Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 19 kwi 2024, 03:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

CZY JESTEŚ ZA WPROWADZENIEM ZMIAN W DOTYCHCZASOWM SYSTEMIE ROZGRYWEK NASZYCH ZAWODÓW?
tak 35%  35%  [ 12 ]
nie 65%  65%  [ 22 ]
Liczba głosów : 34
Autor Wiadomość
PostNapisane: 06 lis 2009, 18:06 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Panowie,przeczytałem w Modelarzu, że koledzy z sekcji M zmienili sobie system rozgrywek z wiosenno-jesiennego na jesienno- wiosenny. Troszkę nad tym pomyslałem i doszedłem do wniosku, że jakby się tak głębiej zastanowić, to taka zmianę możemy zrobić i my.
Pierwszym argumentem jest to ,ze jeżeli rozgrywki zaczną się na jesień, to mamy więcej terminów i imprezy nie musiałyby być rozgrywane tydzień po tygodniu tak jak teraz. A zawodów jak widać jest coraz więcej i coraz trudniej dopasować się z imprezami zagranicznymi.
W tej chwili cały cykl praktycznie rozgrywamy na wiosnę. Po zmianie doszły by nam dodatkowe terminy we wrześniu ( co najmniej dwa a jak doliczyć początek pażdziernika to i trzy a koniec sierpnia to cztery.). sezon kończyłby się np na początku lipca ,albo pod koniec czerwca. A nowy sezon zaczynałby się na początku wrzesnia albo w pod koniec sierpnia. Przy takim systemie znane byłyby terminy jesiennych imprez międzynarodowych i można się spokojnie dopasować z terminami tak by nie kolidowały z zagranicznymi. Może to spowodować więcej przyjazdów zagranicznych zawodników na nasze zawody.
Jest też inny aspekt. Niektórzy starają się o stypendia sportowe dla swoich dzieci. Starania o stypendium muszą byc poparte wynikami. termin na składanie papierów o stypendium na następny rok mija, o ile wiem chyba w lipcu. Więc zdobycie tytułu mistrza Polski za dany rok, przed tym terminem na pewno wpłynie na przychylne rozpatrywanie tych wniosków. Problem juniorów, którzy w danym roku kończyli by 18 lat mógł by być rozwiązany tak: junior startujący w tym sezonie na wiosnę startuje jako junior, w cyklu jesiennym przechodzi do seniorów i niezależnie od tego w jakim miesiącu się urodził startuje w seniorach. Wg mnie będzie to miękkie i bezbolesne przejscie z juniorów do seniorów.
Jeden sezon musiał by być nieco okrojony i podczas jego trwania rozegralibyśmy na wiosne mniej imprez Ale za to początek sezonu następnego już by był rozgrywany wg nowego systemu
Myślę także,że taki sposób może rozwiązać nasze problemy z częstotliwością imprez, i może w ten sposób dojdziemy do tego, że zawody będą rozgrywane w taki sposób jaki preferuje kol. Stanisław: max 2 imprezy w miesiącu, no i nie trzeba by wtedy rozpoczynać sezonu w kwietniu A przerwa zimowa może być wykorzystana na poprawę wyników z początku sezonu.
I skoro piłkarze mogą mieć taki system to dlaczego FSRowcy nie mogą?
Co Wy na to? I zeby była jasność, niczego nie chcę zmieniać na siłę, ale myślę,że powinniśmy to poważnie rozważyć i przedyskutować bo wg mnie kompetencje zarządu w tym temacie nie wystarczą.wydaje mi się, warto by przeprowadzić ankietę która pokaże czy tzw większość chce zmian czy nie. Temat dotyczy przecież wszystkich zawodników
________________________________________________________
Mam jeszcze prośbę do tzw " dyżurnych" zanim potępicie i wyśmiejecie tą propozycję, przeczytajcie to co napisałem i zastanówcie się nad tym głębiej przemyślcie, a dopiero później dowalajcie mi, ale bardzo proszę o nie pisanie w stylu "durny pomysł" albo "znowu nie masz co robić"
bo takie posty nic nie wnoszą do dyskusji i bedą musiały być kasowane.o czym uczciwie uprzedzam . Lepsza by była dyskusja merytoryczna, o co bardzo proszę
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lis 2009, 21:46 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Pomysł napewno wart jest dyskusji,taki system w sporym stopniu ułatwił by ułożenie kalendarza imprez na kolejny rok. Jedyna moja obawa to pogoda. Jak wiadomo na wiosnę i jesień różnie z nią bywa :(

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lis 2009, 22:03 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 18 lut 2006, 22:12
Posty: 246
statystycznie w ostatnich kilkunastu latach najgorzej /chłodno, wietrznie i deszczowo/ jest zwykle w drugiej połowie września, pażdziernik, szczególnie pierwsza połowa miesiąca upływa pod znakiem krótkiego rękawka. W pażdzieniku trzeba się liczyć też z zimnymi porankami. Zawody lepiej /=bezpieczniej/ planować na południu RP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lis 2009, 22:31 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Panowie,
jest to jakiś pomysł.
Ale nie bardzo rozumiem co to zmieni. I tak te 8 stref będzie się musiło odbyć. Teraz też możemy mieć strefę we wrzesniu i MP we wrześniu jednak tak nie jest. Konczymy sezon pod koniec sierpnia.
Druga sprawa na wiosnę wyonimy Mistzrów Polski i oni będą się kwalifikować na wyjazdy Mistrzostw Świata. Bardzo dużo osób, ja też muszę szybciej polanować termin urlopu. Dowiadując się, w maju, że zostałem powołany na takie zawody mogę juz nie dostać urlopu w tym terminie. Co o tym sądzicie?

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lis 2009, 22:51 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Widzę Meniu ,ze nie przemyślałeś tego co piszesz. Do reprezentacji która pojedzie na MS będą powoływani Ci zawodnicy którzy zostali mistrzami w roku poprzedzającym te mistrzostwa i tu nic się nie zmieni, będzie tylko więcej czasu na przygotowanie się do MS czy ME będzie więcej czasu na planowanie urlopów a nie mniej. I bedzie także więcej czasu na ewentualną weryfikację, jeżeli np znajdzie się tzw czarny koń który zacznie pokazywac wysoki poziom. przy dzisiejszym systemie w zasadzie żadne zmiany w składzie reprezentacji nie są możliwe bo zgłoszenia musża być wysłane na początku maja. To także jest jeden z plusów dodatnich nowego systemu.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2009, 12:01 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2006, 14:25
Posty: 611
Lokalizacja: Bellechatoix
Pomysł wart poważnego przemyślenia, na pierwszy "rzut oka" bardzo ciekawy.

P.S. Jak wiadomo, są plusy dodatnie i ujemne... :roll: :lol: :lol: :lol:

_________________
Piotr Jędrzejczak POL-555


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2009, 13:05 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 09 mar 2006, 21:24
Posty: 27
Lokalizacja: Tychy
Pomysł naprawdę mi się podoba warto się nad nim zastanowić. :D :D i go przedyskutować.

Pozdrawiam
Adam Tasarek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2009, 16:35 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Moze zaczekajmy i zobaczymy jak sie sprawuje u kolegow ten system?

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2009, 21:03 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Witam Wszystkich. Jako jeden z dyżurnych biorę się ostro do roboty. Meniu wyjąłeś mi z ust swoją wypowiedź. Mnie też się wydaję że warto dać kolegom z M-ek trochę czasu na przetrawienie tematu.Trochę wydaje się że jest to masło maślane. Bo skoro reprezentanci będą wyłaniani z roku poprzedniego to czegoś nie rozumiem (albo nie doczytałem do końca). To jak. Na M.Ś. w 2012 nie pojedzie M.P z kwietnia 2012 tylko M.P. z września 2011 ? czegoś nie kumam.Meniu ma sporo racji. W wielu instytucjach urlopy należy planować do końca roku poprzedzającego urlop.Sprawy związane z pozyskaniem ew. sponsorów. Oni też muszą do końca roku upchnąć w budżecie na następny rok plan wydatków. A jeżeli chodzi o ten nieszczęsny maj to zmiana systemu nic nie zmieni.Skoro rok modelarski kończy się nam pod koniec sierpnia to cudów nie ma.Gdzieś dziewięć imprez trzeba upchnąć.Ale jeszcze raz pragnę podkreślić że nikt nie ma obowiązku być na wszystkich ośmiu rundach.Mamy wybór. A chyba to jest bardzo istotne.S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2009, 17:46 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
mountain454 napisał(a):
To jak. Na M.Ś. w 2012 nie pojedzie M.P z kwietnia 2012 tylko M.P. z września 2011 ?

Właśnie tak. Na mistrzostwa pojedzie MISTRZ POLSKI.z pełnego sezonu poprzedzającego te mistrzostwa. Tak jest do tej pory i nic się nie zmienia. Jeżeli sezon zacznie się nam we wrześniu to jesienne imprezy powinny być brane pod uwagę do kwalifikacji na nastepne MS. To się tylko wydłuży nieco w czasie i wg mnie z korzyścią. Ci którzy zalapali sie na MS będą jeszcze mogli szlifować formę na paru imprezach jesiennych. A co zmieni to ,że Mistrzem Polski zawodnik zostanie w czerwcu , a nie w we wrześniu? Wg mnie nie zmieni niczego.
Jest jeszcze jeden aspekt. Kiedyś kiedy mieliśmy cztery imprezy to było można pojechac na zawody mniejszej rangi do Czech, czy na Słowację lub gdzie kto chciał. W chwili obecnej już, na wiosnę jest to niemożliwe, bo imprez jest tyle w Polsce, że Ci którzy walczą o punkty mogą zapomnieć o takich wyjazdach. A przecież nasza zabawa nie polega na tym, zeby ograniczać się tylko do startów krajowych. Nie mam tu na uwadze takich imprez o dużej randze, ale te na które mamy w miarę blisko. Osobiście bardzo lubię jeżdzić na czeskie zawody, a ostatnio nie mogłem o tym nawet pomarzyć. Kiedyś z kolegami z Czech probowaliśmy koordynowac teminy i często udawało się zgrac z Ich kalendarzem, ale teraz jest to niemożliwe, jeżeli terminy u nas są tydzień po tygodniu a jeszcze trzeba wygospodarowac czas na to ,żeby na ważne imprezy międzynarodowe mogli pojechać nasi zawodnicy. Wg mnie cierpią na tym nasze kontakty sportowe i koleżeńskie z FSRowcami z którymi kiedyś o wiele częściej się spotykaliśmy, Oni nie przyjeżdżają do nas bo my nie jeździmy do nich. I koło sie zamyka
mountain454 napisał(a):
Skoro rok modelarski kończy się nam pod koniec sierpnia to cudów nie ma.Gdzieś dziewięć imprez trzeba upchnąć.Ale jeszcze raz pragnę podkreślić że nikt nie ma obowiązku być na wszystkich ośmiu rundach.Mamy wybór. A chyba to jest bardzo istotne.S.G.

I własnie w tej propozycji, chodzi o to żeby było więcej czasu na rozegranie tych wszystkich imprez, A jeżeli popatrzeć na statystyki, to czołówka i tak jeżdziła na wszystkie imprezy krajowe, i to ile by ich nie było. I nadal będzie jeżdzić Weź kol. Stanisławie Siebie jako przykład: na ilu imprezach Cię nie było? No! Wyboru nie ma chcesz być najlepszy to musisz jeżdzic na wszystkie zawody i żaden system tego nie zmieni. Moja propozycja ma na celu tylko i wyłącznie ułatwienie możliwości rozciągnięcie tego w czasie. I nic poza tym.
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2009, 21:01 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Panowie
sorki rozumiem jedno, że Mistrz będzie wyłaniany w innym systemie liczenia stref. Ale odnosnie rozgrywania stref to i tak się nic nie zmieni?
Bo w tym systemie co teraz mamy tez mozemy zrobić strefę w sierpniu , wrześniu i MP pod koniec wrzesnia.

Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2009, 22:23 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 20 kwi 2006, 21:18
Posty: 147
Lokalizacja: Warszawa
Koledzy pragnę zauważyć,że my nie jesteśmy pingwinami i robimy to dla przyjemności,a nie po to żeby siedzieć nad wodą i nie mieć możliwości schronienia się w jakimś ciepłym pomieszczeniu.Przypomnijcie sobie tylko zeszłoroczne mistszostwa w Bornem,rok wcześniej Trzciankę.Uważam,że w naszej strefie klimatycznej rozsądnymi terminami rozegrania zawodów jest koniec kwietnia początek września,chociaż pamiętam jak we Wrocławiu padał śnieg z deszczem drugiego maja. Odnośnie terminu rozegrania mistrzostw polski to jest mi to w zasadzie obojętne,czy to będzie wiosna czy jesień ale nie widzę sensu takiej zmiany,która praktycznie niczego nowego nie wprowadzi do systemu wyłaniania kadry,poza możliwością złapania infekcji.Chciałem jeszcze zauważyć,że dotej pory terminy organizacji zawodów wybierali sobie organizatorzy i każdy chciał żeby to był maj lub czerwiec przykładem tego jest przyszłoroczny plan rozgrywek i wyjdzie na to,że i tak będziemy mieli zawody jak do tej pory,bo nie będzie chętnych do organizacji stref w innych terminach.
Pozdrawiam
Andrzej lewandowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2009, 09:52 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2006, 19:28
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa
Andrzej ma dużo racji. Myślę że w przyszłym roku będziemy wiedzieć więcej po doświadczeniu kolegów z M-ek. Jeżeli nie ma pożaru to poczekajmy troszkę, a do sprawy zapewne powróci nowy zarząd. S.G.

_________________
PL - 454
mountain454@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2009, 13:58 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 28 sty 2006, 13:59
Posty: 74
Witam
Co do systemy rozgrywek jesień/wiosna to dlaczego za:
1) naprawę modeli między zawodami ( nie wszyscy posiadają zawsze wolne środki finansowe na te cele),
2) lepsze rozłożenie finansów na zawody,
3) wyrównanie szans między zawodnikami (np dłuższa choroba w sezonie i klapa),
4) możliwość uzyskania stypendiów dla zawodników w szkołach lub urzędach ( np: potrzebne sa wyniki MP z okresu styczeń-czerwiec ), przy obecnym systemie nie ma możliwości wykazania się tymi wynikami. Dla niektórych te stypendia to sprawa drugorzędna ale trzeba patrzeć na wszystkich. Znam takich co za MP dostają 600-800zł, a i mniejsze kwoty są pozytywne :)

_________________
Pozdrawiam
Marian

www.modelteam.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2009, 14:27 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Marian napisał(a):
Witam
Co do systemy rozgrywek jesień/wiosna to dlaczego za:
1) naprawę modeli między zawodami ( nie wszyscy posiadają zawsze wolne środki finansowe na te cele),
2) lepsze rozłożenie finansów na zawody,
3) wyrównanie szans między zawodnikami (np dłuższa choroba w sezonie i klapa),
4) możliwość uzyskania stypendiów dla zawodników w szkołach lub urzędach ( np: potrzebne sa wyniki MP z okresu styczeń-czerwiec ), przy obecnym systemie nie ma możliwości wykazania się tymi wynikami. Dla niektórych te stypendia to sprawa drugorzędna ale trzeba patrzeć na wszystkich. Znam takich co za MP dostają 600-800zł, a i mniejsze kwoty są pozytywne :)


Odnośnie za to masz racje Marian punkt 4.
ad1) wolne cele finansowe i tak trzeba posiadac. Bo jeśli nie masz to zabraknie Tobie pieniedzy na wiosne lub na jesien wiec to nie jest argument
ad2) zawodow masz zawsze tyle samo więc wogole nie trafia do mnie ten argument, przeciez mozna rozlozyc tak samo imprezy wg dotychczasowego systemu.
ad3) choroba jest chorobą, nigdy nie wybiera, jeśli nie pojedziesz na wiosne na 3 strefy to na jesien juz bedzie cieżko zdobyc punkty
ad4) jedyny argument ktory trafia do mnie.
Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL