Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 15:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 05 gru 2012, 22:54 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 20 lut 2011, 23:51
Posty: 27
Zbiło się w jedną całość ale myślę że zainteresowani rozszyfrują

Pozdrawiam Zbigniew S


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2012, 23:20 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 17 gru 2009, 22:55
Posty: 195
Witam
Żeby uświadomić wszystkim zawodnikom koszty zawodów może ktoś z organizatorów przedstawił by protokół z organizacji zawodów tj.koszt pucharów,dyplomów,jedzenia i zakwaterowania i wielu innych wydatków.

Pozdrawiam Piotr Gajek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2012, 23:38 
Offline
Kozak
Kozak

Dołączył(a): 10 sie 2009, 20:55
Posty: 596
Witam panowie,

uważam że kwota czy to będzie 10 zł czy 50 zł od modelu powinna pozostać całkowicie w rękach organizatora powinno się wyznaczyć tylko maksymalną . A na koniec sezonu zrobić głosowanie gdzie zawody były najtańsze najlepiej zorganizowane i gromkimi oklaskami nagrodzić.

pozdrawiam Waldek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2012, 23:52 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2007, 20:40
Posty: 654
Lokalizacja: Konin/Poznań
Panowie,
może 100 zł i będą gromkie oklaski kilku osób co pozostaną....



Meniu

_________________
FSR V-3,5 V-15 PL-446
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/JR 3810
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/JR 3810

******MISTRZ POLSKI*******
Obrazek
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 gru 2012, 00:21 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Tak tylko aby uściślić wszystkie wypowiedzi, podczas walnego zgromadzenia odbyło się głosowanie na temat zmiany opłat startowych w 2013r i wniosek został odrzucony większością głosów.

Jestem za tym aby pieniądze pozyskiwać i to jest nieuniknione lecz nie w taki sposób i nie za pięć dwunasta.
Należy spokojnie i gruntownie przedyskutować temat i poddać go pod głosowanie na kolejnym walnym zgromadzeniu. Propozycja maks opłaty 50zł od modelu jest nie do przyjęcia, z góry wiadomo iż każdy organizator taką opłatę przyjmie za stosowną. Ciekawy jestem czy jak ktoś ma 4 łódki będzie skory do zapłacenia 200zł startowego.
Co i za ile musi być jasno napisane np:
1 model 50zł
2 model 20zł
3 model 10zł
każdy kolejny model gratis

P.S wiele napisano o zawodach zagranicznych i opłatach na nich, wszystko pięknie ale nadal zarabiamy w polsce.

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 gru 2012, 01:41 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, 02:33
Posty: 102
Lokalizacja: TYCHY
dokladnie ADI.
tak przyrównujecie do kol. z Niemiec.
Ile tam wynosi średnia płaca ? 2 -3 tys eu ? a startowe ile ? 10 -15 eu
u nas sredni zarobek to 2 - 3 tys zł. a startowe 50.
ja wiem ze kasa ze startowego jest potrzebna ale nie na hura bo ten wniostek mimo ze jest przygotowany to jego skutek społeczny jest dokladnie taki sam jak ten na walnym.
Ja bym proponował przemyśleć sprawe wysokości opłat
Dla zawodników posiadających licencje i opłacających regularnie sekcyjne :
1 mod - 50
2 mod - 75
3 mod i więcej - 100
Dla zawodników posiadających licencje ale nie opłacających regularnie sekcyjne :
1 mod - 50
2 mod - 100
3 mod i więcej - 130
Dla zawodników bez licencji :
1 mod - 70
2 mod - 120
3 mod i więcej - 160
ale to niestety mogło by wystartować dopiero za rok.

_________________
pozdrawiem AdamM POL-593

Modelarnia TYCHY, FSR Team Tychy

<---- Wino słodkie jak ja :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 gru 2012, 08:58 
Offline
Kozak
Kozak

Dołączył(a): 10 sie 2009, 20:55
Posty: 596
Witam,

panowie , w przyszłym roku robimy tanie zawody rezygnujemy z pucharów , panowie którzy mają więcej niż jeden model będą wyławiać modele za darmo kolegom oraz sędziowie będą sędziowali za darmo bo przyjadą jako zawodnicy a jak co zostanie to napijemy się piwa.

Waldek


Ostatnio edytowano 06 gru 2012, 09:33 przez Wilwaldi63, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 gru 2012, 09:28 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 30 mar 2006, 22:23
Posty: 67
Witam Przedstawie rozliczenie Rawy Mazowieckiej 25 - 27. 05.2012r Planowno 5 sędziów 2 osoby obsługa techniczna 1 osoba kier.zawodów.
- dojazd sędziów i transport sprzętu 550 zł.
-Wyżywienie 740 zł
- zakwaterowanie 778 zł.
- ekwiwalent sędziowski 700 zł (7x100)
-materiały tech.( paliwo do łodzi, tusz do dyplomów 165 zł.
- korzystanie z urządzeń OSiR 500 zł
razem 3433 zł Puchary zakupił sponsor to jest około 3264 zł z opłaty startowej zebrano2430zł Klub LOK Kwadrat dołożył 1003 zł. Dokumenty rozliczeniowe znajdują się w BZG LOK.
Moją specjalnością w Wydziale Modelarskim jest opracowanie preliminarzy oraz ich uzgadnianie z poszczególnymi organizatorami a następnie ich przygotowanie do rozliczenia ( posiadam uprawnienia menadzera sportu nr3121/MS/2009 wydane przez Ministerstwo Sportu)
Z poważaniem Zbigniew Ciećwierz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 gru 2012, 09:49 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 30 mar 2006, 22:23
Posty: 67
Jeżeli mógłbym zaproponować to rezygnacje z wydania opłaty startowej na puchary ewntualnie rezygnacja z zapisywnia ręcznego ( 2 osoby).W 2012r nie dostaliśmy dofinansowania na organizacje zawodów z Ministerstwa Sportu.
W sprawach finansowych wypowiedzi powinny być konkretne i wnoszące rozwiązania które by pomogły w organizacji zawodów.Temat pozyskiwania środków finansowych będzie w gesti Zarządu Sekcji ( czyli wszystkich zawodników) i będzie podstawowym tematem na CKM LOK.
Czasy że Sekcja zgłasza imprezy sportowe a LOK miał znależć fundusze na ich organizacje niestet się skończyły , i o tych sprawach należy dyskutować.Koledzy kryzys jest i dotarł do nas.
Z poważaniem Zbigniew Ciećwierz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 gru 2012, 11:47 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Moim zdaniem, całej tej "dyskusji" być w ogóle nie powinno. CKM dawno ustalił wysokość stawek. Przepisy NAVIGA jednoznacznie określają sposób ich pobierania. Więc i tematu nie powinno być w ogóle! Nawet ten wniosek też nie powinien zgłaszany, bo po co? Właśnie status obecny jest jakby wbrew przepisom. A my wszyscy nie wiadomo dlaczego poddajemy się dyktatowi paru "zatroskanych" o los modelarstwa. I dlaczego, pytam się organizatorzy poszczególnych zawodów , maja pokazywać swoje rozliczenia osobom postronnym? Gdzie tak się dzieje?!! Są odpowiednie komórki w naszym związku do rozliczania i kontroli...? Są! Robimy nasze zawody pod okiem LOK i zawody są rozliczane co do grosza ( przynajmniej we Wrocławiu tak jest)? więc ja nie widzę powodu do spowiadania się przed zawodnikami z wydanych pieniędzy.
A zawody MUSZĄ mieć odpowiedni poziom i oprawę. I jak kto chce to niech sobie robi zawody bez pucharów i odpowiedniej oprawy, Bo właśnie brak tej oprawy, może doprowadzić do zmniejszenia zawodników na naszych imprezach.
Ile razy słychać komentarze, że puchary ładne, albo brzydkie, ze dyplomy, że pomost, że boje...
Głupiego znaczka nie dostanie jeden z drugim, to zaraz zawody do luftu...
I jak chcecie tanio to proszę, u nas są tereny irygacyjne.Tam też można zrobić zawody ZA DARMO bez pomostu prądu, toalet, w smrodzie i tanio będzie... Tylko kto na takie zawody przyjedzie? W każdym razie ja do takich zawodów ręki nie przyłożę!
A najtaniej będzie wirtualnie zrobić. Bez ruszania się z domu. Tak jak w grze komputerowej. Na GG sobie po takich "zawodach" popiszemy i super będzie!
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 gru 2012, 19:26 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 30 gru 2006, 20:18
Posty: 16
Lokalizacja: Żnin
Witam Wszystkich.Do Waldka:trzeba było się wcześniej zastanowić skąd wziąć kasę na zawody,a później zgłaszać chęć ich organizacji.Po drugie:to Ci zawodnicy którzy mają po 3,4,5 modeli to oni właśnie ''utrzymują'' klasy przy życiu i oni moim zdaniem powinni płacić mniej niż Ci co mają 1 czy 2
modele i nie chcę przez to powiedzieć że zawodnik z jedną łódką ma płacić 50pln a z dwoma 30pln.
Robson.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 gru 2012, 19:49 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 30 gru 2006, 20:18
Posty: 16
Lokalizacja: Żnin
Jeszcze dwa zdania,Jeżeli chodzi o zawody w Blachowni i Jaworze to koledzy napisali:

Blachownię możemy zorganizować tylko w podanym wcześniej terminie ponieważ impreza wymaga zwiększonych nakładów finansowych a takowe mamy obiecane, tak jak to było w tym roku . Termin ten wyznaczył Burmistrz Blachowni ze względu na odbywające się DNI BLACHOWNI w tym czasie.
i z Jaworem jest podobnie( Dni Jawora) więc na te imprezy chyba nie są potrzebne dodatkowe środki finansowe.
Wiem o tym ,że takim pisaniem narażam się organizatorom zawodów ale sam byłem organizatorem jednej z takich imprez i wiem że sięganie do kieszeni modelarzy za pięć dwunasta nie jest dobrym rozwiązaniem.
Robson


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 gru 2012, 23:14 
Offline
Kozak
Kozak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2007, 01:29
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
Sekcja Modelarstwa FSR


Uchwała nr 3/2012
z dnia 06.12.2012



Zarząd widzi konieczność zmian w wysokości i sposobie naliczania opłaty startowej, jednak ze względu na brak konsultacji z Modelarzami oraz brak analizy wpływu tak drastycznej zmiany na rozwój modelarstwa FSR, głosami 1 za przyjęciem wniosku i 4 za odrzuceniem postanawia wniosek dotyczący opłaty startowej z dnia 04.12.2012 odrzucić.


Za Zarząd Sekcji FSR


Komandor
Marek Zelech

_________________
Prezes Związku Sportowego Modelarstwa Wodnego w Polsce
http://fsrpolska.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 gru 2012, 23:36 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, 02:33
Posty: 102
Lokalizacja: TYCHY
Mysle ze jak by popracowac nad wnioskiem to bedzie do przyjecia i jak bedzie dobry to przejdzie bez problemu bo mysle ze kazdy zawodnik rozumie jakie koszta ponosi organizator alle niech to ma rece i nogi

_________________
pozdrawiem AdamM POL-593

Modelarnia TYCHY, FSR Team Tychy

<---- Wino słodkie jak ja :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 gru 2012, 00:17 
Offline
Fachowiec
Fachowiec

Dołączył(a): 30 cze 2007, 23:27
Posty: 384
Lokalizacja: Tychy
Na tą chwilę słuszna decyzja, temat należy gruntownie przemyśleć i przegłosować we wrześniu.

_________________
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
POL-484F
Tychy


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL