Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 13:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 lut 2015, 18:56 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 12 gru 2009, 20:20
Posty: 289
USTAWA O SPORCIE
rozdział 2
KLUBY SPORTOWE I ZWIĄZKI SPORTOWE
art.10
Osoba fizyczna lub osoba prawna będąca członkiem lub posiadająca udziały albo akcje w klubie sportowym będącym członkiem polskiego
związku sportowego nie może być członkiem lub posiadać udziałów albo akcji lub być członkiem organów lub władz innego klubu sportowego uczestniczącego we współzawodnictwie sportowym w tym samym sporcie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2015, 22:39 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Darek ale że niby co ? Bo nie bardzo rozumiem ten wpis :/

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2015, 22:50 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 12 gru 2009, 20:20
Posty: 289
Polskie prawo.
-darek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2015, 23:17 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
To co wkleiłeś mówi nie mniej ni wiecej tyle że nie możesz być członkiem dwóch klubów w tym samym sporcie co właściwie jest dość logiczne. Ale nadal nie bardzo rozumiem zamysł i powód publikowania tego na forum. Wklej całość tej ustawy o sporcie kwalifikowanym to będzie dobre podłoże do dyskusji

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2015, 13:37 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 12 lis 2006, 18:56
Posty: 38
Pragnę doprecyzować informację podaną przez Darka. Dotyczy ona osób które planują posiadać licencje dwóch związków (słyszałem o takich przypadkach więc lepiej aby wszystkie niejasności zostały omówione wcześniej).
Zgodnie z przywołaną ustawą o sporcie której podlegają oba związki modelarskie (LOK z mocy ustawy, drugi związek na podstawie wpisu w statucie) nie można mieć dwóch licencji (być członkiem dwóch lub więcej organizacji działających w tym samym sporcie). LOK nie będzie weryfikował na etapie przyznania licencji czy ktoś ma licencję innego związku (nie ma uprawnień do takiej weryfikacji). Wykup licencji w LOK jest równoznaczny z oświadczeniem, że nie ma się licencji innego związku. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji (posiadanie dwóch lub więcej licencji), punkty zdobyte do rankingu Mistrzostw Polski zostaną anulowane.
Nigdy za wiele wyjaśnień, więc jeżeli są jakieś wątpliwości to piszcie a z naszej strony postaramy się odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości.
Za Zarząd
Krzysiek Ołbiński


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2015, 18:59 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Krzysztof ustawa mówi o klubach a nie o związkach czy federacjach. Mogę mieć licencje Lok i być zrzeszonym w klubie przy FSR Polska i nie łamie przy tym żadnego prawa. Tak jest np. w boksie gdzie zawodnik jednego klubu może walczyć w wielu federacjach, tak jest np. w siatkówce gdzie klub startuje w wielu rozgrywkach. Natomiast zgodzę sie z treścią ustawy, nie wolno być członkiem dwóch różnych klubów działających w obrębie tego samego sportu. Z tego co sie orientuję nie trzeba się zrzeszać w klubach aby posiadać licencje LOK wiec problemu nie ma, no chyba że problem leży gdzieś po stronie zarządu sekcji LOK który nie chce aby startowali zawodnicy zrzeszeni w klubach przy Fsr Polska ale to inna bajka

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2015, 20:57 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 12 lis 2006, 18:56
Posty: 38
Adrian, w USA jest bardzo dużo federacji bokserskich (M.in. WBO, IBF ) lecz jaki jest dokładnie stan prawny (są to spółki handlowe) nie wiem chociaż tam też są jakieś walki unifikacyjne, dlatego nie bierzmy przykładu z USA. W Polsce (może to wynika z historii i tradycji) jest w danym sporcie tylko jeden związek. Mogę się mylić i wskaż mi jeżeli jest więcej związków w siatkówce, lekkiej atletyce, łucznictwie, itp. Nawet na żużlu który jest chyba najbardziej zbliżony do naszego jest tylko jeden związek a zawodnicy startują w wielu klubach jednocześnie, lecz są to kluby z różnych krajów w różnych ligach. Dlatego biorąc pod uwagę polskie uwarunkowania, byt dwóch związków jest sytuacją delikatnie mówiąc niestandartową. Ustawa w ogóle nie przewiduje dwóch związków gdyż pisana była pod duże główne dyscypliny sportowe. Równocześnie na naszą sytuację nakłada się to, że są dwie konkurencyjne organizacje ponadnarodowe. Dlatego wydaje mi się, że przepis o którym rozmawiamy jest jednoznaczny. Mam nadzieję, że sytuacja za jakiś czas się unormuje (nie wiem w którą stronę pójdzie), kurz opadnie i jeśli teraz nie powstaną zbyt głębokie rowy (poza paroma wojnami osobistymi które pozostaną a które nie powinny mieć wpływu na działania związków, między resztą osób z obu związków nie ma animozji) to zgodnie z polskim porzekadłem "jakoś to będzie". Na tę chwilę każdy niech idzie swoją drogą i dla czystości sytuacji Darek przywołał ten paragraf.
Statut Polskiego Związku Modelarstwa Kołowego i Pływającego przy LOK przewiduje, że również osoby prawne (np. inny związek) może być członkiem Związku i mieć licencje LOK dla swoich członków. Jak wiesz na zawodach organizowanych przez LOK może brać udział każdy kto chce. Nikt nie robi problemu. Inna sprawa to tytuły Mistrza Polski który to tytuł ma prawo przyznawać Związek przy LOK. Ale jak napisałeś to już inna bajka.
Pozdrawiam i życzę udanego sezonu.
Krzysiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2015, 22:02 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Krzysztof jak widzę Wy już decyzję podjęliście wykazując własną interpretację ustawy, zresztą ustawy która jasno mówi kto może być Polskim Związkiem Sportowym a kto nie. Łatwo jest widzieć tylko te paragrafy które są wygodne a inne pomijać ale to nie moja sprawa, oboje wiemy co dokładnie mówi ustawa. Jest jak jest, szkoda tylko że jak to nazwałeś prywatne wojenki nadal grają pierwsze skrzypce.

Udanego sezonu i sukcesów na MŚ

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2015, 23:39 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Cala ta sprawe widze tak samo jak ADI.
W ustawie mowi sie o klubach a nie o zwiazkach czy organizacjach sportowych. Trzeba przeczytac wszystko co jest w ustawie, a nie wyciagac tylko czesci tekstu ustawy.
Dla scislosci chodzi o ustawe o sporcie z dnia 25 czerwca 2010 r.
Rozdzial 3 - polski zwiazek sportowy, artykul 10
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20101270857 - Tekst ujednolicony


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2015, 13:47 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 08:55
Posty: 139
Jak to czytam co tu wypisujecie to powiem jedno, żal mi Was. Szanowni Panowie "Zarządowcy" Wy chyba zapomnieliście po co Was ludzie (ja nie) wybrali. Czy wyciąganie wielkich ustaw i podczepianie pod to naszej zabawy ma jakiś sens? Nas modelarzy pływających jest tylu, że prawie na palcach policzyć a Wy jeszcze jakieś zakazy, wielką politykę wymyślacie. Po co to wszystko? Juniorów ostatnio było 4-5 w klasie a teraz będzie 2 może 3 (ty i tam) Fajną zabawę dzieciakom fundujecie.

Ja również życzę Wam udanego sezonu bo wszelkie chęci już mi odeszły...
Pozdrawiam Tomasz Ostrowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2015, 17:37 
Offline
Kozak
Kozak

Dołączył(a): 10 sie 2009, 20:55
Posty: 596
Witam, przyznam, że wielu z Was ma rację, mój „start” w V27 to była głupota.
Od początku nie zamierzałem uczestniczyć w tej farsie nie biorąc ze sobą łódki, (miał wystartować tylko Maciek). Niestety dałem się paru osobą w to wszystko wkręcić. Mój start to było oszustwo.
Przepraszam wszystkich, że musieli oglądać tą żenadę.
Dyplomu za start nie odebrałem, w mistrzostwach Naviga startować nie będę.

Jeszcze raz przepraszam
Pozdrawiam Tomasz Ostrowski
tomostr

WIESZ CO NAPRAWDĘ MI CIĘ ŻAL .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2015, 19:48 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 08:55
Posty: 139
Panie Wilczyński, ja w odróżnieniu od innych potrafię przyznać się do błędu.
A jak Pan już tak zaczął innym błędy wytykać to niech Pan przejrzy zdjęcia modeli (V15) z Pana zawodów i powie wszystkim kto jeszcze nie pływał swoim modelem?
Różnica taka, że ja napisałem przepraszam a inni rządzą tą waszą sekcją.

Żegnam Pana, to moje ostatnie zdanie na tym forum...
Tomasz Ostrowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2015, 20:09 
Offline
Kozak
Kozak

Dołączył(a): 10 sie 2009, 20:55
Posty: 596
Tomek napisał

Witam, małe wyjaśnienie
dostałem e-maila 22 września 2014 20:21 od dariogol

"Nawiązując do Pana pisma z dnia 09.09.2014 do Zarządu Sekcji FSR-V,H,O przy CKM LOK informujemy ,że po konsultacji z Sędzią Głównym zawodów w
Blachowni , Zarząd uznaje drugi bieg w klasie FSR-V27 za niebyły i nie liczony do klasyfikacji zawodów.
-Zarząd Sekcji FSR-V,H,O przy CKM LOK"

ale w wynikach nic się nie zmieniło. Widać, że ciężko jest się stamtąd wypisać...
Pozdrawiam Tomasz Ostrowski
tomostr

Tomku nie rozumiem po co tutaj zajrzałeś jak stamtąd się wypisałeś , a odnośnie kto czym startuje nie mój problem , gdybyś swoich kolegów tak mocno nie błagał o wybaczenie , zapewne bym się o tym nie dowiedział . Żeby sprawdzić każdego kto czym pływa musiałbym jeszcze policjantów zatrudnić i giełdę zlikwidować .

Pozdrawiam


Ostatnio edytowano 22 lut 2015, 15:57 przez Wilwaldi63, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2015, 23:03 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 01 gru 2007, 20:45
Posty: 12
Lokalizacja: zielona góra
Witajcie,
widzę ,że "niektóre osoby" uwielbiają wyciągać stare brudy z przeszłości ,zakończcie te farsy, należało by się zastanowić co zrobić aby
rok 2014 poszedł w nie pamięć ,Prawdziwi Modelarze "bez względu na wyznania" powinni dokładać wszelkich starań w propagowanie
naszej fascynacji ,a nie jak nawet na tym forum wzajemne wytykanie.
Poddaję do przemyśleń .
Nawiązując do "Stalowego" przestrzegania przepisów ,poddaję do rozmowy ewentualność ugięcia w/w przepisów ,a mianowicie
możliwość startów (pomijając walki seniorów)naszych juniorów w DWÓCH RODZINACH,jest ich tak niewielu ,przy tym naprawdę dobrych
mogących godnie reprezentować nasz kraj na arenie światowej.

pozdrawiam
Krzysiek Z.
POL


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2015, 23:59 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 12 gru 2009, 20:20
Posty: 289
Krzysztof ,nikt nie zabrania startów seniorów ,juniorów tu czy tam.Jest tylko kwestia rankingów.
pozdrawiam
darek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL