Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 26 kwi 2024, 17:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 04 lut 2009, 22:44 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2007, 01:29
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
Jak nie ma co robić to człekowi dziwne pomysły przychodzą do głowy. Walczę z fsr-ami 2 lata i przyszła mi do głowy myśl, że właściwie to ja przepisów to w ogóle nie znam. Dzięki uprzejmości kolegów dowiedziałem się w którą stronę ma płynąć łódka i mniej więcej to wszystko co wiem o przepisach. Na stronie http://www.fsrvho.republika.pl/ jest „wersja robocza” którą przeczytałem z uwagą i bardzo się zdziwiłem jakim cudem ja w ogóle zostałem dopuszczony do startu, bo np.:
Ja nigdy nie miałem zezwolenia, a tam twardo stoi:

„Przed startem zawodnik musi trzymać w ręku zezwolenie na start, a jeżeli je zgubi nie będzie mógł on uczestniczyć w biegu.”

Albo
ja nigdy nie umiem policzyć ile zrobiłem już okrążeń, w jakimś czasie - a tu dowiaduję się, że nie potrzebnie liczę w głowie bo wystarczy spojrzeć na tablicę, bo znowu przepisy mówią:

„Podczas biegu każde okrążenie musi być zaliczone na tablicy wyników”

Albo takie coś:
„Procedury wyścigów klas FSR-H.
(1) W biegu musi brać udział od 4 do 8 zawodników”


Zdaje mi się, że nie zawsze jest 4.

A tak naprawdę, to bardzo podoba mi się fontanna wody za klasą offshore i chciałem się coś dowiedzieć więcej, a tu niespodzianka:

„Przepisy dla klasy Offshore stanowią osobny dokument”

Jestem pełen podziwu dla pracy kogoś kto na tej stronie zebrał te przepisy, ale na litość CZY JEST GDZIEŚ PEŁNA POLSKA WERSJA ZASAD według których się ścigamy czy robimy to wszystko bo tak właśnie robimy.


Pozdrawiam Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lut 2009, 23:30 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Hehe Marek ja też czytałem te przepisy :rogal: , i jak tak sobie poczytałem to żadne zawody w naszym kraju ich nie spełniają w 100% :( (zresztą za granicą tez nie) a przecież każde są organizowane zgodnie z przepisami NAVIGA

Pozdrawiam
Adrian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lut 2009, 00:14 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Ja względem tego zezwolenia na start. Wg mnie to nic innego jak kwitek KP (kasa przyjęła) :wink: Opłaciłeś startowe to jedziesz, a jak nie, to wypad z pomostu :D :D . Biurokracja musi być. Sędzia jest opłacany przez organizatora więc powinien sprawdzić czy wniosłeś opłatę.
U nas każdy sobie ufa i zakładamy ,że wszyscy startowe opłacili I licencje za sezon także.
Znam jednak wiele przypadków, że znajdowali się tacy co nie tylko nie opłacali licencji ale też i startowego i wychodzili na pomost. :roll: Jak to mówią: są ludzie i ...
Co do tablicy wyników to i owszem na zawodach być powinna i na poważnych imprezach przeważnie jest. U nas też kiedyś bywała do momentu kiedy Ludek się nią zajmował, Odkąd przestał to i tablicy nie ma. Czynimy starania , żeby tablica wyników jednak na zawodach była. Obecnie jesteśmy w trakcie szukania firmy która zrobi to dobrze i tanio. zobaczymy co z tego wyniknie, bo w grę wchodzą pieniądze, a z nimi zawsze krucho :(
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lut 2009, 20:30 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2007, 01:29
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
Mnie nie chodzi o te szczegóły które przytoczyłem, to są smaczki a o to czy istnieją kompletne przepisy (na jakimkolwiek nośniku np papierze) dokładnie określające każdy aspekt. A może jest jak z wieloma sprawami: mamy Związek ( ? ), mamy sędziów, mamy zawody, ale nie posiadamy obowiązującego prawa.
No i drugie gdzie znaleźć przepisy dla klasy „O”
Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2009, 09:38 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
też szukałem przepisów do FSRO i nie znalazłem, nawet wymiarów trasy nie znam.
a wolałbym nie polegać na swoich domysłach
k.k.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 cze 2009, 09:08 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
3.1.1. Gdzie obowiązują przepisy:
(1) Przepisy NAVIGA stosuje się na następujących oficjalnych zawodach NAVIGA:
- Mistrzostwa Świata
- Mistrzostwa Kontynentu
- Zawody Międzynarodowe
- Międzynarodowe Zawody Towarzyskie


Mam nadzieję, że to Ci pomoże spokojniej spać, Marku...
W Polsce wg regulaminu organizuje się zawody w oparciu o przepisy NAVIGA, a to oznacza, że mogą być odstępstwa w sprawach drugorzędnych. Był co prawda taki fajny czas, kiedy mieliśmy działającą tablicę i własny program, ale to było w tych zamierzchłych czasach, kiedy jeszcze siedzieliśmy przy jednym, wspólnym "ognisku"... A może mi się tak tylko śniło.

Pozdrówka.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL