Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 20:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 09 lis 2009, 11:25 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 03 wrz 2006, 23:59
Posty: 34
Lokalizacja: Gliwice
Witam,

w dziale z linkami są już od samego początku linki do strony http://www.fsrv.wroclaw.pl (na której jest jedno forum - moge w nawiasie dorobic jeszcze link bezposrednio do forum tam, ale nie wiem czy ma to sens?) i do http://www.fsrvho.fora.pl/. Więc można szybko tam skoczyć z linkó na stronie.

pozdrawiam,
Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2009, 11:50 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 03 wrz 2006, 23:59
Posty: 34
Lokalizacja: Gliwice
Stwierdziłem, że ponieważ co jak co, ale obydwa fora dyskusyjne są zapewne najczęściej odwiedzanymi stronami i dla wygody modelarzy dostęp do nich powinien być łatwy, a skoro mamy już oficjalną stronę to łatwe dojście do nich także stamtąd, więc ułatwiając przejście ze strony oficjalnej na fora dodałem:
- w dziale linki przy linku do strony Wrocławskich modelarzy także link bezpośredni do forum,
- na stronie głównej pod "szarfą" szybkie linki do dwóch forum,
- na każdej stronie, mniejszą niż menu czcionką także dwa szybkie linki.

Więc przebywając na stronie sekcji nie można już narzekać, na brak możliwości szybkiej wypowiedzi :)

pozdrawiam,
Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2009, 12:04 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 03 wrz 2006, 23:59
Posty: 34
Lokalizacja: Gliwice
Odezwal sie do mnie Pan Adam Cienciala i przypomnial nam o sukcesach Polakow na arenie miedzynarodowej w postaci listy, ktora zamieszczam ponizej.
Prosze wszystkich ze swieza pamiecia o dopisanie w tym watku innych sukcesow, ktore nie znajduja sie na niej.

Tak stworzona kompletna liste umieszcze na oficjalnej stronie.

Lista przeslana przez Pana Adama:

Mistrzostwa Europy Belchatow 1999:

FSR V 3,5 J
2 miejsce Rozek Pawel

FSR V 7,5 J
2 miejsce Rozek Pawel

FSR V 7,5 S
1 miejsce-Mistrz Europy- Ciechanski Andrzej

FSR H 3,5 S
3 miejsce Gorka Stanislaw

FSR H 7,5 J
1 miejsce-Mistrz Europy- Tomasiewicz Pawel


Mistrzostwa Swiata Velenje 2004:

FSR V15 J
1 miejsce -Mistrz Swiata- Gozdek Wojciech


================
pozdrawiam,
Lukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2009, 17:32 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Łukaszu, chciałbym delikatnie zaznaczyć, że powinieneś zadbać o prawną stronę tekstów zamieszczanych w swojej witrynie. W szczególności o prawo do ich publikowania... :roll:

Poza tym szczegółem stronka zapowiada się ciekawie.

Pozdrówka.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2009, 20:41 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 08:55
Posty: 139
Kolego Piotrze czy możesz rozwinąć wątek. Czy chodzi Tobie o prawo do publikacji Twojego (Majki) tłumaczenia przepisów Naviga?
Pozdrawiam
Tomasz Ostrowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2009, 22:07 
Offline
Ojciec Ludek - Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2007, 22:34
Posty: 170
WITAM
A może ADAŚKU rozszerzyłbyś wykaz sukcesów o swoją osobę.
Skromność tu nie ma nic do rzeczy.
Proszę, choćby o te z polskim paszportem w ręku i Mazurkiem Dąbrowskiego.
PLISSSSSSSS.
BITTTTTE SEHR.
Pozdrawiam
LUDEK
p.s.
.....jesteś przecież jednym z pierwszych i najwspanialszych ludzi z TYCH OGRODÓW .......

_________________
Pamiętajcie o ogrodach .................................


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2009, 01:37 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 03 wrz 2006, 23:59
Posty: 34
Lokalizacja: Gliwice
Pitt napisał(a):
Łukaszu, chciałbym delikatnie zaznaczyć, że powinieneś zadbać o prawną stronę tekstów zamieszczanych w swojej witrynie. W szczególności o prawo do ich publikowania...


Hej Pitt, możesz sprecyzować? Poza tym to nie moja witryna. Jedynie ją prowadzę, nie czuję się w prostej linii odpowiedzialny za treści na niej umieszczone. Wszystko "otrzymałem" pośrednio lub bezpośrednio od różnych modelarzy, jest to więc wypadkowa, która jak sądze ma nam wszystkim służyć, więc mam nadzieję, że nikt nie będzie sobie rościł do niczego bezsensownie praw - jeśli jest jednak inaczej, wyprowadź mnie proszę z błędu. Dzięki!

Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2009, 09:41 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Kiedyś Stachu opublikował czyjeś zdjęcie i zrobiła się z tego afera. Straszono Staśka nawet sądem. Myślę że o to chodziło Piotrowi. A tak w ogóle to fajnie. Pozdrawiam S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2009, 11:21 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 03 wrz 2006, 23:59
Posty: 34
Lokalizacja: Gliwice
mountain454 napisał(a):
Kiedyś Stachu opublikował czyjeś zdjęcie i zrobiła się z tego afera. Straszono Staśka nawet sądem. Myślę że o to chodziło Piotrowi. A tak w ogóle to fajnie. Pozdrawiam S.G.


Rozumiem, a precyzyjniej - przyjmuje do wiadomości, ale nie rozumiem :) ilość "polityki" i negatywnej otoczki w relacjach między niektórymi ludźmi, w tak maluteńkiej grupie, jaką jest grupą zawodników FSR, jest niezrozumiała.
Tak jak szczerze się brzydzę tą wielką polityką, to jestem w stanie ją zrozumieć - tam panowie robią "gnój" na około siebie i nam wszystkim, Polakom. Ale mają z tego dobrą kasę i kręcą swoje spore lody - można jakoś zrozumieć motywy ich działań. Ale za nic w świecie nie rozumiem jak można robić kaszane w takim hermetycznym, zamkiętnym środowisku, z którego w dodatku każdy korzysta jako zawodnik, przyznajcie, że lepiej byłoby wspólnie budować, funkcjonować w partnerskim dialogu no i przede wszystkim dobrej zabawie! Przecież w dodatku tu nie ma ani kasy (chyba, że na minusie - to jest całkiem sporo), ani władzy (chyba, że taka mała - jedni kumple, nad innymi kumplam) - nic tu nie ma z rzeczy, które mogłby podpaść pod jakieś ambicie "polityczne"...

Nigdy tego sporu wewnętrznego w FSRach nie zrozumiem, będę wiecznie i uparcie oponował takiemu podejściu, opowiadając się za wszystkimi modelarzami na raz i każdym z osobna ;)

Jeśli chodzi o zdjęcia i treści - nie chciałbym nawet myśleć kategoriami, że ktoś kiedyś może straszyć mnie sądem. Jedność i dobra zabawa! Za mało nas, żeby się kłócić - poważnie.

Proszę o dosyłanie tego o co prosiłem :!:

Jeśli nie macie jakichś konkretnych materiałów - na pewno macie swoje zdjęcie z przodu! Poproszę o przesłanie ich (wraz z prawami 8) ) na mojego maila fsrowego - fsr@hang.pl

pozdrawiam,
Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2009, 14:53 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 26 sie 2007, 19:53
Posty: 306
Bogus, widze ze pielegnujesz te ogrody. Ladnie z twojej strony, dziekuje!
Niestety jestes tutaj pod niewlasciwym adresem. :arrow: To jest forum FSR a nie EX.
Porzadek musi byc!
Ale milo z twojej strony.
Pozdrowienia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2009, 17:10 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
Witam,
Chcę zabrać głos w sprawie naszej strony, jej formy i treści. Uważam, że zawsze najważniejsza jest historia i ludzie ją tworzący. Tak jest, i powinno być w naszym przypadku. Co do historii FSR-ów, to postaram się możliwie szybko przygotować i przesłać Łukaszowi najobszerniejszy wykaz Mistrzostw Polski ( jaki uda mi się ustalić), oraz zdobywców czołowych miejsc w tych zawodach, od najwcześniejszych lat powstania tej dyscypliny. Dysponuję biblioteką wszystkich nr Modelarza, swoimi zapiskami i różną inną dokumentacją. Uważam to za bardzo ważną sprawę, gdyż pamięć często bywa zawodna, i teraz jest najlepszy czas aby poznać swoją dyscyplinę trochę głębiej. Osobiście jestem świadkiem, jak już trzecie, znane mi pokolenie modelarzy dodaje chwały FSR-om.
Druga sprawa, jeszcze ważniejsza, to ludzie, którzy różnymi drogami przyszli do FSR-ów. Jedni z nas zaczynali od EX-ów, drudzy budowali modele latające na uwięzi, inni z kolei samochody szybkie na uwięzi, by w końcu razem "wylądować" tu gdzie jesteśmy. Bardzo ważne, aby o Nich zawsze pamiętać, bo umiejętnościami i mistrzostwem zdobytym w innych klasach, dawali podwaliny nowej klasie modeli pływających.
Przez wiele lat Modelarz, w zaszczytnej rubryce " Ludzie Modelarstwa", przedstawiał sylwetki wyróżniających się osobistości, modelarzy, którzy i dzisiaj startują z sukcesami w klasie FSR. Uważam, że obowiązkiem jest umieszczenie Ich w dziale Zasług. Wertując nasze czasopismo, udało mi się dotrzeć do następujących artykułów w Modelarzu.
1 - Adam Cięciała - Czeski Cieszyn - Modelarz nr 11/1977 ( nazwisko napisałem jak w w/w "M" )
2 - Marek Wójcik - Warszawa - Modelarz nr 6/ 1984
3 - Bohdan Ludkowski - Łódź - Modelarz nr 5/ 1986
4 - Kazimierz Tasarek - Tychy - Modelarz nr 1/ 1988
5 - Jan Sewerniak - Wrocław - Modelarz nr 8/1989
6 - Ryszard Dziergwa - Wrocław - Modelarz nr 4/1991
7 - Józef Bańbor - Knurów - Modelarz nr 7/1995
To tyle , na pewno za mało, co udało mi się ustalić. Dalszą historię będziemy już pisać sami.
Także ten materiał po skopiowaniu, tak jak był zamieszczony w piśmie, prześlę Łukaszowi do zamieszczenia.
Pozdrawiam - Jan Sewerniak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2009, 17:26 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Ja z kolei postaram się napisać coś o technice o klasach itp. Zrobię to w miarę szybko o ile czas mi pozwoli. :rogal:
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2009, 20:51 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Trochę poszperałem w modelarni i znalazłem ten artykuł :)


Załączniki:
2009-11-10 19.jpeg
2009-11-10 19.jpeg [ 1.95 MiB | Przeglądane 3796 razy ]

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2009, 21:15 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 gru 2007, 19:14
Posty: 175
Lokalizacja: Wrocław
Witam,
Właśnie w takiej jak powyżej formie, Modelarz prezentował osoby zasłużone dla modelarstwa. Przygotuję skany wszystkich wymienionych przeze mnie artykułów i zaraz po Święcie prześlę do Łukasza.
Jan Sewerniak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2009, 22:27 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 03 wrz 2006, 23:59
Posty: 34
Lokalizacja: Gliwice
Bomba Panowie! Serce się raduje na tą jedność twórczą :)
Czekam na więcej i pozdrawiam!
Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL