Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 19 kwi 2024, 04:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 paź 2009, 10:02 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
A tak z czystej, statystycznej ciekawości: ile tych dzieciaków poniżej 7 lat u nas startuje?

Nieustające pozdrówka dla tych, którym nie sprawia to przykrości.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2009, 11:03 
Offline
Wrocław Team
Wrocław Team

Dołączył(a): 07 lut 2006, 23:13
Posty: 167
Wojna jest o jednego zawodnika(jedno dziecko Maciej Gnietko).Z poważaniem Maciej Szymański.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2009, 11:22 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
:roll:

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2009, 11:35 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Meniu,Ten przykład który podałeś nie jest zbyt trafny wg mnie,bo w dzisiejszych czasach dzieci w wieku ośmiu czy dziewięciu lat a nawet siedmiu są nieźle " wprawione " manualnie. W dobie komputerów i gier te dzieciaki już sobie nieźle wyrabiają odruchy. I przewaznie mają już jakies doświadczenia w sterowaniau modelami. Zdziwił byś się co taki dzieciak potrafi. Wiem coś o tym bo sam takiego mam w domu. Czasami swoją wiedzą i umiejętnościami po prostu mnie zadziwia. Ale niestety dziecko pięcioletnie nie ma jeszcze żadnych predyspozycji do wyczynowego ścigania. To chyba jest jasne. I dziecko w wieku7-9 lat jest już w stanie świadomie podejmować samodzielne decyzje w odróznieniu od dziecka małego. I o to tylko chodzi. Bedziesz miał Meniu własne dzieci to zrozumiesz o czym piszę. I choćby to miało dotyczyć nawet jednego przypadku to jest o co się spierać. A przypadków takich było więcej na przestrzeni ostatnich lat.A w tym sezonie były co najmniej dwa.
Nikomu nie wolno zabraniać brania udziału tej naszej zabawie. chłopiec czy dziewczynka rozpoczynający ściganie w wieku osmiu lat jest najlepszym rozwiązaniem i to niezaleznie od teg ow której klasie będzie się ścigać. Lepszym nawet niż początek ścigania przez dorosłego zawodnika np w FSR15 z wyczynowym najlepszym sprzetem. Mielismy w ciągu ostanich lat kilka przykładów, choćby kol Robert M czy Kol.Paweł D. dobrze , że nikogo nie poranili albo sami sobie krzywdy nie zrobili Nic nie jest proste na początku, ale przepisy nasze są tak skonstruowane ,ze nikomu nawet najbardziej niedoświadczonemu zawodnikowi nie wolno niczego zabronić. A wiedza o budowie naszych stateczków wcale nie idzie w parze ze zdolnościami "pływackimi" ich budowniczych. Choć kazdy z nich myśli,że da sobie radę...
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2009, 11:48 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
AndrzejC napisał(a):
Meniu,Ten przykład który podałeś nie jest zbyt trafny wg mnie,bo w dzisiejszych czasach dzieci w wieku ośmiu czy dziewięciu lat a nawet siedmiu są nieźle " wprawione " manualnie. W dobie komputerów i gier te dzieciaki już sobie nieźle wyrabiają odruchy. I przewaznie mają już jakies doświadczenia w sterowaniau modelami. Zdziwił byś się co taki dzieciak potrafi. Wiem coś o tym bo sam takiego mam w domu. Czasami swoją wiedzą i umiejętnościami po prostu mnie zadziwia. Ale niestety dziecko pięcioletnie nie ma jeszcze żadnych predyspozycji do wyczynowego ścigania. To chyba jest jasne. I dziecko w wieku7-9 lat jest już w stanie świadomie podejmować samodzielne decyzje w odróznieniu od dziecka małego. I o to tylko chodzi. Bedziesz miał Meniu własne dzieci to zrozumiesz o czym piszę. I choćby to miało dotyczyć nawet jednego przypadku to jest o co się spierać. A przypadków takich było więcej na przestrzeni ostatnich lat.A w tym sezonie były co najmniej dwa.
Nikomu nie wolno zabraniać brania udziału tej naszej zabawie. chłopiec czy dziewczynka rozpoczynający ściganie w wieku osmiu lat jest najlepszym rozwiązaniem i to niezaleznie od teg ow której klasie będzie się ścigać. Lepszym nawet niż początek ścigania przez dorosłego zawodnika np w FSR15 z wyczynowym najlepszym sprzetem. Mielismy w ciągu ostanich lat kilka przykładów, choćby kol Robert M czy Kol.Paweł D. dobrze , że nikogo nie poranili albo sami sobie krzywdy nie zrobili Nic nie jest proste na początku, ale przepisy nasze są tak skonstruowane ,ze nikomu nawet najbardziej niedoświadczonemu zawodnikowi nie wolno niczego zabronić. A wiedza o budowie naszych stateczków wcale nie idzie w parze ze zdolnościami "pływackimi" ich budowniczych. Choć kazdy z nich myśli,że da sobie radę...
A.C.

Jak najbardziej się z tym zgodzę, że dzieciaki są zdolne. Ale tak jak piszesz, że niektóre są już uzdolnione mając 7-9 lat i są też takie które nie czują sterowania ślizgami mając 8 lat.
Więc mamy bardziej zdolne i mniej zdolne dzieci. Ale od tego powinien być sędzia i widzieć czy to dziecko jest zdolne i radzi sobie z modelem czy nie. to jest tylko moja opinia.

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2009, 14:26 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Meniu, przeczytaj to co napisałem powyżej ze zrozumieniem, bo mam wrażenie, że chyba tego nie zrobiłeś. Nikt nie każe na siłę nikomu startować. Co innego małe dziecko, a co innego świadomy, decyzji o startowaniu, młody człowiek. Przyznasz ,że róznica jest. Jeżeli dzieciak nie będzie chciał startować, to żaden ojciec go do tego nie zmusi. znowu posłużę się przykładem moich dzieci, Justyna startowała bo chciała. I Franek także staruje bo sam tego chce. Do niczego ich nie zmuszałem i na siłę nie kazałem wychodzić na pomost. Dlatego piszę cały czas o świadomym wyborze decyzji przez te dzieciaki. ROZUMIESZ? Sędziowie nic do tego nie mają. Jeżeli sędzia upomni świadomego i rozumiejącego o co chodzi młodego zawodnika to wszystko jest ok bo ten zawodnik wie o co chodzi nawet jeżeli startuje po raz pierwszy( każdy kiedyś musi zacząć), a co innego jak karze malutkie, nieświadome tej kary, dziecko Zrozumcie to wreszcie.
Paru tatusiów wczesniej próbowało podejmowac decyzje za te swoje dzieciaki a i tak jedni zostali, inni nie bo nie chcieli. I jeszcze raz: TU NIE CHODZI O DZIECI, CHODZI O ICH OJCÓW. chyba to dość jasno i cierpliwie staram się wytłumaczyć.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2009, 23:37 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
i po co to bicie piany, przecież już temat przegłosowany ?!
choć podyskutować zawsze mozna...

"wojna" jak to ujął pewien kolega, nie idzie o tego zawodnika, a o pewną prawidłowość, o zasadę. Nie zmienia to faktu, że "zdolny" adept w jednym biegu może ubić i kilka łódek jak mu szczeście dopisze

nie jestem za wyrzucaniem z pomostu nowicjuszy, to stres dla dzieciaków i zniechęcanie ich do FSR-ów, a nie oto chodzi chyba. Tu chodzi o rozsądek tatusiów.

jestem dalej za wprowadzeniem limitu wieku - jako zalecenia. Tomek miał rację, jeśli pojawi się jakiś młody, obiecujący, zrobić 5-minutową weryfikację i po sprawie /mamy przecież trenera/

dla seniorów jest sędzia

akwenu i możliwości jakie macie P. Kazimierzu w Tychach można tylko pozazdrościć, dla większości to fikcja, zawody z koniecznosci są i treningami.

drogi MENIU, skoro nie przeszkadza Ci obecność 5-latka na pomoście, a rozwiązaniem problemu jest tylko sedzia, to zapewne nie pogniewałbyś się na propozycję...
proponuję aby JUNIORZY startowali RAZEM Z SENIORAMI TAKŻE W 3,5 I 7,5.

Starty juniorów w V15 pokazały, że juniorzy nie są zagrożeniem dla seniorów, raczej było odwrotnie/!!!/, myśle, że podniosłoby to poziom juniorów, no a w takich klasach jak 3,5 senior biegi z racji ilości zawodników byłyby b. interesujące. Chyba wolicie w 3,5 ścigać się w 12-kę niż w 6-kę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 paź 2009, 01:16 
Offline
Ojciec Ludek - Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2007, 22:34
Posty: 170
WITAM
No i nareszcie jakiś mądry, życiowy, przemyślany głos w dyskusji.
Do jednego akapitu, KRZYSIU, mam propozycję dodać:
AndrzejC napisał(a):
zrobić 5-minutową weryfikację i po sprawie

i podawać do powszechnej wiadomości na czyj wniosek.

Na II OGÓLNOPOLSKIM PIKNIKU FSR>STD PABIANICE 2009 rzuciłem nieśmiało propozycję
by umożliwić juniorom jedyną możliwość startu razem z seniorami.
Spotkałem się z bardzo ostrą, zdecydowaną, emocjonalną reakcją że NIE !!!
Był to PIKNIK, podkreślam tylko PIKNIK !!! i tak każdy wiedział, że wraca do domu z wybraną
przez siebie samego cenną nagrodą rzeczową.
Ale było zdecydowane NIE i nawet ja WSZECHWŁADNY SAMOZWAŃCZY KOMENDANT PIKNIKU
musiałem z pokorą ustąpić.
Z niedowierzaniem i otwartymi ustami oglądałem w Supraślu obydwa starty maleńkiego,
całkiem nowiutkiego synka Tomka Ostrowskiego. Daj Boże by zdecydowana większość seniorów
potrafiła tak poprawnie prowadzić swój wypasiony model. To pięcioletnie dziecko musiało
stać na krzesełku by widzieć swój model znikający za, czasami, wyższą falą.
I CO, MAMY ZABRONIĆ MU PRAWA DO STARTU, BO ZA MŁODY JEST ????
KOCHANI obejrzyjcie swoje modele, zwłaszcza CI którzy nie mają możliwości wspólnego startu z juniorami.
Dna świadczą ile razy zrobiliście "dzwona" a pokłady ile razy daliście się najechać.
Chyba że, boicie się że TE dzieci zbyt wcześnie osiągną WASZ poziom.
Obserwowałem z niedowierzaniem, że TOMEK nie trzymał swoich rąk na nadajniku.
Pomagał i owszem, ale tylko słowami jak to winni czynić wszyscy mechanicy.
TOMKU, rób wszystko by przekonać synka do tak wspaniałego HOBBY choćby czasami był zniechęcony.
I to jest moje zdanie w tym temacie. AMEN
Pozdrawiam
LUDEK PL557

_________________
Pamiętajcie o ogrodach .................................


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 paź 2009, 07:26 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Pięknie napisałeś LUDEK, tylko ja pragnę zwrócić Twoją uwagę na to w jakiej klasie pływał Maciuś: pływał w STD. i o to chodzi. I o nic więcej. I tu widac pracę jaką włożył Tomek. Oni nie idą na łatwiznę i zaczynają od podstaw. I tak właśnie powinno być.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 paź 2009, 08:15 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Wydaje mi się że temat został na tyle ogarnięty i szkoda tracić czasu. Zawody rozgrywane są w oparciu o regulamin NAVIGA i całe szczęście. Można zawsze złożyć wniosek do prezydium o wprowadzenie limitu wieku.S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2009, 22:09 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Zobaczcie Panowie ten film jak 6 latek steruje modelem

http://www.youtube.com/watch?v=edoirwp_ ... r_embedded
a tu jest jak miał 3 lata

http://www.youtube.com/watch?v=2lkturl6 ... re=related

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2009, 23:38 
Offline
Ojciec Ludek - Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2007, 22:34
Posty: 170
WITAM
AndrzejC napisał(a):
Więc mamy bardziej zdolne i mniej zdolne dzieci. Ale od tego powinien być sędzia i widzieć czy to dziecko jest zdolne i radzi sobie z modelem czy nie

/błąd systemowy - cytat dotyczy ADAMA vel MENIA vel ..../

.... więc MENIU czy podtrzymujesz swoją wypowiedż, że o wpuszczeniu maluszka na pomost
ma decydować sędzia /czasami z "łapanki"/ ????
Oglądając filmik w którym ten dzieciaszek sterował helikopterem przeszły mnie dreszcze, jak to
było potwornie niebezpieczne zwłaszcza dla zgromadzonej publiczności.
Czy też sędzia winien nie dopuścić tego malucha do startu bo za młody ????.
Pozdrawiam
LUDEK
p.s.
...życzę dobrego samopoczucia także tym którzy wyrażali podobny pogląd w tym temacie...

_________________
Pamiętajcie o ogrodach .................................


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2009, 00:28 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
No właśnie "bo sędzia z łapanki" i tu jest cały problem :cry:

Jakoś w Czechach juniorzy ścigają się razem z seniorami i tam nikt nie ma pretensji o wiek, a traktowani są na równi z seniorami - zasada jest prosta złamałeś przepisy ponosisz karę. Moim zdaniem taki junior po jednym sezonie nauczy się więcej niż w klasie STD gdzie pływają trzy łódki na krzyż, ale to tylko moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.

P.S Nie mam nic przeciwko klasie standard, tylko ostatnio jakoś więcej seniorów się w niej pojawia niż juniorów a walka o ich wiek zaczyna przeciągać się w nieskończoność. Tak naprawdę powoli przestaję rozumieć o co toczy się cała dyskusja bo, w Polsce jest chyba większy problem z seniorami którzy, tłuką się w każdym biegu, niż z dwoma lub trzema juniorami w wieku poniżej 10 lat którym, przydarzyła się jakaś kraksa na wodzie.

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2009, 08:23 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Jakoś w Czechach Adrian, nie widywałem na pomoście czteroletnich dzieci.Jak spojrzysz na statystyki, to w STD pływało więcej zawodników niż klasie wyczynowej.
Jezeli, chodzi o seniorów w STD, to tym bardziej jestem przekonany , że dopuszczenie seniorów do tej klasy było potrzebne. Jest w Polsce wielu starszych wiekiem kolegów, którzy już nie chcą startować w wyczynie ale nie chcą też tracić kontaktu z FSRami i dla Nich własnie jest ta klasa.
Popieram też wypowiedź LUDKA. Małpke Meniu też można nauczyć grać na fujarce i bedzie ona grała na niej lepiej niż nie jeden grajek.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2009, 09:18 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
"...ale to już było..." :D

Widać, że już po sezonie... :lol: :lol: :lol:

Pozdróweczka i... do warsztatów!!!.

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL