Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 27 kwi 2024, 15:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Punktacja
PostNapisane: 13 lis 2006, 16:25 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Koledzy, chciałbym poruszyć temat 35-to procentowego "dodatku" punktowego za wyniki w Finale Mistrzostw Polski. Słyszę różne opinie na ten temat, proszę więc o wypowiedzi bardziej publiczne :)

Przypominam, że premia ta została wymyślona w celu podniesienia prestiżu imprezy finałowej i zapobieżenia sytuacji, że na finał przyjeżdżają tylko zawodnicy, którzy w poprzednich imprezach zapewnili juz sobie tytuły. Jej wysokość jest oczywiście umowna i została ustalona po dość wnikliwych analizach przez poprzedni Zarząd Sekcji.

Proszę o rzeczowe wypowiedzi.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2006, 18:18 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 00:46
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Jestem za utrzymaniem - TAK JAK W POPRZEDNIM SEZONIE

NIE KOMBINUJCIE :!: :!:

_________________
MAREK POL-455
marko52@konin.lm.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2006, 20:12 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Panowie! wbrew pozorom to nie jest taka prosta sprawa. Po głębszym zastanowieniu to że ostatnie zawody mają mieć jakby premię punktową i to aż w takiej skali nie jest wg np mnie wcale takie oczywiste! weżmy nasze ostatnie mistrzostwa. poziom ( na nic nie narzekam) nie najwyższy! jak to się ma do zawodów międzynarodowych które też są naszymi eliminacjami ? A no ma się nijak! Sami wiecie że wejść do finału we Wrocławiu czy też w Jaworze to nie jest taka prosta sprawa. tu trzeba się dobrze napracować żeby zdobyć jakieś punkty! A ostatnie zawody ktore nazywamy Mistrzostwami Polski, stały się niestety od paru lat zawodami dość niskiej rangi! Nie wiem dlaczego mają dostawać aż tak wysoką premię punktową. Owszem 10 max 15% to może być jeszcze do przyjęcia. ale nie 35% ja osobiście uważam że to jest stanowczo za dużo! Jest nas nie za dużo (piszę tu o zawodnikach którzy walczą w finale na kazdych naszych zawodach) , więc nie może być tak zeby te ostatnie zawody zmieniały punktację z całego roku, w zasadniczy sposób. A tak własnie jest teraz Myslę ze owszem zawody ostatnie powinny miec dodatkową premię punktową,ale nie aż tak dużą.A co z tymi którzy jeżdzą na zawody kilka razy i zajmują miejsca w środku stawki? wg prostych symulacji może się okazać, że zawodnik który ma akurat blisko i jakims cudem uda mu się wygrać ostatnią imprezę wygrywa z tymi którzy jeżdzili na kilka innych imprez. to akurat wydaje mi się głęboko niesprawiedliwe! Przyjeto nasz sposób punktacji w pucharze srodkowej Europy. Głównie dlatego,że My za tym optowaliśmy. Ale teraz zawodnicy z innych krajów zadają pytania: własciwie dlaczego taki system przyjęto? i ja po głębszym zastanowieniu uważam, że nasz system jest co najmniej niesprawiedliwy.Bo własciwie dlaczego ostatnia impreza ma być promowana tak wysoko? i nie mówcie mi, ze ma to przyciągnąć zawodników na te akurat zawody bo tak nie jest! statystyka z ostatnich paru lat mówi sama za siebie! Mało tego nigdzie nie ma takiej imprezy króra nazywa się" mistrzostwa kraju"! i ja osobiście uważam ,że u nas też powinno się to zmienić! A te wnikliwe analizy Piotrusiu sam Wiesz jak wyglądają! ani to analizy ani wnikliwe! a uawzam że bardzo w tym wypadku subiektywne! tak jak nieslawnej pamięci systemik tzw baraży! Można i owszem zrobić Mistrzostwa Polski i powinny być one otwarte dla wszystkich i mogą się one odbyć na bazie imptrez już istniejących. Bo nasz system dotychczasowej punktacji jest systemem pucharowymi to co wygrywamy na końcu powinno się nazywać PUCHAREM POLSKI Przemyślcie to Koledzy, bo tak jak pisałem na początku ten system nie do końca jest sprawiedliwy.Proszę o konstruktywne wypowiedzi w tym temacie bo tak jak postanowimy tak będzie! A sprawa jest ważna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2006, 20:56 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2006, 21:24
Posty: 233
Lokalizacja: olsztyn
cześć chciałbym przypomnieć o czymś co chyba zapomnieliście .dawno ,dawno temu :wink: ,optowano za tym by M.P. miałyodpowiednią rangę i by nie była to tylko kolejna impreza G.P.Polski i stąd wzieła się ta punktacja ,osobiście myślę że błędem jest to że przy takim przeliczniku punktów naM.P. odbywają sie one na koniec sezonu a nie w dajmy na to w środku pozdrawiam marek ż


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2006, 22:28 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 09 lut 2006, 15:23
Posty: 189
Lokalizacja: Sompolno
Witam.Osobiście pamiętam pięć różnych systemów rozgrywania MP i powoływania Kadry na MŚ,myślę że jak na dwadzieścia parę lat to były częste zmiany,niemniej uważam że wszystkie te systemy były bardzo dobre i sprawiedliwe ponieważ obowiązywały WSZYSTKICH i dlatego też WSZYSCY mieli równe szanse.Jest tak również z aktualnie obowiązującymi przepisami,one są również bardzo dobre i sprawiedliwe bo tak jak i poprzednie są dla WSZYSTKICH takie same.Moja recepta dla tych którym coś zazwyczaj przeszkadzało w przepisach;pływajcie i dajcie czadu na zawodach a nie dywagujcie o niedoskonałościach przepisów na forum,a na pewno będziecie na topie i na MŚ.Co do trudności zdobywania punktów we Wrocławiu;zakładam że ktoś dał ciała i załapał sie na trzynaste miejsce,ale może się zdarzyć tak że w finale będzie tylko dwóch naszych skoro tam przyjeżdżają takie asy z zagranicy i tylu ich,wynik tego pechowca to 75 punktów,przeanalizujcie poprzednie zawody wrocławskie a otworzą się Wam oczy.Oczywiscie mam takie samo zdanie jak Mareczek W.nie widzę najmniejszego powodu ażeby zajmować się wymyślaniem nowych,lepszych i sprawiedliwszych przepisów.Pozdrawiam.


Ostatnio edytowano 31 gru 2006, 19:48 przez WHITE&RED, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2006, 22:36 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 20 lut 2006, 23:34
Posty: 115
Kazdy system jest dobry pod warunkiem, ze jest znany i zatwierdzony przed sezonem. Zaden system nie zaszkodzi dobremu ani tez nie pomoze kiepskiemu. Tak wiec taktyke w czasie sezonu nalezy dobrac tak aby zapewnila najlepszy wynik koncowy. A nie probowac zmieniac system do swoich mozliwosci.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2006, 22:40 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Andrzej, nie obrażaj ludzi, którzy kiedyś poświęcili temu tematowi sporo czasu... Były wykonane symulacje punktowe i dyskutowali nad tym ludzie, którzy znaja się na tym nie gorzej, niż Ty, starając się stworzyć coś optymalnego... Nie musisz się z tym zgadzać ale pamiętaj, że nia masz patentu na "jedynie słuszną rację"... Nikt go zreszta nie ma... posłuchajmy, co myśli większość...
Twój argument o trudniejszym zdobywaniu punktów we Wrocławiu czy Jaworze jest co najmniej dyskusyjny... Tam możesz za np.4-te miejsce zdobyć 100 pkt do MP, prawda? (pisałem to równocześnie z S.C. ale zostawię :) )
Na temat istnienia imprezy pod tytułem Mistrzostwa Polski podyskutuj z ludźmi z ZG LOK w kontekście ustawy o sporcie...

Mareczku, czytałeś pierwszy post w tym wątku? Tam jest przecież napisane, że NIE zapomnieliśmy...
Pomysł organizowania Finału Mistrzostw Polski w środku sezonu chyba raczej jest chybiony... natomiast rzeczywiście bardzo istotne jest miejsce jego rozgrywania.

Pozdrówka dla wszystkich.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2006, 22:52 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 00:46
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Nie można porównywać systemu tzw baraży do istniejącego systemu

_________________
MAREK POL-455
marko52@konin.lm.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2006, 22:56 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Do A.C. Znowu soś Ci się Andrzejku w chorym umyśle uroiło. Nie wiem czy znowu pragniesz czyjejś krwi czy tylko zrobić zadymę. Po co mieszać mącić i kombinować. Jak nie masz co do roboty to zrób juniorowi standarta to będzie ich trzech,a nie "naprawiać" coś co dawno zostało naprawione.Pozdrawiam Wszystkich S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2006, 23:39 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Piotrek. Nie mam zamiaru nikogo obrażać i wcale nie uważam się za jedynego mądrego!O jakich symulacjach mówisz? obecny system punktacji miał przyciągać zawodników do imprezy a tak na prawdę tylko ich w zasadzie zniechęca. Nikt kolego Cz. tu nie bżdzi tylko wypowiada swoje zdanie! {pamiętaj o tym bo nic się nie zmieniło). Jest jeszcze jeden aspekt sprawy: dopuszczenie zawodników zagranicznych do udziału w tej ostatniej imprezie zwanej mistrzostwami. Wszystkim nam chodzi o to żeby na zawody przyjeżdzało jak najwięcej zawodników. Ty kolego Stanisławie jakoś nie pchasz się do organizacji imprez, więc nie wiesz jak trudno zmieścić się w ograniczonym budżecie zawodów. Tylko udział zawodników zagranicznych pozwala porawić stan "kasy" i zamknąć imprezę w tzw kosztach! LOK poczynił ograniczenia w wysokości wpisowego i zostawił organizatorów jak zwykle samym sobie. I tu zaczyna się robić problem bo niedługo nie będziemy mieć chętnych na organizację mistrzostw! przy takiej liczebności naszych zawodników i braku dotacji lokowskich nikt nie zrobi imprezy bo nie będzie do niej dopłacał! a jezeli dopuścimy zagranicznych to wtedy ten system będziemy musieli zmienić w sposób naturalny. Bo to już wcale nie będzie takie oczywiste jeżeli któryś z naszych będzie np 14 to wcale nie będzie znaczyło że bęzie np piąty bo tych co będą w finale będą mieli jeszcze jedną szansę. i powiem Wam jeszcze ,żeby było jasne że nie jest moim celem rozwalanie czego kolwiek! zawsze radziłem sobie na zawodach i czy system będzie taki czy inny to dalej będę sobie radził. w każdym systemie. i tu nie chodzi o mnie Chodzi o to żeby system był przejżysty i sprawiedliwy.A teraz nie do końca tak jest Bo ten system punktowania promuje czołwkę. i dlatego nie przyjeżdzają na te zawody zawodnicy z dalszych miejsc!Stasiu bardzo Cię proszę nie obrażaj mnie bo tak Ci odpiszę,że w pięty Ci pójdzie!


Ostatnio edytowano 13 lis 2006, 23:59 przez AndrzejC, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2006, 23:47 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
To chyba nie przemyślałeś tego systemu, jeśli twierdzisz, że promuje czołówkę... :roll:

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2006, 00:05 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Ja swoje argumenty przedstawiłem. oczekuję rzeczowych odpowiedzi w tym temacie A nie obrażania jak zwykle z resztą u niektórych kolegów. Powtórki z rozrywki nie będzie niestety. A i Moderator nie będzie potrzebny!
I jeszcze jedno. Czytajcie moje wypowiedzi dokladnie. ja nie piszę o trudnościach w zdobywaniu punktów na zawodach. To zawsze bylo dość trudne! ja piszę tylko o samym systemie obowiązującym na MP i naprawdę robię to bez jakichkolwiek emocji.Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2006, 00:20 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 09 lut 2006, 15:23
Posty: 189
Lokalizacja: Sompolno
Witam,jeśli dobrze przeanalzujemy frekwencję na poszczególnych zawodach to okazuje sie że MP nie są takie ostatnie pod względem ilości uczestnikow,wedlug moich obserwacji najmniej naszych zaodnikow przyjezdza do Jawora i do Wrocławia,zreszta nie o to chodzi żeby konstruoawać tu jakis ranking zawodow wedlug frekfencji.Przyczyna malej zazwyczaj frekwencji nie jest brak szans na zajecie dobrego miejsca czy wrecz zwyciestwa,przyczyna jest prozaiczny brak kasy u wiekszosci zawodnikow i ta oczywista prawda powinna byc zauwazana,rowniez przez tych co ja aktualnie maja.W dalszym ciągu uwazam że dyskusja jest bezprzedmiotowa,uwazam że mniejsza ilosc zawodow nic zlego by nie wniosla tak do poziomu jak i wynikow,a moglaby zaprocentowac większa iloscia uczestnikow na kazdej z tych imprez,ze wzgledu na wspomniany wyzej problem zasobow czesci z zawodnikow.Prosze popatrzec na aktualny ranking(jest to rowniez lista obecnosci) a wszystko bedzie jasne.Pozdrawiam.


Ostatnio edytowano 18 lis 2006, 22:12 przez WHITE&RED, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2006, 00:23 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Andrzej, czymś Cię obraziłem? Tylko stwierdziłem fakt braku zrozumienia założeń systemu... Ale OK, wytłumaczę:
Jeśli w Finale MP zawodnik mający po Rundach największą ilość punktów wygra to niepotrzebny mu żaden system promujący... sam siebie wypromował i jest najlepszy. Jeśli natomiast wygra ktoś z dalszych pozycji to właśnie jemu (czyli słabszemu) system pomaga przez dodatkową premię (sam tego doświadczyłeś niestety ostatnio...). I takie było założenie tego pomysłu: aby ci słabsi mieli jeszcze o co się ścigać. A ci naprawdę dobrzy i tak wygrywają... tylko muszą walczyć DO KOŃCA!!! A KONIEC to Finał MP, który przez to ma byc ciekawszy... To, że poziom spada wynika głównie z braku zawodników a nie z systemu... Na szczęście powoli przybywają nowi, więc będzie znowu ciekawie...
Czy te argumenty są rzeczowe?

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2006, 00:31 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
W sprawie inwektyw nie chodzi o Ciebie, w niczym mnie nie obraziłeś( na razie). co do reszty moje zdanie jest znane j/w Dobrze że temat został poruszony. A co do finalu to poziom z roku na rok obniża się coraz bardziej, i nie zmienia tego fakt , że nasze zawody są jak zwykle dramatyczne i emocjonujące.nawet te. ale dalej uważam i szczerze mówiąc zawsze tak myślałem, że nie powinny one być punktowane tak dużą premią dodatkową.
A.C.


Ostatnio edytowano 14 lis 2006, 00:38 przez AndrzejC, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL