Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 21:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 gru 2008, 09:17 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Ciekaw jestem o ile spadnie w przyszłym roku liczba modeli i wydanych licencji po durnym głosowaniu CKM-u nad podniesieniem opłat startowych. Brawo LOK. S.G.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2008, 12:23 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
To podniesienie opłat to chyba nie do końca jest wina LOKu. Nie chcę bronić ZG, ale w obradach CKM biorą udzial przede wszystkim przedstawiciele poszczególnych sekcji wybrani w demokratycznych (chyba) wyborach. I w bardzo dużym stopniu od nich zależy co będzie ustalane i głosowane na posiedzeniu CKM.
O ile wiem to te zmiany przeszły głosami zabawkarzy od samochodzików i plastików. Ja myślę, że nasze dziedziny tak zasadniczo różnią się od siebie ,że takie sprawy jak opłaty ,regulaminy itp powinny być wewnętrzną sprawą każdej sekcji. Bo nie może być, że jakiś koleżka od plastików, "papierzaków"(bez obrazy) czy nabywca autka-decydować ma o tym co dzieje się w sekcji FSR czy M. Ja nie wiem czy My jako sekcja musimy poddać się werdyktowi tego głosowania. Oplaty startowe i tak pozostają w gestii organizatora zawodów.
I wg mnie to My sami powinniśmy ustalać sobie jakie opłaty mamy ponosić. Nie nawołuje tu do bojkotu postanowień CKM, ale może nadszedł czas na reorganizację i tzw samorządność każdej sekcji?. Mają koledzy autkowcy problem ze zbyt dużą ilością zawodników( czytaj nabywców autek) to niech sobie podnoszą opłaty! Ale dlaczego My mamy to robić? Tego nie mogę zrozumieć. I tak poszczególni organizatorzy imprez szukali zawsze pieniędzy na organizację imprez na swoim terenie, więc dlaczego dalej nie może tak być? Wg mnie to całe podniesienie opłat odniesie skutek odwrotny od zamierzonego. Zamiast rozwijać, cofnie w tył rozwój modelarstwa wyczynowego FSR i M.
Coś z tym trzeba będzie zrobić. I coś na pewno ustalimy.
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2008, 21:46 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2008, 21:30
Posty: 226
Lokalizacja: Gdansk
O co chodzi z tymi oplatami startowymi?
Tak w ogole to chcialbym przy okazji zapytac ile kosztuje start w klasie 3.5? Rozumiem ze trzeba kupic licencje. Jakies ubezpieczenie jest do tego? Czy to juz razem z licencja? Kiedys widzialem gdzies tabelke z numerkami licencji i nazwiskami. Nie moge jej znalezc.

Standarty beda platne w przyszlym roku?

pozdrawiam
Daniel
Aha... no i nadal leje 15% nitro do mojego standarta :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2008, 23:10 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 00:46
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Witam
12.12.2008 odbyło się jesienne posiedzenie CKM. Najważniejsze dla nas jest to, że ustalono nowe stawki opłat startowych:
startowe w zawodach: 10 zł młodzik/junior, 25 zł senior - opłaty są pobierane od klasy :!: :!: :?: :?:
opłaty licencyjne: 20 zł/rok młodzik/junior, 40 zł/rok senior - dotyczy zarówno wyrobienia nowej licencji jak i jej przedłużenia .

Sekcja M ( 2 głosy) i Sekcja FSR ( 2 glosy ) była przeciw w głosowaniu , pozostałe sekcje poparły nowe opłaty startowe nie wiem dlaczego :?: :?:

Uprawnionych do głosowania było 17 osób , wtym 2 osoby LOK 15 osób to członkowie zarządów sekcji :
- Sekcja " F5 " - 2głosy
- Sekcja " C " - 2 głosy
- Sekcja " NS " - 2 głosy
- Sekcja " Modeli latających " - 1 głos
- Sekcja " Modeli samochodowych RC " - 2 głosy
- Sekcja " Modeli kartonowych ". -2 głosy
- Sekcja " M " 2 głosy
- Sekcja " FSR " 2 głosy

Marek Walczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2008, 07:56 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Popieram Cię Andrzej w całej rozciągłości. Podobno jest projekt rozdziału sekcji mechanicznych od papierowych i kupionych w sklepie. Generalnie opłaty startowe powinny być tylko i wyłącznie sprawą danej sekcji.I ich zarządy pownny ustalać wysokość opłat.Myślę że w sekcji M też zawrzało.S.G.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2008, 21:07 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Z tym poparciem to coś nowego :rogal: . Aż nie mogę uwierzyć :jajcarz: :wow:
A.C


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2008, 23:00 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 20 kwi 2006, 21:18
Posty: 147
Lokalizacja: Warszawa
Też uważam,ze papierzaki ,i modele mechaniczne to zupełnie inne dziedziny nie mające ze sobą
nic wspólnego poza słowem modelarstwo i LOKiem i dla tego jestem za oddzieleniem ich od nas.
Pozdrawiam
Andrzej Lewandowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2008, 07:15 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
W słusznej sprawie zawsze jestem ZA. S.G.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lis 2009, 21:57 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 20 kwi 2006, 21:18
Posty: 147
Lokalizacja: Warszawa
Mam propozycję zmiany systemu uiszczania opłaty startowej,która polegała by na tym nie jak do tej pory na wpłacie pieniędzy bezpośrednio na zawodach,a na dokonaniu przelewu na konto organizatora z chwila dokonania rejestracji w określonym wcześniej terminie.W ten sposób wyeliminowali byśmy poszukiwania zawodników,którzy nie zapłacili,organizator wiedział by jaka kasa dysponuje i miałby ja kiedy jest mu najbardziej potrzebna.Oczywiście zawodnik,który nie dokonał wpłaty w określonym terminie nie figurował by na liście startowej i nie miałby prawa startu, a może nauczyło by to nas dyscypliny?Oczywiście jest to tylko propozycja i chciał bym abyście wyrazili opinie w tym temacie
pozdrawiam
Andrzej Lewandowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lis 2009, 23:24 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 08:55
Posty: 139
Koledzy 8 stref +MP x 2 łódki to od seniora 450zł :shock: chyba dobrze liczę? do tego jeszcze jeden standarcik :cry: /tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2009, 08:55 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Tomek. To są te same pieniądze.Tylko czy na konto w banku czy przy rejestracji co za różnica.Pomysł jest dobry. Przynajmniej organizator mógłby wiedzieć ilu zawodników może się spodziewać a nie tak jak było w Lińsku tego roku.Ale znając życie pomysł Andrzeja umrze śmiercią naturalną poprzedzony awanturą na forum.S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2009, 09:04 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 00:46
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Witam
Jestem za opłatami przez przelew bankowy wcześniej , jeżeli to ułatwi organizację zawodów.
Pozdrawiam
Marek

_________________
MAREK POL-455
marko52@konin.lm.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2009, 09:28 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Myślę, że to nie zadziała. Poza tym, co z tymi, którym się zmienią plany, np. w wyniku choroby? Lub nagłego zwolnienia się terminu i decyzji o przyjeździe w ostatniej chwili? Nie widzę tego dobrze. Na żadnych zawodach nie ma takiego systemu i chyba nie bez powodu...

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2009, 09:53 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
wcześniejsze zgłaszanie i zamykanie list przed zawodami jest dobre nie tylko dla organizatora, ale i zawodników którzy mają sporo łódek /np. umnie/.
Nie podoba mi się pomysł wcześniejszego wpłacania.
Nie wiem jak inni, ja ze względów zawodowych decyzję o wyjeżdzie podejmuję w zasadzie na 2-48 h przed zawodami, nie jestem wcześniej w terminach wiosennych określić czy pojadę , gdzie i jakim składzie/ wiosna = 01.05.-20.06/. Bywało już tak, że musiałem wracać przed biegami 15-tek do domu i pracować prawie do rana, by moc przyjechać na finały /zawsze złośliwie tak jest na zawodach we Wrocławiu/.
Nie zmienia to faktu, ze w ostatnich latach zawsze jak się zgłosiłem to przyjeżdzałem i nie opuściłem chyba żadnych zawodów. Ale rok 2010 to porażka, 6 z 8 eliminacji w fatalnym dla mnie czasie.

Dlaczego więc mam płacić wcześniej , w sytuacji w której z przyczyn niezależnych ode mnie, nie będę mógł przyjechać ?? A pływamy prawie całą rodziną.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2009, 12:23 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Krzysiu, tym razem pozwolę sie z Tobą nie zgodzić. Patrząc z perspektywy organizatora, to jemu zależy na tym ,żeby jak najwięcej zawodników przyjechało (czyt. zapłaciło za udział) I organizator liczy na pieniązki które zostały zadeklarowane przez zawodnika z chwilą zgłoszenia do zawodów, które należy zrobić dużo wcześniej I w momencie kiedy zgłaszasz się , a później nie przyjeżdżasz, to zwyczajnie robisz organizatora "w konia". Oczywiście decyzja zawodnika o przyjeżdzie czy rezygnacji jest suwerenna, ale jej skutków nie powinien ponosić organizator. Moim zdaniem, ci zawodnicy którzy zapłacą przed terminem powinni płacić starowe w kwocie regulaminowej, a ci którzy chcą płacić na zawodach powinni płacić więcej ( o ile więcej, to możemy to ustalić). Wtedy organizator nie będzie ponosił konsekwencji absencji danego zawodnika. Jeżeli poprzez system punktacji zmuszamy zawodników do przyjazdu na ostatnie zawody w sezonie (MP) to dlaczego nie możemy iść dalej i nie obciążać ich kosztami absencji?
Za naszą zachodnią granicą system przedpłat funkcjonuje od wielu lat i jest powszechnie akceptowany.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL