Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 20 kwi 2024, 11:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 mar 2009, 21:24 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 14 mar 2006, 10:13
Posty: 100
Zgodnie z planem zamierzeń działalności programowej Ligi Obrony Kraju w roku 2009 w Warszawie, w dniu 13 – 14 marca 2009 r. w siedzibie Polskiej Akademii Nauk (Centrum badań kosmicznych) odbyło się posiedzenie Centralnej Komisji Modelarstwa
Sekcję FSRVHO reprezentowali:
- Przemysław Jasiński,
- Marek Walczak.
- Andrzej Ciechański

Porządek Posiedzenia:

1. Zatwierdzenie kalendarza Imprez Modelarskich 2009 r. ( kalendarz zatwierdzony)
2. Uzgodnienie i zatwierdzenie przez CKM LOK sędziów głównych na zawodach modelarskich (sędziowie zatwierdzeni)
3. Zatwierdzono przez CKM LOK kadrę narodową w poszczególnych sekcjach( zatwierdzono Mogą nastąpić zmiany!!)
4. Wystąpienie redaktora naczelnego miesięcznika Modelarz (Nieobecny)
5. Wybory Komisji Dyscyplinarnej oraz Komisji ds. licencji. (Powołano - w skład komisji dyscyplinarnej wszedł m.in. Marek Walczak, zaproponowany przez komandora sekcji FSRVHO)
6. Dyskusja nad regulaminem jednym dla wszystkich sekcji, o którym informowałem w punkcie 5 na posiedzeniu CKM 2008. Projekt regulaminu wspólnego został nam przesłany w formie elektronicznej, w regulaminie znajduje się:
1. karta praw i obowiązków członka kadry narodowej - reprezentanta Polski modelarstwa kołowego i pływającego,
2. karta praw i obowiązków marketingowych członka kadry narodowej modelarstwa kołowego i pływającego,
3. karta praw i obowiązków zawodnika modelarstwa kołowego i pływającego Ligi Obrony Kraju,
4. regulamin powołania kadry narodowej modelarstwa kołowego,
5. regulamin powołania kadry narodowej modelarstwa pływającego,
6. regulamin przyznawania i pozbawiania licencji zawodniczych modelarstwa kołowego i pływającego przez LOK,
7. regulamin przyznawania licencji sportowych dla klubów modelarstwa kołowego i pływającego przez LOK,
8. regulamin zmiany barw klubowych zawodników modelarstwa kołowego i pływającego Ligi Obrony Kraju,
9. regulamin kolegium sędziów Centralnej Komisji Modelarstwa Ligi Obrony Kraju,
10. przepisy dyscyplinarne CKM Ligi Obrony Kraju ( regulamin dyscyplinarny),
11. zasady finansowania sportowych imprez modelarskich organizowanych przez Ligę Obrony Kraju.


Projekt Regulaminu został omówiony. Naniesiono poprawki, po czym został zatwierdzony poprzez głosowanie.
Zostanie on zamieszczony na stronie internetowej LOK Mazowiecki.
Najważniejszy na tą chwilę dla kadrowiczów jest paragraf 3 regulaminu powoływania kadry narodowej modelarstwa pływającego (opiszę ten punkt własnymi słowami jak zapisałem w notesie a dokładny zapis regulaminu umieszczę jak tylko otrzymam cały regulamin z naniesionymi poprawkami)
• Liga Obrony Kraju posiadająca status polskiego związku sportowego w zakresie modelarstwa kołowego i pływającego (art.26 ust.1) - przedstawia propozycję składu kadry narodowej modelarstwa pływającego ministrowi właściwemu ds. kultury fizycznej i sportu w oparciu o art. 12 ust.1 pkt 5 ustawy o sporcie kwalifikowanym z dnia 29 lipca 2005 roku (DZ.U. Nr 155 poz.1298),
• powołany do kadry zawodnik nie jest jeszcze reprezentantem Polski,
• trener, jak i szef wydziału szkolenia, członkowie zarządu sekcji mogą powołać do kadry narodowej zawodnika, który aktualnie reprezentuje najwyższy poziom sportowy. W związku z powyższym powołanie może otrzymać również zawodnik nie biorący udziału w eliminacjach do mistrzostw Polski.

Szczegółowych informacji na powyższy temat udzielimy na zebraniu, które odbędzie się na pierwszych zawodach.

Na posiedzeniu CKM mieliśmy specjalnego gościa z Ministerstwa Sporu Kwalifikowanego i Młodzieżowego Pana Tomasza Wiśniewskiego który jest naszym opiekunem w MSKiM.
Wprowadził on nas w obszar sporu kwalifikowanego jak i oczekiwań oraz sposobów działania Ministerstwa. Poinformowani zostaliśmy o ilości reprezentantów finansowanych z MS. Jest to 12 osób. Pozwolono nam, członkom CKM na zadawanie pytań, o których opowiemy na ww. zebraniu.

7. Sprawy Różne
• wnioskowaliśmy o zmianę wysokości startowego (przegłosowaliśmy stawki)
- 25zł senior,
- 20 zł junior.

• zostały przeznaczone środki na organizację imprez modelarskich modeli pływających sekcji FSRVHO (organizatorzy zostaną poinformowani o środkach przeznaczonych na imprezy sportowe),


8. Zakończenie obrad CKM .

Pozdrawiam,
Przemysław Jasiński
Przewodniczący Zarządu Sekcji


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 mar 2009, 20:36 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2006, 02:37
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa
Komandorze Przemku Jasinski, czemu nie podajesz konkretów, rzeczy istotnych dla nas, jak choćby ta:
http://f5leszno.p-net.pl/images/Publika ... odnika.pdf

DLACZEGO o tym muszę się dowiadywać z stron samochodziarzy a nie tutaj ??
Przecież zarząd musiał znać treść tej karty będąc na posiedzeniu przy ul. Bartyckiej

Czego jeszcze nie wiemy a powinniśmy wiedzieć?

Życzę wszystkim dobrego samopoczucia.



Ps. paragraf 4 i 5 punkt 12, jest w stanie "ubezwłasnowolnić"(ergo pozbawić wszelkiej inicjatywy) nawet członków zarządu sekcji


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 mar 2009, 21:35 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Elwis nie przeginaj! Piszesz w sposób arogancki, żeby nie powiedzieć bezczelny. Uważaj i zmień ton tej Twojej pisaniny bo możesz nie mieć okazji więcej TU pisać! Następnego ostrzeżenia już nie będzie.
Co do sprawy CKM, to wszystko, co zostało opublikowane na stronach innych niż strona oficjalna LOK jest tylko projektami tych dokumentów. I teksty te są nieoficjalne. Jak wszystko to co zostało uchwalone zostanie odpowiednio zredagowane i zostaną naniesione poprawki o których na zebraniu dyskutowano do 24,00 , oraz zatwierdzone w ministerstwie spotru,to zostaną one na pewno podane do wiadomości. I na pewno nie będzie to żadną tajemnicą. Całość przegłosowanych dokumentów jest nieodzowna do funkcjonowania naszego Stowrzyszenia. Będziemy się poruszać zgodnie z tymi przepisami I bardzo dobrze, bo wiele spraw zostało w tych dokumentach ukierunkowanych i wyjaśnionych.
Jest tych dokumentów o ile pamiętam piętnaście więc jest tego sporo, a to forum nie jest miejscem do ich publikowania i nikt tego tu nie zrobi. Nawet Przewodniczący (już nie komandor) Sekcji. Oficjalnych przepisów należy szukać tylko i wyłącznie na stronie Ligi Obrony Kraju
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 mar 2009, 22:02 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2006, 02:37
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa
Przegięciem jest nieinformowanie członków sekcji FSR, o takich dokumentach,a jest to obowiązek Zarządu Sekcji FSR, poto został wybrany przez jej członków.
Drugim przegięciem, jest usiłowanie spacyfikowania mnie i mojego prawa do domagania się informacji,dotyczących mnie innych będących członkami sekcji.Taka reakcja może być odebrana przez innych,jako sygnał tego że Zarząd traktuje Sekcję jak swój prywatny folwark, a tak nie może być.
Nad tym dokumentem jest Klauzula ZATWIERDZAM i kto zatwierdził ppłk Janusz Brążkiewicz.To jest dokument.
A jak wyglądają te owe 12 projektów, powinniśmy o tym porozmawiać, a w szczególności poznać ich treść.
A jeżeli są opublikowane to podajcie link.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 mar 2009, 22:12 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Twoja wypowiedź dalej jest pisana w tonie arogancji. Jeżeli potrafisz Elwis czytać ze zrozumieniem , to Przemek napisał :
Projekt Regulaminu został omówiony. Naniesiono poprawki, po czym został zatwierdzony poprzez głosowanie.
Zostanie on zamieszczony na stronie internetowej LOK Mazowiecki.
Chyba zostało to napisane jasno i zrozumiale. Chyba ,że Ty nie chcesz tego zrozumieć.
Chciałem się jeszcze zapytać: do jakiej sekcji Ty w ogóle należysz? albo chcesz należeć bo i tu i w innych sekcjach prowokujesz zadymy i jak widzę w kilku miejscach mają Cię dosyć.
A Zarząd nie nie jest niczyim służącym. pamiętaj o tym i nie prowokuj!
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 mar 2009, 22:28 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2006, 02:37
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa
Owszem jest, po to został wybrany przez członków sekcji FSR by im służył i reprezentował ich interesy.
Nie informowanie członków sekcji o sprawach ich dotyczących lub unikanie poprzez odsyłanie do strony, niepodając linku nie leży w ich interesie(Ich czyli Sekcji, bo to członkowie ją tworzą).
Skoro tutaj nie informuje się członków sekcji i treściach dokumentów bezpośrednio ich dotyczących, to bywam na róznych forach
Zdaje się że pan też bywa na różnych forach. 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 mar 2009, 22:39 
Offline
Ojciec Ludek - Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2007, 22:34
Posty: 170
WITAM
13) przestrzegać zakazu wypowiadania się wobec osób trzecich na temat stosunków wewnętrznych w LOK,
jego organizacji i zasobów finansowych


Nie rozumię o które STOSUNKI chodzi.
Czyżby o te o których ja nieśmiało myślę.
Czy wypowiedzenie się na temat "stosunków wewnętrznych" będzie groziło
interwencją ABW lub innych ORGANÓW ?.
A tak to bardzo ciekawy dokument.
Same obowiązki, a jakże elementarne-mikroskopijne prawa.

POZDRAWIAM
/cały ZG i księgową także/
LUDEK


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 mar 2009, 23:07 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
We Wrocławiu zostało zwołane zebranie i każdy kto chciał mógł zabrać głos w sprawie tych dokumentów i zabierał. Dzięki temu zgłoslilismy kilka ważnych poprawek do tych dokumentów. Koledzy w Warszawie też projekty tych przepisów dostali i o ile wiem były one dyskutowane, a że Ty, Elwis nic o tym nie wiesz to już nie moja wina.
Boguś, co do tego punktu o którym piszesz to ten punkt akurat uważam za słuszny. Chodzi o to ,żeby niektórzy z kolegów nie " bździli " niepotrzebnie i bez sensu, nieraz na Lok. Bo jaki on jest taki jest i na razie nic nie zmienimy. Ale wywalanie brudów w bezssensownej nieraz pisaninie na forach nie jest korzystne dla całej społeczności. Bardzo często dzieje się tak dlatego,że któremuś z piszących wydaje się,że zostal pokrzywdzony i robi się zadyma. Poczytalem sobie listy otwarte u kolegów żeglarzy. Z ich punktu widzenia być może są to ważne sprawy, ale z mojego zakrawają trochę na śmieszność. Takie sprawy powinno się załatwiać we własnym gronie i nie wywlekać ich na forum publiczne. Mieliśmy już przykłady durnej wojenki I z perspektywy pytam się teraz: Po co nam ona była? Oni tam w Loku próbują to ująć w karby jakichś przepisów. Te regulaminy są przejściowe i będą ciągle modyfikowane do realiów jakie panują w naszych sekcjach. Dobrze się stało ,że w ogóle powstaje jakiś zbiór dokumentów. I wbrew pozorom są w nich nie tylko obowiązki ale i parę praw zawodników też się znajdzie. I chcę jasno powiedzieć,że nie jest to żadna obrona LOku z mojej strony. I nikt nikomu tymi przepisami głosu nie odbiera. Takie jest moje zdanie w tym temacie.
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2009, 17:07 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2006, 02:37
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa
Wystarczyło każdemu z członków sekcji wysłać owy zatwierdzony projekt Karty Praw i Obowiazków Zawodnika,i (jak pan twierdzi) pozostałe dwanaście projektów, na priv do wiadomości własnej,i nikt by tego nie roztrząsał na FW.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ELWIS
PostNapisane: 22 mar 2009, 21:21 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 00:46
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Cytat z regulaminu:

"Rozdział III
CZŁONKOWIE, NABYWANIE I UTRATA CZŁONKOSTWA.
§8
Członkowie Sekcji dzielą się na:
1. Członków zwyczajnych,
2. Członków nadzwyczajnych.

§9
1. Członkami zwyczajnymi są osoby fizyczne, które zadeklarują wolę przynależności i uiszczą opłatę licencyjną.
2. Dowodem przynależności jest wydana Licencja oraz numer licencyjny, który dla czynnych zawodników jest jednocześnie numerem rejestracyjnym własnych modeli.
3. Opłata licencyjna musi być odnawiana co roku. '

Nie ma twojego Nazwiska na Liście opłat licencyjnych w 2008 roku. Jezeli z Twojej strony jest inaczej - prosze o wyjaśnienie w ZG LOK.

To co widziałes na stronie RADIOJACHTINGU to tylko propozycje , ale , że nie jesteś członkiem sekcji FSRVHO to nie kombinuj !!!!!.

Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2009, 22:18 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Marku żeby opłacić licencję na kolejny rok trzeba ją najpierw otrzymać, a ja jakoś pomimo wpłaty ponad 15 miesięcy temu do dzisiaj jej nie otrzymałem. Nawet nie mam pewności czy numer jaki mam naklejony na modelu jest prawidłowy.

Pozdrawiam
Adrian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2009, 01:03 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 00:46
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Witam

Posiadam fizycznie blankiet Licencji:Hologram na 2008 r
Adrian Tworuszka POL-484
Do odbioru na najbliższych zawodach.
pozdrawiam
Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2009, 07:25 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Kolego Elwis. Trochę nie masz racji. Co prawda Warszawa jest spora a modelarzy kilku, to nie widzę problemu abyś spotykał się z Nami w soboty lub niedzielę na Wale Miedzeszyńskim 646 w modelarni .a na pewno będziesz na bieżąco we wszystkich sprawach.Przesiadywanie na Chocimskiej nie wiele Ci da.Pozdrawiam S.G.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2009, 09:51 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Thx Marek za info

Pozdrawiam
Adrian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2009, 19:07 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2006, 02:37
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa
To świadczy że w temat "Licencje" nie wyszedł na "prostą"
Nie domagałbym się czegoś do czego niemiałbym prawa.
Dla ułatwienia mój nr POL-540.

Panie Stasiu, dziekuje za zaproszenie, ale jezeli członkowie mają się dowiadywać o tym co ich dotyczy, pokątnie po czyiś prywatnych pracowniach,to gdzie tu Jawność działania sekcji, i jaki ma sens funkcjonowanie na tej stronie, działu "SEKCJA", skoro niczego sie nie można dowiedzieć, ba nawet niema podanego numeru konta na który można wnieść opłatę przedłużająca jej ważność. :idea:
W przeciwieństwie do niektórych,nie żyje z pracy innych, nie jestem rentierem,i niemam czasu jak niektórzy, do przyjeżdzania 2 razy w miesiącu na ul.Chocimska, a co dopiero mowa o "przesiadywaniu" :!:

Ten dokument jest projektem zatwierdzonym, i w takiej albo zmienionej postaci, zacznie obowiązywać, i co? Każdy z nas dowie sie o jego tresci jak "Klamka zapadnie" i jak przyjdzie płacić licencję.??


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL