Ogólnopolskie forum modelarzy FSR

Ogólnopolskie forum modelarzy FSR
Teraz jest 28 mar 2024, 17:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 07 gru 2012, 09:14 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 30 mar 2006, 22:23
Posty: 67
Witam Kolego Adrianie przegłosowanie we wrześniu to już jest po sezonie tu nie chodzi o sięganie do kieszeni modelarzy ale o pokazanie że trudno jest zorganizować zawody bez dodatkowych środków finansowych.
Nie trzeba podnosić od razu opłaty startowej można tak jak to przedstawiłem w rozliczeniu z Rawy zrezygnować z pucharów (wydawania opłaty startowej)
Temat jest bardziej skomplikowny bo dotyczy braku środków finansowych na organizacje zawodów w 2013r.Jeżeli wzielibyście mój głos pod uwagę to proponuje przedłużyć dyskusje do marca (posiedzenie wiosenne CKM LOK) mam nadzieje że w finansach będzie coś więcej wiadomo.
Jako organizator będe zgłaszał wniosek na CKM LOK że - organizator ma prawo na miesiąc przed zawodami zrezygnować z ich organizowania.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 gru 2012, 10:11 
Offline
Kozak
Kozak

Dołączył(a): 10 sie 2009, 20:55
Posty: 596
w związku że impreza nasza jest częściowo dofinansowywana przez U.M. Blachownia i Starostwo Powiatowe w Częstochowie , jest warunek że impreza ta odbędzie się w dniach obchodów Dni Blachowni to jest 14-16 Czerwca. Taką datę zorganizowania eliminacji do M.P. zgłaszamy na przyszły rok, oczywiście po zatwierdzeniu budżetu na rok 2013.

Waldek Wilczyński , pozdrawiam. Tak napisałem w rubryce IMPREZY 20.09.2013 r.

Koledzy, nie pisałem że zawody w Blachowni napewno się odbędą to są oczywiście dopiero propozycje wiem na pewno że w tym roku rozmowy w UM Blachownia były trudniejsze bo w nich uczestniczyłem i na taką kwotę jak w ubiegłym roku nawet nie mamy co liczyć a budżet na dzień dzisiejszy jeszcze nie został zatwierdzony.

pozdrawiam Waldek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 gru 2012, 18:42 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 08:55
Posty: 139
A ja obawiam się, że wkrótce FSR-y w Polsce znikną właśnie z powodu braku zawodów.
Dokładanie do zawodów z własnej kieszeni po to aby inni przyjechali i się pobawili raczej już długo trwać nie będzie.
Wiadomo, że najłatwiej podnieść startowe i sprawa załatwiona. Ale to jedyna słuszna droga, nikt tu nie chce pieniędzy za nic. Startujesz w jednej klasie, płacisz mniej - organizator ma mniej „roboty” przy twoich startach. Startujesz w pięciu klasach to organizator ma pięć razy więcej roboty, a ludzie dłużej pracują, lodź wyławiająca więcej benzyny spali itp. Nikt jakoś nie zauważył, że jeszcze 3-4 lata temu zawody trwały dwa dni, teraz trzech brakuje a to wszystko kosztuje....
Mówienie, że pieniądze są w gminie czy innym urzędzie to nic innego jak dokładanie kolejnej roboty organizatorowi. To organizator mam biegać, marnować mój czas i załatwiać kasę żeby ktoś przyjechał i się pobawił? Lepiej nie organizować niczego tylko wsiąść w samochód, pojechać, zapłacić 50 zł i jeszcze narzekać że żarówka w kiblu spalona.
Ja koledzy doszedłem do tego z dwa lata temu. To, że są zawody w Tychach to tylko zasługa Kazia, Piotra i paru chłopaków z modelarni. Obawiam się tylko tego, że zapał do pracy to nie wszystko i możecie (możemy) się dowiedzieć, że to już koniec zabawy.

Pozdrawiam Tomasz Ostrowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 gru 2012, 21:17 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Wreszcie mądre słowa. Ale i tak to jest" chory pomysł" i " chore" jest dążenie do normalności ...
.Tylko niechby ten mądry i światły umysł i który to napisał, choć raz zawody zorganizował...
Zapomnij! :roll:
I na pewno, jak następnym razem gdzieś sponsora znajdę, to na 1000% BĘDZIE TO SPONSOR DLA MOJEGO SYNA. Lecz już na pewno nie na dofinansowanie imprezy. I już nigdy nie dopłacę do tego ,żeby ten "światły " i jedynie słuszny umysł mógł się u nas pobawić postartować i i czas przyjemnie spędzać! WYLECZYŁEM SIĘ :rogal: Nareszcie ... jak moja rodzinka zgodnie twierdzi.
Ile było w poprzednich sezonach organizatorów? A ilu jest? A ile będzie w następnych latach?...
I wszystko. Dosadnie napiszę: ZE.RA SIĘ, przez paru "zatroskanych" o los polskich fsrów ( czyt. los własnej kieszeni)
I jeszcze powiem: Czy wy w ogóle zdaliście sobie trud dokładnego przeczytania tego wniosku? MOIM ZDANIEM, NIE! Więc skupcie się w sobie i poczytajcie go. Niektórzy to może niech go parę razy przeczytają... Może niektórym się w głowach otworzy!
Dziękuję za uwagę. Swoje napisałem...
Andrzej Ciechański

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 gru 2012, 20:25 
Offline
Praktykant
Praktykant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, 02:33
Posty: 102
Lokalizacja: TYCHY
AndrzejC napisał(a):
Wreszcie mądre słowa. Ale i tak to jest" chory pomysł" i " chore" jest dążenie do normalności ...
.Tylko niechby ten mądry i światły umysł i który to napisał, choć raz zawody zorganizował...
Zapomnij! :roll:
I na pewno, jak następnym razem gdzieś sponsora znajdę, to na 1000% BĘDZIE TO SPONSOR DLA MOJEGO SYNA. Lecz już na pewno nie na dofinansowanie imprezy. I już nigdy nie dopłacę do tego ,żeby ten "światły " i jedynie słuszny umysł mógł się u nas pobawić postartować i wódę chlać! WYLECZYŁEM SIĘ :rogal: Nareszcie ... jak moja rodzinka zgodnie twierdzi.
Ile było w poprzednich sezonach organizatorów? A ilu jest? A ile będzie w następnych latach?...
I wszystko. Dosadnie napiszę: ZE.RA SIĘ, przez paru "zatroskanych" o los polskich fsrów ( czyt. los własnej kieszeni)
I jeszcze powiem: Czy wy w ogóle zdaliście sobie trud dokładnego przeczytania tego wniosku? MOIM ZDANIEM, NIE! Więc skupcie się w sobie i poczytajcie go. Niektórzy to może niech go parę razy przeczytają... Może niektórym się we łbach otworzy!
Dziękuję za uwagę. Swoje napisałem...
Andrzej Ciechański


Ciacho ! k... A czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem ? czemu tego wniosku na koniec sezonu nie przygowowałeś tylko na 2 dni przed CKMem. a na "walnym tylko pyskowałeś i dogadywałeś ?? NIe można było pogadać na MP z ludzmi zeby wniosek przeszedł ?
ale nie, wszystko od dupy strony przepchać bokiem i jakoś to bedzie. przecież nie od dziś wiadomo ze u orgnizatorów krucho z kasą.

_________________
pozdrawiem AdamM POL-593

Modelarnia TYCHY, FSR Team Tychy

<---- Wino słodkie jak ja :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 gru 2012, 22:43 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Adam, a Czy Ty k... nie wiesz ,że do zawodów, jest jeszcze pół roku?!!! I,o jakiej Ty mi ostatniej chwili gadasz?! Prosił komandor o zgłaszanie wniosków przed CKM? Więc wniosek został zgłoszony. I nie tylko ja nad nim pracowałem, bo i inni także, Więc mi tu chrzań! i jak sobie dobrze przypomnisz to już o tym gadałem, i rok temu i dwa lata temu i wcześniej jeszcze. Ale niektórzy głusi są. Bo k... w d.. mają ,że ktoś musi z ich zabawę zapłacić. I o jakim Ty mi boku mówisz... Został zgłoszony OFICJALNY wniosek do zarządu? Do zarządu...Został przegłosowany i tyle. Tylnymi drzwiami by było jakby wniosek bezpośrednio do LOK poszedł z pominięciem tego zarządu! I na 500% by tam przeszedł. Bo w CKM jest paru mądrych ludzi ,którzy mają troszkę pomyślunku A jak tego nie rozumiesz to przemyśl to sobie głęboko i głupot nie pisz. A na zebraniu , to nie ja pyskowałem , tylko jeden taki z Warszawy co to zawsze wie wszystko. I dosyć o tym! Jak koledzy zmądrzeją, to może sami do wniosku dojdą, że coś jednak musi się zmienić!
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 gru 2012, 22:00 
Offline
Fachowiec
Fachowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2006, 21:24
Posty: 233
Lokalizacja: olsztyn
koledzy bez nerw,temat jest poważny i tylko merytoryczna dyskusja da zadowalający efekt . a zmiany napewno muszą nastąpić . co prawda nie biorę udziału w zawodach ale nie mam wątpliwości że w temacie składkowym coś musi się zmienić .osobiście uważam także że 3 dniowe zawody to nieporozumienie . pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 gru 2012, 23:44 
Offline
Adept
Adept

Dołączył(a): 20 lut 2011, 23:51
Posty: 27
Skoro "dyskusja" w tej sprawie zaszła tak daleko to pozostawienie jej bez konkretnych rozwiązań w mojej ocenie byłoby wielkim błędem.Nikt tego za nas nie zrobi a odkładanie tego do września lub na jeszcze odleglejszy termin może doprowadzić do tego że niektórym z nas może się przestać chcieć.
Do pierwszych zawodów zostało jeszcze sporo czasu i jest miejsce na wypracowanie jakiś kompromisowych rozwiązań.Zrobienie zawodów za 50zł od zawodnika jest niewykonalne i z koniecznością wzrostu opłat jak można poczytać powyżej zgadzają się prawie wszyscy.Sponsorów i innych życzliwych naszej zabawie można pozyskać ale oni powinni służyć do podnoszenia atrakcyjności imprez a nie finansowania prawie w całości naszych startów.Aby złagodzić w części obawy tych którzy martwią się o zanik klas a jednocześnie pomóc organizatorom na sezon 2013 pewnie mają zapewnione część środków moją propozycją /zaczerpniętą od kolegów z elektryków i tam się sprawdzającą / byłoby ustalenie stawki podstawowej za model + 50% za każdy następny.Jeśli przyjąć że stawka wyniosła by 40-50zł i że zdecydowana większość startuje 1-2 modelami /sprawdziłem/wzrost opłaty dla organizatora byłby odczuwalny .Ci którzy startują więcej niż dwoma niestety też będą musieli pogodzić się z tym że większe przyjemności więcej kosztują i trzeba trochę dołożyć.Rozwiązanie takie daje nam możliwość aby w następnych latach przy ewentualnym braku możliwości pozyskania dofinansowania ustalić takie stawki które za zgodą wszystkich pozwolą spotkać się nam na JAKICHKOLWIEK zawodach tak jak dzieje się to w innych klasach modeli.

Pozdrawiam Zbigniew Skrzypiec


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2012, 16:17 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 08:55
Posty: 139
Maruś napisał(a):
Sekcja Modelarstwa FSR


Uchwała nr 3/2012
z dnia 06.12.2012



Zarząd widzi konieczność zmian w wysokości i sposobie naliczania opłaty startowej, jednak ze względu na brak konsultacji z Modelarzami oraz brak analizy wpływu tak drastycznej zmiany na rozwój modelarstwa FSR, głosami 1 za przyjęciem wniosku i 4 za odrzuceniem postanawia wniosek dotyczący opłaty startowej z dnia 04.12.2012 odrzucić.


Za Zarząd Sekcji FSR


Komandor
Marek Zelech


Witam, a co nasz kochany Zarząd zrobi jak powiedzmy 3-4 organizatorów zawodów powie NIE, na tych warunkach nie robimy zawodów :D nasz warunek to startowe od modelu?
Będziemy mieć Zarząd, zawodników a nie będzie zawodów? a może zawodnicy zrobią zawody?
Jak widzicie pytanie zawodników ile ma kosztować startowe to jak pytać naród jaka stawka VAT ma być w przyszłym roku.
Pozdrawiam Tomasz Ostrowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2012, 17:21 
Offline
Kozak
Kozak

Dołączył(a): 10 sie 2009, 20:55
Posty: 596
Witam,
ja już pisałem to nie zawodnicy powinni decydować jakie startowe ma być i to nie powinno podlegać jakiej kolwiek dyskusji , czy to się podoba komuś czy nie.
To organizator ponosi wszystkie koszty. Wymagania od zawodników żeby zawody były dobrze zorganizowane dzisiaj są duże w związku z tym organizatorzy żeby im sprostać muszą mieć kasę .
Koledzy , uważam że wtedy każdy organizator podejdzie do tego z ołówkiem w ręku i jedne zawody staną się tańsze a drugie droższe i zawody będziemy mieli.

Pozdrawiam Waldek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2012, 18:20 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
A mnie do głowy przyszedł taki pomysł :rogal: Niech zostanie "od zawodnika". A co tam... Tylko niech nasz Szanowny Zarząd, skoro zagłosował przeciwko wnioskowi dopłaci określoną kwotę za tych co mają więcej modeli. Za każdą dodatkową łódkę. Skoro jak ,któryś "mądry" napisał, że to oni ciągną FSRy do przodu, to im się "fory "należą :jajcarz: Ale niech to pójdzie z pieniędzy będących do dyspozycji sekcji z licencji, sekcyjnego, czy z innych składek obojętnie.., I wtedy jako organizator nic nie będę miał przeciwko :D
Tylko już widzę posty: CO? Z moich piniendzy?!!! W ZYCIU :zly: :zly: :zly: Ale z pieniędzy organizatora to Ooczywiściee... Nieech on se płaci A,co!
Z ręką w nocniku się obudzicie panowie zawodnicy razem z Zarządem :czerwony:
Do miejscowości Kuty albo Schwedt będziecie na zawody jeździć , bo tam w miarę tanio :jezyk: Bo u nas to już nie bardzo będzie gdzie jeździć...
Dobrze ,że choć niektórym ,się oczy otwierają, ale to nadal są organizatorzy, którzy dobrze wiedzą,że zawody zorganizować,to bułka z masłem nie jest. A czy panowie zawodnicy zastanowili się ,jakie ryzyko bierze na siebie organizator organizując zawody? A niech się , nie daj Boże coś stanie. I ten organizator sam zostanie... Powie jeden z drugim UBEZPIECZ SIĘ, A wie który ile takie ubezpieczenie kosztuje?, ale nawet,nieważne... W razie czego złego Ile chodzenia, tłumaczeń?!. Ja miałem kiedyś z tym do czynienia i nawet nie jako organizator, ale jako poszkodowany, a raczej jako opiekun poszkodowanej :smutny: I powiem: proste to nie jest... I cieszcie się,że jest jeszcze ktoś, komu jeszcze zależy... I na rękach powinniście tych organizatorów nosić, jak jeszcze w ogóle są :jezyk:
Więc niech się jeden z drugim zastanowi nad tym co pisze...
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2012, 21:18 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 20 lut 2006, 23:34
Posty: 115
Rzeczywiście w ostatnim czasie zawody rozrosły nam się do 3 dni.
Ten 3 dzień pociąga znaczne dodatkowe koszty. W międzyczasie zmiana trasy itp.
Może salomonowym rozwiązaniem byłoby rozdzielenie składek od klas H i O od V.
Zawodnik startujący tylko w V nawet w dwóch klasach utrzymałby status 1 składki ale jeśli chce startować w kategoriach H czy O wpłaca druga składkę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2012, 21:40 
Offline
Kozak
Kozak

Dołączył(a): 10 sie 2009, 20:55
Posty: 596
Kto mieszka za sciana
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 742
Przeczytał: 4 tematy

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Wysłany: Czw 6:24, 06 Gru 2012 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Historia lubi się powtarzać. Znowu w czyjejś głowie narodził się chory pomysł. Szkoda tylko że pod tą żenującą propozycją podpisali się ludzie których bardzo cenię i szanuję. Jeżeli organizator nie potrafi zorganizować środków na zrobienie imprezy to niech nie robi jej kosztem zawodników.Zamiast pięciu niech będą trzy lub dwie fajne imprezy.Nie chce mi się już gadać na ten temat. S.G

Kol.S.G.Poruszyło mnie twoje wyznanie o kolegach którzy poświęcając swój cenny czas i swoje własne oszczędności często kosztem rodziny, nie zasługują akurat na taką opinię mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia,
skoro twierdzisz że życzysz sobie opłaty startowej bez zmian, proponuję Ci stanowisko na trzy dni w łodzi wyławiającej modele kolegom na zawodach w Blachowni, całkowicie w czynie społecznym.
Będzie to kwota zaoszczędzona ok. 300 zł. Będziemy mogli przeznaczyć te pieniążki na obniżenie
startowego dla juniorów. Wówczas nie będziemy żądali od Ciebie opłat dodatkowych za następne modele.

Pozdrawiam Waldek.


Ostatnio edytowano 12 gru 2012, 08:34 przez Wilwaldi63, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2012, 22:46 
Offline
Asior
Asior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, 22:38
Posty: 3097
Lokalizacja: Wrocław
Zbyszek. Zadam sobie trud i znajdę ten post rozdzieleniu, napisałem z 5 lat? Temu. Znajdę... i przytoczę coście wtedy o tym pomyśle pisali Jak zwykle było..." chory umysł"... Przyzwyczaiłem się. Tylko dlaczego, poniewczasie wychodzi ,że miałem rację i nie tylko w tym temacie?. Przeważnie, oczywiście :D
A.C.

_________________
Jeżeli posiadasz stary spalinowy silnik modelarski do kolekcji i chcesz go oddać w dobre ręce, daj znać. Omówimy warunki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2012, 12:16 
Offline
Praktykant
Praktykant

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 08:55
Posty: 139
ZBYSZEK_BŁASZCZYK napisał(a):
Rzeczywiście w ostatnim czasie zawody rozrosły nam się do 3 dni.
Ten 3 dzień pociąga znaczne dodatkowe koszty. W międzyczasie zmiana trasy itp.
Może salomonowym rozwiązaniem byłoby rozdzielenie składek od klas H i O od V.
Zawodnik startujący tylko w V nawet w dwóch klasach utrzymałby status 1 składki ale jeśli chce startować w kategoriach H czy O wpłaca druga składkę.


Zbyszek, wczoraj o tym samym rozmawiałem z Witkiem K (z zarządu)
Klas H i O narobiło nam się ostatnio wiele, z reguły startuje tam po paru zawodników. To co oni zapłacą w postaci startowego prawie na 100% odbierają w postaci pucharu (cena pucharu).
A co z obsługą tych startów? czas rozgrywania H i O to jest połowa czasu całych zawodów.
Trzeba jeszcze pamiętać, że prawie wszyscy startują również w V a z tego wynika, że zawody H i O dla organizatora to tylko koszty, czyli wszyscy zawodnicy z V składają się na zabawę paru osób z HiO. Czy to jest normalne?
Druga sprawa, że rozdzielenie zawodów na V i HiO to może wprowadzić Zarząd (bo nie podważy decyzji Walnego zgromadzenia) a i byłoby to zgodne z przepisami Naviga. Mistrzostwa Świata przecież też są podzielone na dwie niezależne imprezy.
To co Ty proponujesz jest jak najbardziej uzasadnione, ja się też pod tym podpisuje.
Tomasz Ostrowski


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL