Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 24 kwi 2024, 12:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 09 paź 2009, 10:22 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Roman napisał(a):
Andrzejku,masz w pełni rację.Nic na siłę.
Chęci i ambicje rodziców bardzo często rozmijają sie z wolą dziecka.
Z własnego podwórka mogę powiedzieć,że przez trzy lata pracowałem nad synem,aby w końcu usłyszeć z jego ust,że chce samodzielnie startować w zawodach.
I taka decyzja dopiero mnie ucieszyła.Nie wyszła ona od rodzica ,ale od dziecka.


Pozdrawiam

Roman POL-450


Romek masz rację decyzja decyzją. Nikogo na siłe nie ma co zmuszać do pływania.
Ale tu chodzi o coś innego wg mnie. Chodzi o niebezpieczne pływanie na zawodach przez młodych adeptów, a ja sądzę, że niektórzy starsi też mają z tym problem. Wg mnie o tym musi decydować sędzia sartowy i oglądać bieg co się dzieje. Jeżeli ktoś pływa slalomem i zagraża bezpieczeństwu na wodzie służą do tego żółta kartka a poźniej czerwona.

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 paź 2009, 11:05 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 12 lut 2006, 22:08
Posty: 60
Cześć Meniu.
Masz rację.Jednak,gdy "stary"dostanie kartkę,to spłynie to po nim jak po.......
Ale jak to wytłumaczyć dziecku,które tak naprawdę nie wie dokładnie o co chodzi.
Rodzic powinien świadomie podejmować decyzję o starcie dziecka.


Pozdrawiam

Roman POL-450

_________________
PL-450


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 paź 2009, 11:19 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Roman napisał(a):
Cześć Meniu.
Masz rację.Jednak,gdy "stary"dostanie kartkę,to spłynie to po nim jak po.......
Ale jak to wytłumaczyć dziecku,które tak naprawdę nie wie dokładnie o co chodzi.
Rodzic powinien świadomie podejmować decyzję o starcie dziecka.


Pozdrawiam

Roman POL-450


Dokładnie jak mówisz. Tylko kierując kogoś do standarta i tak nie mamy pewności że jak będzie miał szybką łódkę to sobie z nią poradzi.

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 paź 2009, 17:41 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Romuś, chyba troszkę nie na temat jakby? Mówimy o ograniczeniu wieku, a nie o tym, kto ma podejmować decyzje o startach :) :) :), bo dla mnie jest raczej oczywiste, że to dzieciak po wstępnym "rozeznaniu tematu" musi wyrazić chęć dalszej zabawy... Lub nie. Ale nie to jest tematem tego wątku...

Argument, że dzieciak nie wie, co się dzieje jest bez sensu. Właśnie po to jest ojciec, trener, żeby mu to uświadomić... Również to, że za nazwijmy to "nierozważne" pływanie dostaje się kartkę a nawet wylatuje z wody. I tyle. Nadal się upieram, że podstawą są treningi przed zawodami, nawet wokół dwóch PET-ów rzuconych na wodę... (potem oczywiście zebranych :D:D )

Niemniej, pozdrawiam serdecznie...

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 paź 2009, 22:29 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
tomostr72 napisał(a):


Witam, po części zgadzam się z Krzyśkiem, że dzieci mogą stwarzać zagrożenie dla zawodników pływających wyczynowo ale tą metodą dedukcji wprowadźmy również ograniczenie wiekowe (na przykład 50lat :twisted: ) dla starszych zawodników. Przecież starszy zawodnik ma gorszy wzrok, ręce mu się trzęsą, refleks nie ten itp. itd. Moim skromnym zdaniem o dopuszczenie do klas „wyższych” od standard powinien decydować poziom zawodnika, a nie wiek.


Tomek co innego jest z małymi dziećmi a co innego z dorosłymi świadomymi tego co robią zawodnikami. Ci Ludzie płacą za mozliwość startu na zawodach tak jak kazdy, i startują. Bo to lubią, bo to jest ich sposób na życie itd. To, że niektórzy z nich już dawno powinni dać sobie spokój z "wielkim wyczynem" często widać jak na dłoni. I tu właśnie sędziowie mają pole do popisu. Tu przepisy powinny być przestrzegane , aż do bólu. Tu sędziowie powinni pilnować "delikwenta", żeby szkody innym nie robił.
Ale z tym wiekiem to trochę przesadziłeś Tomek :D Na razie jesteś jeszcze długo przed pięćdziesiątką, ale zaręczam Ci jeżeli dożyjesz do tego wieku to dalej będziesz czuł się młody i sprawny :placzek: I póki co masz trudności z pokonaniem Marka, Ryszarda ( który chyba też juz ma z górki) jak i mnie więc Tomek przemyśl ta górną granicę wieku :wink: :rogal: :jezyk: .
Jeszcze raz piszę: tu nie chodzi o zakazy tu chodzi o sprowadzenie na ziemię Tausiów którzy myslą,że ich pociechy są geniuszami.
I proszę sie pochamować z takimi słowami jak"bzdura", "idiotyzm" itp.
I z tymi " pozdrówkami" przy kazdym poście również, bo ani one szczere ani serdeczne mimo wszystko
Nasze kontakty są czysto robocze i są normalną rozmową więc darujmy sobie tą drobną ... nie wiem jak to nazwać
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2009, 07:26 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Cieszy mnie to Andrzeju że kolejny raz zgadzasz się ze mną że "nie chodzi tu o zakazy" a jak podkreślałem wcześniej winę za ten stan rzeczy ponoszą sędziowie. A ambicje tatusiów to już inna sprawa.S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2009, 12:15 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Zawsza można pływać szybką łódką na pół gazu jak sobie nie radzi na full.

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2009, 15:33 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Chyba nie przeczytaliście moich postów dokładnie. Ja nie jestem za zakazywaniem czegoś malutkim dzieciom. Tu chodzi raczej o zbyt niecierpliwych tatusiów.
Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem limitu wieku w klasach wyczynowych ponieważ w naszych realiach innego sposobu na tych rodziców nie widzę. Może wprowadzi to troszkę oceny swoich pociech w konkurencji prostszej i tańszej jaką jest klasa STD. Nie wolno zrzucać odpowiedzialności na sędziów i nakazywać im wypraszania tych dzieciaków z pomostu. Bo to jest niesprawiedliwe, nieetyczne, niepedagogiczne i nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwym sędziowaniem. Na szczęście nasi sędziowie zdają sobie z tego sprawę, bo są ludżmi myślącymi. I nie ma nic nic wspólnego z przymykaniem oczu czy z kolesiostwem. Ale z drugiej strony nasi starsi i sprytni juniorzy widzą co dzieje się na pomoście, i że obecność tych małych dzieci obniża jakość wyscigu i samego sędziowania. A to nie jest dobra sytuacja i należy robić wszystko ,żeby nie miała miejsca.
Rozwiązaniem mogło by być wprowadzenie klasy młodzików, lecz wszyscy wiemy, ze to jest niemożliwe. Pozostaje więc klasa STD.
Niektórzy tatusiowie mogą się tłumaczyć,że nie mają łodek do tej klasy. To nie jest żadne tłumaczenie. Wg mnie lepiej jest zbudować nową łodkę niż ściągać z półki lub z graciarni starych łodek i przysposabiać ją dla dziecka tak jak to ma miejsce do tej pory. Jakoś żaden z ojców nie zbudował dla swojego dziecka łódki od podstaw. Podobała mi się postawa Wojtka S. Sam doszedł do wniosku , że Jego rezolutny synek jest jeszcze za mały na wyczyn w 7,5 i zaczęli pływać w STD. A więc można? Można, tylko trzeba chcieć, a nie podchodzić egoistycznie do sprawy: co mi tam inni ważne jest tylko to co my robimy! Taka postawa jest lekcewżeniem tych którzy traktują starty w FSRach poważnie i wkładają w to dużo serca i pieniędzy także. Widziałem wielokrotnie łzy w oczach tych chłopaków, kiedy coś nie wyszło, min czasem za sprawą tych właśnie malutkich dzieci. Tak nie można i temu właśnie powinno służyć wprowadzenie ograniczenia wieku.
I jeszcze raz: Kto tego nie rozumie to albo sam dzieci nie miał, albo ma bardzo zimne serce.
A. C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2009, 22:55 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
spytam ile mamy tych małych dzieci na zawodach, że zaczyna być to jakiś problem?
Ja widzę raczej problem w sędziowaniu niektórych imprez jak mogliśmy się się przekonać na naszych zawodach, a tego tematu nikt nie porusza niestety.

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 paź 2009, 08:14 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Meniu. Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.Złe jest zakazywanie.Winę za ekscesy zawodników na wodzie i to dotyczy nie tylko dzieci ponoszą tylko i wyłącznie sędziowie.Sędzia w trakcie wyścigu jest Carem i Bogiem.Może i powinien robić wszystko aby przebieg biegu był bezpieczny. A jak jest sami wiemy.Co zaś chodzi o klasę młodzików to może być niezły pomysł.Wtedy można by połączyć standarty dodać ST7.5 i zorganizować odrębne imprezy.Musicie koledzy nad tym popracować. S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2009, 13:34 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 13 paź 2009, 11:48
Posty: 2
niemogąć znaleźć tematu o wieku zawodników swojąwypowiedz umieszczem tutaj







Czytając posty co do wieku zawodnika postanowiłem wymienić swoje uwagi. Po całej dyskusji doszedłem do wniosku, że według naszych gigantów najlepiej było by żeby junior zaczynał od 16lat a senior po 50-tce, w tym wieku to już dziadek powinien się zająć wychowaniem wnuków i to nie za bardzo i bo jak mu się ręce trzęsą to może upuścić i nieszczęście gotowe. Na tyle żartów.
Moim skromnym zdaniem jest tak, że wiek nie ma tu nic do rzeczy, tylko brak treningu. Ale jak pomyśleć to z kim mają trenować najmłodsi?? Jak na przykład jest 1 zawodnik w Ostrowie a następny mieszka 100km dalej lub więcej. Spotykają tylko na zawodach. Wychodzi na to, że trenuje się tylko na zawodach. Mimo, że zawodnicy mówią że trenują na wodzie lub jeżdżą samochodzikami to tylko mogą zdobyć nawyk, że się nie mylą na kierunkach. Tylko to nic nie daje bo pływanie samemu nawet przy rozłożonych bojach. Cały problem polega na tym że gdy obok pływa 10 modeli nie wiedzą co mają zrobić. U nas juniorzy trenują razem seniorami i wszystkimi klasami jednocześnie, a jakoś nie ma zderzeń. Trening trwa przeciętnie około 3 godzin raz w tygodniu. Na jednym treningu pływa do 10 modeli i te młode dzieciaki razem z nami. Od samego początku uczy się pływać w grupie, nie samemu!! Rozważacie eliminacje dla młodzików i początkujących a ja twierdze, że na każdych zawodach zrobić im obowiązkowe treningi, w czasie wolnym. Zapoznają się dobrze z torem a tym samym powinno być mnie zdarzeń. Przeznaczyć na to około 40 min na każdych zawodach. Jak się przyjrzeć na zawodach żaden z nich nie trenują a jak już „wyjdzie” na wodę to pływa sam i nie po torze mimo, że tor rozłożony. Trakcie treningu starsi koledzy (zawodnicy) mogli by korygować ich błędy.

Z poważaniem wielokrotny mistrz polski w różnych klasach FSR-V Tasarek Kazimierz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2009, 14:19 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Kaziu witaj na forum. :tak: Cieszę się ,że wreszcie zdecydowałeś się coś napisać na forum. Myslę ,że nie ostatni raz :bravo: Trochę tu Ciebie brakowało :D
Twoją wypowiedź przeniesiemy do właściwego tematu. Tu jest odnośnik: viewtopic.php?f=9&t=893 I tam możemy prowadzić dyskusję w temacie wieku. Widać jest on dla wielu bardzo nurtujący.
Andrzej
ps post Kazimierza został przeniesiony z działu PIERWSZE KROKI
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2009, 07:48 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Z tego co widzę to temat wieku nurtuje najbardziej Ciebie. Zobacz kto jest za tym aby to zmieniać. Tylko Ty.Wyciągnij wnioski i zamknijmy temat. S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2009, 08:44 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Jeżeli uwaznie przeczytasz temat od samego początku to zobaczysz ,ze nie ja go rozpocząłem i nie tylko ja mam swoje zdanie w tym temacie. Więc nie pisz Stasiek,że tylko mnie ten temat nurtuje. Wszyscy ,którzy pływają w klasach gdzie te malutkie dzieci mogą starować sie nim interesują.
Mówicie, że limitów wieku nie powinno być. A przecież zakaz pływania pływania dzieci w V15 czy 35 jest oficjalnie wprowadzony przez Navigę. Jest zakaz ? jest. I to Ci kolego Stanisławie nie przeszkadza. Dlaczego nie jesteś za zniesieniem tego przepisu? Co bys zrobił gdyby tego przepisu nie było Pierwszy bys był za tym,żeby limit wprowadzić w klasach w których TY startujesz.
Dzisiaj w niższych klasach, łódki pływają równie szybko juniorom jak i seniorom a niektóre wcale nie są wolniejsze od V15. Więc zagrożenie wypadku, czy kolizji z powodu startu małego dziecka znacznie wzrasta. Nie wolno zapominać ,ze starty w 3,5 czy 7,5 dawno już przestały być zabawą,Te wyścigi stają się coraz szybsze i niebezpieczne. I wg mnie , każde potencjalne zagrożenie wypadku należy eliminować. A a udział małego dziecka w wyścigu takim zagrożeniem jest. I nie jest ważne Meniu czy będzie starowało jedno dziecko czy troje.
Jest u nas paru potencjalnych przyszłych tatusiów i oni takze bedą mieli dzieci. Ty Meniu także . I ten limit powinien być wprowadzony dla tych młodych niecierpliwych tatusiów a nie dla ich dzieci. Piszę to już chyba po raz trzeci a ani Ty Meniu ,ani Ty Stasiek jakoś tego nie doczytaliście.
Odnosnie treningów to Kaziu masz oczywiście całkowitą rację, tylko, ze ładnie sie to pisze a w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Niech sie tatusiowie przyznają ile to razy byli na prawdziwym treningu ze swoimi dziecmi albo sami? U Was w Tychach , macie Kaziu akwen który możecie użytkować, ale co mają robić inni w Polsce zwłaszcza kiedy są sami na swoim terenie?
W praktyce trening polega na krótkim pływaniu i kłótniach z wędkarzami. Kto rozkłada trasę do treningu? Mocno bym się zdziwił gdyby się taki znalazł. Wiec nauka pływania przez młodych z konieczności odbywa się na zawodach. Ale też nie może się ona odbywać kosztem doświadczonych zawodników. I jeżeli tata takiego dziecka nie może tego zrozumieć, to poprzez wprowadzenie limitu wieku 7 czy 8 lat w wyczynie powinno mu pomóc w zrozumieniu zagadnienia. Uważam, także ,ze wszyscy młodzi zawodnicy poniżej 7 lat powinni zaczynać od klasy STD . Bo po to w końcu min. została ona wprowadzona. NAJPIERW NAUKA PÓŹNIEJ WYCZYN i nie ma inaczej drodzy koledzy. W każdym sporcie tak jest, w sportach technicznych przede wszystkim.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2009, 09:44 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Wszystko ładnie i pięknie, mamy limit i tatuś puszcza swoje dziecko pierwszy raz w ślizgach gdzie dziecko ma 8 lat, czyli nie musi startować w kasie standard. Czy to dziecko nie mając doświadczenia nie będzie już żadnym zagrożeniem?

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL