ten sposób ustalania opłat jest chory. To organizator powinien ustalać stawki wg potrzeb swoich , anie zawodnicy. Jak ustali za wysokie to mu na zawody nie przyjadą.. O sponsorach mi nawet nie gadaj bo nie wiesz nawet do ilu drzwi pukałem ,żeby coś załatwić. I jak dobrze pamiętasz sami sponsorowane nagrody na zawodach naszych zdobywaliście. Ale to i tak nie są duże pieniądze. Maciek dobrze napisał, że organizator nic nie ma z organizacji zawodów. A nawet jakby miał, to co? To grzech jest jakiś?!. I tak wszystkie nadwyżki idą na rzecz środowiska...
I nikt nic nie bierze dla siebie. Zapytałeś skąd na naszych zawodach jest nagłośnienie, Silniki do łodzi czy generatory i wiele innych rzeczy? A to są nasze prywatne przedmioty, które się niszczą i zużywają. I to wszystko ma być opłacone z tego skromnego startowego? Dlaczego tylko w tych naszych FSRach wszystko stoi na głowie?!!! We wszystkich sekcjach dawno to już sobie poukładali, tylko u nas nie można, bo paru krzykaczy chce zaoszczędzić pare złotych...

A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2012, 21:03 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
AndrzejC napisał(a):
Ubodło? bo miało... Ale pomimo sezonowości na każdych zawodach jednak jesteś? A jak jesteś, to czy raz choć przyszedłeś zapytać, czy pomóc trzeba? Ja nie pamiętam, zresztą nie tylko Ty... Więcej jest takich, zwłaszcza tych co w Krakowie najwięcej głos zabierali. A jak już ktoś na zawodach pomaga to oczywiście zapłacić mu trzeba.....
......
I nikt nic nie bierze dla siebie.
A.C.


tak ubodło, bo to co mi kazano robiłem przed zawodami, nigdy nie wspomniałem o kasie i chyba by mnie sczysciło gdybym wział. Piotrek byl zawsze dostepny do pracy, był w stanie sam dojechać , choć rzadko z niego korzystaliście, nie ja decydowałem.
Na zawodach jestem , ale ile razy zaraz po starcie zapie...łem do domu i pracy to moje. Ty natomiast chcesz dodatkowych kilku dni ..teraz juz nie mam i Piotrek też nie.

dwa ostatnie zdania sa b. ciekawe, najwyrażniej praca społeczna może mieć różny charakter.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2012, 21:17 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 12 lut 2006, 22:08
Posty: 60
Witam.
Chociaż mnie to nie dotyczy (startuję w jednej klasie),ale pozwolę sobie wyrazić moje zdanie.
Wystarczy policzyć ilu mamy w Polsce czynnych(startujących) zawodników to zobaczymy co stanie się gdy zaczną startować tylko w jednej klasie aby ograniczyć koszty.
Zawody zakończymy bardzo szybko a efekt sportowy będzie mierny i w niektórych klasach biegi albo sie nie odbędą albo nie wyłonimy mistrzów.
W dniu dzisiejszym mamy problem aby skompletować dwie grupy startowe w składzie krajowym.
Po zmianie opłat możemy mieć problem z rozegraniem klasy.
Chyba,że wszyscy organizatorzy zawodów będą liczyli na wysyp zawodników zagranicznych.

Dla organizatorów zawodów.
Jak zrobić zawody aby nie dopłacić z pewnością poradzi Włodek Falkowski.
W tym roku pomimo bardzo słabej obsady(szkoda) nie dopłacił do imprezy ani złotówki a były dyplomy,puchary i medale.Nie dopłacił ale też nie zarobił ani złotówki.A ci którzy byli obecni chyba nie mieli żadnych uwag do profesjonalnej organizacji i obsługi.


Pozdrawiam

Roman K.

_________________
PL-450


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2012, 21:47 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Za pracę drogi Krzysiu płacimy, a ewntulane nadwyżki przeznaczamy na wspólny cel. A nie do prywatnej kieszeni, więc nie przeinaczaj mojej wypowiedzi... Ale,ale. Napisałeś coś o sponsorach,że można ,że są i że znalazłeś. Znalzłeś I chwała CI. A ja się pytam: A skąd Ty Krzysiu jesteś? Z Warszawy, albo z Lublina? Nie Ty jesteś z Wrocławia, jak mi się wydaje. I znalazłeś sponsora. Po cichutku, tak żeby sie nie rozniosło... A przecież Ty tez jesteś jakby poniekąd organizatorem naszych zawodów. I co pomyślałeś, o tym,żeby coś sponsor do zwodów dorzucił? Nie pomyślałeś, a przynajmniej ja nic o tym nie wiedziałem, I tak po prawdzie, to chyba nikt nie wiedział...A jak wiesz jak ta kasę załatwić, to jakoś inicjatywy nie wykazałeś,żeby coś dla środowiska zrobić. Niech inni robią. Ja znalazłem sponsorów i nie tylko ja bo Koledzy z Trzebnicy także. Ale my szukaliśmy tych sponsorów NA DOFINANSOWANIE IMPREZY. Naszej!!! I tu widzę małą różnicę...Jak chciałem dla sponsora NASZYCH ZAWODÓW zdjęcie pamiątkowe zrobić, to jak tygrys się rzuciłeś, że nie wolno.
Więc nie kompromituj się. I żadnym chwastem nie jesteś, tylko próbuję Ci uświadomić i nie tylko Tobie,że wielu z Was nie bardzo tak do końca orientuje się ile tak na prawdę trzeba włożyć już nawet nie finansów, w organizację zawodów modelarskich
A.C

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2012, 22:49 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 20 lut 2011, 23:51
Posty: 27
Witam wszystkich
Jako że mowa o kasie poświęciłem chwile i z jedynego dostępnego w tej chwili źródła to jest list startowych za rok 2012 zrobiłem takie oto zestawienie.

Ilość modeli zgłoszonych przez poszczególnych zawodników.

1mod 2mod 3mod 4mod 5mod 6mod zaw.zagraniczni łącznie

Skoroszów
39 14 5 4 1 31
Rawa Maz.
33 16 4 2
Blachownia
32 12 3 2 1 1 7
Jawor
41 13 6 4 1 76
Tychy
37 23 4 3
Kraków
46 17 5 3 2 4

Pozdrawiam Zbigniew Skrzypiec


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL