Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 26 kwi 2024, 01:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lut 2009, 23:09 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Mogę napisać, że chyba w tym roku nasza sekcja wzbogaci się o tablicę wyników.
Od jakiegoś czasu czyniliśmy starania, żeby ZG zakupił taką tablicę. Znalazła się firma,która taką tablicę wyprodukuje wraz oprogramowaniem i da gwarancję na prawidłowe jej funkcjonowanie.
Jest także zielone światło na działania mające na celu profesjonalne przetłumaczenie naszych przepisów na język polski. Niedługo zostaną w tym kierunku poczynione kroki. Trzeba znależć biuro, które zrobi to dobrze i tanio.
Tablica będzie wyglądała tak (rysunek poglądowy):
A.C.


Załączniki:
tablica led.jpg
tablica led.jpg [ 42.15 KiB | Przeglądane 6191 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2009, 23:42 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Łukasz jesteś wielki ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2009, 00:11 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
A co ma do tego Łukasz? i Kto to ?
:shock:
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2009, 14:23 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Z jakiej odległości w słoneczny dzień cyferki będą widoczne? Czy tablica będzie działała z AMB? A tak to super. S.G.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2009, 10:52 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Zobacz z jakiej odległości dostrzegasz napisy na wyświetlaczach diodowych. I sam sobie odpowiedz. Myślę, że czerwone diody spełnią swoje zadanie. Tablica ma mieć wymiar 1mx0,6.
Chodzi o to,żeby ją można było łatwo transportować. Jeżeli wymiary modułow świetlnych okażą się za małe to ją powiększymy.
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2009, 13:34 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Jakie mają wymiary wyświetlacze diodowe?
10mm czy więcej?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2009, 18:00 
Offline
Adept
Adept
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2006, 22:03
Posty: 51
...myśle ze na rozmiarze segmentów to nie ma co żałować, za to zrobić z tego 2( lub więcej) moduły połączone taśmą co znacznie ułatwi transport takiej tablicy. Do tego małe daszki, filtry i powinno być ok.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2009, 21:04 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Hejka z moich obleczeń wynika ze 1mb / 12 segmentow (wliczajac napisy i wysiwetlacze)równe jest około 83 mm. Tak się zastanawiam czy nie za mało czasami, ale zawsze lepiej jak jest i mechanik pojdzie i spradzi ilosc kółek :rogal:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 wrz 2009, 22:31 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Nikt nic nie pisze w tym temacie ale na zawodach w Supraślu tablica popracowała. Może nie na 100%, ale nie od razu Krakow zbudowali.
poniżej zdjęcie.
A.C.


Załączniki:
MP Supraśl tablica wyników.jpg
MP Supraśl tablica wyników.jpg [ 123.97 KiB | Przeglądane 6191 razy ]

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2009, 00:11 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Andrzej tablica bardzo fajna brawo, tylko nie wiem czemu testy byly przeprowadzone dopiero podczas MP i tablica okłamywała wyniki. Sądzę, że jest troszkę czasu aby to dopracować. I bedzię wtedy dużo postów zadowolonych zawodników także ja. Powodzenia.
Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2009, 09:05 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Tablica wyników bardzo fajna, ale bezbłędne jej działanie zapewni sprzęgniecie jej z systemem AMB co może nastąpi w przyszłym roku. Czy dobrze to sobie kombinuję? S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2009, 14:21 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Tablica ma jeszcze drobne problemy z komunikacją z komputerem, ale to nie jest największy problem.
Największym problemem jest brak fachowej obsługi komputera na naszych zawodach. To jest problem którego nie możemy przeskoczyć od samego początku. W sekcji M jest (lub są) ludzie którzy się na tym znają i chcą to robić. U samochodziarzy tak samo. U nas nie ma chętnych fachowców , którzy wykonywali by pracę na zawodach społecznie lub za te bardzo niewielkie stawki jakie są do dyspozycji organizatorów imprez. I co najważniejsze znali by się na tym co mają wykonywać. Jedynym pozytywnym przykładem były zawody w Lędzinach. (Ale tam zadziałał Tomek Ostrowski i do obsługi zawodów poprosił swoich pracowników i jak myślę specjalnie im za to zapłacił z własnej kieszeni.)I w tej sprawie przyszłość widzę w czarnych barwach. Co z tego ,że będziemy mieli piękną tablicę, system AMB dwa niezależne programy do niego jak i tak nie ma kto tego obsłużyć. Przykładem klinicznym były ostatnie zawody. Brak fachowej obsługi komputerowej rozłożył zawody w Supraślu
Nie może być tak,że system doraźnie obsługiwać będą zawodnicy, ponieważ oni nie przyjeżdżają na zawody do pracy tylko po to ,żeby się ścigać i walczyć o mistrzostwo Polski. Z przykrością muszę stwierdzić,że kolega Marek Walczak właśnie dlatego przepadł w tych zawodach. Uważam ,że poświęcił swój czas i nadzieję na start w Mistrzostwach Swiata po to ,żeby w temacie liczenia wszystko poszło dobrze. Nie poszło, bo pójść nie mogło! Marek ja Ci dziękuję Bez Ciebie nic by nie działało nawet w tym zakresie w jakim działało.
Od dawna problem jest przedstawiany w ZG i ten ZG w osobie Dyrektora przyjął ten stan do wiadomości i obiecał, że sprawa zostanie przemyślana i w odpowiednim czasie przedyskutowana z nami. Być może coś w tym temacie się ruszy.
Co do samej tablicy to jest ona zbudowana w taki sposób, że może być używana jako samodzielne urządzenie liczące oraz jako monitor do systemu AMB, ale wtedy służy ona tylko jako display. Tablica nasza wykonana została w firmie zajmującej się automatyką przemysłową i jest prototypem. Nigdy jeszcze nie zrobiono tam takiego urządzenia i oprogramowanie zostało wykonane tylko dla niej od początku. W związku z tym ,że programował ją programista który nie zna specyfiki naszych wyścigów więc oprogramowanie ciągle jest ulepszane i poprawiane. Nowością jest możliwość uruchamiania przez sędziego startowego, a także zatrzymania wyścigu w dowolnym momencie niezależnie od sędziego liczącego. Dokonywane jest za pomocą pilota który ma sędzia startowy.
Wszystko należy jeszcze troszkę dopracować, ponieważ zdarzają się jeszcze sprzeczne komunikaty i tablica nieco"głupieje" ale jak mówi wykonawca wszystko jest do poprawienia. Mamy na to trochę czasu.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 wrz 2009, 21:40 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 09 wrz 2007, 15:47
Posty: 60
Tablica jest bardzo fajna i czytelna .Jeżeli będzie dopracowana ze systemem AMB to już będzie całkiem super. Myślę w przyszłym sezonie będzie pracowała na każdych zawodach.Pozdrawia team Dembeckich.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 wrz 2009, 08:31 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Andrzej. Nie rób z Marka męczennika.Po prostu zawiódł sprzęt. Markowi mnie Wojtkowi i wielu innym.I to może być główny powód naszych niepowodzeń.S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 wrz 2009, 12:13 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Ja patrzę na to inaczej. Nie nazwal bym tego co robil na tych zawodach Marek,męczeństwem. Dla mnie jest to poświęcenie. Połowę wyścigów sam policzył w przeciwieństwie do innych których te sprawy w ogóle nie obchodziły, jak np między innymi Ciebie. I nie powiedz mi przypadkiem ,że robił to jako członek zarządu i że to jego obowiązek. Marek robił to z własnej i nie przymuszonej woli. Na tych zawodach On był pierwszy na pomoście, na długo przed organizatorami, nawet przede mną choć ja przyjechałem już o 7 rano. I schodził z niego ostatni. I za to Mu się należy podziękowanie. A On na tych zawodach nic wspólnego z organizatorami nie miał. Więc doceń to Stasiek i też podziękuj bo robił to także dla Ciebie.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL