Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 18 kwi 2024, 03:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 lut 2010, 13:18 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Przez swoją wypowiedź, chcę powiedzieć to i tylko to co napisałem. Tablica została poprawiona i jak twierdzi wykonawca , powinna pracowac lepiej. A czy będzie pracowala lepiej to okaże się w praktyce. Przed pierwszymi próbami też wydawało się ,że wszystko jest dobrze, a okazało się ,że trzeba było zrobić poprawki. Należy pamiętac,że jest to prototyp, ktory jest projektowany i wykonywany od podstaw. Więc błędy muszą wyniknąć, i te mankamenty będą usuwane. Producent chce to zrobić i wcale nie unika, dalszych prac nad tym urządzeniem. A testy na sucho niewiele wg mnie dadzą. Ale jeżeli chcesz Meniu robić testy , to przyjedź do mnie, weź tablicę i testuj. Nie widzę przeszkód.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2010, 16:52 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 08:55
Posty: 139
Andrzej, a nie myślałeś, żeby producent przyjechał na zawody, uruchomił system, zrobił przeszkolenie i ewentualnie dokonał poprawek oprogramowania na bieżąco. Myślę, że tak będzie sprawniej i pewniej. Może się okazać, że będziesz jeździł z tą tablicą po każdych zawodach do producenta bo wieczni będzie coś.. a może wystarczy tylko coś drobnego zmienić. W praktyce „przemysłowej” jest to rzecz normalna, że wysyła się urządzenie a później jedzie się na uruchomienie. To tylko moja propozycja wynikająca z zawodowego doświadczenia z takimi rzeczami. Wiem, że Ty jesteś uzależniony od zapisów umowie.
Pozdrawiam Tomasz Ostrowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2010, 17:54 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
tomost72 napisał(a):
Andrzej, a nie myślałeś, żeby producent przyjechał na zawody, uruchomił system, zrobił przeszkolenie i ewentualnie dokonał poprawek oprogramowania na bieżąco. Myślę, że tak będzie sprawniej i pewniej. Może się okazać, że będziesz jeździł z tą tablicą po każdych zawodach do producenta bo wieczni będzie coś.. a może wystarczy tylko coś drobnego zmienić. W praktyce „przemysłowej” jest to rzecz normalna, że wysyła się urządzenie a później jedzie się na uruchomienie. To tylko moja propozycja wynikająca z zawodowego doświadczenia z takimi rzeczami. Wiem, że Ty jesteś uzależniony od zapisów umowie.
Pozdrawiam Tomasz Ostrowski

Tomek dobry pomysł, ale czy producent będzie chciał przyjechać i to na bierząco poprawiać zoabczymy. Tak by było najlepiej i najszybciej.

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2010, 18:33 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Wstępnie jesteśmy umówieni z prowadzącym to zlecenie ,że jak będą zawody u nas na Gliniankach, to jeżeli tylko będzie mógł to na pewno przyjdzie na zawody ,żeby wyłapać ewentualne błędy.
Nie będę ciągnął na zawody człowieka na trzy dni np Żnina albo do Krakowa. To raczej nie wchodzi w rachubę.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2010, 21:47 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 12 gru 2009, 20:20
Posty: 289
Jeśli chodzi o testowanie świetlnej tablicy to całkowicie popieram to co napisał Tomek Ostrowski tzn. że testowanie powinno się odbyć w obecności konstruktora ,a tym bardziej ,że jest to prototyp.Jak konstruktor może poprawić błędy w pracy tej tablicy nie widząc jej w trakcie działania np. na zawodach-z opowiadań innych?
A co do testowania np.na eliminacjach Mistrzostw Polski to uważam ,że testy te mogą wprowadzić tylko niepotrzebny chaos w grafiku czasowym tej imprezy.Co spowoduje ,że z zawodów możemy czasami wyjechać nie w niedzielę o 15.00 tylko w poniedziałek o 18.00.
Pozdrawiam
Darek Goliński POL-521


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2010, 09:00 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Macie Koledzy rację. Tablica powinna być przetestowana przed imprezami. Można spokojnie przetrenować na sucho tak jak zrobiliśmy to z Markiem w Warszawie.Nie wierzę w szczerość wypowiedzi kol. Andrzeja.Producent tablicę ma głęboko w d.pie i wszystkich co mu gitarę zawracają. Kasę wziął i dla niego to jest najważniejsze.Miało być tak fajnie a wyszło jak zawsze. S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2010, 09:13 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Ja także myslę ,że kol. Andrzej C. jest calkowicie nieszczery, Jest łotrerm pierwszej wody i w ogóle to kawał z niego drania. A na modelarstwie to on w ogóle się nie zna. A łodki to mu kosmici budują. To w zasadzie tyle, co mam w tej sprawie do powiedzenia.
Andrzej C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2010, 09:29 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Ty to powiedziałeś. :P S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2010, 11:41 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Cytuj:
Nie wierzę w szczerość wypowiedzi kol. Andrzeja.

Cytuj:
Ty to powiedziałeś. :P S.G.


Stasiek, wierzyc i pisac, to dwie rozne rzeczy.
Ty juz tez, na forum, pisales ze sie ciebie czepiaja. Wiec nie rob tego tutaj. Troche zaufania trzeba miec do kolegow.

A jezeli chcesz wyprobowac tablice, to chyba Andrzej nie bedzie mial nic przeciwko temu jak przyjedziesz i ja wyprobujesz.
Ale musisz zorganizowac jeszcze przynajmniej 6 ludzi (ktos musi latac z pchelkami pod antena) :lol: :lol: :lol: .
Pozdrowienia
AdamC


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2010, 14:59 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
AdamC napisał(a):
Cytuj:
Nie wierzę w szczerość wypowiedzi kol. Andrzeja.

Cytuj:
Ty to powiedziałeś. :P S.G.


Stasiek, wierzyc i pisac, to dwie rozne rzeczy.
Ty juz tez, na forum, pisales ze sie ciebie czepiaja. Wiec nie rob tego tutaj. Troche zaufania trzeba miec do kolegow.

A jezeli chcesz wyprobowac tablice, to chyba Andrzej nie bedzie mial nic przeciwko temu jak przyjedziesz i ja wyprobujesz.
Ale musisz zorganizowac jeszcze przynajmniej 6 ludzi (ktos musi latac z pchelkami pod antena) :lol: :lol: :lol: .
Pozdrowienia
AdamC

Adam,
tu nie chodzi że my mamy ją testować i latać z pchełkami, chcemy aby była sprawna już na zawody i mówimy że warto jest ją ptzetestować przed.

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2010, 20:41 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Cytuj:
tu nie chodzi że my mamy ją testować i latać z pchełkami, chcemy aby była sprawna już na zawody i mówimy że warto jest ją ptzetestować przed


Meniu, przeciez napisalem, ze trzeba miec zaufanie do kolegow.
Dlaczego np. ty niemoglbys sam tej tablicy przetestowac. Kto wedlug ciebie mialby to zrobic?
Ja to rozumie, ze wszyscy modelarze przyjezdzajac na zawody chcieli by miec wszystko 100%-towo zorganizowane, komitet powitalny z lampka szampana, czerwony dywanik, pare dziewczynek, zeby poprawic humor po takiej dlugiej drodze dojazdowej, itd.
Wzyj sie w polozenie organizatora zawodow, co on musi wszystko zalatwic by zaspokoic kazdego zawodnika, wymagania sedziow, wlasciciela akwenu itd.
Tablica w tym momencie niema takiego waznego znaczenia, to jest tylko dobra wola organizatora pokazania zawodnikom ich aktualnych okrazen. Majac tablice trzeba tak czy tak liczyc okrazenia na piechote. Tak przynajmniej jest na innych zawodach, by miec ewentualne porownanie w razie niescislosci.
Ja wychodze z zalozenia ze tablica byla finansowana z pieniedzy sekcji, jakas firma wykonala ja, i napewno ja rowniez wyprobowala. Teraz lezy przygotowana do sezonu, i czeka na wyprobowanie w "ostrych" warunkach. Wyprobowanie na "sucho" mozna zrobic, (i to bylo napewno zrobione juz przez wykonawce) ale to nie jest to, co wyprobowanie nad woda, gdzie 12 modeli podaje sygnal w przeciagu 20, albo 30 minut.
Zaproszenie wykonawcy na 3 dni na zawody (aby kontrolowal sprawny, albo problemowy przebieg pracy tablicy) wiaze sie z kosztami. Kto mialby je pokryc?
Kazdy nowy system ma pewne niedociagniecia, ktore trzeba stopniowo likwidowac. Tych ewentualnych niedociagniec niemozna wyeliminowac jednym sprawdzeniem tablicy "na sucho".
Ale tak jak pisalem, Andrzej niebedzie mial chyba nic przeciwko temu abys ja wyprobowal.

Takie jest moje zdanie.
Pozdrowienia Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2010, 01:45 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Adam wszystko się zgadza,
Po pierwsze jak została zamówiona tablica świetlna dla nas i określone warunki jak ma działać, to jak są problemy, błędy to wykonawca powinien je jak najszybciej zliwkidować. I to on ponosi koszty związane np z przyjazdem na zawody jak coś nie działa, a na sucho testy były ok.
Po drugie można zamontować np. 6 pchełek na steropianie oddalonych od siebie np. około 10 cm i testować tablicę czy nadąży zliczać na sucho.
Chodzi mi jedynie żeby nie czekać i okaże się, tak jak było na MP że tablica niedziała, a pewnie też była testowana.

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2010, 11:11 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Meniu, jakbyś dokładnie czytał to, co jest napisane to byś się doczytał, że ja nie widzę żadnego problemu. Przyjedź do mnie weż tablicę i testuj tak długo aż przetestujesz. Ty masz teraz więcej czasu, to udziel się dla dobra sekcji. Zrób to. A jak nie to zostaw to innym. najbardziej kompetentną osobą w sprawie testów jest Marek, i W odpowiednim czasie ( tzn przy najbliższej okazji) tablica zostanie Jemu przekazana. Współpracujemy z Markiem ściśle w tej sprawie. Tyle.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 mar 2010, 09:31 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Wiosna za pasem. Wracam zatem do tematu tablicy. Doszły do mnie niepokojące sygnały że sprawa Naszej tablicy nie wygląda tak różowo.Podobno producent wypiął się na poprawki, tłumacząc się pisemnym brakiem konkretnych ustaleń technicznych przy jej zamówieniu. Piszę "podobno" bo nie jestem pewien.Może Kol. Andrzej jako osoba najbliżej tematu coś powie.A jak wygląda Nasz system AMB? Tyle na dzisiaj.Lody puszczają i to jest bardzo budujące. S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 mar 2010, 10:18 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
W dniu wczorajszym, odbyło się spotkanie w sprawie Systemu i tablicy. I od wczoraj systemem zajmuje się zespół ludzi którzy będą testować system w warunkach praktycznych. Na miejscu naszych treningów ( na "zatoczce")zostaną rozłożone anteny i będziemy starać się doprowadzić system, do takiego stanu ,żeby wszystko działało niezawodnie. Od strony elektronicznej będzie miał nad tym fachowiec, który bardzo chce nam pomóc ( Człowiek związany z modelarstwem). Odnośnie tablicy to bliższe informacje będę miał w poniedziałek, ponieważ w tej chwili program jest testowany i wyłapywane są jeszcze jakieś ewentualne błędy programowe.. Jesteśmy w tej sprawie umówieni właśnie na poniedziałek. Myślę,że do pierwszych zawodów wszystko będzie działało tak jak powinno. Praktycznych treningów na wodzie nie można jeszcze przeprowadzać,ze względu na lód który miejscami jeszcze nie stopniał.
W dn. 18.03. odbyło się spotkanie robocze w sprawie organizacji zawodów we Wrocławiu, na który zostało ustalone ,że na zawodach wrocławskich system AMB ma być zastosowany.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL