Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 26 kwi 2024, 00:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sie 2009, 09:04 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 28 sty 2006, 13:59
Posty: 74
Witam
Piotruś pewne czasy muszą się skończyć, jeżeli nie to będzie tylko ze szkodą dla nas (LOK i tak chyba kogoś wynajmuje do robienia swoich stron). I tak np. medaliści ME i Polski maja szanse na otrzymanie stypendium sportowych w szkołach czy z urzędów (np urzędy miasta, gminy), są to rożne kwoty do 1000zł włącznie (student politechniki warszawskiej do 1300zł). Dotyczy to wszystkich grup wiekowych w tym seniorów (a jest już paru co biorą z tego tytułu kasę) Przy stypendiach sportowych nie sa brane pod uwagę dochody. Spotkałem się z tym, że zażądano oprócz ksera dyplomów też podania strony gdzie to można sprawdzić. Dlatego uważam, że musi być jedno miejsce gdzie będzie wszystko razem kalendarz, wyniki, składy zarządów itd.

A co do waszych postów to ja powiem tylko tyle co pan Dulski " ........" Kto się uczył ten wie, kto jest ciekawy niech sprawdzi.

_________________
Pozdrawiam
Marian

www.modelteam.com.pl


Ostatnio edytowano 17 sie 2009, 12:04 przez Marian, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2009, 09:58 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Marianku kochany, w całej rozciągłości się z Tobą zgadzam. I skończmy już ten temat.

Pozdrawiam serdecznie.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2009, 12:04 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 28 sty 2006, 13:59
Posty: 74
Ok, pozdrawiam.

_________________
Pozdrawiam
Marian

www.modelteam.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2009, 03:58 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 03 wrz 2006, 23:59
Posty: 34
Lokalizacja: Gliwice
Witam,

jak widzę atmosfera w tym wątku dość się rozgrzała. Spieszę odpowiedzieć na wszystkie kwestie.

Cytuj:
Łukasz zobowiązałeś się,że zajmiesz się organizacją strony oficjalnej naszej sekcji. Na początku było wiele entuzjazmu, chęci współpracy z Twojej strony. A tak na prawdę nic z tego nie zostało.


Zgadza się. Wszystko włącznie z entuzjamem nadal aktualne.

Cytuj:
Unikasz nie tylko mnie ale i innych którzy zadają Ci proste pytanie: KIEDY BĘDZIE GOTOWA NASZA STRONA OFICJALNA?
W zasadzie ja wyczerpałem wszystkie możliwości kontaktu z Tobą, Łukasz i teraz pozostało mi upublicznić tą sprawę.


Mam od kilku tygodni problem z moim dotychczasowym numerem, niezależny ode mnie. Liczę, że w najbliższym czasie się skończy.
Faktem jest, że przez to dużo osób narzeka w ostatnim czasie na kontakt ze mną, jednak Ci, którym zależało na kontakcie skorzystały z maila (lub w tym wypadku wiadomości na forum, która też trafiłaby na maila). Więc nie rozumiem co ma Pan na myśli pisząc o wyczerapniu wszystkich możliwości... Informację o tym poście na forum dostałem dopiero niedawno od Szymka na gadu gadu.

Cytuj:
Nie wydaje mi się , aby Twoje postępowanie Łukasz było w porządku. Wg mnie bardzo niepoważnie do tego podchodzisz, jeszcze do niedawna miałeś szkołę,egzaminy itp ( Twoje tłumaczenia) Ale tak na prawdę to na przygotowanie projektu strony miałeś prawie rok i nic z Twoich szumnych zapowiedzi nie pozostało. Mnie osobiście jest bardzo przykro, że się na Tobie zawiodłem, Miałem Cię za poważnego faceta,
ale widać się pomyliłem.


Oj trochę naciąga Pan dane czasowe :) Nie wiem od kiedy liczy Pan ten rok, ale faktem jest, że kontaktowaliśmy pod koniec 2008, póżniej na przełomie 2008 i 2009 oraz na początku 2009 i wtedy kiedy pytałem o szczegóły związane ze stroną odłożył Pan to na koniec lutego. Nie pamiętam kiedy dokładnie coś tam telefonicznie omówiliśmy, ale był to marzec? kwiecień? Wiem, że to i tak dużo czasu i że ogólnie w kwestii sprawnej realizacji dałem ciała, za co przepraszam!, ale nie był to rok, a raczej z 2-3 miesięce, bo dokument z ustaleniami co dokładnie ma się na stronie znaleźć i to kiedy wrzuciłem go na forum to zdaje się koniec maja. Szkoła, egzaminy, to nie "moje tłumaczenie" tylko fakt. Okres sesji na studiach dziennych na dobrej uczelni to nie sprzyjaący okres czemukolwiek innemu. Do tego firma, praca i jak u każdego sporo innych spraw. A wykonanie strony to nie 5 minut (jeśli tak by było to pewnie już dawno ktoś inny by ją zrobił), tylko dobre paredziesiąt godzin dłubania... które gdzieś trzeba wkopomnować w to wszystko co dzieje się w życiu. No i niestety jak zauważył Pitt mamy wakacje. No, ale już nie ważne. Do czego zmierzam - przykro mi, że w Pana oczach tak się to ciągnie, rzeczywiście z mojej winy powstała zwłoka i przepraszam za nia, ale nie był to rok :) A ja w tym czasie też nie leżałem na brzuchu... Nie ma co już wnikać w to. Nic to nie zmieni. Przejdźmy do meritum czyli do strony.

Co do tego co napisał Pitt, że "stać" nas na własną stronę i propozycji Pana Mariana - moja odpowiedź jest krótka: "stać" nas i postaramy się by nasza strona godnie nas reprezentowała ;)

Wersję "beta" strony można zobaczyć pod adresem:

http://beta.fsrvho.pl

Krótki opis. Bo już późno.

Strona główna zawiera grafikę stylizowaną na "planetę FSR", powstała na bazie ok. 20 zdjęć, które wykonałem w Wilczynie w tym celu. (Wcześniej próbowałem już w Bornym - na którym były wstępne dyskusje o stronie, jednak nie było pogody).
Na stronie głównej znajdują się linki do wszystkich działów oraz najświeższe 2-3 newsy. Póki co wpisuje je ręcznie, w przyszłości, gdy pojawi się ich więcej ujmę je w postaci Panelu, do którego dostęp będzie miał zarząd. W panelu też będzie mozna zmieniać inne treści strony. Póki co jednak to za duży nakład pracy i przy małej rotacji danych bardziej optymalne jest robienie tego ręcznie przeze mnie po kontakcie mailowym zarządu.

Stworzyłem też logo dla naszej sekcji, które już od jakiegoś czasu wisiało na stronach sekcji (starej i nowej).

Po wybraniu któregoś linka przechodzimy do klasyczniej wyglądajaej strony: na górze zdjęcie, które zrobiłem w Bornem - oddaje tak wyścig jak i odczucie szybkich modeli, które są sterowane radiem (pierwszy plan). Poniżej menu takie jak na stronie głównej, oraz w dolnej części "planeta FSR", która optczynie uatrakcyjnia i ożywia stronę oraz wychodzące z niej powielone menu strony na dole, w celu łatwiejszej nawigacji.

Działy na stronie:
Informacje o sekcji - tutaj liczę na inwencję zarządu i innych modelarzy, w zakresie przygotowania treści do tej strony. Chodzi o historię, misję i opis sekcji. Póki co w tej, jak i w niektórych innych stronach wkleiłem coś uznaniowo i do uzupełnienia. Więc na treści podstron należy patrzeć z dystansem i w wielu miejscach niezbędna będzie pomoc zarządu i aktywnych modelarzy do przygotowania tekstów, zebrania informacji do wrzucenia na stronę itd.

Kadra narodowa - w tym miejscu zaprezentowana jest kadra na bieżący rok. Ten i trzy inne działy dot. kadry, asiorów i sukcesów są wyróżnione w menu - bo są najwazniejsze. Treść póki co ułożona jest w prosty tabelaryczny układ, w przyszłości w miarę zainteresowania - napływania zdjęć i opisów, możemy ten dział trochę rozbudować i szczegółowiej przedtsawić zawodników kadry. Zatem prośba dla tych, którzy chcą tam swoje zdjęcie lub inne informacje o sobie o kontakt mailowy.

Mistrzowie Polski - podobnie jak powyżej, tym razem jednak chodzi o zebranie do przysłowiowej "kupy" medalistów Mistrzostw Polski z tylu lat do ilu uda nam się dokopać. Cenna historia i każdy będzie miał się czym pochwalić. Tworzy to też nasz "wartościowszy" wizerunek w oczach świata zewnętrznego, tak jak z resztą przedstawienia kadry. Tutaj proszę o kogoś z dostępem do wyników z lat ubiegłych o przesłanie mi wyników z MP.

Zasługi i sukcesy - tutaj pokażemy największe sukcesy na arenie międzynarodowej - najlepszych na Mistrzostwach Europy i Świata. A także przedstawimy postacie zasłużone dla Sekcji. Proszę o listę sukcesów sportowych oraz opisy zasłużonych postaci dla modelarstwa FSR w Polsce. Zrobiłem tylko "zalążki" dwóch takich niewątpliwie zasłużonych postaci, jednak nie jestem w stanie o nich tyle powiedzieć, ile na pewno wielu z Was. Jeśli są także inni, których należy tam umieścić proszę o tekst.

Terminarz zawodów - póki co w prostej "wypisanej" formie. Może z czasem jakoś to automatyzuje jakimś "kaledarzowym" skryptem lub ugraficznię - ale póki co spełnia swoją funkcję i modyfikowany jest raz do roku, więc automatyzacja nie jest niezbędna, można to zrobić ręcznie.

Zgłoszenia on-line - na zawody w Trzciance już nie zdążę, jednak na MP przygotuje pierwszy formularz zgłoszeniowy i listę zgłoszonych na zawody. Będzie to dobry moment na dopracowanie procesu. Mam w tym temacie spore doświadczenie (http://www.turnieje.com.pl), więc poradzimy sobie sprawnie.

Ranking - ranking ujęty w postaci tabeli jaką znalazłem na forum i nieco ją przerobiłem (wizualnie) i wrzuciłem w postaci PDFa wsadzonego na stronę. Tutaj także kiedyś może uda się zrobić jakiś panel do zarządzania wynikami poszczególnych klas i wynikami poszczególnych zawodników i ich bazę danych z numerami licencji, informacją o jej opłaceniu, wynikami zawodów, kwarcami itd. Póki co wrzucam w postaci mniej więcej takiej jak do tej pory.

Galeria - kilka dobrych zdjęć, dla kogos kto pojawi się tu pierwszy raz. Nie ma chyba sensu wrzucania tu setek zdjec, ktore nie wciagna "widza", a wieksze ilosci zdjec "dla nas" publikuja modelarze na swoich wlasnych stronach. Wiec z tego dzialu zrobil byl jakies 10-15 najlepszych zdjec jakie wszyscy mamy, zeby pokazac cos ladnego tutah po prostu. Poki co wrzucilem co samemu udalo mi sie cyknac na zawodach. Można też dołączyć jakiś filmik z YouTubea.

Regulaminy i przepisy - pozbierałem rozsiane po starej stronie regulaminy i przepisy i wrzuciłem je do jednego działu - także jako wstawione PDFy. Jeśli coś się zmieniło - proszę o świeższe wersje.

ABC klas FSR - to w zamysle takie "FAQ" czyli cos o co ludzie chcieliby zapytac, a nie chca przebijac sie przez gaszcz przepisow, czy informacje na forum - czyli krotki i przystepnie o FSR, czym sa, na czym to wszystko polega, jak zaczac, jakie sa koszty itp. Okraszone zdjeciem, filmem itd. Także proszę o merytoryczne wsparcie.

Modelarnie w Polsce - jesli juz ktos bedzie chcial sie gdzies zglosic, zeby zaczac zabawe w FSR, musi miec gdzie. Proszę modelarnie i modelarzy chętnych do takiego kontaktu z ludzmi z zewnatrz i wdrazania ich w miare mozliwosci w FSR o podanie swoich danych do tego dzialu.

Przydatne linki - dzial nie wymaga wyjasnien. Także proszę o linki do Waszych lub innych ciekawych stron. Dodałem testowo kilka.

Jak widać trochę treści i danych jest do zebrania i skompletowania, zatem proszę wszystkich o pomoc w tym temacie i przesyłanie mi informacji, zapytan, uwag, prosb czy tekstów na adres mailowy:

fsr@hang.pl

Na forum nie zagladam tak czesto, telefon jeszcze pewnie do konca tygodnia bedzie off-line. Przy komputerze jestem codziennie, wiec to najlepsza forma kontaktu ze mną.

pozdrawiam i mam nadzieje, ze strona się Wam podoba, jednocześnie jeszcze raz przepraszając za zwłokę i zawód moją osobą jaki ta zwłoką wywołała, mam nadzieję, że dalsza pomoc przy prowadzeniu strony pozwoli mi się zreabilitować w Waszych oczach i odzyskać zaufanie.
Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2009, 07:45 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Nareszcie. Trochę długo trwało. Podoba mi się.S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2009, 08:00 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Łukasz, nawet przez chwilę w Ciebie nie zwątpiłem... :) Brawo.

Pozdrówka i tak trzymać!

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2009, 08:44 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
No i widzisz Łukasz, jak pięknie? Poskutkowalo :D . Podoba mi się zwłaszcza ostatnie zdanie z Twojego postu:
"mam nadzieje, ze strona się Wam podoba, jednocześnie jeszcze raz przepraszając za zwłokę i zawód moją osobą jaki ta zwłoką wywołała, mam nadzieję, że dalsza pomoc przy prowadzeniu strony pozwoli mi się zreabilitować w Waszych oczach i odzyskać zaufanie."
Myślę ,że można potraktować to jako deklarację z Twojej strony, i teraz sprawy ruszą "z kopyta" :D
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2009, 08:54 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Gratki młody wilczku :rogal:

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2009, 11:18 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Tak właśnie wyobrazałem sobie wygląd naszej strony. Wg mnie IDEALNIE :bravo:
Jeżeli jest to oficjalna strona to brakuje na niej loga LOKU i NAVIGI. wydaje mi się,że powinny być.
Jako ,że każda sroka dba o swoje( czy jakoś tak :jajcarz: ) pozwolę sobie zauważyć, że w dziale- linki wkradł się błąd.
To jednak nasze forum pierwsze rozpoczęło działalność i to prawie o rok :)

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2009, 11:51 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 03 wrz 2006, 23:59
Posty: 34
Lokalizacja: Gliwice
Witam,

dzięki za dobre słowo od tych, którzy we mnie nie zwątpili. No i miło mi słyszeć, że strona się podoba.

Błąd z chronologią powstawania forum już poprawiony :wink:

Logo LOKu i NAVIGi gdzieś włożę umiejętnie.

Żeby było jak pisze Pan Andrzej, tj. żeby sprawy ruszyły z kopyta, tym razem potrzebna jest sprawna pomoc zarządu i modelarzy - tj. opracowanie tekstów na stronę, zgromadzenie wyników itd.

Wtedy po takiej pierwszej iteracji przygotowania takich treści, żeby po prostu jakieś w miarę dobre były - uoficjalnimi stronę i usuniemy przedrostek beta. Dalsze poprawki zmiany będziemy dokonywać już w tzw. fazie produkcyjnej :) czyli kiedy strona będzie już oficjalnie działać.

Chciałbym podsumować więc co jest potrzebne:
1. Informacje o sekcji - skład zarządu jest, ale chodzi o tekst czym jest sekcja, może jaką ma osobowość prawną, jaka jest jej historia, misja itd.
2. Mistrzowie Polski - wyniki Mistrzostw Polski z lat ubiegłych.
3. Zasługi i sukcesy - lista sukcesów sportowych (wraz ze zdjęciem) oraz osób zasłużonych dla sekcji - wraz z krótkim tekstem.
4. Regulaminy - najświeższe wersje regulaminów.
5. ABC klas FSR - napisałem mniej więcej nagłówki jak bym to widział, więc gdyby ktoś mógł przygotować tekst w tym stylu, z takimi krótkimi, ciekawie napisanymi akapitami. Mozna wstawic filmik z youyube'a, zdjęcia. Coś co chcielibyście pokazać komuś kto Was zapyta - co to jest FSR? Przy redagowaniu tekstu itd. oczywiście chętnie pomogę, jeśli ktoś mi go wyśle na maila.
6. Modalarnie w Polsce - proszę o listę i kontakt do aktywnie działających modelarni i modelarzy skupiających wokół siebie grupy modelarskie w Polsce.
7. Przydatne linki - proszę o listę linków przydatną z punktu widzenia oficjalnej strony sekcji.

Oczywiście chętnie przeredaguję czy pomogę w napisaniu tekstów, sam jednak nie mam potrzebnych danych, więc to jak szybko usuniemy przyrostek "beta" z adresu, zależy od Was, tym razem, dla odmiany :)

pozdrawiam,
Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2009, 12:08 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Panowie nie wiem czy to potzrebne ale przydałby sie jakis adres mailowy naszej sekcji umieszczony na stronie, bo nie ma żadnego kontaktu.
To jest propozycja.

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2009, 14:21 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 03 wrz 2006, 23:59
Posty: 34
Lokalizacja: Gliwice
Na stronie pojawiły się już logo LOK i NAVIGA, tak na stronie główej (po bokach) jak i w dalszych stronach (na dole po lewej).

Dodałem zgodnie z uwagą Menia kontakt mailowy w dziale "O Sekcji" - póki co maile przychodzą do mnie - proszę o członków sekcji, którzy mają otrzymywać maile z tego alliasa "sekcja@fsrvho.pl" o podanie swoich adresów to dodam je do listy przekierowań.

Dodałem także modelarnie z Tychów do działu modelarnie - dzięki za dane Adrian!

Czekam na pozostałe modelarnie i modelarzy.

Do działu sukcesy Szymek dodał swoje kilka groszy z tych rzeczy, które pamiętał, napisałem pytania, żeby uściślić, może ktoś pamieta dokładniej i więcej:

Paweł Rożek - 3 miejsce na MŚ (w jakiej klasie?) i 2x drugie w 3,5 i w 7,5 w ME (które lata?)
Paweł Tomasiewicz ME w 7,5H (które miejsce i rok?)
Stanisław Górka w 3,5H był ME (rok?)
Andrzej Ciechański w 7,5 V byl ME (rok?)
Krzysiek Lisiak w juniorach był chyba tez 3 albo 2 tylko nie wiem w jakiej klasie (szczegóły?),
Wojtek Gozdek 1 miejsce na MS w 15 (rok?)
i ostatnio chyła Adrian byl w 7,5 tez chyba 1 (szczegóły?)

Pozdrawiam,
Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 paź 2009, 14:09 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2006, 20:55
Posty: 252
Lokalizacja: Trzebnica
Na prośbę Łukasza zamieszczam link do pliku z logiem sekcji:

http://83.15.210.242/piotrek/fsrv/fsr_logo.rar

P.S. Może ktoś ma możliwość wykonania zbiorczego nalepek czy haftowanych naszywek na czapki, itd. - sądzę, że znajdą się chętni :D .

_________________
Pozdrawiam
Piotr Juniewicz
POL-566
http://www.rc-trzebnica.cba.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 paź 2009, 14:37 
Offline
Początkujący
Początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2006, 21:29
Posty: 7
Lokalizacja: Tychy
Link chyba nie działa :?. Wyskakują mi same "krzaczki".

_________________
Kamil Chodur =>FSR-V-35


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 paź 2009, 18:58 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2006, 20:55
Posty: 252
Lokalizacja: Trzebnica
Nie masz poprostu programu obsługującego pliki rar.

Poniżej plik spakowany zipem:

http://83.15.210.242/piotrek/fsrv/fsr_logo.zip

_________________
Pozdrawiam
Piotr Juniewicz
POL-566
http://www.rc-trzebnica.cba.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL