Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 14:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 mar 2015, 22:55 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Andrzej , nic mi sie nie pomerdalo. Przeczytaj dokladnie co napisalem.
Krotko mowiac LOK jako organizacja zzeszajaca modelarzy (i to jest istotne - modelarze lotniczy sa rowniez modelarzami),i ma prawo.....itd.
Jednak modelarze uprawiajacy sport lotniczy nie sa w LOK-u, ale w aeroklubie.
Wiec pytam sie z jakiej racji sa oni w aeroklubie, i moga byc nominowani na imprezy bez Lok-u, i dlaczego by niemogli FSR-owcy miec swojej organizacji ktora reprezentowala by ich interesy.
Oczywiscie LOK ma swoje zaslugi, tak samo jak i Naviga. Podwaliny modelarstwa zostaly jak przez jedna tak i przez druga organizacje zrobione. Lecz na tym sie nie konczy udzial tych organizacji. Tak jak napisal Meniu, w roku 2014 Naviga nie byla w stanie zorganizowac MS. Po prostu pan prezydent mial to gdzies, a czasu bylo dosyc. Ale o tym nie musze ci pisac, sam wiesz jak bylo.

Czas pokaze w ktora strone fortuna sie potoczy. Mysle, ze to co powstalo w ciagu niecalego roku przez Imbre, mozna porownac z 40 letnim dorobkiem Lok-u.
Dawniej nie bylo mozliwosci wykazac jakiejkolwiek inicjatywy. Kto chcial jezdzic na zawody wyzszej rangi musial trzymac dziob. Tak, tak, takie byly czasy.
Andrzej, czasy sie zmieniaja, i to tak szybko, ze nie jestes w stanie podazac za tym. Wyrosles z Lokiem, i chcesz u niego zostac. OK, twoja sprawa, ale nie bron innym obrac, ich zdaniem, lepszej drogi. Wszystko da sie pogodzic, tylko trzeba miec checi do tego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2015, 22:58 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 12 gru 2009, 20:20
Posty: 289
Podziwiam, oczywiście przypadkową kumulację wszystkich postów związanych z upadkiem organizacji o nazwie NAVIGA.
Wszystkie karty na stół , najlepiej przeciwnika!
Jak robić bałagan to nie na swoim podwórku.Też taktyka.
I to wszystko połączone z odcięciem możliwości pisania na swoim forum.
Puściły nerwy czy osunął się grunt pod nogami?
-darek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2015, 22:58 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Michal,no i brak informacji się kłania. opłaty za licencje w całości zostają w sekcji. Sytuacja w sekcji M jest problemem, ale możesz mi wierzyć, lub nie, robimy wszystko, żeby to się unormowało ( i żeby jasność była ,nie kreuję się tu na kogoś kim nie jestem... uzdrowicielem , także nie). Właśnie po to zostaliśmy ,żeby i tą sytuację w LOKu uzdrowić .
Co do skrzyknięcia - to pisząc dosadnie- nie mogę zrozumieć, jak zadawałoby się , starzy zawodnicy, trzeźwo myślący ludzie , mądrzy, inteligentni, dają się wodzić za nos, ludziom, którzy powinni w fachu modelarskim jeszcze baaardzo długo terminować.
Jak zwykle sobie nagrabiłem, ale co w sercu ,to na widelcu u mnie :płaczek:
tak szybko się dzije ,że nie nadążam.... :)
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2015, 23:35 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Dario, to nie przypadek, a raczej reakcja na poczatkowy post Krzysztofa.
Kazda wypowiedz tutaj mozna przekrecic jak sie chce, i wierz mi, ze nie chodzi o zrobienie balaganu na tym forum. Forum jest od tego aby sie wypowiadac. A ze znam stare warunki jak i orietuje sie troche w nowych wiec probuje to wszystko podac w formie neutralnej.
Moglbym sie wypowiedziec, tak jak niektorzy "....mnie to wszystko wali ", ale jednak nie. Ta sytuacja lezy mi na sercu, dlatego tez pisze na tutejszym forum.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lip 2015, 11:25 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 12 lis 2006, 18:56
Posty: 38
Witam
W związku z uchwaleniem w dniu 12.06.2015r. przez Sejm RP ustawy "Zmiany ustawy o sporcie ..." chciałbym przedstawić sytuację formalno-prawną naszego związku po jej uchwaleniu. Na dzień dzisiejszy ustawa przeszła przez Sejm i przekazana została do Senatu i Prezydenta. W procedurze sejmowej traktowana jest jako niedokończona. Wiążą się z tym dwa aspekty nas dotyczące:
pierwszy: jeszcze nie wiadomo co z tą poprawką będzie (Senat i Prezydent - jest nowy i nie wiadomo kiedy podpisze),
drugi: po przejściu całej procedury to minister decyzją administracyjną podejmie decyzję o wykreśleniu danego Polskiego Związku z KRS. I w tej chwili przed wyborami żaden Minister nie będzie robił sobie wrogów i wykreślał Związki Sportowe (do wykreślenia jest wiele związków nie tylko LOK).
Aeroklub po dostosowaniu się do wymagań Ustawy pozostanie Polskim Związkiem (dlatego jednostki terenowe przekształcą się w stowarzyszenia). Zmiany, które mają być w tym roku w LOK (przekształcenie CKM) idą w tym samym kierunku więc jest duża szansa na pozostanie przez modelarzy jako Polski Związek Sportowy.
W związku z powyższym dopóki LOK nie zostanie wykreślony z KRS (a mam nadzieję że nie) jako Polski Związek Sportowy to ma wszelkie prawa z tym związane, natomiast prawa moralne zostawiłbym w spokoju, gdyż naprawdę niewielu z nas może wypowiadać się na ten temat bez wstydu.
Pozdrawiam
Krzysztof Ołbiński


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sie 2015, 14:27 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 17 lis 2006, 16:28
Posty: 195
Najfajniejsze jest to że za zagranicą ludzie wiedzą dużo więcej jak to będzie z nami w sporcie . Władek.Ol


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL