Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 21:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lis 2006, 21:44 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Oto następny temacik do podyskutowania w coraz dłuższe wieczory:

Co myślicie Koledzy o dopuszczeniu zawodników zagranicznych do udziału w finale M.P. i ewentualnie na jakich warunkach?

Przypominam, że wg aktualnego Regulaminu Rozgrywek zawodnicy ci mogą startować w Rundach bez przydziału punktów do Rankingu ale nie mogą startować w Finale M.P.

I proszę, wykażcie trochę więcej wzajemnej toleracji... :)

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2006, 10:40 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 09 lut 2006, 15:23
Posty: 189
Lokalizacja: Sompolno
Witam.Bardzo ciekawa idea,ale... widzę to tylko na takich zasadach jak to robią niemieccy FSR-owcy,ponieważ nie widzę możliwości prowadzenia podwójnej punktacji.Głupio by wyglądało kiedy po dekoracji finału MP z udziałem zawodników z zagranicy przystąpilibyśmy do dekoracji naszych.W przypadku gdyby np.finał wygrało czterech zawodników zagranicznych jakież zdziwienie musiałoby nastąpić gdyby okazałoby się że jest jeszcze jeden zwycięzca i Mistrz Polski z Polski.Moja propozycja jest następująca;dopuścić do naszych stref bez żadnych ograniczeń zawodników zagranicznych ,a punkty przydzielać tak jak to sobie wywalczyli bez dublowania punktacji dla naszych,inaczej mówiąc traktować wszystkich uczestników tak jak to robimy z naszymi zawodnikami nie wyłączając finału czy jak kto woli zawodów które nazywamy Mistrzostwami Polski.Na tej zasadzie kiedyś tam zdobyłem tytuł wicemistrza Niemiec,a Freede był rok temu mistrzem Niemiec.Oczywiście zawodników reprezentujących nasze barwy na MŚ wybieralibyśmy spośród zawodników narodowości polskiej np.na dotychczasowych zasadach.Jestem zdecydowanie ZA.Oczywiście trzeba byłoby to rozpropagować w całej Europie.Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2006, 15:41 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2006, 20:19
Posty: 386
Lokalizacja: TRZEBNICA
Smiała propozycja ze strony Stanisława,ale..
Poziom organizacji zawodów musi wzrosnąć.Warunki do rozgrywania zawodów międzynarodowych spełnia jedynie Wrocław.A gdzie inne rundy eliminacyjne rozgrywać?Jeszcze Jawor spełnia takie warunki.Czas zawodów musi się wydłużyć.Uczestników do M.Ś wśród naszych będziemy wyłaniać na zasadzie zajętych pozycji np.5 czy 10-ty w rankingu w danej klasie.Zdobyć puchar to będzie nielada wyczyn!
Są tacy oczywiście wśród nas,co tego mogą dokonać.To wielkie zadanie dla organizatora!
Pozdrawiam

_________________
AndrzejD
POL-567
http://www.perkoz.netau.net/

"Imperare sibi maximum est imperium"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2006, 18:10 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 20 lut 2006, 23:34
Posty: 115
Ja oczywiscie tez jestem za. Jak trzech obcokrajowcow wygra MP to wyslijmy ich wszystkich na Mistrzostwa Swiata. To bardzo dobry pomysl zeby podniesc poziom "naszej narodowej" reprezentacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2006, 18:46 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 09 lut 2006, 15:23
Posty: 189
Lokalizacja: Sompolno
Witam.Zbyszku,niech jadą tylko załatwmy im nasze paszporty.A tak na poważnie myślę że paru Niemców,Czechów,Litwinów i czasami ktoś ze Szwecji i z państw poradzieckich zasiliłoby nas liczebnie na naszych strefach i MP.Co do obaw Andrzeja D.to póki co nie martwiłbym się tym,ponieważ bądzmy realistami,nie zwalą się do nas całe tłumy.Na razie Wrocław robi sobie coraz lepszą opinię ale i tu potrzeba jeszcze trochę czasu żeby był konkurencyjny do Haarlemu,Dingden czy chociażby do Beuvais gdzie wbrew pozorom nie ma aż takich tłumów.Tak na marginesie,nie rezygnowałbym z wielkiej gościnności i chęci organizowania zawodów w Supraślu,ja zdaję sobie sprawę że to daleko i nie każdy zapałał wielką namiętnością do tego miejsca z różnych przyczyn ale nie podcinajmy gałęzi na której siedzimy,oni naprawdę chcą nas tam zobaczyć przynajmniej raz jeszcze,a niektórzy mają właśnie do Supraśla blisko,poza tym zawsze i wszędzie mają bardzo daleko,pozostali tylko tam.Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2006, 22:31 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2006, 20:19
Posty: 386
Lokalizacja: TRZEBNICA
Czy Supraśl,czy Trzcianka jak i Bydgoszcz,Kępno to świetne miejsca.Wszędzie tam byłem,jestem pod wrażeniem i chce się jechać tam znów.Nie w tym problem.

_________________
AndrzejD
POL-567
http://www.perkoz.netau.net/

"Imperare sibi maximum est imperium"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lis 2006, 07:24 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 00:46
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Jak zostanie ustalone tak będzie, chciałbym wiedzieć o tym jeszcze przed pierwszym startem w 2007.

_________________
MAREK POL-455
marko52@konin.lm.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 gru 2006, 00:09 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Uzyskałem dzisiaj na CKMie informację, że Mistrzem Polski absolutnie nie może zostać zawodnik nieposiadający obywatelstwa polskiego. Jak w takim razie miałaby wyglądać sprawa klasyfikacji obcokrajowców w Finale MP? I co będzie, jeśli Stasiu Górka będzie znowu 13-ty, jak onegdaj w Jaworze? Obawiam się , że tym razem wystrzela wszystkich Niemców... z rury rezonansowej przynajmniej :D
Żartuję troszkę, ale sprawa jest do poważnej i rzeczowej dyskusji.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 gru 2006, 11:31 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Prawdą jest że obcokrajowiec nie może być Mistrzem Polski. Ja myslę ,że trzeba by przeprowadzić dwie równoległe punktacje jedna nasza wewnętrzna a druga dotycząca wszystkich startujących i mogłaby się ona nazywac miedzynarodowy puchar Polski albo podobnie. Wazne są dwie rzeczy:wszystkie zawody powinny byc międzynarodowe i czysta punktacja premiowania poszczególnych imprez. i tu znowu kolo sie zamyka. bo dotychczasowy system naliczania punktów traci sens z kilku powodów. wg mnie wszystkie imprezy powinny byc punktowane jednakowo i nie powinno się faworyzować żadnej z nich. jednym z powodów jest to że poszczególne zawody sa organizowane w róznych regionach Polski i na impreze np Supraslu na pewno nie przyjadą Czesi czy Austryjacy tak jak na zawody do Wrocławia nie bedą chcieli jechać np Estnoczycy czy Litwini. Piszę o tym dlatego że sam zapraszałem Zawodników z Estonii do nas do Wroclawia czy Jawora. Odpowiedz była taka,że chetnie by przyjechali jakby zawody nasze były organizowane przy wschodniej granicy. i odwrotna sprawa jest z Niemcami. Więc nie widzę powodu,zeby jakas impreza była faworyzowana dodatkowymi punktami, bo było by to niesprawiedliwe w stosunku do Tych zawodników którzy mają do pokonania czasem 700 km po naszych tylko drogach.Jest jeszcze problem tego nieszczęsnego trzynastego miejsca.Przy naszej dotychczasowej punktacji może się okazać że zawodnik który cięzko pracowal na swój wynik przez cały sezon może stracić wszystko tylko z powodu jednej imprezy,własnie tej punktowanej w szczególny sposób. jest to moim zdaniem głeboko niesprawiedliwe, i nie powinno mieć miejsca. zresztą nigdzie indziej nie spotkałem takiego sposobu punktowania jak nasz. I jeszcze jedna sprawa: co jest złego w tym że jakis zawodnik zdobywa np 400 punktów w poszczeglnych imprezach w sezonie i na ostatnią imprezę przyjezdza sobie jako "turysta" Bo juz ma wygraną w kieszeni? Wg mnie to nalezą mu się gratulacje a nie to że ma cos jeszcze udowadniac na ostatnich zawodach w roku.Pamiętac trzeba że za wygrywaniem zawodów idzie cięzka praca zawodników i nie może byc dziełem przypadku że zawodnik przegrywa swój dorobek z całego roku tylko przez jedną imprezę. I trzeba się nad tym zastanowić dośc szybko bo przed tym waznym sezonem musimy cos z tym zrobić i to jak najszybciej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 gru 2006, 18:43 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
W zasadzie połączyły się dwa wątki, ale trudno...

Andrzejku, dlaczego wszystko to, co piszesz cuchnie mi na odległość prywatą? Jakoś w poprzednich sezonach system Ci nie przeszkadzał... dopiero kiedy "dałeś ciała" w finale M.P. 2006 - rozpocząłeś krucjatę przeciwko najniesprawiedliwszemu systemowi na świecie... Nie bronię go absolutnie, bo już kilku Kolegów napisało i zgadzam się z nimi, że każdy system jest sprawiedliwy, o ile jest taki sam dla wszystkich i znany od początku. Nie rozumiem tylko, po co robić znowu zamieszanie tylko dlatego, że jedna osoba postanowiła nagle, że system jest "be"... Nudzi Ci się? Bo mi nie...

To natomiast, ile będzie klasyfikacji jest uzależnione wyłącznie od możliwości finansowych organizatorów imprez, w szczególności ostatniej... chodzi oczywiście o zapewnienie odpowiedniej liczby nagród, pucharów, medali, etc.

Żeby nie "bić piany" i podjąć konkretne kroki dla zamknięcia tematu w ten, czy w inny sposób,
zamierzam poddać pod głosowanie Zarządu wniosek formalny o treści:

Wnoszę o zachowanie bez zmian istniejącego systemu wyłaniania Mistrza Polski w sezonie 2007.


Wynik głosowania zadecyduje o tym, czy będziemy dalej nad tą sprawą dyskutować.

Ponieważ czasu nie przybywa, będę chciał zebrać wszystkie głosy do końca tego tygodnia.

Tak będzie sprawiedliwie i demokratycznie, do takich m.in. celów został powołany Zarząd.
Jeśli okaże się, że większość chce zmian, wtedy poczekamy na konkretne projekty i będziemy nad nimi pracować.

Pozdrówka.

(pewnie dostanę bana... :? )

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 gru 2006, 18:55 
:idea:


Ostatnio edytowano 31 gru 2006, 04:10 przez meniu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 gru 2006, 20:19 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
No i wyszło szydło z worka. Piotrusiu Kochany ja nie stawiam tu moich prywatnych interesów. Nie mogę zrozumiec dlaczego posadzasz mnie o prywatę!Wydaje mi się że napisałem o tej sprawie dośc jasno!! Udowodniłem to w sprawie tzw baraży. nie brałem wtedy, w tym udziału swiadomie, wiedząc ze nie pojadę na Mistrzostwa Swiata.I co? i to jest prywata? no to już nie wiem co zrobić żeby było normalnie? jak dotąd dobrze sobie radziłem, niezaleznie od systemu punktacji jaki w danym momencie był! i tak zostanie. W jednym masz rację ZARZĄD zagłosuje w sprawie punktacji. I to bedzie wiązące dla Nas wszystkich!
A tak prywatnie chciałbym Piorusiu, Zebyś choć raz dał " ciala" przegrywając mistrzostwo Polski i został w wyniku tego na pudle! Zyczę Ci tego z calego serca! Choć raz to zrób :wink:!
i jeszcze jedno zawsze uwazałem że ten system punktacji jest nie do końca przemyslany, ale kiedy był tylko naszym wewnętrznym systemem to nie zalezało mi na zmianie. Ale w momencie kiedy otwieramy się na świat to zmiany muszą nastąpić. Czy tego chcemy czy nie!
I kończąc ten post chcę Ci powiedzieć ,żebyś nie pisał w imieniu większosci kolegów, bo na tym forum kązdy tylko i wyłącznie wypowiada sie w swoim imieniu!


Ostatnio edytowano 13 gru 2006, 20:57 przez AndrzejC, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 gru 2006, 20:47 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
No cóż, już to zrobiłem, we Wrocławiu zresztą :) Krótka pamięć?
A miejsca na pudle Ci oczywiście zazdroszczę i szczerze gratuluję.

Nie wiem, co baraże mają do rzeczy... nie chciałeś, to nie jechałeś... Twoja prywatna sprawa. Inni chcieli to pojechali...

I nie wiem jakie szydło z jakiego worka... uruchamiam tylko konkretne działania.

Zmiany mogą nastąpić, ale tylko wtedy, jeśli tego chcemy...

My Niemcom nie układamy regulaminów, a oni też tego na pewno nie chcą robić z naszymi...

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Ostatnio edytowano 13 gru 2006, 21:03 przez Pitt, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 gru 2006, 21:00 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Chciałem wtedy pojechać! nawet nie wiesz jak bardzo! Ale i tak tego nie zrozumiesz! :cry:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 gru 2006, 21:10 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Andrzej, zawsze staram się pisać w swoim imieniu.
Gdybyś był tak uprzejmy, wskaż moje słowa, w których wypowiadam się w imieniu innych...

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL