Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 25 kwi 2024, 21:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lis 2009, 14:59 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 08:55
Posty: 139
Zgadzam się s tobą Andrzej w 100%. To, że ktoś się zgłasza a potem nie przyjeżdża nie może w żaden sposób być przesłanką do tego aby wcześniej nie zapłacić startowego. Krzysiek, moim zdaniem jak się zgłosisz to musisz zapłacić, jak Ci się plany zmienią to jest twój problem. A co do wysokości opłaty startowej to uważam, że wielu kolegów będzie się poważnie zastanawiać czy wystartować w jednej czy w dwóch klasach. Te stawki są przesadzone i w szczególności dotknie to młodych ludzi (uczeń, student) których i tak jest coraz mniej.
A może wprowadzić opcjonalnie opłatę „za cały sezon” np. 300zł płatną na konto sekcji i wtedy możesz startowa do woli (jak bilet miesięczny do autobusu). Myślę, że organizatorzy zawodów zgodzili by się z tym, w końcu mieli by pieniądze przed zawodami i to od sekcji. Frekwencja zawodów może również by się poprawiła. To co CKM uchwalił ja rozumiem jako maksymalna kwota startowego? Przecież nikt nie może zabronić organizatorowi obniżenia opłat lub zaniechania pobierania ich.
Pozdrawiam Tomasz Ostrowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2009, 18:01 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
ja rozumiem, tylko dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego, ze ludzie zgłaszają się i nie przyjeżdząją/ np.Tychy/, mi taka sytuacja się nie zdażyła !!
I nie mówcie mi, że mogę być na 4z8 eliminacji, bo to np. w moim wypadku nawet na dwa dni przed zawodami jest prawie nie do ustalenia na których z tych 4-ch eliminacji będę mógł być.Wymyście inny sposób mobilizowania tych co nie szanują nas i organizatora
Płacenie od klasy w przypadku seniora jestem jeszcze w stanie zrozumieć, ale w przypadku juniorów to poroniony pomysł, zmierzający /razem z pomysłem/ 8 stref do spadku liczby juniorów na zawodach


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2009, 19:41 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2006, 20:19
Posty: 386
Lokalizacja: TRZEBNICA
Witam.
Każdy organizator zawodów bierze na siebie dużą odpowiedzialność.Musi więc zadbać o to, aby
ogarnąć całość wydatków z tym związanych.Jest LOK,władze lokalne oraz inni potencjalni sponsorzy,o których już teraz powinni zabiegać.Ze składek nie zrobi się zawodów,zwłaszcza że te
środki wpływają tuż przed zawodami!
Ilość zawodników może być różna,a zawody trzeba rozegrać.
Dlatego biorąc się za organizacje imprez musicie dobrze się do tego przygotować
A co do opłat startowych to oczywiście na zawodach.

Pozdrawiam.

_________________
AndrzejD
POL-567
http://www.perkoz.netau.net/

"Imperare sibi maximum est imperium"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2009, 20:17 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 08:55
Posty: 139
Opłata startowa oczywiście na zawodach, a organizator oczywiście ma biegać za zawodnikami którzy nie chcą zapłacić i jak dostanie startowe to oczywiście ma się cieszyć. Dobra perspektywa na przyszłość. Kolego przelew jest prościej zrobić niż znaleźć tego co zbiera startowe na zawodach. Pobiegaj sobie raz na zawodach za kolegami którzy nie zapłacili to na pewno zmienisz zdanie. Pozdrawiam Tomasz Ostrowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2009, 21:02 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Wiedziałem że tak będzie. Ale popieram Cię kol. Andrzeju w całej rozciągłości.Też jestem za tym ale znając życie to się nie uda.Chyba żeby obniżyć opłatę startową płatną dużo wcześniej przelewem lub inaczej np o 10zł. a zawodnikom, którzy przyjadą i chcą zapłacić na miejscu podnieść np.o 10 zł. Po szerszej dyskusji można by przeprowadzić referendum jak już raz miało to miejsce. Niech wypowie się ogół zawodników a zarząd podejmie stosowną decyzję. Pozdrawiam S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2009, 21:40 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2006, 20:19
Posty: 386
Lokalizacja: TRZEBNICA
Nie przesadzaj z tym bieganiem.Niektórzy z organizatorów może mieli ten problem.Każdy zawodnik musi się zameldować w biurze zawodów z ważną licencją, jednocześnie opłacając startowe.A po to jest to forum również, aby to nagłaśniać,że wejście na pomost bez opłaty jest równoważne z czerwoną kartką w tym biegu.
Uważam że to pomoże.
.
Każdy z organizatorów w ramowym planie zawodów musi to zaznaczyć bardzo wyrażnie,i wyleczy tych nielicznych z ociąganiem się w opłatach startowych.

A.D.

Do Stanisława G.

Oczywiście że tak.To co pisze,to tylko propozycja.

Pozdrawiam

_________________
AndrzejD
POL-567
http://www.perkoz.netau.net/

"Imperare sibi maximum est imperium"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2009, 23:30 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Andrzej, Bardzo dobre podejście, ale widziałeś aby u nas sędzia miał żółtą lub czarwoną kartkę na pomoście ostatnio? :shock:

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2009, 23:46 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Meniu, chodzi o UMOWNĄ czerwoną kartkę... :roll:

Andrzeju D., popieram Twoje opinie w całej rozciągłości. Nikt prosto z samochodu nie leci na start, tylko musi się zgłosić do Biura Zawodów, nawet jeśli wcześniej przesłał zgłoszenie. Tak jest również na M.Ś. i M.E.

A wychowywanie i dyscyplinowanie to chyba nie jest rola organizatora. Powinien on zastosować takie rozwiązania organizacyjne NA MIEJSCU, żeby za zawodnikami nie biegać. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2009, 23:59 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
mountain454 napisał(a):
Wiedziałem że tak będzie. Ale popieram Cię kol. Andrzeju w całej rozciągłości.Też jestem za tym ale znając życie to się nie uda.Chyba żeby obniżyć opłatę startową płatną dużo wcześniej przelewem lub inaczej np o 10zł. a zawodnikom, którzy przyjadą i chcą zapłacić na miejscu podnieść np.o 10 zł. Po szerszej dyskusji można by przeprowadzić referendum jak już raz miało to miejsce. Niech wypowie się ogół zawodników a zarząd podejmie stosowną decyzję. Pozdrawiam S.G.

Którego Andrzeja popierasz w tym przypadku?
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2009, 00:02 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2007, 01:29
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
Witam Panowie.
Nie potrafię zrozumieć oporu materii wśród zawodników FSR. Jaki to problem jest w dobie internetu zrobić przelew w dowolnym terminie przed końcem terminu rejestracji i w tytule zapisać dane zawodnika. Za to każdy doskonale wie jak trudno znaleźć czas na zawodach i bez specjalnych „zaproszeń” niektórzy z nas przez zapomnienie nie zapłaciliby wcale (wiem to po sobie).
Nie jest prawda to, co napisał Pit
Pitt napisał(a):
Na żadnych zawodach nie ma takiego systemu i chyba nie bez powodu...

Z racji wykonywanej pracy mam pewne doświadczenia w materii wpłat startowego. Szermierka, tenis stołowy, koszykówka, siatkówka, wszyscy wpłacają pieniądze przelewami a nie na miejscu turnieju. Wpłata pieniędzy jest zgłoszeniem się na zawody i często nie trzeba się dodatkowo rejestrować. Co do zwrotu „nie wykorzystanego” wpisowego to w większości przepada ale też zdarzają się zwroty. Organizator ma dosyć kłopotu z innymi sprawami i wcześniejsza wpłata zlikwiduje jeden problem. Nie wspomnę już o tym, że ubędzie jedna osoba potrzebna do obsługi, a co za tym idzie zmniejszą się koszty. Dokąd byliśmy modelarzami, którzy „puszczali swoje stateczki” to nie było problemu, ale obecnie jesteśmy zawodnikami sportu kwalifikowanego, mamy dotacje i cały nawis biurokratyczny więc muszą u nas też nastąpić zmiany. Przecież można odesłać pieniądze zawodnikowi, który nie pojawił się na zawodach (ja jestem temu przeciwny, bo to bardzo utrudnia prace organizatorom). Tak naprawdę to nie widzę żadnych argumentów na nie, a bardzo wiele na tak. Przecież łatwiej mi jest wieczorem przy biurku zrobić przelew niż na zawodach szukać kasjera.
Andrzejku jestem Za jako zawodnik i podwójnie Za jako organizator.
I jeszcze w kwestii sędziego chcemy żeby lepiej sędziowali to nie dorzucajmy mu dziwnych obowiązków z gatunku -sprawdź opłatę, albo może organizator powinien zatrudnić dodatkową osobę, żeby sprawdzała opłaty.

AndrzejD napisał(a):
A co do opłat startowych to oczywiście na zawodach.
Ale konkretnie dlaczego

Pozdrawiam serdecznie Marek Zelech

_________________
Prezes Związku Sportowego Modelarstwa Wodnego w Polsce
http://fsrpolska.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2009, 00:50 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2006, 20:19
Posty: 386
Lokalizacja: TRZEBNICA
Witam.

Właśnie dlatego, żeby nie utrudniać pracy organizatorom.
Mogę ten temat rozszerzyć.

Pozdrawiam

_________________
AndrzejD
POL-567
http://www.perkoz.netau.net/

"Imperare sibi maximum est imperium"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2009, 01:29 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Moim zdaniem winę za cały stan obecny ponosi nasze przyzwyczajenie (nie wszystkich) ale, na każdych zawodach w kraju spotyka się zawodników którzy w połowie zawodów przypominają sobie o zapłaceniu startowego (o ile sobie wogóle przypomną). Z drugiej strony winę ponosi organizator zawodów że dopuszcza takich zawodników do startu, niestety ale w dużej mierze wynika to z naiwności że wszyscy co startują sami z siebie zapłacą. Każdy kto organizował zawody wie ile jest zachodu podczas imprezy ale, w pewnym momencie są ważniejsze sprawy niż pilnowanie startowego. Nie chcę się wypowiadać za innych organizatorów ale mogę podać przykład z Lędzin, przez całą pierwszą kolejkę startów sędzia przypominał o zapłaceniu startowego jakieś 4h i okazało się że nie wszystkim starczyło czasu żeby je opłacić. Trzeba było wyrzucić zawodnika z pomostu w drugiej kolejce aby opłacił startowe, ale czy tędy droga ??

Opłaty przed zawodami np. na konto mogą wiązać się z pewnymi utrudnieniami. Każdy organizator w takim wypadku powinien mieć konto, przelewy kosztują, nie każdy ma konto internetowe itd. Może lepszym rozwiązaniem było by wprowadzenie sztywnego zapisu w regulaminie rozgrywek na 2010r który mówił by że zawodnik nie ma prawa zgłosić się na pomost bez wcześniejszego uiszczenia opłaty startowej, w przeciwnym wypadku zostaje automatycznie zdyskwalifikowany z całej imprezy.

To tylko moje zdanie ale może ktoś ma inne pomysły.

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2009, 09:22 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Jak to którego. AC oczywiście. Osobiście jestem za wpłacaniem wcześniej na konto organizatora. Na MŚ i Europy też wpłaca się dużo wcześniej. Zresztą każdy z Was co miesiąc robi opłaty a to za mieszkanie prąd gaz itp. Nie widzę problemu z zapłaceniem jeszcze jednego przelewu. I to by było na tyle z mojej strony w tym temacie.S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2009, 10:47 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 08:55
Posty: 139
Pitt napisał(a):
Meniu, chodzi o UMOWNĄ czerwoną kartkę... :roll:

Andrzeju D., popieram Twoje opinie w całej rozciągłości. Nikt prosto z samochodu nie leci na start, tylko musi się zgłosić do Biura Zawodów, nawet jeśli wcześniej przesłał zgłoszenie. Tak jest również na M.Ś. i M.E.

A wychowywanie i dyscyplinowanie to chyba nie jest rola organizatora. Powinien on zastosować takie rozwiązania organizacyjne NA MIEJSCU, żeby za zawodnikami nie biegać. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam.

Kolego Piotrze, z twojej wypowiedzi widać, że już dawno nie startowałeś na zawodach. Teraz na zawody zgłaszasz się przez e-mail, dostajesz potwierdzenie i zostajesz umieszczony na listach z grupami w domu przykręcasz do łódki odpowiedni numerek, sprawdzasz w harmonogramie imprezy o której godzinie startujesz i jedziesz na zawody na godzinę otwarcia biura zawodów aby zapłacić startowe. Tak teraz jest....
/tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2009, 13:32 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Tomuś, nie startowałem JEDEN sezon (chociaż właściwie też nieprawda - zaliczyłem zawody w Niemczech i Włoszech, gdzie też płaciliśmy na miejscu :roll: ), więc nie wiem czy to jest dawno... A w poprzednich sezonach też już tak było, więc nic nowego dla mnie nie napisałeś. Jak zwykle wyrażam tylko SWOJĄ opinię, nie twierdząc,ze moje zdanie jest najważniejsze. Czyżbyś przejął od KOGOŚ sposób czytania MOICH postów???

Marusiu: miałem na myśli zawody modelarskie.

Pozdrówka serdeczne.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL