Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 19 kwi 2024, 20:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2007, 15:10 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 12 lis 2006, 18:56
Posty: 38
Witam,
Nie zabierałem w ostatnim czasie głosu w drażliwych sprawach, gdyż miałem nadzieję, że każdy zajmie się pozytywną pracą (taką jaką uważa za słuszną do rozwoju naszych FSR).
Do Stanisława Cz.
Dobrze wiesz, bo wielokrotnie o tym mówiłem, pomysł klasy standard jest moim pomysłem a nie Andrzeja. Nie przeszkadzałem nigdy w sposobie promowania modelarstwa przez Ciebie (propagowanie wchodzenia w FSR z najlepszym sprzętem, bardzo szybkim i drogim jak sam zauważyłeś, bez umiejętności pływania, co jest bardzo niebezpieczne dla uczestników zabawy, a sam wielokrotnie psioczyłeś na innych zawodników słabiej pływających niż Marles, Costa lub Videmont) i miałem nadzieję, że ty nie będziesz przeszkadzał innym. Duża większość zawodników dzisiaj startujących zaczynała w czasach gdy prędkości nie były tak duże, jak również zaczynając od małych klas. Na zawodach w Stutgardzie w zeszłym roku, jeden z naszych kolegów został zdyskwalifikowany za kiepskie pływanie mimo że wiele lat temu pływał w FSR. Ja wchodząc w tym roku w klasę V15 sam mam wiele obaw. Miarkuj więc słowa kierowane do osób, którym bezpieczeństwo na wodzie leży na sercu(wiele było wypadków szczególnie w 15-ach). Pychą z twojej strony jest uwaga, że tylko bogate osoby mogą bawić się w modelarstwo (tak wynika z twoich wypowiedzi). Nie wszyscy chcą startować na najwyższym poziomie (przynajmniej na początku startów). Nikt nikogo nie zmusza na siłę do budowy standarda, jeśli weźmie się jednak pod uwagę koszty, to różnica jest bardzo duża między "łódką najlepszą na świecie" jaką ty promujesz, a prostym standardem na MVVS-a. Chyba, że oderwałeś się od realiów dnia dzisiejszego. Dlatego uważam, że krytykowanie inicjatyw w rozwoju FSR innych niż twoje jest wielkim świństwem z twojej strony. Nikt, a przynajmniej ja nie doczytałem sie na forum, aby ktokolwiek wyrażał się niepochlebnie o twojej inicjatywie pisania o FSR (ogranicz tylko niewybredne wycieczki w stosunku do osób, które stosują inne rozwiazania, bo wcale to jak robisz nie jest najlepsze na świecie - rozwiązań jest tyle ilu zawodników, np. stosowanie i miksowanie dwóch klapek - ja tak robię od wielu lat i uważam to za dobry pomysł, lecz nie krytykuję jeżeli ktoś nie ma w ogóle klapek). Przyznaję, że sam czytam to co piszesz i uważam że część pomysłów jest dobrych inne może mniej, lecz nigdy tego nie krytykowałem bo to są twoje rozwiązania (podszyte zresztą twoją działalnością handlową). Nie rość sobie prawa do wszechwiedzenia, bo ja nie znam osoby, która wg ciebie była cytuję: "do tej roli z uporem pcha tych młodych, niczego nieświadomych chłopców, posługując się nimi jak przedmiotami tylko po to, żeby udowodnić swoją rację, że taka klasa powstanie i będzie u nas kwitła". Spytaj się o to Maćka Sz. on ci na pewno odpowie. Nikt nigdy nie powiedział, że od pierwszych startów będą dwie grupy, lecz nie możemy blokować żadnej drogi rozwoju FSR.
Przywoływanie tematu motorków jest odgrzewaniem starego kotleta, gdyż sprawa ta została dawno zamknięta i służy chyba tylko rozgrzaniu atmosfery.
Uważam starą rozmowę za nieaktualną.
Pozdrawiam wszystkich, którym rozwój FSR na wielu płaszczyznach leży na sercu.
Krzysiek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2007, 16:11 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Co do zakupu motorków, na pewno nie kupimy ich z prywatnych funduszy i wg starych ustaleń. Otworzyło sie male okienko i byc może uda się je wykorzystać. Czas pokaże. Nie uda się to trudno, a jak się uda to będzie to sukces nas Wszyskich. Juz niedługo wszystko będzie wiadome. Poza tym pokazały się wreszcie na rynku tanie silniki wodne, które idealnie nadają się do klasy standard. Motorki chcielismy kupić m/in dlatego ,że nie byly dostępne szeroko na naszym rynku. Teraz trochę się to zmieniło i cena podana przez dystrybutora jest atrakcyjna, więc mozna nieco zweryfikować ideę zakupu przez Sekcję. Nikt nikomu nie każe bawić się na siłę w FSRy.Kazdy robi to co lubi. I nikt też nie chce sponsorować na siłę zawodników, Ale Młodym trzeba pomóc, tak jak nam kiedyś pomagali Nestorzy. Według mnie jest to naszym obowiązkiem! I to jest Nasz dług wobec młodszych! Bo jak My nie pomożemy to po Nas w FSRach nic nie zostanie! Pozdrawiam Wszystkich Adeptów
Andrzej C.
P.S Do Władka: Koledzy Nasi może błądzą, ale nie bierz sobie tego tak do serca, bo w gruncie rzeczy to są fajni faceci tylko inaczej na to wszystko patrzą :cry:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2007, 18:04 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 23 kwi 2006, 23:30
Posty: 25
Lokalizacja: Warszawa
Ej Panowie ..... umówcie się "po szkole" na boisku ;) ....... dajcie sobie po razie tak abyście poczuli ;) ..... może wtedy dojdziecie do jakiś "wspólnych wniosków" ......... bo na razie to zaśmiecacie jakimiś swoimi WAŚNIAMI (z zamierzchłej przeszłości) TEAMAT który "śledziłem" (myślę że nie tylko ja) i który dzięki Wam i waszej „wylewanej żółci" kompletnie przestał się rozwijać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2007, 20:49 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Kolego Taube Masz rację jak najbardziej. Temat zostanie przeniesiony przez Admina do odpowiedniego dzialu. Tu nie jest miejsce na wewnętrzne kłótnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01 kwi 2007, 00:30 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 28 sty 2006, 13:59
Posty: 74
Witam
Tak na wstępie popiera zdanie KW.Konrad i Taube22. Licząc, że temat zostanie przeniesiony dodam też swoje spostrzeżenia (rozumiem, że nikogo one nie obchodzą ale tak sobie popisze ..)

- i tak proponowałbym zapoznać się z tym wierszykiem:

NA ZAWODACH

Na zawodach w dzień startowy
Takie słyszy się rozmowy:

"Może pan się o mnie oprze,
Pan tak więdnie, panie koprze."

"Cóż się dziwić, mój szczypiorku,
Leżę tutaj już od wtorku!"

Rzecze na to kalarepka:
"Spójrz na rzepę - ta jest krzepka!"

Groch po brzuszku rzepę klepie:
"Jak tam, rzepo? Coraz lepiej?"

"Dzięki, dzięki, panie grochu,
Jakoś żyje się po trochu.

Lecz pietruszka - z tą jest gorzej:
Blada, chuda, spać nie może."

"A to feler" -
Westchnął seler.

Burak stroni od cebuli,
A cebula doń się czuli:

"Mój Buraku, mój czerwony,
Czybyś nie chciał takiej żony?"

Burak tylko nos zatyka:
"Niech no pani prędzej zmyka,

Ja chcę żonę mieć buraczą,
Bo przy pani wszyscy płaczą."

"A to feler" -
Westchnął seler.

Naraz słychać głos fasoli:
"Gdzie się pani tu gramoli?!"

"Nie bądź dla mnie taka wielka" -
Odpowiada jej brukselka.

"Widzieliście, jaka krewka!" -
Zaperzyła się marchewka.

"Niech rozsądzi nas kapusta!"
"Co, kapusta?! Głowa pusta?!"

A kapusta rzecze smutnie:
"Moi drodzy, po co kłótnie,

Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w zupie!"

"A to feler" -
Westchnął seler.

Oczywiście wszelka zbieżność do osób i miejsca jest przypadkowa. Dane personalne zostały zmienione (za co przepraszam autora),

- co do posiedzenia CKM i punktu dotyczącego stron to:
Został wygłoszony wstęp przez Zbyszka Ć. w którym zawarte były zasady jakie mają obowiązywać na stronach i forach oficjalnych (tj. gdzie jest znaczek LOK-u, napis LOK lub CKM) i było powiedziane jeżeli dotyczy to for to tam gdzie LOK nie ma możliwości wpływania na treści (np. nikt z działu nie jest moderatorem itp.) należy takowe emblematy usunąć, poruszany był też temat braku dostępu do działów poświęconych zarządom sekcji (działy VIP-skie), miały być otwarte (aby nie było posądzeń o jakieś skryte działania. Zbyszek tłumaczył to, że LOK (CKM) i sekcje przy nim działające nie maja nic do ukrycia. To tak w uproszczeniu (może użyłem gdzieś niewłaściwego słowa). Czyli forum nie spełnia tych wymagań. Obecna strona jest oficjalna do walnego.
To tyle o bzdetach.

- Co do klas FSR 2,11 to:
W tym roku 2007 w Niemczech pływają tu są daty
18.04. - 22.04.2007 Modellbaumesse Dortmund 2,11er Messestand
05. - 06.05.2007 F1, FSRV 2,11 Leipzig/Coldiz Freundschaftswettbewerg F1, FSRV 2,11
26.5. 2007 Pokalwettkampf Salzwedel
08.06.-10.06.07 1. Wertungslauf Leipzig
16.06.2007 Samstag, großes Stadtseefest, Tagesregatta mit 3 Läufe + Team Lauf
25. - 26.08.2007 2. Modellbautage Stadtsee / Stendal 5 Läufe + Team Lauf (1 Stunde)
07.09.-09.09.07 2. Wertungslauf in Penzlin
22.09.-23.09.07 Thale Harzpokal
12.10-14.10.07 Rennen auf der Messe Leipzig
Została zachowana orginalna pisownia
Zawody rozgrywane są na trasie 60m. Prowadza punktacje do „Deutsche Meisterschaft”
Co do Czechów to nazywa się to: FSR-V 6,5 MVVS CUP czy coś takiego.
A Szwedzi też pływają np. w Modellklubben „Hajen” z Malmö (nawet otrzymałem propozycje wykonania kadłuba do tej klasy)

_________________
Pozdrawiam
Marian

www.modelteam.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Wierszyk
PostNapisane: 01 kwi 2007, 11:49 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 17 lis 2006, 16:28
Posty: 195
Marian jesteś WIELKI!!!
Władek Ol


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02 kwi 2007, 01:15 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Ja nawet odniosłem wrażenie, że coraż większy... :lol:

Marianku, widzę, że również słuchałeś uważnie w odróżnieniu od tych co "gadają na lekcjach"... Z Twoich słów można jednak odnieść wrażenie, że to, co mówił Zbyszek, to jakieś nakazy, zakazy, itp. Prawda jest jednak taka (skoryguj, jeśli uważasz, że się mylę), że są to ZAMIARY! Aby wprowadzić je w życie musi zostać stworzony dokument i zatwierdzony przez CKM w formie głosowania. Jako "odwieczny" członek CKMu wiesz, że tak jest i proszę, abyś - skoro już zabrałeś głos w tej sprawie - dokończył swoją relację w sposób rzetelny i obiektywny.

Być może Sekretarz CKM LOK również odniesie się do moich słów, wiem, że czyta nasze "bzdety"...

Mógłbyś również wypowiedzieć się na temat rzekomego "zatwierdzenia" klasy STANDART przez CKM rok temu czy kiedykolwiek. Chyba, że obowiązuje Cię "dyscyplina klubowa" :D i będziesz wolał to przemilczeć... zrozumiem.

Co do forum to pewnie również dobrze słyszałeś, że dyr. Melion powiedział, iż fora nie są punktem obrad tegoż posiedzenia. Rozmawialiśmy o tym wyłącznie przy okazji.

Nota bene zajrzyj na forum www.fsrvho.fora.pl, przeczytaj uważnie tytuł oraz pierwszy wątek i moje słowa do Władka O. Oszczędzi Ci to czasu i straty energii.

A obecna strona jest oficjalna co najmniej do Walnego... Nie bądź tendencyjny.

Pozdrawiam Cię serdecznie.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04 kwi 2007, 11:01 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 14 kwi 2006, 14:50
Posty: 3
omg
skoro forum na republice nie jest forum oficjalnym to dlaczego jego adres nie znajduje sie w linkach tylko jest do niego osobny odnosnik?? Ktos moglby pomyslec ze to forum jest bezposrednio zwiazane ze strona oficjalna,a przeciez tak podobno nie jest





lol


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04 kwi 2007, 12:38 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Jeśli to było pytanie do mnie , to w niewłaściwym miejscu całkiem, Kolego z Jamajki... :lol:
Z pewnością była to dla Ciebie i paru innych osób sprawa życia i śmierci, więc już go usunąłem. Teraz dobrze?
Co tam jeszcze nie pasuje?
N.b. planuję rozpisanie konkursu na projekt strony oficjalnej. Chętni mogą się brać już do pracy...

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04 kwi 2007, 15:30 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 09 lut 2006, 15:23
Posty: 189
Lokalizacja: Sompolno
Cześć d.pa,

nigdy nie wiem jakiej litery mam tu użyć, bo widzę że jesteś nikim, więc nie sądzę żebym kogokolwiek obraził, i widzę że jesteś dyżurnym nickiem dla tchórzliwych forumowiczów(a,ki), nie mających odwagi wypowiadania się jako ktoś. Raz już sie wypowiadał, ten nick, też jako d.pa, pierwszym razem do mnie, też zza winkla.

S.Cz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04 kwi 2007, 16:15 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 14 kwi 2006, 14:50
Posty: 3
Owszem teraz dobrze i bardzo dziekuje.

co do posta powyzej:
n/c, szkoda słow


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04 kwi 2007, 21:18 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 17 lis 2006, 16:28
Posty: 195
Sądziłem że będzie spokój a wy dalej jak koguty.Za miesiąc dogadajcie się za changarem.Słowami sztachetami nam to obojętne abyście z tymi tekstami znikneli z forum.Czas na emeryture Panowie Mistrzowie.
W.OL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09 kwi 2007, 20:38 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Mam pytanie do zarzadzającego stroną oficjalną Sekcji: skoro zależy Ci drogi Picie na rozwoju standardów, to dlaczego nie umieściłes na oficjalnej stronie sekcji przepisów dotyczacych tej klasy. Juz nawet patronat obejmowałes :wink: , to może w ramach tego "patronatu" wreszcie je zamieść. Na naszej stronie są one już od roku, a tam gdzie powinny się znależć ich nie ma. Czy to brak czasu spowodował ,że ich tam jeszcze nie umieścileś?
Serdeczne pozdówka :wink:
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 kwi 2007, 22:48 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Został na stronie oficjalnej( jako ,że tam może pisać tylko kol. Pit, nie wiem, z resztą dlaczego?) zamieszczony komentarz( a nie przepisy) odnosnie klasy standard. komentarz zamiescił Piotr J. Więc postaram się w tym miejscu jako członek Zarządu sekcji odpowiedzieć. Drogi Kolego Pit. nic juz nie trzeba zatwierdzać bo zarząd naszej sekcji jednogłosnie ustalił ( oprócz Ciebie) ,że klasa ma powstać i zostało to przedstawione na CKM wiosennym w 2006r.Każdy z Członkow podpisal sie pod tą uchwałą, oraz pod uchwałą o zakupie silników. więc nie rozumiem dlaczego piszesz że dopiero klasę gdzieś tam kiedyś się zatwierdzi. To My jako Zarząd jesteśmy od podejmowania wszelkich uchwał, a nie osoba szanownego skądinąd Kolegi Sekretarza. następna sprawa: skoro mamy traktować wszystkie klasy równo to zadam pytanie: Dlaczego nie ma limitów w klasach hydro? ilość polskich zawodników znamy: nie przekracza ona w każdej klasie 5 a w 7,5 było w zeszłym sezonie dwóch zawodników! i nie przeszkodziło to w niczym ,żeby zostały rozdane tytuły Mistrza Polski!
Traktujmy wszystkich równo! Każdy kraj ma swoje klasy krajowe. służą one rozwojowi naszego sportu a nie jakimś swarom ambicjonalnym zagrywkom!
Więc bardzo Cię proszę zamieść te przepisy na oficjalnej stronie sekcji, bo już dawno powinny się tam znależć! I po to właśnie jest ta strona! Nie sugeruj kol. Pit,że jest jakieś wrocławskie "widzimisię"Pomysł powstania tej konkurencji powstał i owszem we wrocławskim ośrodku, i nie jest to jak ciągle piszecie mój pomysł! został głeboko przedyskutowany w Naszym gronie i został przedstawoiny Zarządowi i Zarząd wyraził opinię pozytywną. Teraz to już nie jest to sprawa Wrocławian,tylko Zarzadu Sekcji. I tak na to trzeba patrzeć.
Andrzej Ciechański Wrocław


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 paź 2007, 23:16 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
W klasie standard cos się rusza :lol: Widziałem w ostatnia sobotę zarys prototypu kadłuba przeznaczonego specjalnie do tej klasy. Producentem jest nasz wspaniały Bohdan Ludkowski czyli PROFIL SERVICE. Cena będzie przystępna. W skład zestawu ma wchodzić wszystko co będzie ppotrzebne do zbudowania tej łódki! Prototyp wg słow Bohusia będzie gotowy do targów w Łodzi. Mam nadzieję ,że zdązy. Jeżeli prototyp będzie gotowy przed zimą to może zdązymy go jeszcze przetestować :lol:
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL