Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 19:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 lis 2009, 22:34 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 03 wrz 2006, 23:59
Posty: 34
Lokalizacja: Gliwice
Dzięki słusznej uwadze Menia, z naszego logo bije teraz dużo więcej pozytywnej energii :) kolor czarny został zastąpiony białym :)
Jak Wam się podoba ta zmiana?

pozdrawiam,
Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2009, 22:38 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Mi się podoba :)

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2009, 00:16 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Logo niezłe,. Wydaje mi się jednak, ze na tym logo brakuje nazwy związku i organizacji (choćby skrótów). A chyba powinny być. Może umieścić je na łopatach śruby? Na jednej LOK na drugiej NAVIGA. Można też na obwódce
Łukasz zrób symulację zobaczymy jak to będzie wyglądać.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2009, 03:02 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
AndrzejC napisał(a):
Logo niezłe,. Wydaje mi się jednak, ze na tym logo brakuje nazwy związku i organizacji (choćby skrótów). A chyba powinny być. Może umieścić je na łopatach śruby? Na jednej LOK na drugiej NAVIGA. Można też na obwódce
Łukasz zrób symulację zobaczymy jak to będzie wyglądać.
A.C.

Andrzej, logo to logo, nie powinno byc tam juz zadnych napisow LOK czy NAVIGA, zauwaz ze logo naviga nigdzie nie ma fsr napisu. Na stronie mamy te 2 loga i jest oki. To jest moje zdanie.
Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2009, 08:06 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 03 wrz 2006, 23:59
Posty: 34
Lokalizacja: Gliwice
Hej, popieram opinie Menia. Mamy na naszej stronie loga tych dwóch organizacji. My jesteśmy zrzeszoną, ale inna organizacją, więc logo powinno być niezależne od tamtych (nawet w postaci napisów) - logo PZPNu nie ma w sobie niczego o UEFA, loga klubów piłkarskich nie mają w sobie niczego o związkach piłkarskich swoich krajów itd. Poza tym nasze logo ma już sporo napisów i ma dość zamkniętą formę, ciężko już coś dodać, bez zaburzania koncepcji.

PS. pomyliłem wersje logo ;] teraz jeszcze ładniejsze ;]

Łukasz

adam napisał(a):
AndrzejC napisał(a):
Logo niezłe,. Wydaje mi się jednak, ze na tym logo brakuje nazwy związku i organizacji (choćby skrótów). A chyba powinny być. Może umieścić je na łopatach śruby? Na jednej LOK na drugiej NAVIGA. Można też na obwódce
Łukasz zrób symulację zobaczymy jak to będzie wyglądać.
A.C.

Andrzej, logo to logo, nie powinno byc tam juz zadnych napisow LOK czy NAVIGA, zauwaz ze logo naviga nigdzie nie ma fsr napisu. Na stronie mamy te 2 loga i jest oki. To jest moje zdanie.
Meniu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2009, 08:12 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 03 wrz 2006, 23:59
Posty: 34
Lokalizacja: Gliwice
Zainteresowanych wydrukiem lub innym wykorzystaniem naszego logo podaje link, z ktorego można ściągnąć je w 4 wersjach spakowanych do zipa:

- .png - logo rasteryzowane w postaci półprzezroczystego pliku graficznego,
- .jpg - logo rasteryzowane na białym tle oraz na czarnym tle (dwa pliki),
- .psd - logo wektorowe (w 90% - poza delikatnym cieniowaniem łopat).

adres - www.fsrvho.pl/logo.zip

Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2009, 11:09 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Łukasz, jeżeli umieściłeś napisy na obwodzie, to informacja przez nie podana powinna być kompletna, albo nie powinno być tego napisu w ogóle. moim zdaniem, Napis na obwodzie powinien być taki: "sekcja modeli pływających przy lok" . Wtedy informacja byłaby pełna. Logo Jak piszesz to logo i napisów na nim nie musi być ale jeżeli już są to powinny przekazywać jakąś treść.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2009, 13:04 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 08:55
Posty: 139
Andrzejku jakoś bardzo zapałałeś miłością do LOKu. Moim skromnym zdaniem wystarczy „sekcja modeli pływających” a logo LOK w pełnej okazałości niech zostanie sobie tam gdzie jest czyli w prawym rogu strony.
Tomasz Ostrowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2009, 13:54 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Tomek, tu nie chodzi o miłość do LOK. Samo słowo "sekcja" nie oddaje pełni informacji. Jeżeli już to wg mnie powinniśmy użyć słowa "stowarzyszenie" "zrzeszenie" lub podobnego i wtedy wszystko byłoby ok. Bo stowarzyszenie może być tworem samodzielnym i nie nie trzeba nic dodawać. A słowo "sekcja" w potocznym znaczeniu jest częścią czegoś np klubu, związku itp więc powinna być informacja:czego częścią jest ta sekcja, a tego w napisie na obwodzie nie ma. Generalnie powinno to brzmieć tak:
na górze: "Oglólnopolskie Stowarzyszenie Modelarzy LOK" , a na dole: "Sekcja FSR VHO"
Trzeba także zastanowić się nad technicznym wykonaniem tego znaku na koszulkach, czapkach czy nalepkach. Wiecie,że zajmuję się nadrukami od długiego czasu i coś niecoś o tym wiem. Im prostszy do wykonania jest znak do wydruku tym lepiej ponieważ można go nanieść na podłoże większą ilością technik. I myślę,że do nadruku na tkaninach trzeba z napisów zrezygnować w ogóle. Po to właśnie ,żeby maksymalnie znak uprościć. Do końca tygodnia przedstawię projekty nadruku na czapeczkach i koszulkach.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2009, 14:18 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Andrzej, logo jest bardzo ładne i nie ma co tam jeszcze dodawac bo będzie nieczytelne. Zawsze logo Lok można umieści dodatkowow na koszulkach.
Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2009, 14:26 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 28 sty 2006, 13:59
Posty: 74
Witam
Kilka uwag które może wykorzystacie:
logo - proponuje usunąć czarny napis FSR VHO jest to powtórzenie napisu z obwódki który nic nie daje a tylko zaciemnia logo jednocześnie utrudni i podniesie cenę loga przy jego wykonaniu. Usnąć mapę Polski - jest rozpoznawalna tylko dla nas, piastę śruby wykonać w kolorze obwódki (chyba że napis na obwodzie będzie czarny). Może tam wstawić POL ??? Kolor łopat wskazuje na kraj pochodzenia.
strona - proponuje znaczek Naviga wykonać w kolorze granatowym i umieścić na napisem "Działy strony" podobnie jest ze znaczkiem LOK-u,
zmienic nazwę "Forum FSR Polska" nazwa sugeruje, że jest to oficjalne forum sekcji a napis "FSR Polska Forum członków i sympatyków polskiej Sekcji FSR CKM LOK" utwierdza nas w tym że jest oficjalne forum sekcji.
Pod napisem "Witaj .......klas FSR-V,H,O!" zamieszczać oficjalne info zarządu sekcji dotyczące zawodów (informatory oraz wyniki) i ogłoszeń. Aktualność nie bardzo do tego się nadają, przy ich dużej ilości będzie kłopotliwe ich odnalezienie. Może taki dział zburzy estetykę strony ale strona ma być funkcjonalna a później ładna.

_________________
Pozdrawiam
Marian

www.modelteam.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2009, 14:41 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Marian napisał(a):
Witam
Kilka uwag które może wykorzystacie:
logo - proponuje usunąć czarny napis FSR VHO jest to powtórzenie napisu z obwódki który nic nie daje a tylko zaciemnia logo jednocześnie utrudni i podniesie cenę loga przy jego wykonaniu. Usnąć mapę Polski - jest rozpoznawalna tylko dla nas, piastę śruby wykonać w kolorze obwódki (chyba że napis na obwodzie będzie czarny). Może tam wstawić POL ??? Kolor łopat wskazuje na kraj pochodzenia.
strona - proponuje znaczek Naviga wykonać w kolorze granatowym i umieścić na napisem "Działy strony" podobnie jest ze znaczkiem LOK-u,
zmienic nazwę "Forum FSR Polska" nazwa sugeruje, że jest to oficjalne forum sekcji a napis "FSR Polska Forum członków i sympatyków polskiej Sekcji FSR CKM LOK" utwierdza nas w tym że jest oficjalne forum sekcji.
Pod napisem "Witaj .......klas FSR-V,H,O!" zamieszczać oficjalne info zarządu sekcji dotyczące zawodów (informatory oraz wyniki) i ogłoszeń. Aktualność nie bardzo do tego się nadają, przy ich dużej ilości będzie kłopotliwe ich odnalezienie. Może taki dział zburzy estetykę strony ale strona ma być funkcjonalna a później ładna.


Marian,
Odnośnie logo: odnośnie napisu można to usunąc, mapa Polski też jestem za mamy kolor biały i czerwony na łopatach więc niepotrzebna jest mapa Polski.
Znaczek nawiga kolor ciemny niebieski jak na ich stronie www.naviga.org, odnośnie lokalizacji teraz jest dobrze, są one na dole. To jest nasza strona i umieszcenie tych logo u góry będzie mylic osoby czy to jest strona navigi czy lok. Baner górny strony powinien zawierac tylko nasze informacje.
Odnośnie nazewnictwa forum, nie widze tam nic w nazwie oficjalne, wiec nie wiem czemu proponujesz to innaczej nazywac.
Jeśli patrzec tak jak ty to na FSRV Wrocław pisza modelarze z calej Polski a nie z Wrocławia.

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2009, 15:01 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 28 sty 2006, 13:59
Posty: 74
Witam
Cytuj:
To jest nasza strona i umieszcenie tych logo u góry będzie mylic osoby czy to jest strona navigi czy lok. Baner górny strony powinien zawierac tylko nasze informacje.

Nie to nie jest nasza, wasz czy ich strona. To jest strona sekcji FSR która jest zależna i chodzi w skład CKM LOK (a tym samym NAVIGA).
A umieszczenie znaczka NAVIGI na dole jest na pewno niewłaściwe. Można go też nie zamieszczać.
Cytuj:
Odnośnie nazewnictwa forum, nie widze tam nic w nazwie oficjalne, wiec nie wiem czemu proponujesz to innaczej nazywac.

A czy musi być nazwa oficjalne nie. Strona ma tytuł "Polska ...." co jest zbieżne z nazwą forum Piotrka/Stacha. Osoby które sie w tym nie orientując mogą przyjąć, że jest to oficjalne forum a tak chyba nie jest.
Obecna sytuacja i tak jest dość dziwna z tymi Waszymi forami.

_________________
Pozdrawiam
Marian

www.modelteam.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2009, 15:35 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 03 wrz 2006, 23:59
Posty: 34
Lokalizacja: Gliwice
Witam,

Słowo "sekcja" rzeczywiście jest trochę jak "oddział", "dywizja" czyli generalnie część czegoś.

Jednak jestem ogólnie zwolennikiem nie komplikowania logo w sensie graficznym, ponadto jestem zwolennikiem naszej autonomii w sensie "stowaryszenia" czy po prostu "grupy" bo czy to LOK czy nie LOK, my jesteśmy i będziemy. Ale logo będzie też na Świecie nas reprezentowało i nikomu za granica nic LOK nie powie.

Jeśli słowo "sekcja" jest niepełne jestem za użyciem innego, tego typu jak Pan pisał - zrzeszenie, grupa, związek, organizacja, drużyna :) coś o zamknietej formie generalnie, a nie będące cząstką czego. Jakie "napisy" mają nasi zagraniczni, dobrze zorganizowani koledzy? Niemcy, Francuzi itp. wie ktoś?

Łukasz

AndrzejC napisał(a):
Tomek, tu nie chodzi o miłość do LOK. Samo słowo "sekcja" nie oddaje pełni informacji. Jeżeli już to wg mnie powinniśmy użyć słowa "stowarzyszenie" "zrzeszenie" lub podobnego i wtedy wszystko byłoby ok. Bo stowarzyszenie może być tworem samodzielnym i nie nie trzeba nic dodawać. A słowo "sekcja" w potocznym znaczeniu jest częścią czegoś np klubu, związku itp więc powinna być informacja:czego częścią jest ta sekcja, a tego w napisie na obwodzie nie ma. Generalnie powinno to brzmieć tak:
na górze: "Oglólnopolskie Stowarzyszenie Modelarzy LOK" , a na dole: "Sekcja FSR VHO"
Trzeba także zastanowić się nad technicznym wykonaniem tego znaku na koszulkach, czapkach czy nalepkach. Wiecie,że zajmuję się nadrukami od długiego czasu i coś niecoś o tym wiem. Im prostszy do wykonania jest znak do wydruku tym lepiej ponieważ można go nanieść na podłoże większą ilością technik. I myślę,że do nadruku na tkaninach trzeba z napisów zrezygnować w ogóle. Po to właśnie ,żeby maksymalnie znak uprościć. Do końca tygodnia przedstawię projekty nadruku na czapeczkach i koszulkach.
A.C.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2009, 15:57 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 03 wrz 2006, 23:59
Posty: 34
Lokalizacja: Gliwice
Witam,

dziękuję za uwagi.

Jeśli chodzi o logo - nie jestem zwolennikiem usunięcia napisów FSR VHO - pomimo, że są nadmiarowe. Ich wielkość i czytelność sprawia, że wiadomo o co chodzi nawet w mniejszej wielkości logo. FSR VHO Polska. Czyli trzy najwazniejsze informacje. Flage Polski w istocie mozna już pominąć - jednak oś śruby pozostawiłbym czarną. Błękitna nie będzie tam dobrze wyglądała.

Jeśli chodzi o logo nasze i loga NAVIGI i LOKu nie moją one być w "lepszym" miejscu niż nasze logo, to nasza strona a nie organizacji, do których należymy.

Co do nazwy Forum zgadzam się, że może to być mylące - jednak taką nazwę ma, więc i taką napisałem - nie wiem "czyje" to go końca forum i sam nie chciałem uskuteczniać radosnej twórczości - więc właścicieli forum proszę o podanie jakiejś nazwy, która nie będzie myląca.

Wymiary strony startowej są dopasowane tak, żeby mieściła się w popularnej rozdzielczości 1024x768. Ideą tej strony jest "powitanie" oraz możliwość przejścia do dowolnego działu. W aktualnościach jest wystarczająco miejsca, żeby informawać o bieżącym informatorze czy ostatnich wynikach. Dział na wyniki to inna strona - dostępna jednym kliknięciem - Ranking.

pozdrawiam,
Łukasz



Marian napisał(a):
Witam
Kilka uwag które może wykorzystacie:
logo - proponuje usunąć czarny napis FSR VHO jest to powtórzenie napisu z obwódki który nic nie daje a tylko zaciemnia logo jednocześnie utrudni i podniesie cenę loga przy jego wykonaniu. Usnąć mapę Polski - jest rozpoznawalna tylko dla nas, piastę śruby wykonać w kolorze obwódki (chyba że napis na obwodzie będzie czarny). Może tam wstawić POL ??? Kolor łopat wskazuje na kraj pochodzenia.
strona - proponuje znaczek Naviga wykonać w kolorze granatowym i umieścić na napisem "Działy strony" podobnie jest ze znaczkiem LOK-u,
zmienic nazwę "Forum FSR Polska" nazwa sugeruje, że jest to oficjalne forum sekcji a napis "FSR Polska Forum członków i sympatyków polskiej Sekcji FSR CKM LOK" utwierdza nas w tym że jest oficjalne forum sekcji.
Pod napisem "Witaj .......klas FSR-V,H,O!" zamieszczać oficjalne info zarządu sekcji dotyczące zawodów (informatory oraz wyniki) i ogłoszeń. Aktualność nie bardzo do tego się nadają, przy ich dużej ilości będzie kłopotliwe ich odnalezienie. Może taki dział zburzy estetykę strony ale strona ma być funkcjonalna a później ładna.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL